SWIATLA
Odpowiedz do tematu

cygan
[Usunięty]
: ŚWIATŁA
Chciałem sie zapytać panowie jak tam u was ze światełkami ,bo jak kupiłem moto i pierwszy raz ruszyłem po ciemniaku na trase(przejażdżkę)to się rozczarowałem .
:? Światło jakieś żółte a długie zapier... po drzewach.
Jakaś regulacja?
Wiem że jest ustawienie lampy i jakaś śrubka na boku lampy ale co do czego ?? ?
No i te światło-wiadomo że to nie osobówka -ale szczerze oczekiwałem czegoś więcej .
Zmiana żarówki?JAKIE :?: :?
Czasami do roboty jade jak jest ciemno i jest klapa.

CincinCM
[Usunięty]
:
Mi normalnie światło świeci, ładnie oświetla i nie narzekam na nie. Świeci normalnie jak w osobówce. Akurat miałem dobrze wyregulowane, ale regulacja to nie problem. Można wyregulować lampe na głównych śróbach, jeszcze jest regulacja na tych mniejszych chyba nawet w pionie i poziomie. A jeśli słabe jest światło, to może być coś z akumulatorem, ale to by chyba nie kręcił, może obwód nie ma dobrej masy, a może po prostu żarówka do dupy. Napewno ktoś sie lepiej stąd zna odemnie :)

cygan
[Usunięty]
:
Aku kręci jak wariat ,wygląda jak nowy.Może to kwestia regulacji ale nie sądzę żeby to poprawiło intensywność światła.
Regulacja + nowa żarówka to mogłoby pomóc.
Możę ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie?Jaka żarówa?Śrubki?
Samej regulacji myślę można dokonać samemu gdzieś na bocznej drodze .(nieprofesjonalne ale ...)
Ważne jest żęby chociaż w jakiejś części widzieć co tam leży na jezdni.

FoX
[Usunięty]
:
jest regulacja pionowa i pozioma. Poziomej dokonuje się małą śrubką na srebrnej obwodówce, a pionową za lampa jest taka śruba... żarówka halogenowa taka jak w mojej e10 :) Światła są super! długie - krótkie widać wszystko :)

Maciekkg
[Usunięty]
:
U mnie tez jest wszystko ok, tylko ze ja mam przednią lampe od Bandita ( przezroczysty klosz :twisted: ) Wygląda duzo lepiej niz oryginalny
Pozdrawiam ;)

:
Maciek mozesz przeslac fotki jak to wyglada?:)

cygan
[Usunięty]
:
Dzieki.
A wie ktoś coś o tych cudach(białe światło,niebieskie światło itp.)chodzi o żarówki. (allegro,ebay)
Czy to lipa jest ?

:
no wlasnie chcialem kupic taka zarowke do przodu (niby biale swiatlo) podobno super swieci duzo lepiej niz orginal ale nie wiem gdzie jest ta aukcja:P jak znajde to wrzuce

FoX
[Usunięty]
:
żarówka taka jak w samochodzie, tylko przy montażu, trzeba uważać aby nie dotknąć czarnej końcówki żarówki :P - bo te żarówki to strasznie delikatne są :)

jankees
[Usunięty]
:
ja mam od tego goscia http://moto.allegro.pl/it...55w_gratis.html w aucie juz jakieś 6 m-cy i świeca ładnie. :wink:

Sc0uT
[Usunięty]
:
Ja mam komplet (2 zarowki za 30zł) cos ale Xenony. Byly w aucie, ale po pewnym czasie sie jedna przepailila i zostaly zalozone zwykle. Ja tą co byla dobra zalozylem do moto i swieci przepieknie. Przez klosz widac fajny niebieski kolor jak swiatla wylaczone sa, a jak wlacze to daje po oczach bosko białym swiatłem. Zarowka bosaka jednym slowem. W tyghodniu zrobie foto, to zobaczycie;))

:
noo wlasnie o ta aukcje mi chodzilo:) mysle nad zakupem takiej :)

Maciekkg
[Usunięty]
:
Grzechu16 cykne jakas fotke nie ma problemu ;)
Gdy nie awaria silnika w mojej Suzi to bym myslał w tej chwili nad Xenonem (miałem okazje kupic w dosc dobrej cenie ;) )

:
Warto zmienic zarówke ale tylko na znanych firm elektrotechnicznych produkujacych źródła swiatła od wielu lat . Np Philips , Tesla , Tungsram , Narva , Osram itp. Zadne zarówki z hipermarketów typu pseudo ksenon.
Odradzam tez stosowac zarówki o wiekszej mocy np zamiast 55/60W załozona 85/90W. Moze sie to skończyć uszkodzeniem klosza lampy i odbłyśnika na skutek zbyt wysokiej temperatury. Poza tym wieksze obciązenie alternatora i reglera.
Polecam zarówki Philips Bluevision lub specjalnie do motocykli Motovision.
Motovision ma szczegolnie rzucający sie w oczy kolor świecenia - pomarańczowy. Moto jest widoczne duzo lepiej i wyroznia sie z tłumu.
Widziałem to na zywo i jest ok.
Ja u siebie mam zarowke o standardowej mocy firmy Tesla i świeci na prawde bardzo dobrze. Produkcja czeska. Polecam.

Miałem od kolegi zarowke pseudo ksenon w celu wyprobowania. Miała wieksza moc od mojej Tesli ale swieciła na prawde duzo gorzej. Straciłem tylko czas na wymianę a nie pieniądze.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
cygan
[Usunięty]
:
To już mi sie "ROZJAŚNIŁO" -HAHAHAHA. DZIĘKI.
JAK "kupe"to dam znać .

p.s byłem dzisiaj w salonie "susuki" i jest tam taka pierdoła wielkości pudełka od zapałek z kabelkami koszt 19funtów ponad -mam na myśli światła awaryjne.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.