Pytanie o zawory
Odpowiedz do tematu

wiśnia
[Usunięty]
:
Plaster napisał/a:
nawet nie wedzialem ze taki czujnik jest w GS-ie :P w moim moto ktos juz musial go odpiac wczesniej i dobrze bo dla mnie tak jest lepiej :wink:


Ja niestety w moim moto połamałem ten czujnik :cry: podczas wymiany dźwigni sprzęgłą- także bądźcie ostrożni jak założycie nową wajchę i pierwszy raz (po wymianie) naciśniecie dźwignię

Sc0uT
[Usunięty]
:
Shadow napisał/a:
Sc0uT napisał/a:
tomektychy napisał/a:
Suza nie odpali inaczej..zawsze trzeba wcisnąć sprzęgło :)


Bo masz czujnik podpiety pod klamka sprzegła. Mnie to drazniło i wypiołem całkiem. Jakos lepiej mi sie pali bez wcisnaknia sprzegła.


i to jest bez zadnej szkody dla moto ?


Bez szkody :) to jest takie zabezpieczenie tylko.

Breżniew napisał/a:
Szkoda może być gdy będzie na biegu i sie przewróci ze stopki po wciśnięciu startera :doh:


Dlatego zawsze jak przekrece kluczyk, to swieca mi sie 2 kontrolki ;) (luz i olej)
a zreszta zawsze na luzie gasze moto....

pootietang
[Usunięty]
:
Breżniew napisał/a:
jest to jednak mniej szkodliwe niz luz za mały.


jeśli chodzi o zawory właśnie sprawdzałem dziś i szczelinomierza w ogóle wcisnąć nie mogłem :kwasny: dopasowałem jakoś jednąpłytkę pod inny zawór ale trzy muszę zmienić :zdegustowany: najgorsze że nie wiem na jakie bo nie miałem jak dobrać skoro zmierzyć nie szło. będę musiał się dogadać jakoś z gośćiem z larssona, na szczęście to znajomy kumpla więc może da mi kilka płytek a ja sobie dopasuję i mu oddam resztę, tylko żeby miał na stanie :niepewny:

:
W katalogu larssona sa tylko płytki 29mm a do GS-a trzeba 29,5mm.

Jak będziesz zamawiał przez internet to koniecznie zaznacz , ze 29,5 bo często sie mylą i dają za małe 29mm. potem trzeba dodatkowo płacić za przesyłkę. Zdarzyło sie to już w 2 sklepach.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
pootietang
[Usunięty]
:
tak mi się coś wydawało że są powyżej 29mm jak do linijki przyłożyłem :/ no nic płytki z larssona jakieś dostałem na przymiarkę i sobie chociaż sprawdzę te luzy i będę wiedział jakie potrzebuję grubości. porażka z tymi 29,5 bo nie pojeżdzę sobie kilka dni :( jakie płytki polecasz breżniew ?? HEIDEMANN dają radę??

:
Ja mam te ze sklepu Heidemanna i oryginały są duzo lepsze ale obecnie jeżdzę na tych Heidemann i na razie jest ok. Z larssona nie brałem to nie wiem. widziałem tylko te 29mm w katalogu wiec nawet nie pytałem o 29,5.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
pootietang
[Usunięty]
:
a orientujesz się ile oryginały kosztują za sztukę?? co z tymi haidemannami że są gorsze od oryginałów??

:
Dostałem płytki z korozja powierzchniową i innej średnicy niz zamówiłem. Nowa dostawa było juz ok. Drugi raz zamawiałem w www.moto-abc.pl . dostałem takie same jak z heidemann i znowu wymieniałem na inne ze wzgledu na wymiar i korozję. Oba sklepy zaopatrują się u tego samego dostawcy pakując płytki bez mierzenia i oględzin.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
pootietang
[Usunięty]
:
więc chyba dam bo szlifierza chociaż nie jestem zwolennikiem takich praktyk :/

pootietang
[Usunięty]
:
moto złożone. na dwóch zaworach mam luz 0.04 na pozostałych dwóch 0.08. odpaliłem i zdziwko, przedtem po odpaleniu obroty wariowały i dopiero jak się troszkę rozgrzał to się stabilizował a teraz od razu wskoczył na 1200 i równiutko chodził :) poza zaworami filtr powietrza zmieniłem. tylko jedno mnie martwi i będę zmuszony rozbebeszyć znowu gskę, strasznie zawory hałasują jak dla mnie, wiem że przedtem nie miałem luzu to cichutko i teraz musi być głośniej ale jest za głośno coś :/ aha jeszcze jedno, elastyczniejszy się zrobił :) zrobię kilka kaemów i zobaczę jak świece będą wyglądać bo może tylko na synchro oddam a nie na serwis gaźników.

metalbeast
[Usunięty]
: Re: pytanie o zawory
tomektychy napisał/a:
wyczytałem). Serwis przeprowadził mój kumpel, powiedział że tylko jedna płytka była do wymiany reszta luzów była ok. jednak słychać w moim sprzęcie jak te zawory cykaja.


u mnie też była regulacja zrobiona a przy odpuszczeniu gazu chodzi jak sieczkarnia...
Kumpel miał suzuki RF900 i mowi ze podobne dzwieki miał. Chyba sie trzeba przyzwyczaić..
CHociaz ja sie boje ze sie rozleci ;/

metalbeast
[Usunięty]
:
Plaster napisał/a:
jak mozesz to nagraj te cykanie wtedy znawcy z forum z pewnoscia sie odezwa i powiedza co i jak:)


A ja ku mnie nie ma cykania, tylko jest gruchot przy odpuszczeniu gazu jakby kilo gruzu było w środku ?

metalbeast
[Usunięty]
:
Prezes767 napisał/a:
u mnie nie odpalisz jak jest na biegu i ma boczną podstawkę wysuniętą. .


olśniło mnie!! dzisiaj nei mogłem odpalić - nie chciał zakrecic, a ja jak durny sie bawiłem przyciskami itd. A był i na biegu i ze stopką... sprzegło było wcisniete, ale widać na próżno. :wstyd:

pootietang
[Usunięty]
:
metalbeast korzystaj z funkcji edytuj ( prawy górny róg posta ) bo się śmietnik robi, ja nie edytowałem bo chciałem odświeżyć temat.

:
nooo edycja postów albo wyłaczymy to w ustawieniach ale nie bedzie mozna odświezac starych tematów :zdegustowany:

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.