WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda z plecaczkiem - wasze opinie i doswiadczenia :)
Autor Wiadomość
bloodletter
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

dzięki:) sprawdziłam, na razie na sucho, i jakoś znośnie idzie, a nawet z przyjemnością ;)
 
 
twoj.pol 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 47
Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 47
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013   

Ja co prawda pierwszy sezon na gs mam przed sobą ale wiem, że kròtki instruktaż nie zawadzi. Mi na etz 251 było wygodnie jak podczas zatrzymania pasażer trzymał nogi na podnóżkach. Plecaczka do prędkosci i pochylania sie niewątpliwie trzeba przyzwyczaić. Dla obu stron będzie i wygodnie i bezpiecznie.
 
 
lukasW124 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 11 Cze 2012
Pochwał: 2
Posty: 252
Skąd: KR
Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   

Może warto przypomnieć w temacie - tutaj jest trochę o jeździe z pasażerem:
od 14 minuty - http://www.youtube.com/watch?v=2iaq3Ro6NSM

A wcześniej o samym gsie jeżeli ktoś nie zna filmiku.

Kolega widze górnik :D
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Odgrzeje kotleta :)
Czesto jezdze z dziewczyna 175cm 70kg, pierwsze jazdy od zdania prawka masakra!
Moto latalo na prawo i lewo, najgorzej kest w miescie przy skrzyzowaniach i ciasnych, wolnych zakretach. Z czasem sie przyzwyczailem ale ostatnio zdarzylo mi sie przetrzec centralka po progu zwalniajacym :/

Zwrocilem uwage, ze GS strasznie siada przy jezdzie we dwojke i co najgorsze:
Solo, naciag lancucha jest idealny ale we dwojke jest calkiem napiety :zdziwko:
Musze sie pobawic z regulacja amorka ale o co chodzi z tym lancuchem?
Przeciez nie bede ciagle jezdzic z kluczami i regulowac za kazdym razem na ulicy??
_________________
Bikes are awesome!
 
 
KATANA 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Gru 2009
Pochwał: 58
Posty: 963
Skąd: KĘTRZYN
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Pasażer ma być min. do ciebie przyklejony podczas jazdy, tak na prostej jak i po winklach, a nie zachowywać się jak chorągiewka. Ty natomiast musisz pamiętać że jadąc motocyklem z pasażerem obowiązują nieco inne zasady od jazdy solo, dotyczy to samej techniki, jak również np. odpowiedniego zestrojenia moto pod dodatkowe obciążenie. Z kolei łańcuch napędowy naciągasz i kontrolujesz jego naciąg pod własnym ciężarem/obciążeniem- taki sposób jest odpowiedni i wystaczający z uwzględnieniem jazdy z pasażerem. Ewentualnie sprawdź amortyzator pod kątem ustawienia/regulacji stopnia twardości sprężyny amortyzatora.
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Problem w tym, ze za cholere nie moge przekonac mojej Pani, zeby trzymala sie mnie :P
Wzrost + szerokie ramiona + trzymanie sie uchwytu = zagiel ;)

Do tej pory zrobila pare km z jakims kretynem na szlifierce, dla ktorego nie ma takich slow jak rozum i bezpieczenstwo, o podstawowych "lekcjach teorii plecaczka" nie wspominajac, takze doswiadczenie ma zerowe, lub wrecz ujemne ze wzgledu na zle nawyki :/

Malo sie nie zesrala ze strachu jak przy pierwszej jezdzie ze mna spadla jej noga z podnozka :przestraszony:
Szczescie, ze nie wsadzila jej w kolo i ze jechalismy baaardzo wolno:)
Z czasem sie wyrobi... Oby

Z zawiasem musze pogmerac bo naprawde bardzo siada :/
Co do lancucha to mam rozumiec zeby sie nie przejmowac?
Nawet gdy jest tak napiety, ze w ogole nie ma luzu?
_________________
Bikes are awesome!
 
 
KATANA 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 06 Gru 2009
Pochwał: 58
Posty: 963
Skąd: KĘTRZYN
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Zbyt mocno naciągnięty/napięty łańcuch napędowy grozi zerwaniem podczas jazdy/uszkodzeniem urwaniem wałka zdawczego/uszkodzeniem łożyska podporowego wałka zdawczego. Prawidłowo naciągnięty łańcuch ma mieć zalecany luz przewidziany przez serwisówkę.
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Staraj się utrzymywać luz łańcucha w górnej przewidzianej granicy, utwardź tylny amortyzator i dopompuj powietrza do 2,8 bara z tyłu.

godofrock90 napisał/a:
Problem w tym, ze za cholere nie moge przekonac mojej Pani, zeby trzymala sie mnie :P

I lepiej żeby się nie trzymała tylko Ciebie bo czego Ty złapiesz się w przypadku awaryjnego hamowania i czy aby na pewno nogi wytrzymają napór ciężaru pasażera tak żeby nic nie przeszło na ramiona, chyba, że masz tak silne nogi i bardzo dobrą przyczepność do baku. Optymalnie kiedy pasażer jedną ręką trzyma się kierowcy, a drugą uchwytu, a jeśli kierowca to nie wariat i idiota to nawet dwiema uchwytu bez obawy że spadnie przy gwałtownym przyspieszeniu - kwestia zaufania.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
godofrock90 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 149
Skąd: Peterborough UK
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Chodzilo mi bardziej zeby, zaczela opierac sie o bak przy hamowaniu i przestala robic za zagiel przez caly czas :P
_________________
Bikes are awesome!
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Niestety Gs nie jest stworzony do jazdy w 2 osoby. Pasażer siedzi w trochę dziwnym miejscu, przypuszczam że gdyby było klasyczne zawieszenie składające się z 2 amortyzatorów było by trochę wygodniej. Inna sprawa czy to się komuś podoba czy nie.
Jak jeździłem z kumpelą, która ważyła połowę z tego co ja nie czułem że mam pasażerkę. Suza zachowywała się zupełnie normalnie.
Przy jeździe z moją kobietą, która ma już czym oddychać jest trochę ciężej, motocykl jest mniej stabilny ale ona cały czas siedzi blisko, trzyma się mnie i robi to co ja więc jeździ się nieźle tylko trochę ciężej manewrować.
Za to podczas jazdy ze starszym bratem, który trzymał się tylnego uchwytu, pomimo że nie przeszkadzał jeździło mi się trochę gorzej.

Przede wszystkim jednak nie dziwmy się naszym kobietom. Przejedźcie się na tylnym siedzeniu motocykla z kimś, założe się że połowa z was się zesra :P

godofrock pilnuj żeby pasażerka nie robiła żadnych niepotrzebnych ruchów i trzymała się cały czas blisko ciebie i się za tobą chowała. Moim zdaniem to jest najważniejsze. Ja już swojej wytłumaczyłem że każde ruchy nogą, podciąganie majtek czy zerkanie do tyłu może spowodować że się zabijemy.
Z czasem jednak każdy się uczy i jest ok. Teraz już na spokojnie razem się trochę gibamy w zakrętach.
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

godofrock90 napisał/a:
Odgrzeje kotleta :)
Czesto jezdze z dziewczyna 175cm 70kg,

Zwrocilem uwage, ze GS strasznie siada przy jezdzie we dwojke i co najgorsze:
Solo, naciag lancucha jest idealny ale we dwojke jest calkiem napiety :zdziwko:


Jesli duzo jezdzisz z pasażerką to polecam modyfikację/zmiane tylnego amrtyzatora na ten od GSX600F( klik1 i klik2 ).
Ja jeżdze sporo z pasażerką+kufer i takie zawieszenie naprawdę spisuje sie rewelacyjnie :ok: - brak efektu motorówki, lepsze prowadzenie i żadnego obcierania na nierównościach. Ponadto odczuwalny zakres regulacji jest dużo wiekszy niż w standardowym (można ustawić sobie od bardzo miekko do super twardo). Dodatkowo dochodzi regulacja tłumienia odbicia czego nie ma w GSie.

Jeśli chodzi o naciąg łańcucha to zrób jak mówił Katana. Ewentualnie potem możesz sprawdzić go z dziewczyną na moto.
_________________

 
 
Vatzeque 


Model GSa: GS 500E
Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 2
Posty: 54
Skąd: Żory
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Nagminnie na drodze widuje się motocyklistów nie trzymających dosiadu, który również obowiązuje pasażera. Oczywiście na początku będą zakwasy i pieczenie wewnątrz ud, ale z czasem nabiera się wytrzymałości. Gdy złapiemy się nogami, a nie rękoma, nagle okazuje się, że motocykl jedzie o niebo lepiej.
_________________
Szkolenia motocyklowe
 
 
dunja 


Model GSa: GS 500E
Dołączyła: 22 Lip 2011
Pochwał: 7
Posty: 696
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

twoj.pol napisał/a:
Mi na etz 251 było wygodnie jak podczas zatrzymania pasażer trzymał nogi na podnóżkach..


Pasażer nie powinien zdejmować bez pozwolenia kierowcy nóg z podnóżków.
Poza tym jeśli pasażer grzecznie i stabilnie siedzi to nie ma wiekszej różnicy w jeździe, jakbyśz bagażem jechał.
Ja nawet wolę jeździć z plecakiem gdyż wtedy sięgam nogami do ziemi :D
_________________
I cherish my ignorance on the subject...
 
 
 
Borek 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2011
Pochwał: 4
Posty: 908
Skąd: Nidzica/Warszawa
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

Ja tam jeździłem z Kretem na plecaku i go wcale nie czułem.A to kawał bydlęcia jest :troll2: z kimś nie oswojonym z motocyklami to już inna bajeczka.
_________________

 
 
 
Daro90 


Model GSa: GS 500F
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

moja pierwsza jazda z plecakiem na gs500 była niezbyt udana na początku :D

Moto steruje się na tyle inaczej, że jechałem węzykiem po całej szerokości chodnika :P (tak, wyryszaliśmy z chodnika).

Zatrzymałem się po 5 m, spróbowałem jeszcze raz i wyszło, idzie się przyzwyczaić, ale ... początek jest dziwny, cięzko ruszyć.

Oczywiście przy większych hamwoaniach / puszczeniu gazu do pełna było stukanie kaskami i tu jest pytanie - da się tego uniknąć ?
Czytałem gdzies, że jak pasażer stuka kaskiem to kierowca źle jedzie. Ale ostatnio mechanik mnie informował, że to niemozliwe aby pasażer czasami nie puknął.
Oczywiście mówimy o bardziej dynamicznej jeździe (oczywiście nie wariackiej, w końcu z pasazerem na Gsie jeździ się wolniej :D ), gdzie czasami daje się po hamulcach/odpuszcza gaz.
_________________
Varadero 125 --> GS500 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.