WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Czesci od HYOSUNG do GS 500 E
Autor Wiadomość
Ninja118
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   Części od HYOSUNG do GS 500 E

Bry!

Tak się zastanawiam, czy rama w tych chińczykach nie jest skopiowana z GS 500 :hyhy: Czy ktoś to widział na zywo? Najbardziej interesują mnie te zadupki i ich mocowania. Wydaje mi się że taniej by wyszło załatwienie tego ustrojstwa z jakiejś rozbitej maszyny albo od dealera tego szajsu aniżeli plast bike czy owiewki z Niemiec/ USA w kosmicznych cenach.

Hyosung 125 gt hehehe.JPG
Giesowato :P
Plik ściągnięto 242 raz(y) 33,26 KB

Daelim 125.jpg
Coś tak jakby GS ;)
Plik ściągnięto 237 raz(y) 138,72 KB

 
 
kukaszr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Hyusung to nie chińczyk tylko koreaniec.

Hyuosungi generalnie bazują na suzuki, model 650 Comet jest identyczny jak SV, czytałem, że niby jest na licencji suzuki i nowy kosztuje 4999dolarów :D

Jak byś dobrze pomajstrował i chciał to od gixera nawet domontujesz.
 
 
Ninja118
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Kij może być i Koreaniec :) Chodzi własnie o to iż niemam takiego zacięcia żeby kombinowac juz tak na ostro z palnikiem, boshem i satan raczy wiedzieć co jeszcze :D Chciałem to jakosik ładnie spasować, ale i tak dupa :zdegustowany: bo cieżko by było dopasowac siedzenie do mojego baku, chyba że coś przykombinować u jakiegoś tapicera tyle ze to kolejne koszty... Się zobaczy

Miał ktoś styczność z tym Hyosungiem? Taką organoleptyczną najlepiej :D
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Ej, no panie !! Ten Hujsong wygląda jak zerżnięty z GSa. Nie widziałem na żywo, bo może być mniejszy itd. Za to wiem,że nie chciał bym zrobić tego mojej maszynie :P

popatrzcie na to:
przecież to wygląda jak rama od GSa tylko z odwrotnie zamocowanym elementem odkrecanym, a reszta - typu zadupek itd. to pewnie to samo. Nawet da się dojrzeć te uchwyty które u nas są bardziej schowane i tyle!
w szoku jestem.
Ale jak ktoś chce przerabiać, to ma ciekawą bazę i może obyć się bez rzeźbienia.
 
 
Ninja118
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Nergal słuchaj no :D też jak to zobaczyłem szczena mi opadła, rama niemal identyczna. Co do zadupka to moze nie najwyższych lotów, ale przy moich plastikach będzie się zajebiście komponował a sam powoli zbieram kase na moją wizję gsa więc o wszystkim będę informował.

Lipa z tymi hyosungami jest taka że niema w ogóle do nich części jedyny zadupek widziałem na e bayu ale w takiej cenie że szok. Albo będe czekał aż ktoś będzie sprzedawał kometę na części albo szukać jakiego dealera :suchy:
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

no z ciekawości zerknąłem na cześci i faktycznie nic nie ma. Wydaje mi się że jak już dostaniesz, to nie będzie wiele kombinacji żeby to zamontować. Ale lepiej coś poprzerabiaj, bo ci z suzy hujsong wyjdzie i dopiero będzie lipa :] ave
 
 
Ninja118
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Spokojna Twoja owłosiona! Ave
 
 
KoTeKMK
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Sorka za odkopywanie ale jak tam temat się rozwinął udało się coś znaleźć?
Dziś na allegro widziałem właśnie tego HYOSUNG GT 125 i też pomyślałem toć to GS 500 poczytałem i faktycznie jest budowany na ramie GS a więc wszystko musi pasować z tym że nie ma samych części jedynie całe motocykle nawet rozbitego nie mogę znaleźć:)

Tylko myślę iż potrzebny był by bak też.

Nawiasem znalazłem kogoś kto to sprzedaje

http://www.wariant2.com.pl
 
 
KoTeKMK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   Części od HYOSUNG do GS 500 E

Witam czy ktoś już może przełożył części od tego ustrojstwa HYOSUNG GT 125 (comet lub naked) do naszej GS 500E:)

Na forum był już rozwijany taki temat ale nie znam efektu czy pasuje wszystko czy może uchwyty są przerobione wyczytałem w necie iż jest to budowane na ramie GS'ki ale nic nie piszą w jakim stopniu przerobiona jest ta rama. znalazłem sobie dawcę części które mnie interesują od tego HYOSUNG a mianowicie:

zegary z całym mocowaniem + wskaźnikiem paliwa (to mała pojemność więc ma mniejszą prędkość max więc zostawił bym tylko wskaźnik paliwa i uchwyt a zegary przełożył o ile by pasowały)
kierownica z całym uchwytem mocującym
bak + pływam w nim
siedzenia kierowcy i pasażera
owiewki po siedzeniami
lampa stopu
tylne kierunkowskazy (może się przydadzą:)
błotnik tylni (może tez się przyda)
uchwyt plastikowy pod tablice
podnóżki dla pasażera wraz z całym mocowaniem

tylko nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie kasy?

Sami zobaczcie toć to czysta rama GS 500

 
 
Miro_86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010   

Miałem ten motocykl - Daelim Roadwin 125, była to moja pierwsza maszynka:) Jest to również produkt koreański tyle że marka starsza jeszcze od Hyosunga. Daelim współpracuje z Hondą i często te marki mają wspólne salony. Nowy Daelim Roadwin kosztował kiedyś 14tys zł ale że w Polsce jest mało znany kupiłem używanego w niezłym stanie za kilka tys:) Powiem tak że na pewno zapamiętałem go lepiej niż zapamiętam mojego obecnego Gs500... Trochę to irytujące że te dwie koreańskie marki czyli Daelim i Hyosung znane i cenione na świecie w Polsce często z braku wiedzy mylone są z chińczykami. Ja szczerze polecam i sam po GS rozważam Hyosunga GT 650 bo po prostu wiem że nie ma się czego bać. A dla nie wtajemniczonych GT 650 nie ma silnika z SV, silnik GT ma nieco inny skok tłoka i średnice cylindra, ma też parę koni więcej niż SV ale z powodu dużej masy (rama jest stalowa a nie aluminiowa jak w SV) ma trochę gorsze osiągi, za to nadrabia na winklach. Polecam poczytać zagraniczne strony o testach motocykli Hyosunga zwłaszcza magazynu MCN.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.