WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
wizytowki forum z kalendarzykiem na drugiej stronie

Czy uważasz że wizytówki to dobry pomysł?
Tak
45%
 45%  [ 5 ]
Nie
54%
 54%  [ 6 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 857
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   wizytówki forum z kalendarzykiem na drugiej stronie

Na ostatnim zlocie zarzuciłem pomysł zrobienia wizytówek forum. Wiadomo że często spotykamy posiadaczy GS500 którzy nie są na naszym forum i taka wizytówka by była idealna na takie okazje. Podejmę się wykonania tylko najpierw chcę się dowiedzieć czy będzie zainteresowanie. Ankieta będzie trwała 1 miesiąc i po tym czasie gdy będę wiedział jakie jest zainteresowanie to dowiem się jakie by były koszty.

Jednocześnie jeśli ktoś ma zdolności artystyczne (ja niestety nie posiadam) to proszę o zrobienie projektu. Gdy będzie więcej zrobimy kolejną ankietę żeby wybrać wzór.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

My ze Studim wizytówki forumowe mamy już od prawie roku i... użyłam takowej może ze dwa razy ;) Pytanie tylko, czy jest potrzeba żeby teraz każdy je posiadał? Z doświadczenia wiem, że wizytówka zostawiona na moto w 90% nie odniesie skutku - zostanie wywalona jako ulotka, wypadnie, ktoś wyjmie albo po prostu oleje. Jednocześnie bardzo często ludzie wiedzą o forum ale nie czują potrzeby w ogóle dołączania do takiej społeczności...

Zresztą, jak masz zamiar je dystrybuować? Nie lepiej żeby przygotować wzór który każdy kto chce i ma wizję społeczną, sobie wydrukuje i będzie miał kilka sztuk w portfelu?

W każdym razie, jak będzie zainteresowanie i chce ktoś przylansować wizytówką, to powodzenia ;)
_________________
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

Chciałem napisać dokładnie to co Irys, więc dodam tylko że może warto poprosić Studiego o udostępnienie wzoru (ewentualnie stworzyć nowy) i wrzucić na forumowe ftp. Kto będzie chciał to ściągnie i wydrukuje w domu.
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 01 Paź, 2012   

Któremuś z panów (ziomek albo wolf) dawałem wizytówkę forumową jaką robiliśmy na potrzeby reprezentacji forum podczas przygotowań i jeździe po ośrodkach na V zlot i jak słusznie zauważono i sam to powiedziałem są one ascetyczne, ale właśnie profesjonalne, spersonalizowane wizytówki powinny być - to nie jest wodotrysk mający cokolwiek reklamować i błyszczeć.

Co innego jeśli ma być to pseudowizytówka połączona na odwrocie z kalendarzykiem, która ma służyć wyłącznie celom marketingowym - promowanie forum, ale nie ma za zadanie nikogo personalnie przedstawiać. Taką wizytówkę można by roznieść po sklepach motocyklowych czy innych klubach aby tam zalegały i aby zainteresowani przychodząc do sklepu mogli zobaczyć, że jest takie forum motocykla ich ukochanej marki.

Pytanie zasadnicze jest zatem takie, jakie wizytówki chcemy zrobić.

Wzór wizytówki spersonalizowanej, przygotowany do gotowego papieru wizytówkowego firmy AVERY (drukujesz, łamiesz papier i masz 10 wizytówek), który wykorzystywaliśmy z Irys dostępny jest TUTAJ
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Gdybym miał dać komuś wizytówkę Forum to wyglądała by tak:

Przód:


Tył:


Może nawet sobie wydrukuję kilka :hyhy:

EDIT: oczywiście to jest projekt skrajnie nie-formalny. Nie nadaje się do szeroko rozumianej promocji forum. Miałem na myśli raczej zaproszenie, które można wetknąć komuś za szybę GSa, trochę dla zabawy a trochę dla udzielenia informacji; nic co mogło by oficjalnie reprezentować forum :cool:
Ostatnio zmieniony przez lomax Wto 02 Paź, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 857
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

za dużo treści. z innego forum kiedyś mieliśmy ulotki które wkładaliśmy za lusterka. ze znajomymi widzieliśmy reakcje na dużą ilość tekstu. ludzie od razu wyrzucali za siebie.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

ziomek4000 generalnie chciałem sprawdzić czy można zrobić wizytówkę graficznie zbliżoną do wyglądu forum, a informację w formie imitacji posta. Kwestie stricte marketingowe typu tekst i tak w tym przypadku nie są zbyt istotne, bo takiego projektu i tak nie da się masowo drukować. Trzeba by dla każdej osoby "rozdającej" robić osobną wersję, więc :dobani: . Ale generalnie myślę, że jeśli jakieś wizytówki miały by powstać to mogły by być graficznie zbliżone do wyglądu forum. Natomiast co do samej idei to myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest projekt + druk na własną rękę, bo raczej niewiele tych wizytówek pójdzie w świat, a do profesjonalnej produkcji zawsze trzeba jakąś tam machinę poruszyć i ponieść mniejsze lub wieksze koszty.
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Na przodzie główny adres forum, jak jest napisane zapraszamy też na portal to jako nie znający forum pomyślałbym gdzie mnie zapraszają w pierwszej kolejności :zdziwko: Z tyłu jakieś zachęcająco hasło typu "Największa baza wiedzy o GS500" i zapraszamy też na portal.. I nie dawałbym żadnych haseł typu LWG, nie lataj szybciej niż Twój motocykl potrafi jechać itp.

Pytanie jeszcze do kogo chcemy trafić bo jak do użytkowników GS500 to wrzucanie tego do sklepów motocyklowych jest wg mnie bez sensu. Dziełem kompletnego przypadku będzie, że do owego sklepu wejdzie użytkownik GS'a, znajdzie wizytówkę i dzięki temu się zarejestruje na forum.

Wg mnie jeżeli chcemy promować forum w taki sposób to należy uderzać w miejsca gdzie się zbierają początkujący i potencjalni nabywcy GS'a np. szkoły jazdy.

Główne hasła krótkie i uwypuklające zalety forum:

- Największa baza wiedzy o motocyklu GS500 w Polsce!
- Szczegółowe opisy każdego elementu motocykla (czy coś tam nawiązującego do mechaniki)
- Obszerne porady dot. techniki jazdy dla początkujących
- Pomoc w doborze pierwszego motocykla oraz stroju na motocykl
- Mnóstwo recenzji i porad
- Zloty i spotkania

Co do drukowania to laserówka + ładny papier + gilotyna do papieru i załatwione.
 
 
lomax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Machu napisał/a:
jako nie znający forum pomyślałbym gdzie mnie zapraszają w pierwszej kolejności
Tu masz rację, jest nieścisłość ale tak jak pisałem to nie jest absolutnie jakaś formalna propozycja projektu.

Machu napisał/a:
Pytanie jeszcze do kogo chcemy trafić
No właśnie to jest zasadnicza kwestia. Bo moim skromnym zdaniem zachęcanie do wizyty na forum kogoś kto nie ma GSa nie bardzo ma rację bytu. Przecież gdybym miał inne moto, to nie byłbym zainteresowany informacjami o GSie. Gdybym się dopiero do niego przymierzał to wujek Google jest bliżej niż jakakolwiek wizytówka. Dlatego cała idea wydaje mi się ok ale w formie trochę żartobliwego zachęcania ludzi, którzy już mają GSa aby się zarejestrowali na forum. Coś na zasadzie sytuacji (ktoś tam wspominał) że studi wracając ze zlotu wetknął jakiemuś nieznajomemu GSowi za szybę wizytówkę. Wg mnie taka forma jest optymalna, a nuż gość się zarejestruje, coś napisze, będzie kolejny user. Bo sklepy, szkoły jazdy i inne miejsca niewiele dadzą. A forum przecież nie zbiera 1% podatku więc nie ma co takiej szeroko zakrojonej akcji robić, chyba że ktoś bardzo chce :oczami:
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Oczywiście nie neguję pomysłu forumowych wizytówek, ale tak sobie myślę, że jeżeli ktoś planuje zakup GS'a/posiada GS'a, czuje potrzebę kontaktu z innymi użytkownikami tego motocykla i jego iloraz inteligencji jest większy niż ziemniaka to wpisze w google "suzuki gs 500 forum" i bez problemu nas znajdzie. Odsetek osób, które takiej potrzeby nie mają, a jednak dzięki wizytówce zarejestrują się na forum wg. mnie nie będzie znaczący, a może przyczynić się do powstawania "kont widmo" - użytych tylko kilka razy.
Zwróćcie też uwagę, że na forum bardzo często jest spora liczba gości. Czyli na forum trafić jest łatwo, ale nie każdy ma ochotę na rejestrację. Znajdzie odpowiedź na swój problem, przeczyta i tyle.
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto 02 Paź, 2012   

Nadal jestem zdania, że wizytówki forum nie są potrzebne.
Roznoszenie po sklepach? Nie. Nie chcemy tutaj marketingu i wiecznych reklam.
Roznoszenie po motocyklach? Nie. Jak już napisał kempes: jak ktoś chce i ma GSa to nie traktujmy go jak debila który nie wie jak wpisać jedną frazę w googlu i dotrzeć do forum. Prawda taka, że jakich by informacji nie szukał, w 90% i tak trafi do nas. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu - nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę.

Jeżeli nasze forum przekształciłoby się w Stowarzyszenie lub Fundację, to tego typu promocja byłaby wskazana. Ale zaznaczam, że jesteśmy na tym forum grupą znajomych, pasjonatów a nie zarobkowiczów którzy dostają złotówkę od każdego nowego użytkownika...
_________________
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pią 16 Lis, 2012   

Uważam że wizytówki nie pomogą w promocji forum. Na strone forum trafiają ludzie którzy są zainteresowani Suzuki GS 500 i do takich najlepiej trafia ....samo forum.
W goggle jak wpiszemy zagadnienie i wpiszemy suzuki gs to pierwsza wyskakuje strona forum. I to jest najważniejsze. A ktoś kto nie umie szukać w internecie a tacy często też są to oni nie będą pisać na forum nawet jak im damy adres.
Ja promuje forum moimi mailami. Sporo moich klientów pisze do mnie a w moim mailu w podpisie jest zaproszenie na forum. Przyznam się ze weszło tu już trochę osób których sciągnełem. I co... Nic nie piszą :) czyli nie tylko zaproszenie ale ważne jest by załapali.
Zobaczcie ostatnio weszło tu kilka dziewczyn. Przez pierwsze 2 tygodnie na SB skoczyły do przodu. Na forum zero postów a za miesiąc lub dwa ich nie będzie. Normalne. Nawet wiem że nie będą tego czytać.

Podsumowanie. Nie reklamą sciągniemy tu nowych członków. Oni nas sami znajdą.
Ale możemy tak jak ja mieć w podpisach naszych maili na stałe wpisane zaproszenie na forum,
Teraz ciekawą sprawą jest kalendarz z konkursu Bomkiego.
A wizytówki? ja rozsyłam moje w listach i paczkach mógłbym dorzucać ulotki lub wizytówki forum ale czy to coś nam da?
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
k
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2013   

ja sama szukałam cokolwiek o GS 500 NA google i tak oto trafiłam do WAS. :hyhy:

szukałam róznych info jeszcze przed zakupem nt . jaki motocykl dla dziewczyn na pierwszy rzut i na forum nie weszłam choć go widziałąm, dopiero po zakupie GS'ka weszłąm no i tak jestem , ale brak czasu nie pozwala na codzienne śledzenie co ciekawego tu jest ...

jednak cieszę sie ze tu jestem :oczami:

nie sązde zeby mnie wizytówka zachęciła przed zakupem
ale po zakupie GS'a - na pewno !! !!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.