GS500 - Mapa Polski
Odpowiedz do tematu

:
No i z mapę udało się, działa pod IE

Problem polega na tym, że skrypt javy tworząc obiekt na podstawie pliku XML do którego zapisywane są dane do wyświetlenia na mapie po napotkaniu znaków narodowych działa poprawnie w innych przeglądarkach, a w wypadku IE w tym momencie zgłasza błąd.

Rozwiązaniem tego problemu jest używanie w nazwach zamienników HTML encoding'u dla znaków narodowych.

Skrypt generujący XML został napisany dla języka polskiego i bez problemu sobie z naszymi ogonkami radzi, więc tu niejako zamiana odbywa się w locie, problem powstał, gdy do mapki dodał się nasz kolega z irlandii i użył ich akcentowanego E w nazwie miejscowości, skrypt nie przetworzył tego na odpowiedni kod zastępujący literę i IE poszło w kszaczory.

Na razie poprawiłem ręcznie nazwę miejscowości tak, że w profilu umieściłem od razu postać zencodowaną więc do skryptu idzie już to co powinno i zaczęło działać pod IE.

Teraz tylko się zastanawiam gdzie umieścić informację dla użytkowników chcących używać innych niż polskie znaków diakrytycznych w swoich nickach lub nazwach miejscowości aby się sytuacja nie powtarzała.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
grzywka44
[Usunięty]
:
studi pełen szacunek za ogarnianie tego wszystkiego :padam:

:
są lepsi ode mnie zapewniam, ale i tak dzięki

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
miziel
[Usunięty]
:
myślę że przy każdym odpowiednich pól w rejestracji :)

a przypakiem phpbb nie maiło możliwości wyłączenia w formularzach znaków narodowych?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.