WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja jak znalezc pozadana informacje na forum
Autor Wiadomość
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

@studi nic dodać, nic ująć <ok>

Nie chodzi o to, żeby nie pomóc dodatkowo forumowiczom ale trzeba się zastanowić jaki efekt da zamieszczanie tego typu instrukcji na stałe. Klepanie na "TAK" wszystkich inicjatyw sprowadza się do tego, że za chwilę będzie kilka poradników, każdy coś od siebie napisze, ogłosi i poprosi o podklejenie. Może powstać bałagan i nawet już regulamin będzie traktowany przez nowych userów jak spam. Po za tym, tak na marginesie: przecież my nie zmierzamy do sklonowania wikipedii, tu są praktycznie cały czas on-line ludzie, którzy mogą udzielić potrzebnej informacji. A to że się trafi raz na miesiąc gwiazdor, który nie wie ile jest świec w GSie to trudno. Przecież mu nie będziemy pisać specjalnie dla niego poradnika z nadzieją, że przeczyta <glupek> Więc jaki jest sens podwieszać coś co niby każdy powinien przeczytać a i tak tego nie robi :oczami:
A poza tym ludzie nie oszukujmy się. Jak wpada nowy gość i jest spanikowany bo nie wiem, olej mu się leje z silnika bokiem to on nie będzie wertował regulaminu, spisu treści, poradnika, nie przywita się w powitalni i dopiero założy temat :D tylko od razu wali prosto z mostu nowy temat i nic tego nie zmieni :hyhy: A tych przypadków nie jest znowu aż tak masakryczna ilość, żeby sobie administracja nie dała rady ;) .
Jest takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego i w tym przypadku ono pasuje idealnie <yes>
 
 
sziwu 


Model GSa: Planuję GSa
Wiek: 29
Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 7
Posty: 339
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Simin, już nie chodzi o opony czy inne takie ale o umiejętność posługiwania się wyszukiwarką. Może ktoś kiedyś widział jakiś temat, była w nim odpowiedź lecz nie wie gdzie ten temat jest i z pomocą przychodzi szukajka, z tym że trzeba jeszcze wiedzieć jak ona działa, to nie google że wpisujesz i jest :P

Z resztą to czy ktoś jest leniem i olewa wszelakie pomoce lub kimś kto zwyczajnie nie wiedział jak się do tematu zabrać zweryfikuje czas spędzony na forum jak i w przyszłości zakładane przez tę osobę tematy a opis szukajki na pewno się przyda na forum.

Takie lenistwo typu "dajcie mi bo nie chce mi się szukać" wynosi się z domu i na to nie ma rady :wstyd:

lomax, nie popadajmy ze skrajności w skrajność, poprzez podklejenie działania szukajki na pewno nie powstanie bałagan na forum, wręcz przeciwnie :D Nic to nie zaszkodzi a może tylko pomóc i jeśli nadal będą się zdarzać osoby które pomimo wielokrotnych upomnień będą się zapierać przed przydatnymi informacjami to nikt z tym nic nie zrobi, pozostaje jedynie warn.
_________________
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Szczerze mówiąc bardziej liczyłem na dyskusje co jeszcze można zmienić niż czy w ogóle warto pomagać.

W mechanice jest 16 tematów podczepionych, to jest dla mnie przesada np. To jest forum motocyklowe i mam wrażenie że jakby się tu pojawił ktoś mający 55 lat któremu programy poznikały z pulpitu w jego komputerze klasy Pentium II nie miałby szans na przetrwanie. Klasyfikowanie ludzi pod względem wieku to jakiś kompletny absurd.

lomax dla Ciebie podlinkowanie porad jak odnaleźć info na forum jest biciem piany to jak nazwać obecność moderatorów w praktycznie każdym ogłoszeniu w giełdzie i w powitalni? I to przy użytkownikach którzy zarejestrowali się i pisali już 3 lata temu czy wcześniej. Nawet informacja o tym, że powstał regulamin nie jest dla wszystkich oczywista......

Wg mnie to jest forum motocyklowe i należy zrobić wszystko żeby nowi użytkownicy wiedzieli jak się po forum poruszać i jakie tu panują zasady. Mając zestaw instrukcji i porad co i jak wtedy właśnie będzie można oddzielić ignorantów od ludzi którzy po prostu nie ogarniają, gubią się i potrzebują pomocy w sprawach forum. Gonić należy chamów, trolli (tych negatywnych :D ) itp. a nie ludzi co nie ogarniają for internetowych....
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Machu napisał/a:
lomax dla Ciebie podlinkowanie porad jak odnaleźć info na forum jest biciem piany to jak nazwać obecność moderatorów w praktycznie każdym ogłoszeniu w giełdzie i w powitalni?

Ja bym to nazwał dbaniem o to, żeby regulamin był przestrzegany. Jeśli uważasz, że to jest bezsensowne albo regulamin jest zbyt ścisły i pedantyczny to zaproponuj jego zmianę, a nie komentuj zachowania tych, którzy pilnują jego przestrzegania. Ja nie dywaguję czy wpisywanie VINu do ogłoszenia ma sens. Jeśli tej informacji nie ma to zwracam uwagę i tyle, bez amatorskiego filozofowania. Dzięki tej jak to nazwałeś obecności moderatorów w giełdzie i powitalni tematy wyglądają porządnie, zwłaszcza w powitalni. I to właśnie dzięki powtarzaniu do znudzenia "popraw ogłoszenie, popraw ogłoszenie" w tym dziale na dzień dzisiejszy nowi userzy w większości poprawnie tytułują swoje tematy i nie trzeba ich poprawiać. Nie trzeba było też pisać im poradnika.
Pozwolę sobie zakończyć udział w tej dyskusji. Wszystko co miałem do na myśli już napisałem. Uważam, że poradnik jest ok, ale dla emerytów. Nie na forum, gdzie większość biegle posługuje się komputerem a głupie pytania mają charakter incydentalny.
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

del
Ostatnio zmieniony przez Machu Sob 03 Lis, 2012, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Nie wiem w ogóle o co cała dyskusja. Poradnik jest dobrze napisany i przydatny, a już na pewno nie zaszkodzi. Akurat na naszym forum rejestruje się dużo osób które przyznają że to dla nich pierwsze forum internetowe i mogą nie wiedzieć jak posługiwać się szukajką.
I jedno co nasuwa mi się przy całej tej dyskusji:
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

@Red sprowadzasz moją merytoryczną krytykę poradnika do sloganu "haters gonna hate" - trochę szkoda, że mimo swojej funkcji nie potrafisz oddzielić prywatnych sympatii od sedna sprawy, jakim jest dyskusja o poradniku. Moją krytykę nazywam merytoryczną, bo podaję sensowne argumenty przemawiające za moją opinią. Jeśli dla Ciebie taka postawa jest typowa dla "hejtera" to baaardzo rozczarowujesz :dobani: Rozumiem, że prywatne sympatie mają dla Ciebie duże znaczenie, ale bardzo Cię proszę walcz konkretami a nie sloganami z demotywatorów.

Machu napisał/a:
Nie mów mi proszę co mogę a co nie bo nie od tego jesteś
moje propozycje dotyczące regulaminu forum znajdziesz w odpowiednim dziale jak wprowadzenie takowego było omawiane. Użyjesz szukajki to znajdziesz
nie musiałbyś latać za każdym przypadkiem i tłumaczyć, ale spoko Ty nie dywagujesz Ty wykonujesz
powinieneś moderować PurePC albo informatyczne działy IDG a nie forum motocyklowe
jak już jesteś tak wymagający to pragnę uświadomić, że angielskojęzyczne słowo 'user" ma odpowiednik w j. polski - użytkownik, a na polskich forach internetowych używamy j. polskiego

Machu Twoje kompleksy i brak sensownej argumentacji jest żenujący :niepewny: Nie będę się wdawał z Tobą w pyskówkę...

EDIT: lomax: autorefleksja, sorry Machu :kwasny:
Ostatnio zmieniony przez lomax Wto 16 Paź, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
panbodzio 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 104
Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 18
Posty: 1119
Skąd: dokąd
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

lomax napisał/a:
@Red [...] trochę szkoda, że mimo swojej funkcji nie potrafisz oddzielić prywatnych sympatii od sedna sprawy, jakim jest dyskusja o poradniku.


prosze znalezc mi w wypowiedzi Reda gdzie z sympatia odnosi sie do Macha bo chyba slabo idzie mi czytanie ze zrozumieniem

lomax napisał/a:
Moją krytykę nazywam merytoryczną, bo podaję sensowne argumenty przemawiające za moją opinią.


Machu i kazdy inny uzytkownik o swoich wypowiedziach tak mniema, skutkiem czego przepychacie sie jak uparte osly i dyskusja do nikad nie doprowadzi...


Wklejcie link tematu poradnika Macha do odpowiedniego punktu regulaminu i po krzyku - kto bedzie chcial przeczytac to przeczyta i skorzysta
_________________
http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
 
 
mocar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

a może jakiś poradnik ortograficzny ktoś zrobi? :rotfl:
albo może "jak poprawnie się wylogować" i wtedy tez argumenty się znajdą, że ktoś się nie zna i jak tego nie zrobi to ktoś może się za niego podszyć.


...... Bądźmy poważni
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Przecież na początku podałem argumenty. Ty lomax, twierdzisz że wśród użytkowników forum wszyscy umieją obsługiwać forum, ale czasem się okazuje że skutecznie wyszukiwać, czy wstawić zdjęcie z zewnętrznego hostingu nie każdy umie. Oczywiście, jeśli będą kolejne takie inicjatywy i każdą się podwiesi to może się zrobić bałagan, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wrzucić to w jeden post i stworzyć kompleksowy poradnik obsługi forum.
A jeśli chodzi o ten obrazek to cóż, nie bardzo wiem skąd ta krytyka instrukcji, jeśli ktoś wszystko wie to może poradnik zignorować, a może komuś akurat pomoże. Skoro ktoś poświęca swój czas i robi coś takiego, a jedynym argumentem na to że poradnik jest do d**y bo wszyscy to wiedzą, bo średnia wieku to 20-25 lat (przy czym jak sam napisałeś jest to lat 26, co oznacza że jest też sporo starszych userów) to dla mnie słowo hater pasuje tu idealnie.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

RedShadow napisał/a:
Oczywiście, jeśli będą kolejne takie inicjatywy i każdą się podwiesi to może się zrobić bałagan, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wrzucić to w jeden post i stworzyć kompleksowy poradnik obsługi forum.


Dokładnie.
Najważniejsze jest wszystko pospisywać i pokatalogować, na każdym porządnym forum są poradniki, FAQ, instrukcje czy pomoce. Moderowałem kilka for (a w zasadzie działów) pierwszy raz się spotykam żeby ktoś bombardował taką inicjatywę. Zazwyczaj moderatorzy robią wszystko żeby ułatwić sobie prace i użytkownikom.

U nas wg mnie jeszcze to raczkuje i jest sporo do zrobienia tylko nie bardzo ma kto się tym zająć. Zamiast pisać każdemu "użyj szukajki" czy robić to za niego i zamykać temat można mu dodatkowo pokazać jak, to jest znacznie skuteczniejsze. Można też podlinkować to w regulaminie w punkcie gdzie jest o sprawdzaniu czy dany temat lub zagadnienie było omawiane.

Ja bym docelowo widział to tak jak jest na forum SV (zresztą nie tylko), jak się witałem w powitalni od razu uderzyła mnie ta żółta belka której nie idzie przegapić. Skoro powitalnia jest obowiązkowa można by tam dać kilka głównych linków w tej oczojebnej belce:

- Do jakiegoś FAQ w którym byłyby instrukcje jak korzystać z pewnych mechanizmów, poradnik jak kupić GS'a itp.
Można by tez zaktualizować ten istniejący temat Yarcoma w oparciu o to co piszemy w Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach bo tam jest obszerna lista rzeczy do sprawdzenia, raczej nie do ogarnięcie dla kogoś kto jedzie oglądać pierwszy motocykl. Oraz inne przydatne rzeczy, kwestia pomysłu.
- do regulaminu
- do spisu treści mechaniki
- do spisu treści innych działów np odzież, Red zaczął o kaskach ja właśnie to omawiam z inna osobą kwestia pomyślenia jak i wykonania.
Ostatnio zmieniony przez Machu Sob 03 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Machu napisał/a:
- Do jakiegoś FAQ w którym byłyby instrukcje jak korzystać z pewnych mechanizmów


Pod tym bym się podpisał.

Ale powinno to być w formie pomocy (integralna część forum, jak szukajka czy grupy użytkowników) a nie jako przyklejony gdzieś temat.

Poradniki jak kupić itp można by wrzucać jako teksty na portalu.
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Tu jest mniej więcej coś o co by mi chodziło. Osobny dział na regulamin i pomoc:
http://www.svforum.pl/ind...8210720dff26497
Po kliknięciu w FAQ spis tematów w jednym miejscu.
http://www.svforum.pl/viewforum.php?f=33

Tam są porozrzucane tematy w tym jednym dziale, my już mamy spis treści mechaniki więc wystarczyłby odnośnik w FAQ do spisu + to co uznamy za ważne.

Nie wiem simin czy tak jak piszesz się da w phpBB by Przemo, to by musiał studi powiedzieć.
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Machu napisał/a:
Do tej pory w żadnym z postów nie użyłem w Twoim kierunku obelgi czy wyzwiska a za przyrównywanie kogoś do idioty i tym podobnych leciały nie raz ostrzeżenia. Hipokryzja zaczyna fruwać. A teraz wychodzą one od moda. Pro. Robienie mi profilu psychologicznego również sobie odpuść, bo na ten poziom dyskusji na pewno nie zejdę

Masz rację, niepotrzebnie się spiąłem. Przepraszam za to co napisałem :kwasny: [poszło edit]

Co do poradnika itd. to zgadzam się z tym że jeśli ma wisieć, to powinien być konkretny dział typu FAQ czy "Newbies" gdzie ktoś rzeczywiście ze skromną wiedzą o korzystaniu z forum znajdzie regulaminy, odnośniki i tego typu poradniki jak Twój, czy choćby instrukcję odnośnie dodawania zdjęć. Ale to musi być "w pakiecie" bo sam poradnik raczej zginie w gąszczu informacji.
Ostatnio zmieniony przez lomax Wto 16 Paź, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

lomax napisał/a:

Co do poradnika itd. to zgadzam się z tym że jeśli ma wisieć, to powinien być konkretny dział typu FAQ czy "Newbies" gdzie ktoś rzeczywiście ze skromną wiedzą o korzystaniu z forum znajdzie regulaminy, odnośniki i tego typu poradniki jak Twój, czy choćby instrukcję odnośnie dodawania zdjęć. Ale to musi być "w pakiecie" bo sam poradnik raczej zginie w gąszczu informacji.


Tez tak uważam, właśnie ten gąszcz mnie mierzi, sam się ostatnio namęczyłem żeby znaleźć ten link z malowaniami a jestem na forum już długo. To można wg mnie bardzo fajnie zrobić, ludzi do roboty tez jest sporo :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez Machu Sob 03 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.