uszczelniacz za przednia zebatka
Odpowiedz do tematu

manolo
[Usunięty]
:
Mam takie pytanie, próbuje wymienić uszczelniacz popychacza sprzęgła. Jednak najpierw trzeba zdjąć srebrną blaszkę(22). Tylko, że tam gdzie są śruby mam bolce które blokują obrót śruby(zaznaczone). Jak zdjąć tą blaszkę?


:
manolo napisał/a:
Jak zdjąć tą blaszkę?

ja popukałem mloteczkiem i odgiąłem tą zagieta blaszke :)

jak wyjmiesz popychacz, simmering wyjmij kluczem imbusowym.. włóż tym krotszym ramieniem i jak dzwignie, do góry. wyskoczy od razu :)

pozdrawiam- Juli(an)
manolo
[Usunięty]
:
Zamysł był podobny, ale jako początkujący mechanik motocyklowy nie chciałem czegoś zepsuć:)
Wielkie dzięki

[ Dodano: Pon 21 Wrz, 2009 ]
wymieniłem uszczelniacz popychacza, ale dalej jest wyciek :( między popychaczem a uszczelką. Wczoraj na odpalonym silniku wyjąłem popychacz i olej poleciał jakby kran otworzyć, nie wiem czy tak powinno być. Pomocy bo ostatnie słoneczne weekendy mi uciekają :(

:
manolo napisał/a:
Wczoraj na odpalonym silniku wyjąłem popychacz i olej poleciał jakby kran otworzyć,

nie no serio? :rotfl:

pozdrawiam- Juli(an)
:
manolo napisał/a:
Wczoraj na odpalonym silniku wyjąłem popychacz i olej poleciał jakby kran otworzyć, nie wiem czy tak powinno być.


To normalne ze jak stworzysz dziure w pracujacym silniku przez wyjecie popychacza to zacznie leciec olej :) Jest ok

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
manolo
[Usunięty]
:
kumam:) ale pomimo wymiany uszczelki dalej cieknie.

:
manolo napisał/a:
ale pomimo wymiany uszczelki dalej cieknie.


Cieknie z tego simeringa czy moze z dwoch pozostałych wałka zdawczego i skrzyni biegów???
Nie uszkodziles gniazda simeringu przy calej operacji lub nowego simera???
Moze sam popychacz jest skrzywiony czy cos.

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
manolo
[Usunięty]
:
pozostałe simmery są szczelne, gniazda ani uszczelki na pewno nie uszkodziłem, popychacz wygląda dobrze...

gregor2904
[Usunięty]
:
ziomekpk napisał/a:
Wymieniłem dzisiaj simmeringi,bułka z masłem,cieżko było je wydłubać śrubokrętem,więc nawierciłem malutkim wiertłem dziurkę w simmernigu i wręciłem w otwór śrubkę,chwyciłem łepek jej kombinerkami zaciskowymi i pociągnąłem,wyszły beż problemu,a nowe nabiłem używając starych simmeringów.pamiętajcie żeby oczyścić tulejkę na wałku i przesmarować.pozdrawiam




Witam chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna dostac simmerig od popychacza? prosze o jakies namiary!!

bongoso
[Usunięty]
:
Uszczelniacz popychacza tylko w Suzuki lub InterMotors. Koszt 21 zł.

: odswiezam temat
mam taki problem:
moto jest po servisie wiosennym ale ojej nie byl wyminiany (zaledwie 3kkm na nim zrobione) a ja grzebalem pod pokrywa z lewej strony silnika by ja wyczyscic i nadmiar smaru lecacego z lancucha. wczoraj pierwszy raz latalem na moto (40km) w tym sezonie i zauwazylem wyciek spod tej pokrywy
mianowicie tak to wyglada pod:
i teraz mam pytanie co to ?? wyglada jak olej silnikowy, ale z drugiej strony smaruje lancuch olejem przekladniiowym. z kolei nie kapie mi non stop tylko jak jade i zmieniam biegi a jak moto stoi to jest okey. wiec co to moze byc ?? ?patrzac na fotki w przyblizeniu mozan zauwazyc olej pod popychaczem sprzegla na tym srebrnym kolku czy to tak powinno byc ??
prosze o rade co i jak

:
tak, to simmer popychacza. wymień go bo pewnie już zużyty.
było o tym powyżej wiec na pewno nie bedziesz miał problemów- czas wykonania-15min :)

pozdrawiam- Juli(an)
:
Lemon, a mozesz mi poweidziec jak sie tam dostac ?? sa 2 sruby ale co z lancuchem ??

od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
:
Ńajpierw sciagasz blokade zębatki.. (to 'coś' z dwoma dziurkami posrodku zebatki.. odginasz delikatnie na boki by wyszło z rowka na wałku i wyjmujesz.)
Ściągasz zębatkę razem z łańcuchem i wyjmujesz ją, łancuch opada sobie w dół.
odkręcasz śruby trzymające tą blaszkę i jestes juz przy simmerze :)
Wyjmujesz popychacz, podwazasz imbusem i wyjmujesz, smarujesz nową delikatnie na brzegach olejem i wciskasz delikatnie w otwór. zakładasz blaszke, popychacz, potem wkladasz żębatkę w łańcuch i nakładasz całość na wałek zmiany biegów

pozdrawiam- Juli(an)
:
Lemon, dzieki bardzo :) widze ze to robota dla mnie i nie trzeba jechac do servisu

od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.