Kontrolka swiatel dlugich - nie dziala
Odpowiedz do tematu

Hubix
[Usunięty]
: Kontrolka świateł długich - nie działa
Witam, dziwny problem.

Kontrolka świateł długich nie świeci. Żarówka sprawna, napięcie w chwili włączenia długich pojawia się.

W czym sęk, że to nie chce działać ?

zloty1984
[Usunięty]
:
przewody nie łączą pewnie, u mnie tak jest. poruszaj przewodami wychodzącymi za kontrolką i sie wyjaśni.

pootietang
[Usunięty]
:
ale napięcie gdzie się pojawia?? jeśli w gnieździe kontrolki to musi być żarówka albo styki podegnij.

:
Niedawno miałem podobny problem a samochodzie - żaróweczka od światła postojowego przestała świecić. Po wyjęciu żarówki okazało się, że jest sprawna. Rozebrałem gniazdo, przeczyściłem wszystkie styki, dogiąłem je żeby mocniej trzymały i nic - po włożeniu dalej nie świeciła. Dopiero po włożeniu nowej żarówki problem zniknął.

maykels
[Usunięty]
:
Mnie też dziś przestała świecić. Wymienię na nową i zobaczę efekty.

MarcinN
[Usunięty]
:
A jak ją wymienić? Mam zamontowaną szybę - czy do wymiany żarówki wystarczy ją zdemontować, czy są jakieś dalsze utrudnienia?

onufry
[Usunięty]
:
nie wiem czy nie musisz ściągnąć półkę razem z obrotomierzem i prędkościomierzem i dopiero wyciągnąć tą kontrolkę i żarówkę a tak to możesz wyciągnąć za kabelki co odradzam ;)

Hubix
[Usunięty]
:
W wersji E, normalnie z tyłu wyciągasz. Tylko nie ciągnij za przewody a za całą oprawkę.

:
tylko zwrócić należy uwagę na moc żarówki - jakaś ciężko dostępna (japoński wynalazek), na rynku dostępne są 3W i 5W.

Proszę link o kontrolkach:
http://www.forum.gs500.pl...light=kontrolka

metalbeast
[Usunięty]
:
wystarczy podważyć gumkę z tyłu zegarów. Ja wstawiłem niebieską diodę i jest ok. Wyleciało mi szkiełko to dioda załatwia sprawę niebieskiego kolorku :)

MarcinN
[Usunięty]
:
Kupiłem dzisiaj oryginalną żarówkę w Suzuki. Cena 22 zł... masakra.

Hubix
[Usunięty]
:
ha !

Przypomniał mi się motyw z bezpiecznikiem to Peżo.

Bezpiecznik jak bezpiecznik, kształt standardowy ale prąd to 40A (nie ma takich bezpieczników w handlu, największy to 30A)

Kupiłem dopiero w ASO, kolo przyniósł używany bo innego nie mieli.

6zł kosztował :P

A czy ta żarówka to nie taka sama jak np. w desce rozdzielczej do samochodu ?

MarcinN
[Usunięty]
:
Gdyby była taka sama, to by kosztowała 2 zł. Firma doskonale wie, kiedy cenę może wywindować. Nie ma żadnych zamienników na rynku.

sakul
[Usunięty]
:
MarcinN napisał/a:
Gdyby była taka sama, to by kosztowała 2 zł. Firma doskonale wie, kiedy cenę może wywindować. Nie ma żadnych zamienników na rynku.


Mówimy o żarówce sygnalizującej włączenie świateł długich? A nie jest taka sama jak w kontrolce od kierunków? Bo jeżeli jest taka sama to jest to standardowa żarówka która z 5 razy kupowałem na stacji bo mi się w kontrolce kierunków zwarcie robiło :P

metalbeast
[Usunięty]
:
hahahah ;D do zegarów i kontrolek wchodzą dokładnie te same żarówki po 55gr sztuka 3 lub 5W :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ewentualnie można zaszaleć i do zegarów wstawić diody za 2zł max :]

ale za 22zł !? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.