WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: leon
Sro 01 Kwi, 2009
Stuki po rozgrzaniu silnika
Autor Wiadomość
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Czarny silikon do wysokich temperatur - w motoryzacyjnym kupisz.
Tego silikonu to cieniusieńką warstewkę maźnij żeby nie wypsiknął przy skręcaniu do wewnątrz silnika.
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

A jeszcze jedno pytanko maznąć go na podkładkę czy na dekiel?
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

matix19 napisał/a:
podkładkę

Uszczelkę ;)
Ja pociągnąłem lekko uszczelke i ten rowek w deklu.
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

A jeszcze jedno potem śruby od pokrywy smarować klejem do gwintów, i te uszczeleczki na gwintach też silikonem potraktować?
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   Re: Coś stuka, pomóżcie

matix19 napisał/a:
Ostatnio po przejażdżce zauważyłem, że coś mi w silniku stuka, po chwili obsłuchiwania dowiedziałem się iż stuka spod pokrywy zaworów, słychać takie stuknięcie co około 4-5s, dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach, jak sie gazu doda to nie słychać tego. A i jeszcze jak go ostatnio odpaliłem to na ssaniu tego nie słychać, ale jak już z ssanie wyłączyłem to stukanie było ciche i co około 1s. Dołączam filmik, jak się dobrze wsłucha to słychać te stukanie. Pomóżcie
http://www.youtube.com/watch?v=bKN6IBrm2ZU


Jeśli stuki znikną lub się zwiększą po pochyleniu motocykla na prawa strone i lewą z pracującym silnikiem, to przyczyna stukania są luzy osiowe wałków rozrządu. Było to już wiele razy opisywane na forum i jak temu zaradzić . Poszukaj.

Uszczelkę pokrywy rozrządu smarujesz delikatnie czarnym silikonem lub pastą hylomar , curil T. Najbardziej potrzebne jest to w miejscu gdzie uszczelka zasłania gniazda wałków rozrządu.
Śrub od pokrywy nie musisz smarować klejem ale bardzo ważne jest wyczucie przy ich dokręcaniu. Łatwo przekręcić gwinty.
 
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009   

Uszczelka już u mnie raz był przyklejona na silikon, czy po ściągnięciu jej wystarczy zerwać stary sylikon i nanieść nowy?
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009   

A jak myślisz ? :kwasny:
Chyba na stary silikon nie położysz nowego :hyhy:
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Wczoraj z braku czasu wyjąłem tylko napinacz i był on zacięty, odblokowałem go przesmarowałem i teraz chodzi dobrze, stukanie już jest cichsze ale nadal coś słychać, pokrywę i tak niedługo ściągnę bo muszę luz na zaworach sprawdzić i łańcuszek. A jeżeli to okazałby się ten luz osiowy to jakie są konsekwencje jazdy z nim?
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

U mnie wczoraj znów pojawił się ten stukot na kilka sekund.
Jechałem lekko z górki na jedynce 2tys.obr , puściłem gaz i pojawił się ten odgłos trr trr trr.
Jak szybko się pojawił taks zybko zanikł.
Silnik był bardzo zagrzany. Ni cholery nie wiem co o tym myśleć :rotfl:
Tak to silnik pracuje bardzo ładnie czy zimny czy gorący.
Jak miałem zdjętą pokrywę głowicy to łańcuch pomiędzy wałkami był napięty ale jak go palcem docisnąłem mocniej to się nieznacznie poddał. Może to faktycznie rozrząd.
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

Mnie tez sie pojawia taki stukot, tylko jak hamuje silnikiem i hamulcami na niskich obrotach z dobrze rozgrzanym silnikiem (moto 91r) Sprawdziłem, slizgi, łańcuch, napinacz, nic nie wskazywało zużucia. Ja podejżewam że ślizg uderza sobie o pokrywe lub jakis element silnika ponieważ po odgłosie słychać ze to mała powieszchnia metalowa uderza o wieksza z duża czestotliwościa. Ja to ignoruje :spi:
 
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

Zgłębiłem dzisiaj temat tych tajemniczych odgłosów pojawiających się czasami w gorącym silniku.
Pojechałem do znajomego mechanika motocyklowego, którego syn ściga się na GS 500.
Facet jest doświadczonym mechanikiem motocyklowym.
Breżniew pewnie wie o kogo chodzi
Ostre rozgrzanie silnika i jak na zawołanie trr trr
Ucho do głowicę i….diagnoza jednoznaczna i błyskawiczna : wałki rozrządu mają luz na boki.
Jest to wada fabryczna dwóch pierwszych serii GS500.
Najczęściej spotykana jest w motocyklach wyprodukowanych od 1989 do 1992r.
Te ostatnie powinny być już wolne od wady ale wietrzenie magazynów SUZUKI ze starych części trochę trwało i wiadomo o co chodzi
Jest to nieszkodliwe dla silnika ale jeśli ktoś jest wrażliwy na takie odgłosy to może wkurzać.
Tak jak Breżniew pisał, jeśli się chce to luz ten można skasować odpowiednio dobranymi podkładkami.
Ja tego robić teraz nie będę. Może kiedyś w zimę wezmę się za to z nudów.
Po inspekcji padło stwierdzenie :”Silnik żyleta tylko te wałki jak psy latają”
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009   

to dziwne bo przechylenie motocykla nie zmieniło nic w stukaniu jak robiłem w ten sposób próbe, ani ciszej ani głośniej.
 
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

A więc tak ściągnąłem dziś głowicę i obadałem wszystko, a więc tak łańcuszek ma dokładnie 156mm czyli jeszcze jest dobry, ślizgi też są dobre, luzy na zaworach wynoszą 0,05mm tylko na jednym 0,1mm niedługo go ustawie. Podejrzewam, że te stuki dochodzą z wałków rozrządu, jak się bierze za jeden wałek to ma wyraźny luz, a za drugi jak się weźmie to nie ma luzu, a jak się obróci wałem to później ten pierwszy nie ma luzu a ten drugi ma wyraźny i tak luz na przednim wynosi 0,2mm a na tylnym 0,15mm. Powiedzcie mi dlaczego raz jeden a raz drugi ma luz. A i jeszcze moja GS jest z 2004 roku i te podkładki na wałkach ma zwykłe nie sprężynowe
 
 
Leon84
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

jacek napisał/a:
to dziwne bo przechylenie motocykla nie zmieniło nic w stukaniu jak robiłem w ten sposób próbe, ani ciszej ani głośniej

U mnie jak się przechyli motocykl lekko od pionu w prawo to stuki znikają.
 
 
matix19
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Kwi, 2009   

matix19 napisał/a:
A więc tak ściągnąłem dziś głowicę i obadałem wszystko, a więc tak łańcuszek ma dokładnie 156mm czyli jeszcze jest dobry, ślizgi też są dobre, luzy na zaworach wynoszą 0,05mm tylko na jednym 0,1mm niedługo go ustawie. Podejrzewam, że te stuki dochodzą z wałków rozrządu, jak się bierze za jeden wałek to ma wyraźny luz, a za drugi jak się weźmie to nie ma luzu, a jak się obróci wałem to później ten pierwszy nie ma luzu a ten drugi ma wyraźny i tak luz na przednim wynosi 0,2mm a na tylnym 0,15mm. Powiedzcie mi dlaczego raz jeden a raz drugi ma luz. A i jeszcze moja GS jest z 2004 roku i te podkładki na wałkach ma zwykłe nie sprężynowe


A co powiecie na dolegliwości mojej Suzuki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.