Obrotomierz , slimak obrotomierza / linka obrotomierza
Odpowiedz do tematu

pwpsrspl
[Usunięty]
: Obrotomierz , ślimak obrotomierza / linka obrotomierza
No tego, cieknie mi olejem z tego mechanizmu co napędza linke obrotomierza. Czy ktoś sie spotkal z tym wcześniej? Czy żeby to naprawić trzeba zciągać pokrwe głowicy? Musze to zrobić bo cieknie jak z kranu.

MAtiGS500
[Usunięty]
:
MIAŁEŚ smarowane te linki i ktoś wlała za dużo wyleci ci to i po krzyku

:
pwpsrspl byłes dzisiaj w serwisie suzuki ?
zielony GS niezbyt pieknie pomalowany ? ;)

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
pwpsrspl
[Usunięty]
:
MAtiGS500

Nie nie cieknie mi z linki tylko z pod tego gówna co tam jest przykręcone do głowicy. Jak by ciekło z linki to bym nie robił paniki.

Yarccom

No no no!! Prosze mi tu nie ubliżać mojej malutkiej zielonej pierdziawce =] Daj spokój jakaś niemka go malowała i zamalowała naklejki a ja inteligent zabryzgałem przedni błotnik płynem hamulcowym i lakier mi odpadł <lol2> Ale kolor ładny ten zielony wg. mnie =] aha no i tak byłem w suzuki ale Cie nie widziałem.

MAtiGS500
[Usunięty]
:
TO może ci olej z laga wycieka

pwpsrspl
[Usunięty]
:
Nie wiem Mati? Specjalnie to piszesz zeby mnie wkurzyc? Przeciez mówie że leci ze leci z tamtąd skąd pisze, zresztą juz po sprawie, byłem w serwisie i zamówilem co trzeba.Lagi mam szczelne. Koniec

Rieger
[Usunięty]
:
pwpsrspl a co zamówiłeś bo ja mam podobny problem z tym że u mnie dopiero się zaczyna i raz na jakiś czas kapnie coś z tamtad

pwpsrspl
[Usunięty]
:
Ja byłem w serwisie Suzuki. I powiedziałem im co mają mi zamówić. Tu masz fotke. Zaznaczyłem co ja zamówiłem. Moim zdaniem to wystarczy i będzie super. Bo ja u siebie ten element nr. 17 mam ułamany.


Rieger
[Usunięty]
:
dzięki za info, muszę zobaczyć jak to u mnie wygląda czy wszystko jest na swoim miejscu i w jakim stanie ;-)

perkoz
[Usunięty]
: Wyciek z linki od obrotomierza
Witam

Przy ogladaniu gieesa, ktorego mam odebrac od bylego niedlugo wlasciciela jak tylko zrobi przeglad, zauwazylem lekki wyciek po odpaleniu z wejscia linki od obrotka. Jak sobie z tym poradzic? Czy jest tam jakas uszczelka? gdzie kupic w razie czego (internet lub Warszawa)? Wyciek jest nieduzy, ale olej kapie prosto na kolektory.

:
nigdy tego nie rozbierałem ale wydaje mi sie ze jest tam jakaś uszczelka typu oring wyczyśc ja jak jest cała i przesmaruj sylikonem i skręć
ps : u masz linka do fiszek a dokładniej do twojego problemu

http://fiche.ronayers.com...oup/SPEEDOMETER

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
metalbeast
[Usunięty]
:
mi też ciekło tam przez jakiś czas... powód ? za bardzo posmarowałem linkę obrotomierza hipolem :D
Wiem że smarowanie to nie jest dobry pomysł, ale już tak sie zacinała, że wskazówka skakała sobie. Pomogło i jak na razie jest dobrze.
Warto sprawdzic, bo poprzedni właściciel, tez mógł tak sobie przedobrzyć.

:
Wystarczy odkręcić linkę od napędu i odpalić moto. jeśli z napędu będzie ciekł olej to simmering do wymiany. W tym celu trzeba wyjąc napęd z głowicy , wypchnąć wałek z obudowy i wymienić simmer. przy okazji wymień też oring uszczelniający napęd w głowicy.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
perkoz
[Usunięty]
:
Breżniew, a czy bylbys tak mily i opisal po krótce jak wyjac naped?

Pozdrawiam.

:
To proste-odkręcasz śrubę20 kluczem 8 i wyciągasz napęd17 z głowicy. Jest on wciśnięty i wyjecie wymaga trochę siły. w żadnym wypadku nie wolno ciągnąc za ucho od śruby bo pęknie. Razem z napędem powinien wyjść wałek 16. Simmer 19, oring18 do wymiany.

http://fiche.ronayers.com...p/CYLINDER_HEAD

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.