Silnik gasnie - dusi sie
Odpowiedz do tematu

ronin810
[Usunięty]
: Silnik gaśnie - dusi się
Ostatnio zrobiłem sobie dłuzsza przejazdzke swoim moto ogólem zrobiłem ok 300 km podczas drogi wielokrotnie zmoczył mnie deszcz.Dojechałem do domu i wszystko o.k.
Nastepnego dnia odpalam swój moto bez problemu - wyjezdzam z garazu i porazka motocykl dusi sie gdy przekroczy 4 tys. obrotów.zapalam bez problemu ale gdy dodaje gazu to gasnie.Co to moze byc koledzy.Pomózcie.

Ostatnio zmieniony przez ronin810 Nie 11 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz
Shadow
[Usunięty]
:
nawet cieply?

ronin810
[Usunięty]
:
Prosze o porady odnosnie tego tematu i przepraszam za wczesniejszy nagłówek
:zalamany:

:
Mozesz miec wilgotny filtr powietrza a tym samym powodujący duże opory przepływu. Mozliwa jest tez woda w paliwie i zapchane przez kropelki wody dysze w gaźnikach. Do paliwa warto co jakiś czas dolac środek wiążący wodę np firmy STP w niebieskiej butelce.
Zdejmij zbiornik paliwa i sprawdź filtr. odpal moto bez filtra i zobacz jak sie wkręca na obroty. Jeśli nic to nie dało to w dolnej części gaźników masz pokrywki komór pływakowych. Mają one śruby na klucz 8mm do spuszczania paliwa. Podstaw jakies naczynie i odkręć po kolei te śruby zlewając brudne , odstane paliwo z gaźników. byc moze wraz z paliwem będzie woda. Potem zakręć śruby , po zamontowaniu baku zalej ponownie gaźniki na PRI i odpal. Jesli dalej nic nie pomoże to gaźniki trzeba rozebrać i dokładnie przedmuchać kompresorem dysze i kanały.
Warto tez sprawdzić czy przewody zapłonowe i fajki nie maja przebicia. Zobacz w ciemności odpalając moto czy nie widać gdzieś iskrzenia . Czy wewnątrz fajek niema wody. Jeśli jest dalej wilgoć to wysusz wszystko.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.