WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Grzechu16
Pon 19 Maj, 2008
rozmowa z policjantem na temat bezpieczenstwa na drogach
Autor Wiadomość
zonk1
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Dobra stary, zróbmy prawko od 12 lat, bo w takim wieku też są goście co mają poukładane w głowie. Wszak karty rowerowe mają.
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Jakoś zawsze zastanawia mnie jak młoda społecznośc motocyklistów reaguje na takie wybryki..
dlaczego ogólnie przyjeto normy, że bez posiadania pozwolenia na broń takowej posiadać nie wolno, sprzedaż alko młodzieży<18lat jest czymś złym, dlaczego bez prawa jazdy B puchą jeździć rowniez nie wypada, a jazda moto bez takowych uprawnien nie jest niczym złym.. :/
nie mamy żadnej pewności o stanie psycho-fizycznym takiego osobnika, o jego znajomości przepisów.

Dla mnie jazda jakimkolwiek sprzętem (pucha, moto czy samolot) bez uprawnień jest po prostu 'niespołeczna'. Petent taki ma społeczne i prawne zasady w dupie, wedle znanej nam- Polakom- dewizy "Ja wiem najlepiej!"
Oznacza to ni mniej ni wiecej, że osobnik jest niedojrzały i nie potrafi poodejmować właściwych decyzji- zarówno dla siebie jak i otoczenia ! Dla mnie wielki minus na starcie




ps.
Cytat:
Czasem śmieszy mnie ludzka głupota i lekceważące podejście do innych

a nie pomyślałeś w ten sposó.. brak uprawnień=lekceważące podejście do innych??
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Shadow
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

gdyby jeszcze tylko egzaminy na prawo jazdy wygladaly tak jak wygladac powinny czyli znasz przepisy, myslisz podczas jazdy to zdajesz a nie, ze egzaminator nie lubi motocyklow ale egzaminuje bo musi to robic zeby miec wieksza kase i oblewa kogo popadnie itp itd. polskie realia sa takie jakie sa i niektorzy decyduja sie na jazde bez prawka nie tracac tyle kasy, nie mowiac juz o mandacie za nieposiadanie dokumentu 300 zł jesli sie ma kat. B (zrobienie prawka + egzamin + inne potrzebne papiery to jest jakies 1 000 zł zakladajac ze zdamy za 1 razem) a majac szybki motocykl wielu nie daje sie zlapac policji i nie placi nic a jak jednak zlapia to nieposiadajac dokumentu popelniamy wykroczenie a nie przestepstwo (polskie prawo jest zarabiste) i niektorym sie to w ogole nie kalkuluje wiec nie dziwcie sie ze jezdza bez prawka :D ja jednak bede jezdzil z prawkiem, ale nie krytykuje tego ze ktos jezdzi bez. jego sprawa.
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Lemon napisał/a:
Jakoś zawsze zastanawia mnie jak młoda społecznośc motocyklistów reaguje na takie wybryki..
dlaczego ogólnie przyjeto normy, że bez posiadania pozwolenia na broń takowej posiadać nie wolno, sprzedaż alko młodzieży<18lat jest czymś złym, dlaczego bez prawa jazdy B puchą jeździć rowniez nie wypada, a jazda moto bez takowych uprawnien nie jest niczym złym.. :/
nie mamy żadnej pewności o stanie psycho-fizycznym takiego osobnika, o jego znajomości przepisów.

Dla mnie jazda jakimkolwiek sprzętem (pucha, moto czy samolot) bez uprawnień jest po prostu 'niespołeczna'. Petent taki ma społeczne i prawne zasady w dupie, wedle znanej nam- Polakom- dewizy "Ja wiem najlepiej!"
Oznacza to ni mniej ni wiecej, że osobnik jest niedojrzały i nie potrafi poodejmować właściwych decyzji- zarówno dla siebie jak i otoczenia ! Dla mnie wielki minus na starcie




ps.
Cytat:
Czasem śmieszy mnie ludzka głupota i lekceważące podejście do innych

a nie pomyślałeś w ten sposó.. brak uprawnień=lekceważące podejście do innych??


Ja bynajmniej nigdy nie twierdziłem, że wiem coś lepiej od inncyh bo z chęciął wysłucham porad od inncyh. Nigdy nie wpadło mi do głowy, że przez to, że nie mam prawa jazdy lekceważe innychi. Możesz mi powiedziec jaki to ma związek? Ale dobrze, jestem nieodpowiedzialny i jeszcze jakis tam, wedle Waszego życzenia, ale nie kłócmy sie już o to. Ja myślałem, że tu chodzi o wspólną pasje, miłośc do motocykli- jak widac nieco się zawiodłem :( Ale już takie życie niepełnoletniego motocyklisty.
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

V~Daroo~V napisał/a:
Hehe, moto jest ubezpieczone i wszystko jeśli chodzi o tę kwestie :P Noo wiem że właśnie Ci co mają już prawko to dla nich to absurd jeździć bez prawka... ale nie moge ich za to winić do konca... bo to chyba normalne jest że jak sie ma to sie jedzie tego co nie ma.. ale jak ja bede miał prawko to napewno nikogo kto bedzie jeździł bez prawka i bedzie rozważny nie skrytykuje :P pzdr ;d


Najpierw przeczytaj ten wątek a potem go dobrze przemyśl.
http://gs500.boo.pl/viewtopic.php?t=75

Jak rozumiem motocykl jest zarejestrowany na kogoś z twojej rodziny mającego co najmniej 18 lat. pomyślałeś co sie z nim stanie jak będziesz miał wypadek i zejdziesz z tego swiata? co ta osoba będzie przeżywać do końca swoich dni , majac na sumieniu twoja smierc?
Wiesz czym rózni sie 16 latek od 20 czy 30 latka? Tylko tym ze 30 latek ma z reguły większy worek doświadczeń na swoim garbie. Doświadczeń , które pozwalają odpowiednio zachować się w danej sytuacji , także tej na drodze. Owszem prawo jazdy nie mówi nic o umiejętnościach danej osoby ale jego brak mówi wyraźnie , że osoba ta nie jest uprawniona do jazdy motocyklem. Moze ze wzgledu na zdrowie , moze ze wzgledu na wiek , siłę fizyczną czy inteligencję.
Dla tego jeździe bez uprawnień po drogach publicznych mówimy nie! Nie masz prawka , chcesz jeździć - kupujesz enduro i śmigasz w terenie nie narażając siebie i innych na drodze. doskonalisz umiejętności , robisz prawko i śmigasz legalnie.
Cytat:
Leon napisał:

Fotki znalazłem na innym forum. Wiem tylko, że motocyklista nie miał prawka, motocykl był pożyczony, a zdarzenie miało miejsce w okolicy Kalisza Pomorskiego. Motocyklista niestety nie żyje :(

http://img228.imageshack....dsc03456op9.jpg
http://img182.imageshack....mage=123ff7.jpg
http://img530.imageshack....mage=456jg4.jpg
http://img377.imageshack....mage=678cc4.jpg
http://img166.imageshack....mage=890vz2.jpg

Osobówka wymusiła pierwszeństwo ...jak zwykle :kwasny:
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

MATI.Evo napisał/a:
Ja bynajmniej nigdy nie twierdziłem, że wiem coś lepiej od inncyh

niestety, ale robisz to za każdym razem gdy wyjeżdzasz na droge publiczną

MATI.Evo napisał/a:
Możesz mi powiedziec jaki to ma związek?

Taki, że w społeczeństiwe przyjęto pewne zasady- ja nie wchodze Ci do domu czy nawet na podwórko- mimo, że nic nie kradnę czy niszczę- bo tak się przyjęło. Nie biegam po szpitalu, nie krzycze w bibliotece- szanuję przyjęte normmy czy zasady. A taką jest to, że nie mając prawa jazdy nie mogę prowadzić pojazdu! i jeśli twierdzę, że "Ja jednak mogę!" mimo, że nie mam pozwolenia- lekceważę te zasady a co za tym idzie wszystkich którzy je respektują.



MATI.Evo napisał/a:
ale nie kłócmy sie już o to

mam nadzieję, że nikt na to nie ma ochoty- rozmawiamy, bo od tego są fora dyskusyjne ;)

MATI.Evo napisał/a:
Ale już takie życie niepełnoletniego motocyklisty.

życie chłopak, życie!
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Dziwną sprawą wydaje mi się też to, że inaczej podchodzicie do motocyklisty, który jest pełnoletni, a nie ma prawka, a inaczej do tego, który jest niepełnoletni i nie ma PJ.. Jakbym napisał, że jeżdżę na razie bez prawka, ale robię już kurs było by ok. A byłbym w tej samej sytuacji- dalej nie miałbym tego PJ, i jak twierdzi Lemon, lekceważył innych :(
 
 
zonk1
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Shadow napisał/a:
ze egzaminator nie lubi motocyklow ale egzaminuje bo musi to robic zeby miec wieksza kase i oblewa kogo popadnie itp itd.

Sorry, ale zeby nie zdac na kat A to trzeba być wybitnym. Masz trasę wyznaczoną, a plac to jest barszcz. Więc oblewasz za wymuszenie pierwszeństwa, jazdę pod prąd, itd. Więc jęsli ktoś tak jeździ, to uważasz, że niesłusznie zostaje oblany?

MATI.Evo napisał/a:
Ja myślałem, że tu chodzi o wspólną pasje, miłośc do motocykli- jak widac nieco się zawiodłem Ale już takie życie niepełnoletniego motocyklisty.

Bla, bla, bla, co ktoś bez prawka to wali tym tekstem. Chcesz być niepełnoletnim motocyklistą? Zacznij jeździć na zawodach. Po drogach skuterem, lub czymś z kat A1.

Breżniew napisał/a:
Nie masz prawka , chcesz jeździć - kupujesz enduro i śmigasz w terenie nie narażając siebie i innych na drodze. doskonalisz umiejętności , robisz prawko i śmigasz legalnie.


No i o to chodzi, jeśli się nie mylę, to prawo zezwala na poruszanie się po drogach niepublicznych bez uprawnień.

MATI.Evo napisał/a:
Dziwną sprawą wydaje mi się też to, że inaczej podchodzicie do motocyklisty, który jest pełnoletni, a nie ma prawka, a inaczej do tego, który jest niepełnoletni i nie ma PJ..


Nie wiem kto do tego tak podchodzi, jeśli Lemon by jeździł bez prawka, to też bym był przeciwny. Jednak on jest na tyle dojrzały, że rozumie, iż wolno poruszac mu się skuterem
Ostatnio zmieniony przez zonk1 Sob 17 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

zonk1 napisał/a:
leon napisał/a:
Tym co je mają, łatwo mówić, że bez prawka by nie jeździli.


A tym co mają OC łatwo mówić, że bez tego by nie jeździli?...


Z tego co się orientuję, za jazdę bez uprawnień grożą dużo mniejsze konsekwencje niż za jazdę bez OC.

Poza tym nie popieram jazdy bez prawka, ale sam puszką latałem po okolicy zanim jeszcze nabyłem uprawnienia i trochę to rozumiem. A tak jeszcze się zastanawiam: jaką pojemność miał Simson S51? Czy czasem według polskich przepisów nie był już motocyklem? (sam bym znalazł dane techniczne, ale net mi dziś tragicznie działa)
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

leon napisał/a:
zonk1 napisał/a:
leon napisał/a:
Tym co je mają, łatwo mówić, że bez prawka by nie jeździli.


A tym co mają OC łatwo mówić, że bez tego by nie jeździli?...


Z tego co się orientuję, za jazdę bez uprawnień grożą dużo mniejsze konsekwencje niż za jazdę bez OC.

Poza tym nie popieram jazdy bez prawka, ale sam puszką latałem po okolicy zanim jeszcze nabyłem uprawnienia i trochę to rozumiem. A tak jeszcze się zastanawiam: jaką pojemność miał Simson S51? Czy czasem według polskich przepisów nie był już motocyklem? (sam bym znalazł dane techniczne, ale net mi dziś tragicznie działa)


Jeżeli chodzi o pojemnośc Simson jest motorowerem (49,8 ccm) lecz nie spełniał wymogu co do prędkości (jak prawie każdy motorower).
Ostatnio zmieniony przez MATI.Evo Sob 17 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
riki_tiki
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

MATI.Evo napisał/a:
Dziwną sprawą wydaje mi się też to, że inaczej podchodzicie do motocyklisty, który jest pełnoletni, a nie ma prawka, a inaczej do tego, który jest niepełnoletni i nie ma PJ.. Jakbym napisał, że jeżdżę na razie bez prawka, ale robię już kurs było by ok. A byłbym w tej samej sytuacji- dalej nie miałbym tego PJ, i jak twierdzi Lemon, lekceważył innych :(


Jesli moge to sie wtrace apropo wieku
Dzisiaj spotkalem motocykliste,wiek okolo 35-38 lat na gsf750.........przyjaznie nastawiony czlowiek ,po chwili stwierdzil,ze nie posiada prawa jazdy a 750 po tygodniu smigania to mu mocy zaczyna brakowac.........?
oby tylko nic nie nawywijal chlop........ehh
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

MATI.Evo napisał/a:
Jakbym napisał, że jeżdżę na razie bez prawka, ale robię już kurs było by ok.

nie, nie byłoby ok! bo nadal nie masz uprawnień.

riki_tiki napisał/a:
a 750 po tygodniu smigania to mu mocy zaczyna brakowac....

to widać nie tylko mocy mu brakuje.. :zdegustowany:
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
MATI.Evo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Lemon napisał/a:
MATI.Evo napisał/a:
Jakbym napisał, że jeżdżę na razie bez prawka, ale robię już kurs było by ok.

nie, nie byłoby ok! bo nadal nie masz uprawnień.



Przeglądnąłem chyba całe forum i nie pamiętam, abyś przyczepiał sie tak do kogoś, że nie ma prawka ;)
 
 
Kuraś 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 09 Mar 2008
Pochwał: 5
Posty: 1142
Skąd: ostrów wielkopolski
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

leon simson ma albo 50ccm (s51sr50 itd) albo 70 (s70,sr80 itp) ale predkosc orginalu nawet do 80 przy 50ccm. i o ile sie nie myle jesli prawo nie dziala wstecz to kiedys jako motorower uznawalo sie cos co ma do 50ccm a nie bylo nic o predkosci. simson to lata przewaznie ok 1980-90 wiec zanim weszla ustawa bla bla ze musi pizdzik jezdzic 45 ;) wiec teoretyczie simson to motorower ;) heehe co do jazdy bez prawka.. chyba kazdemu zdarzylo sie latac czyms bez prawka prawda?co wtedy sadziliscie? koles jezdzacy bez prawka nie raz ma wiecej rozumu itd niz jakas gapa co wlasnie zdala prawko. tu jak napisal kolega wyzej chodzi aby o te zasady czyli zeby miec kwitek..pare lat temu wystarczylo dac koperte i mialo sie wszystkie kategorie jakie sie chce zdane odrazu..i co w zwiazku z tym?? :wstyd:
_________________
wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
 
 
 
V~Daroo~V
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

Nie no zaczyna mnie to śmieszyć... zonk1 Ty myślisz ze jak czlowiek konczy 18 lat staje sie mądrzejszy...? myslisz ze każdy miał proste dziecinstwo? Nie :) Widzisz musiałem przebrnąć przez wiele sprawch o ktorych 3/4 18 latków nie miało pojecia ;) i przez to teraz jestem uważny nie tylko w życiu jak i na drodze. Wiec jeśli twierdzisz ze 16 latek ma mniejsza wyobraźnie niz 18 latek to sie gruuuboo mylisz :) oczywiscie nie mowie tu o wszystkich przypadkach, wiekszosc faktycznie ma glupie pomysly np. moj kumpel 16 lat staż na moto ani 1 dnia a chce 600 100konną kupic :) to mu odradziłem i powiedzialem ze jak go zobacze na tym moto to zatrzymie i bez moto zostanie bo mu kółka odkręce (xD) poniewż twierdze ze bedzie debilem jeśli to zrobi. Pzdr dla ludzi ktorzy nie kierująsie wiekiem a tym jaki ktoś jest naprawdę nie zważając na wiek. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.