Jak zdawalismy na prawo jady A
Odpowiedz do tematu

:
Pytanie nie dotyczy może stricte egzaminu, ale ogólnie interpretacji znaków. Czy na fragmencie ul. Lubelskiej w Rzeszowie (od Shella do ronda przy Orlenie) jest zakaz ruchu motocykli? Taki znak mi się rzucił w oczy jak przejeżdżałem, ale nie byłem w stanie dociec czy dotyczy ulicy czy ścieżki rowerowej wzdłuż niej... Jak to interpretujecie ?

:
sting126, "przejechałem" cały odcinek na streetview i powiem tak, znaki stoją od obu stron ulicy czyli od ronda i od skrzyżowania przy shellu, bez sensu by było aby znak dotyczył ścieżki rowerowej bo z definicji nie mogą się tam poruszać takie pojazdy, a poza tym znak musiał by być ustawiony z prawej strony ścieżki. Oczywiście, że znak dotyczy jezdni drogi przy której jest ustawiony.

Teraz mała dygresja z przepisów wykonawczych - znak powinien być ustawiany tam gdzie należy ograniczyć nadmierny hałas, jak okolice szpitali, starówek, etc.

No i dochodzimy do sedna sprawy, a w zasadzie do typowego nadużycia władzy, mamy przy tej ulicy taki jeden obiekt, gdzie cisza jest wskazana, aby nie przeszkadzać w wypoczynku - a jest to Urząd Marszałkowski , nie no trochę sobie jaja robię, praktycznie przy samym rondzie znajduje się szpital i to jest prawdopodobnie powód ustawienia tego znaku, potwierdza to również ustawienie takiego samego znaku na drugiej z ulic przylegającej do szpitala Rycerskiej, co ciekawe tą ostatnią ulicą jadąc od drugiej strony i od bocznych uliczek nie natrafimy na zakaz, taka mała niekonsekwencja inżyniera ruchu

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
ALigee
[Usunięty]
:
stare ale odp
sting126, skręć wcześniej i jedź równolegle do niej, później wróć na główna. tak jak pisze studi chore bo jak jedziesz między budynkami to echo daje 2x bardziej niż po drodze
zresztą podobnie jest na szopena bo masz szpital niedaleko/ i tak go objeżdżasz od strony filharmonii i ul mickiewicza/

:
ALigee napisał/a:
szopena


:szok:

Stary bez urazy ale to jeden z największych i najbardziej znanych polskich artystów wszechczasów chyba nie wypada kaleczyć jego nazwiska :/

:
Machu napisał/a:
to jeden z największych i najbardziej znanych polskich artystów wszechczasów
największy. nie jeden z największych :P

:
simin napisał/a:
Machu napisał/a:
to jeden z największych i najbardziej znanych polskich artystów wszechczasów
największy. nie jeden z największych :P

Większy jak Wieniawski czy Moniuszko? ;)

:
tak.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.