Kranik
Odpowiedz do tematu

raf...77
[Usunięty]
:
z tego co słyszałem to p.. stosuje się tylko do odpalenia po zimie i wtedy paliwo jest podawane pod ciśnieniem

WojtekR1978
[Usunięty]
:
Pociągnąłbym temat kranika bo dziś wypłynęła u mnie pewna sprawa.
Byłem pewien że jest ok ale teraz mam wątpliwości. Na blaszce mam tak: na górze PRI po prawo z boku ON a po lewo z boku RES. Niby wszystko jasne, ale...Mogę ustawić pokrętło w pozycji PRI albo w lewo na pozycję RES albo w dół - tam niestety nie ma żadnego napisu. I to wszystko, opór z każdej strony. nie ma możliwości ustawić na ON. Do tej pory myślałem tak jak Matlak, że to balszka źle założona , ale jak się dziś przyjrzałem to mozna ją założyć tylko do góry nogami ewentualnie. To też by było źle bo różnica by była taka, że w dolnej by był napis PRI a na górze nic.A dziś mi przyszło do głowy, że to może pokrętełko jest źle założone, przesunięte o 90 stopni. Czy ktoś też ma takie ustawienia, lub miał podobny przypadek bo już nie wiem. A obawiam się że może mam teraz pokretło na PRI i sie mi coś spiep....

WojtekR1978
[Usunięty]
:
http://img522.imageshack....e=kraniknr7.jpg

WojtekR1978
[Usunięty]
:
Kurcze obawy się potwierdziły kranik na pozycji PRI a ON rzeczywiście na dole ale tak wytarty ten napis że go nie widziałem, a zasugeroewałem się rys z instrukcji od nowszych modeli. Moto tak stoi ze 2 tygodnie, bo ostatnio jak jeździłem to przestawiłem na PRI bo myślałem że to RES a mało benzyny było. I tak go już zostawiłem. I co teraz z moją Suzi. Powiedzcie co robiż, żeby jej nie stracić. Pocieszające jest chyba tylko to że od tamtej pory jej nie odpalałem. POMOCY

jakubgs
[Usunięty]
:
sprawdz czy olej nie smierdzi benzyna i czy nie jest go bardzo duzo jesli tak to czeka zmianan oleju

WojtekR1978
[Usunięty]
:
Jeżeli trza wymienić tylko olej to chyba nie jest tak źle, a jak z mechanicznej strony nic się nie popsuje

jakubgs
[Usunięty]
:
nie nic sie nie stanie a jesli olej to tez filtr pamietaj

:
jakubgs napisał/a:
nie nic sie nie stanie a jesli olej to tez filtr pamietaj


Jak niedawno olej zmieniałes , to filtra bym nie wymieniał tylko sam olej w misce i komorze filtra. W silniku wykręcił swiece i sprawdził czy w cylindrze nie ma paliwa. Jak jest to po prostu je wydmuchał bez palenia silnika.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
WojtekR1978
[Usunięty]
:
A co z uszczelnieniami na walku przekładni i sprzęgle nie zniszczą się jak tak długo do oleju się waha lała?

jakubgs
[Usunięty]
:
zobacz czy cos ci u7bylo w zbiorniku

:
Nic nie powinno sie stać. w koncu nie ty jeden miałes ten problem .
Jak wymienisz olej , rozgrzej porządnie silnik ale bez wariacji i to wszystko.
Sprawdż tez czy nie ma paliwa w airboxie - w razie czego powinno wypłynąc pod motocykl drenem.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
WojtekR1978
[Usunięty]
:
Dziękuję Panowie , trochę mnie podbudowaliście, bo wczoraj to już doła niezłego złapałem. Dziś trochę trzeźwiej spojrzałem na sytuację, przeanalizowałem i chyba nie będzie tak źle. Jeszcze dziś będę miał nowy olej i filterek i biorę się za wymianę. Musi być dobrze!

jakubgs
[Usunięty]
:
i nie zapomnij dobrze kranika ustawic :)

dziwax
[Usunięty]
:
witam i pytam o kranik!!
u mnie wyglada to tak na gorze mam ON(a raczej NO bo stojac przed moto tak to wlasnie wyglada) po prawej mam RES po lewej FUEL a na dole slynne PRI i we wszystkich zakresach pokretlo kranika dziala(tylko nie w lewo na FUEL)
i teraz pytanie czy tak powinno byc bo juz rozne wersje slyszalem?????
pozdrawiam serdecznie

:
dziwax napisał/a:
witam i pytam o kranik!!
u mnie wyglada to tak na gorze mam ON(a raczej NO bo stojac przed moto tak to wlasnie wyglada) po prawej mam RES po lewej FUEL a na dole slynne PRI i we wszystkich zakresach pokretlo kranika dziala(tylko nie w lewo na FUEL)
i teraz pytanie czy tak powinno byc bo juz rozne wersje slyszalem?????
pozdrawiam serdecznie


On jest na dole , pri - na górze ,res z boku. Przekrecając kurek zakrywasz nim napis. Prawdopodobnie masz odwrotnie założona blaszke z oznaczeniem. Zrób zdjecie kranika dla pewności.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.