uszczelniacz za przednia zebatka
Odpowiedz do tematu

:
grzes87 napisał/a:
nie trzeba jechac do servisu

bynajmniej :)

pozdrawiam- Juli(an)
Raszek1
[Usunięty]
: Simeringi
Witam wszystkich dopiero się zarejestrowałem na tym forum a widzę że to był błąd bo ciekawe informacje i porady się tu znajdują.
Pisze odnośnie tych uszczelniaczy, wyczytałem już ze ten simering od popychacza sprzęgła da się łatwo wymienić bez rozbierania silnika.
Interesuje mnie czy tak samo łatwo da się wymienić simering spod wałka zdawczego i od trzpienia zmiany biegów...czy niestety trzeba rozpoławiać silnik :(

Będę bardzo wdzięczny za tą informacje...
I jeszcze odnośnie zakupu nieoryginalnych uszczelek, jaka jest różnica w cenie??

:
Przeczytaj temat od początku. Już wszystko było opisane łącznie z wymiarami simmeringow.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Wicio88
[Usunięty]
:
A ja mam takie pytanie bo w temacie o tym nie było. ten simmer od biegów to mam wydłubać, ale nie ruszając tego wąłka co wchodzi do skrzyni tego do zmiany biegów. Może głupie pytanie ale nie mam pojecia na ten temat.

przemek_posp
[Usunięty]
:
Mam takie pytanie: czy mogę założyć simmering wałka dźwigni zmiany biegów o wymiarach 12x22x7, bo mam możliwość nabycia takowego simmeringa w cenie max 5 zł
Z góry dzięki za odpowiedź

huh
[Usunięty]
:
znalazlem simmering od walka zdawczego:

http://www.e-lozyska.com/...at=48&partia=33
(A 32x62x7/6 NBR 11228 Corteco ) niby te same oznaczenia cona oryginale ale nie ma zdjecia niestety a cena to niecale 8 zl:d

biernus
[Usunięty]
:
Odświeżam temat... chciałbym wymienić simmery w mojej suzi.
HUH: czy wiesz na 100% czy ten simmer ze sklepu, który podałeś pasuje do naszych GSów?

Rozumiem ze na 2 pozostałe tylko serwis?

:
szukaj takich wymiarów:
"Na wałku zdawczym sa 2 uszczelniacze. Wymieniasz tylko ten od strony zebatki.
Wyciek oleju z pod walka zdawczego jest spowodowany uszkodzeniem własnie tego simmeringu. Jest to simmering o wymiarach 32x62x7 cena 50,25 PLN
Dodatkowo warto wymienić pozostałe simmery.
Uszczelniacz popychacza sprzęgła 6x34x10 cena 26,-PLN
Uszczelniacz wałka dźwigni zmiany biegów 12x22x9 cena 21,-PLN
Ceny simmeringow pochodza z serwisu Suzuki ponieważ mimo szczerych chęci nie znajdziesz takich nigdzie indziej. Te z hurtowni będą za szerokie lub za wąskie , a sprzęgłowego o tym wymiarze na pewno nie dostaniesz." źródło: Breżniew.

biernus
[Usunięty]
:
Panowie update cen. ASO Suzuki

ten na wałku zdawczym: śr.wew.32mm, śr.zew.62mm, grubość 7mm (32x62x7) - 58zł
ten na popychaczy sprzęgła: śr. wew.6mm, śr.zew.34mm, grubość 10mm - 31zł
(6x34x10)
ten na biegach: śr.wew.12mm, śr.zew.22mm, grubość 9mm (12x22x9) - 25zł

A tak wyglada corteco na zdawczy za kilka pln.





A tutaj z jakiegoś hiszpańskiego forum linki wyglad simmerów:
tutaj


A tutaj nowy simmer w moim suzuki - nawet pod kolor lakieru ;D


biernus
[Usunięty]
:
Update: simmer na popychacz sprzęgła nie do kupienia na rynku - tylko serwis.

patrykg88
[Usunięty]
:
Witam

znalazłem simmering na wałek dźwigni zmiany biegów, tylko że jest węższy od oryginalnego, o 2 mm. Zamiast wymiaru 12x22x9 ma wymiar 12x22x7 i kosztuje niecałe 2zł ;p
tutaj link do stronki http://www.stamar.home.pl...id&sid=4efb0f4f

więc mam pytanko czy może być ten simmering, czy nie da rady?

pozdrawiam

biernus
[Usunięty]
:
Ja mysle ze spokojnie moze byc taki.
Podobnie ten na ZDAWCZY. Mysle ze zamiast 32x62x7 spokojnie spasuje 32x62x10 (czyli o 2mm grubszy).

patrykg88
[Usunięty]
:
sprawdzał ktoś to w praktyce, czy będę pierwszy?? :)

huh
[Usunięty]
:
zastanawia mnei tylko jedno, bo te simery sa przeznaczone do sprzetu agd, myslicie ze wytrzymaja z temperatura i olejem?

biernus
[Usunięty]
:
Trzeba sie po prostu przekonać ;D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.