Stuki po rozgrzaniu silnika
Odpowiedz do tematu

Czachers
[Usunięty]
: Stuki po rozgrzaniu silnika
NIedwano stalem sie posiadaczem GS'a. zrobilem nim ok.500 km i wszystko jest ok :D ale jedna rzecz mnie niepokoi :? silnik mojego gsa po rozgrzaniu wydaje dziwny stuk ;/ Podejrzewam ze to moze byc wina zaworów ale nie jestem pewien i nie chce ruszac (bo moze to co innego).
Z góry dzięki ;) pozdro

:
Jak kupiłeś GS-a to do pełnej regulacji należy sprzęt oddać. Sprawdzić luz zaworowy, gaźniki, łożyska sprawdzić, olej wymienić.

Część z tych rzeczy możesz zrobić sam.

makosGS500
[Usunięty]
:
zobacz czy jest wystarczająca ilość oleju

pootietang
[Usunięty]
:
ale co to za stuk bo my wróżki nie jesteśmy ](*,)
kiedy się objawia, skąd go słychać, jest równomierny czy po prostu stuka i puka, wzrasta równomiernie wraz z obrotami czy tylko w jakimś zakresie obrotów??

michal_gs
[Usunięty]
:
wczoraj mialem podobno systuacje, jak pokazywalem moto koledze to na luzie powyzej 7tys tez mi cos stukalo ale jak wrocilem do domu do juz wsyztsko bylo ok :D innych niepokojacych objawow nie zauwazylem:D

Czachers
[Usunięty]
:
dzieki juz naprawilem :D sprawcą stukania byl luzny lancuszek rozrządu :D ktory stukal na iskich obrotach :d

smoku
[Usunięty]
:
cytujac klasyka: "jak stuka to suzuka" :P :P :P

matix19
[Usunięty]
: Coś stuka, pomóżcie
Ostatnio po przejażdżce zauważyłem, że coś mi w silniku stuka, po chwili obsłuchiwania dowiedziałem się iż stuka spod pokrywy zaworów, słychać takie stuknięcie co około 4-5s, dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku, na wolnych obrotach, jak sie gazu doda to nie słychać tego. A i jeszcze jak go ostatnio odpaliłem to na ssaniu tego nie słychać, ale jak już z ssanie wyłączyłem to stukanie było ciche i co około 1s. Dołączam filmik, jak się dobrze wsłucha to słychać te stukanie. Pomóżcie
http://www.youtube.com/watch?v=bKN6IBrm2ZU

Leon84
[Usunięty]
:
Ja stawiam na wyciągniety łańcuszek rozrządu.
Inna sprawa,że ciężko jest określić co toa stuka.Najlepiej zdjąc pokrywę zaworów, sprawdzić naciągnięcie łańcuszka oraz luzy na zaworach.

Zresztą to tylko Suzukisamestuki ... ;)

matix19
[Usunięty]
:
Ściągnięcie pokrywy prosta sprawa i sprawdzenie zaworów, ale jak sprawdzić łańcuszek? Napinacz będzie na maxa wychylony czy jak?

maly
[Usunięty]
:
też mam takie stuki z tym że z dużo większą częstotliwością i tylko na rozgrzanym silniku. Otatnio sprawdzałem zawory i łańcuszek to wszystko zgadza się z przedziałami w serwisówce. Wiec mysle że nie ma sie czego obawiać..jw. Suzuki same stuki ;p

Leon84
[Usunięty]
:
maly napisał/a:
na rozgrzanym silniku


Właśnie wróciłęm z wycieczki z plecaczkiem. Pomęczyłem trochę GSa na winkielkach ,które pięły się ostro pod górkę , potem zaraz zjazd na polna drogę na skałki i wtedy usłyszałem takie ciche tyrkotanie..trrr, trr. Trwało to kilka sek i przestało.
Silnik był ostro nagrzany.
Zawory mam wyregulowane w górnej granicy , jeden ponad 0,08 (0,010) a łańcuszek też sprawdzony. Wychodzi na to,że może faktycznie taki urok tych silników. Tak to pracuej bardzo ładnie.

Ostatnio zmieniony przez Leon84 Pią 03 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz
matix19
[Usunięty]
:
Ja rozbiorę silnik w wolnym czasie i sprawdzę tylko powiedzcie mi jak sprawdzić ten łańcuszek

Leon84
[Usunięty]
:
Opis kontroli łańcuszka znajdziesz na forum.

matix19
[Usunięty]
:
A potem jak będę składał pokrywę to jaki sylikon dać może być do temp +315st czy dać trwalszy?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.