Yamaha TTR'aktor 600
Odpowiedz do tematu

: Yamaha TTR'aktor 600
Siema :)
Z racji tego, że SV'ka poszła na zimowy sen już miesiąc temu, posezonowa depresja dopadła mnie dużo szybciej. W ramach walki z tą przypadłością i żeby mieć jakieś pożyteczne zajęcie na zimowe popołudnia zakupiłem ęduraka. A jakże! :) Takie cuś już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie więc jest: Yamaha TTR 600. Wizualnie do poprawek (ale kto czegoś innego spodziewa się od enduro?), mechanicznie ogólnie jest ok, choć też jest kilka rzeczy do poprawy. Jeśli uda mi się zaprzyjaźnić z tym bydlakiem to może zostanie u mnie na dłużej, a jeśli nie to wiosną będzie do kupienia zadbana TTR'ka :P

Fotki na szybko:

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Widzę że forum dorasta, sporo osób przesiada się na enduro, plastic fantastic odchodzi na bok. Fajne moto oby cieszył jak najdłużej :-) uważaj na skrzynię to słaby punkt tego modelu

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
:
MacGyver napisał/a:
uważaj na skrzynię to słaby punkt tego modelu


Hmm.... Takiej informacji nigdzie nie znalazłem. To przecież motor prawie żywcem wyjęty ze starszego XT, a te są "bulletproof" ;)

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Dość skomplikowany system smarowania tzw. sucha miska olejowa i pompa olejowa dwu sekcyjna. Też przymierzałem się do ttrki ale po przeczytaniu wielu różnych opinii zrezygnowałem, po za tym na asfalt taki sobie, ja potrzebowałem bardziej uniwersalnego a ttr jest typowo terenowy motocykl.

Ogromna ilość moto z PRLu ROMET WSK SHL/ Kawasaki KZ440/ Suzuki GS500/ Yamaha Maxim 550/ Honda Pantheon 125 2t/ Kawasaki KLR600/ BMW K1100LT i kilkanaście innych
:
:padam: :padam: :padam: :padam:

Krasnal DRZ400E
------------------------------
SÓZÓCKI ll GS500F || Chądzina 600f4i '03 || Brzydal GS650F Dakar|| Jamaszka XT600 '00
:
W XT'kach lubi się wybijać piątka, od długiej jazdy na zbyt niskich obrotach dostaje w kość ;)

Gratki, będzie z kim latać na zlotach :P

XR&XR&FE
:
Graty :D

nav napisał/a:
będzie z kim latać na zlotach


a enduro najlepiej latają w Ogonkach nie? :D :D

Das Drone !!
:
olecki napisał/a:
a enduro najlepiej latają w Ogonkach nie?


noooo zwłaszcza jak chce się zakopać :D

Krasnal DRZ400E
------------------------------
SÓZÓCKI ll GS500F || Chądzina 600f4i '03 || Brzydal GS650F Dakar|| Jamaszka XT600 '00
:
Udało się znaleźć wolny dzień więc zacząłem grzebać przy TTR'ce. Na początek dobre mycie i demontaż tyłu żeby było dobre dojście do pozostałych prac.
W zasadzie to lakierniczo nie ma tragedii, a sam pewnie nie jedną glebę zaliczę ale kusi mnie malowanie ramy i plastików... Zobaczę co z tego wyjdzie :D


http://www.aukcjoner.pl/gallery/024558858-.html#I1

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
elegancko, gratulacje

też sobie kiedyś sprawię takie coś, ale na kołach supermoto :hyhy:

:
kompost i na co Ci to? krzywde se zrobisz. chinskiego pocket'a na poczatek bys lepiej kupil :troll2:

http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
:
kempes krzywdę chyba tobie Bodzio:) jak tam nóżka:)

jawa 50
gs 500 E
FZS 600
:
Lepszy niż Emki :troll2:

Das Drone !!
:
Bo mój jesszcze nie gotowy!! :D

Krasnal DRZ400E
------------------------------
SÓZÓCKI ll GS500F || Chądzina 600f4i '03 || Brzydal GS650F Dakar|| Jamaszka XT600 '00
:
Kolejny weekend, w którym udało się wyrwać na kilka godzin do garażu :)
Na początek zabrałem się za kolektory i wydech. Miało być tylko czyszczenie a skończyło się na polerce :) Wiem, że dla wielu to głupota bo efekt będzie tylko do pierwszego wyjazdu w teren, ale nie było to bardzo pracochłonne, a lubię taką pracę gdzie stosunkowo szybko jest widoczna różnica.... i to jaka :D




Leoś czuł się zaniedbany, więc jemu też zaserwowałem małe spa ;)




Następnie chciałem zabrać się za wahacz, ale najpierw musiałem wystrugać stojak pod silnik. Efekt szału nie robi ale działa, a to najważniejsze.



Wymontowany tył motocykla sprawia dziwne wrażenie.... Przecież płaciłem za cały, jeżdżący sprzęt, a nie za jego połowę i kilka kartonów gratów :P



Wahacz i kołyska rozebrane. Łożyska i simmeringi spisane. Pora ruszać na zakupy i kończyć tył motocykla :)

INNE FOTY

Ostatnio zmieniony przez kempes Pon 28 Lis, 2016, w całości zmieniany 2 razy
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.