WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdawalismy na prawo jady A
Autor Wiadomość
yaszczi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2009
Pochwał: 46
Posty: 3289
Skąd: Dopiewiec
Wysłany: Wto 09 Paź, 2012   

ja miałem tak jak Ty tylko Lemon nie czekał pod WORDem
_________________
szatan, zło i patologia...
 
 
zywol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   

ja pamiętam jak na placu miałem dziwna sytuacje ... przed rozpoczęciem egzaminu powiedział nam co i jak wszystko po kolei, następnie jako 1 jechałem i robiłem 8. w pewnym monecie podniósł rękę do góry, w sposób jak jest znak stop podczas prowadzenia ruchu przez policjanta, wiec zjechałem z 8 z pytaniem co zrobiłem źle. on zdziwiony patrzy na mnie i mówi ze było wszystko ok tylko dal znak abym jechał do next zadania, na co zdziwiony odburknąłem mu ze chyba znaki mu się pomyliły bo trochę inaczej go ustalaliśmy, na szczęście powtórka się udała i reszta poszła jak z płatka.
W lublinie pytali się nas czy chcemy rękawiczki i kurtki przeciwdeszczowe, ale na dobra sprawę każdy miał własny osprzęt.
 
 
Wojtek 1990
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   

Ja zdawałem na YBR. Sprzęt trafił mi się dość paskudy ale czerwony :D Już jak go wyprowadzałem z garażu wiedziałem, że będzie ciężko bo łożysko główki ramy się już pewnie rozwaliło na atomy :wstyd: Myślałem, że w ogóle nie odpali bo silnik wyglądał okropnie :/ Ale o dziwo załapał od razu.

Pogoda nie napawała optymizmem bo było zimno i padał deszcz :/ Motocykl poza wyglądem i oczywiście tym felernym łożyskiem okazał się całkiem przyjemny. Sprzęgło ok, rolgaz w porządku. Na jedynce na jałowym ładnie się toczył :)

Ósemeczka z małą niespodzianką bo, że tak powiem, górna lewa część 8 była pod lekkim skosem i mało co nie wypadłem z niej :D Ale opanowałem sytuację.

Przy awaryjnym egzaminator powiedział, że pada, jest ślisko i nikt mi prędkości nie mierzy więc spokojnie ;)

Miasto ok. Jest jeden odcinek gdzie jest ograniczenie do 70km/h i egzaminator mówił, żebym nie szalał ale też się nie żółwił ;)
 
 
Ryder
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2012   

Zdawałem na YBR250,sprzęt dojechany kompletnie.Zabierak tylny w makabrycznym stanie,motocykl szarpał jak szalony,na 8"ce musiałem odpowiednio dozować gaz i puszczać sprzęgło bo na równym gazie nie szło ujechać :D
Dodatkowo zdawałem jako pierwszy rano,i moto chodziło na ssaniu 3,5tyś trzymało,dopiero na mieście obroty spadły do 1,2tyś.
Hamowanie awaryjne powtarzałem ze względu na to że uczono mnie rozpędzać się do 50/60km/h i tak też zrobiłem,zatrzymałem się w wyznaczonym miejscu a koleś do mnie jeszcze raz tylko dużo wolniej :]
Na mieście było już bez jakichkolwiek niespodzianek,wszystkie zielone i tylko do przodu :D
 
 
miziel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Paź, 2012   

Tak a propo mojego egzaminu na A ;) oto mój Pan egzaminator:

http://wiadomosci.gazeta....1,12663813.html
 
 
skazawisla1 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 73
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Paź, 2012   

prawko zdane 18.06.2012, za 1 razem;]
_________________
najlepsza muzyka to ryk silnika..
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

miziel napisał/a:
Tak a propo mojego egzaminu na A ;) oto mój Pan egzaminator:

http://wiadomosci.gazeta....1,12663813.html


ale byłoby ciekawie :D jeździsz, a tu nagle "cap" nakaz sądowy i zabierają Ci prawko :p
 
 
Marcus
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   Mam w końcu uprawnienia

Miałem wiosną ale praca...
zacznę od kosztów jakie poniosłem w sumie 1700,- z kawałkiem :(
Zdałem za pierwszym , kurs z jazdami , oczekiwanie na egzaminw niespełna 1,5 msc.:)
Uczyłem jeździć się na suzuki gn 250 a egzamin na hondzie cbf 250, osobiście wolłem suzuki.
Podczas egzaminu warunki kiepskie ,mokro a i te hamulce w hondzie strasznie wrażliwe. chyba ze 3x koło zblokowałem tylne.(egzaminator chyba nie widział:)na moje szczęście)
No ale już mam. Jak dobrze pójdzie to chciałbym coś w tym roku zakupić coś do pogrzebania przez zimę. :) Dam wam do oglądnięcia ew, zakup ai pochwalę się w odp. dziale.
Trzymajcie się:)
 
 
sezrg 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Pochwał: 17
Posty: 821
Skąd: swarzędz/poznan
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

no to moturzysta gratulacje za zdanie
_________________
keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
 
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

Mnie prawko A kosztowało 50zł (starych) czyli na dzień dzisiejszy około 0.05zł. To była opłata za egzamin. bo zaliczyłem A przy okazji robienia B. Nie było żadnej jazdy przed egzaminem. Ot po prostu wpisałem że przy okazji B chce A.
Po zaliczeniu B pozwolili mi zrobić A.
Dostałem WSK 3 ( do tej pory je lubie i nawet mam jedną w garażu) i zrobiłem 2 pętelki. Po tygodniu dostałem prawo jazdy. Ale nie miałem na czym jeżdzić i to dość długo. Było to w 1982r
Czyli za miesiąc będzie 30lat jak mam prawo jazdy na motocykl. Może kogoś wkurze ale ja naprawde nie miałem szlifa. Raz tylko CZ350 mnie położyła bo jej nie utrzymałem.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2012   

tak było kiedyś, prawda, starsi kierowcy dziwią się ,ze teraz trzeba iść na kurs jak chce się motocyklem jeździć
wuja mi opowiadał ,że na ósemkach wyciągało się wtedy ręke jako sygnał do skrętu:)

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2012 ]
sezrg, przestań:)
 
 
panbodzio 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 105
Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 18
Posty: 1119
Skąd: dokąd
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

pojechalem, zdalem, wrocilem. ot cala historyja ;)

najtrudniejsze z wszystkiego bylo zalozenie kasku ze sluchawka :znudzony:
_________________
http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
 
 
tiarek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

hehe z tego co mama opowiadala, u niej wystarczyla pojechac prosto i masz prawko ;d i to byl jej pierwszy i ostatni raz jako kierowca motóra:D

u mnie było niby calkiem normalnie, z mala historyjka.

Bialystok, poczatek pazdziernika... Pogoda licha, zimno jak diabli, na szczescie przestalo padac rano. Godzina 7:30 stawiam sie pod WORDem. Jako jedyny na egzamin kat A. Oczywiscie jako rodzynek bylem w centrum zainteresowania, a co, a jak, a gdzie itp :) Na moje szczescie szwagier zaopatrzyl mnie w jakies rekawice spawalnicze, inaczej stracilbym czucie w palcach juz na placu:d
Problem od samego poczatku.. nie dalem rady postawic moto (GN 250) na stopce centralnej :d nie wiem czy ze stresu, czy brak raczej brak umiejetnosci na tej plaszczyznie (kto widzial stopke centralna ?:d). Jakos sie udalo... przygotowanie maszyny i jadymy ! oczywiscie pierwsza osemka zrypana;d stres sie powieksza, ale udalo sie... gorka, hamowanie, i oczwekiwany komunikat "prosze przygotowac pojazd do jazdy po miescie". Troche zglupialem, bo przecie sprawdzilem wszystko przed jazda... No, ale coby nie bylo poprawilem niby lusterka cos poprzelaczalem i jazda. Wtedy mnie olsnilo... nie wlaczylem swiatel:d na szczescie spostrzeglem sie jeszcze na placu. Jak wiadomo, trasa na moto jest stala, no wiec jedziemy. Pierwsze swiatla, strzalka skretu w prawo, grzecznie sie zatrzymalem, spojrzalem tu i tam... ruszam, a tu prosto na mnie wali stary zdezelowany Zuk :o (nie ma to jak wyprzedzanie na skrzyzowaniu) spierniczylem lekko na pobocze, nic sie nie stalo na szczescie, no to jadymy dalej. Kolejne swiatla, wedle trasy powinienem jechac prosto, a tu komunikat w interkomie "prosze skrecic w prawo" Ja juz zdolowany, ze przez jakiegos frajera oblalem egzamin. Jade zasmucony, z przeroznymi glupimi myslami reszte drogi. Wjezdzamy na teren worda, zsiadam z maszyny, gosciu podchodzi do mnie i "prosze odebrac dokumenty za dwa tyg" :o wrylo mnie kompletnie, nie wiedzialem co powiedziec ;d

przygode mialem tez na kursach. Pierwszy raz mialem krakse na skrzyzowaniu.. zapalilo sie czerwone, i za mocno zahamowalem przednim, zwir na asfalcie zrobil reszte:/ jakies pol metra od mojej glowy przejechal TIR...
Dzien przed egzaminem, wywalilem sie na placu:d robilem osemke, i nagle zgasl mi silnik, nie dalem rady sie podeprzec i bum :/

I jeszcze dobry motyw byl podczas opijania prawka:d akurat zmienilem stancje, zaprosilem kumpli... na nastepny dzien obudzili sie, i nie wiedzieli gdzie sie znajduja:d
 
 
TONY!
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

WORD SRORD :hyhy:
A u nas w Kraku to jest MORD :D
Egzaminy na YBR250, motory w dobrym stanie, ja nie mam zastrzeżeń.
Egzamin zdany za pierwszym razem we wrześniu.
Plac manewrowy bez problemu. Moje największe obawy budziło miasto ale tylko i wyłącznie ze względu na całą masę "złych" nawyków aucianych, które musiałem strasznie kontrolować na egzaminie.
Trochę nerwów ale ogólnie sprawnie, prawko odebrane po 10 dniach od egzaminu (a to już zasługa małego urzędu w starostwie podkrakowskim gdzie jestem zameldowany)
Pozdrawiam
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

YBR250 bardzo fajny motorek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.