WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: leon
Sro 01 Kwi, 2009
Stuki po rozgrzaniu silnika
Autor Wiadomość
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   

Tak jak ci napisałem, musisz zagladnać do rozrzadu i posprawdzać. Nie ma tego duzo a jak rzadko masz śrubokret, klucz w rekach to musisz znaleść kogoś kto sie bawi częsciej w te rzeczy. Odgłosy nie nasilaja sie wraz z zwiekszeniem obrotów wiec nie jest źle. Takie cykanie bedziesz mieć zawsze w tym silniku u Ciebie poprostu jest głośniejsze, coś masz bardziej przepracowane najprawdopodobniej w rozrzadzie.
 
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009   

jacek napisał/a:
spiro54, on widzi problem w tym stukaniu bo ty widzisz problem i probuje cie naciagnać na kase.
Po kupnie GSa sciagasz pokrywe zaworów, sprawdzasz luzy zaworów, czy wałki rozrzadu nie maja luzu osiowego, mierzysz dlugość łańcuszka czy nie za bardzo wyciagniety, sprawdzasz stan ślizgów, odkrecasz napinacz i sprawdzasz płynność wysuwania sie trzpienia. Jesli coś bedzie do zrobienia to wtedy dajesz do mechanika - kontrola stanu tych elementów jest prosta i nie ma co dawać zarobić mechanikom.


Wszystko pięknie :P ale ci, którzy zadają takie pytanie są z reguły laikami i sobie sami nie poradzą. Większość z nich o mechanice , regulacjach czy nawet najprostszym serwisowaniu niema pojęcia, a ty każesz im rozebrać pól motocykla :rotfl: O odszukaniu na forum serwisówki i jej dokładnym przestudiowaniu nawet nie wspominam.
Niema się co dziwić , że potem aby kupić sprawny , zadbany motocykl, nie naprawiany przez kowala to cud. Dla tego ja staram się kupować rzeczy naprawdę wartościowe , które będę użytkował dłuższy czas jako nowe.
Jak ktoś niema pojęcia, to niech da zarobić dla dobrego serwisu - proste! Wiedza też kosztuje, a do jazdy na motocyklu nikt nikogo nie zmusza. Stać na konia to i na lejce , siodło i obrok dla niego.
Naturalnie trzeba się dokształcać , czytać literaturę fachową , dyskutować na forum itd. aby nie dać się naciągaczom i w miarę swoich możliwości robić niektóre rzeczy samemu. Nic nie daje takiej satysfakcji jak dobrze zrobiona samodzielnie robota przy swojej ukochanej maszynie ;) ale bez przesady. Ja jak nie umiem zrobić dobrze pewnych rzeczy to się za nie nie biorę.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
jocker01
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Maj, 2009   

czesc, mam dokladnie to samo! szczegolnie sie nasila po jezdzie na zlym biegu z zwiekszonym obciazeniem (zona na siedzeniu pasazera) wtedy stuka jak najety! jak tylko dostane ograniczniki wowczas i tak bede mial wszystko na wieszchu to posprawdzam luz na walkach rozrzadu! Pozdrawiam Jocker01
 
 
macz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009   

czesc, miałem to samo. przestalem wozic zone i lux, przestalo stukac ;)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

hahaah :D lol, dobry patent. Ale to nie stuka w silniku, tylko szarpie łańcuchem i dla tego tak wali. O to samo się kiedyś pytałem, to mnie szybko uświadomili na forum co to :) a stresa miałem że mi coś się rozpada.
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2009   

macz napisał/a:
przestalem wozic zone i lux, przestalo stukac


A wiesz,ze coś w tym jest :hyhy:
JAk śmigam z moja to tez częściej się odzywa dzięcioł w silniku :rotfl: :rotfl:
 
 
jocker01
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009   

to jak jezdze z zona to czesto slysze, prawie caly czas stuki z silnika, ale i tak u mnie stuka rytmincznie jak sie nagrzeje, po przejechaniu kilku mil ( podczas goracego dnia nawet szybiej) pojawia sie rytmiczny stuk jakby zawor, slyszalny tylko na wolnych obrotach. narazie nie mam szczelinomierza (odpowiednio waskiego) aby sprawdzic dokladnie bo ostatnio jak sprawdzalem to 3 mialem ok, jeden wydechowy po prawej stronie mialem ciasny na tyle ze 0.05mm niechcial wejsc, wiec nie jestem pewny czy jest w sam raz czy jest za ciasny. jednak jezeli rozbiore to wszystko i okaze sie ze zawory sa ok to jak sprawdzic luz na walkach? jezeli okaze sie ze jest bardzo zle co bede musial wymienic? moze macie jakies filmiki badz fotki za co lapac, podejrzewam ze moze bedzie to lancuszek rozrzadu ale to sie okaze jak bede to robil. Pozdrawiam Jocker01
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Luz osiowy na wałkach rozrządu nie jest szkodliwy tylko daje "nieprzyjemne" dźwięki, a wymieniać nie trzeba nic tylko trzeba dać podkładki dystansujące wałki, ale uważam, że nie ma większego sensu tego robić jak chcą niech stukają skoro to nie groźne dla silnika, ale jak komuś przeszkadza ;) Ja łapiąc za koła zębate wałków w moim GS'ie czuję luz osiowy i nawet podczas ruszania wałkiem na boki ręką słyszę taki charakterystyczny stuk, który czasem słyszę podczas pracy silnika także już się nie boję, że coś co stuka w moim GS'ie może być jakąś awarią :]
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Lepszy lu niż źle dobrane podkładki dystansowe i przytarty wałek ;)
 
 
imhotep1982
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 16 Paź, 2010   Stuki po rozgrzaniu silnika

Mam problem z moim suzuki gs 500e gdy przejadę się nim kilka kilometrów a silnik się rozgrzeje i podjeżdżam np: do skrzyżowania wrzucam go na światłach na luz to co kilka sekund z silnika wydobywa się dziwne stukanie link do filmiku umieszczam poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=FgcnKbWdNkQ

na zimnym silniku w ogóle nie zaobserwowałem takich objawów.
Nie byłem jeszcze u mechanika bo zrobiło się już trochę zimno na jazdę motocyklem.
Proszę was koledzy o podpowiedź co to może być, ktoś może miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.
 
 
wiktor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Ostatnio z motocykla wydobywa sie "cykanie", może jestem przewrażliwiony i po prostu szukam problemu tam gdzie go nie ma. http://www.youtube.com/watch?v=sQQKjYRL20U
Obejrzyjcie i powiedzcie czy cos jest nie tak.
 
 
Salvelinus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Chłopie gdzie ty tu stukanie słyszysz? :) Wszystko jest Ok no stres
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Paź, 2010   

heheh, ja też jak kupiłem GSa to myślałem, że silnik się rozpada ;)

A koledze imhotep1982 radzę zajrzeć do sprzęgiełka rozrusznika, bo ono podobnie nawala jak jest obluzowane... Temat w kółko wałkowany.
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Witam
Mam dokładnie to samo co kolega imhotep1982 , może nie aż tak głośno ale taki sam stukot i w takiej częstotliwości. Jak jadę motocyklem na trasie i cały czas jest chłodzony powietrzem to jest ok, a jak tylko wjadę do centrum parę skrzyżowań i zaczyna tak stukać ale tylko w temp. powietrza ponad 15 st i na wolnych obrotach.Później jak znowu przejadę bez zatrzymywania się ze 2 km to znowu jest ok.Dodam,że dochodzą na 100% z pod pokrywy zaworów ale nie wiem jak jest z przechylaniem motocykla bo nie miałem okazji ,a teraz już po sezonie śpi. :spi:

http://www.youtube.com/watch?v=FgcnKbWdNkQ
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010   

Szczerze gorzej jakby nie stukał GS, to by znaczyło że coś jest nie tak.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.