Koszt utrzymania GSa
Odpowiedz do tematu

Thomy
[Usunięty]
: Koszt utrzymania GSa
Witam zrobiłem w excelu program do obliczania kosztów ekspoatacyjnych GSa. Proszę podawać maile to będe wysyłał no chyba że umieścić gdzieś na jakiejs stronce?

metalbeast
[Usunięty]
:
Pewnie niektórym się przyda :) ja sobie daruje. Motocykl to moja pasja i jakoś mi nie straszne to, że wiąze sie ona z kosztami. Auto inaczej - ma jezdzić i wozić ;] a moto ba być idealne i jak mam coś wymienic to się nie zastanawiam. Jesli tylko jest gotówka w zapasie.
Obecnie moj KX włączył ssanie portfela, zaś GSa doprowadziłem do idealnego stanu i teraz aż się prosi o jazdę... A ile to kosztuje? Who, cares?!

:
Zawsze możesz zzipować i wrzucić przy poście jako załącznik :)

Ja bawiłem się ponad 2 lata w spisywanie ile wydałem na paliwo do puszki, nawet wykresik jakiś był w tym excelu a potem stwierdziłem, że pali tyle ile musi i finito.

Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
:
Wrzuc to na nasz forumowy serwer

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=2593

Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Ciekawy jestem co uwzględniłeś i w jakich proporcjach.
Jak najbardziej program możesz wrzucić na serwer forumowy.

Jak dla mnie koszty samego serwisu, paliwa są niskie. Jedynie zawory trzeba często regulować/sprawdzać porównując np. z CB500.
Koszty montowania różnych bajerów są średnie, wysokie, ale to dotyczy każdego motocykla.

Ostatnio zmieniony przez hubertgontarz Pon 16 Lut, 2009, w całości zmieniany 1 raz
st3fan
[Usunięty]
:
Trochę ubogo z tymi obliczeniami... Jak chcesz mieć pełen wgląd do tego co wkładasz w pojazd (niekoniecznie motocykl) i masz ochotę prowadzić sobie takie statystyki to zapraszam na TwojeAUTO.info.
Co prawda nie wrzuciłem tam kosztów przejechania 1km, bo to takie trochę teoretyczne moim zdaniem. Lepiej to przeglądać na bieżąco...

:
koszty są jedne,

zawsze za duże ;)

Infanati
[Usunięty]
:
midd napisał/a:
koszty są jedne,

zawsze za duże ;)


Eee na GS-a nie ma co narzekać :hyhy:

Dla przykładu:
- kumple robią wielkie oczy, jak im mówię, że moja Niunia pali 4l/100 km
- jak mówię, że kupuję oponę za 250 zł, to od razu pytają, jakiej firmy to używka? :zalamany:

Nie narzekam na GS-a, jest naprawdę bardzo mało wymagającym moto, więcej wymaga wkładu uczuciowego niż finansowego :hurra:

onufry
[Usunięty]
:
infanti tu się zgodzę z midd (nie że męska solidarność tylko) ile by to nie było to i tak za dużo :D nawet jeśli w stosunku do innych modeli taniej :D

Infanati
[Usunięty]
:
A no to Onufry może warto pomyśleć o pozbyciu się moto, skoro takie podejście :P

Wiem o co chodzi, zależy kiedy i z której strony patrzeć - jak kasę się ma, to mało, a jak się nie ma, to bardzo drogo ;)

;)

Irek
[Usunięty]
:
Ja powiem tak, jak sie ma porównanie to wychodzi zapewne ze to wszystko grosze kosztuje, ale fakt trzeba miec też te "grosze"..

pootietang
[Usunięty]
:
Infanati napisał/a:
jak mówię, że kupuję oponę za 250 zł, to od razu pytają, jakiej firmy to używka? :zalamany:

nie dziwię się, jak rozglądałem się za oponkami do fazera to zatęskniłem za gs'em ;)

:
nioo komplet opon do TDMy ~1000 zł
do GS za przednią dałem niecałe 300

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
st3fan
[Usunięty]
:
Jakby ktoś był zainteresowany liczeniem kosztów eksploatacji swojego GSa (i nie tylko) to przerabiałem ostatnio swój serwis. Teraz dostępny także pod adresem: TwojeMOTO.info
czego efektem jest np. mój userbar Suzi w stopce przy moich wiadomościach. ;)

animal
[Usunięty]
:
Infanati napisał/a:
midd napisał/a:
koszty są jedne,

zawsze za duże ;)


Eee na GS-a nie ma co narzekać :hyhy:

Dla przykładu:
- kumple robią wielkie oczy, jak im mówię, że moja Niunia pali 4l/100 km
- jak mówię, że kupuję oponę za 250 zł, to od razu pytają, jakiej firmy to używka? :zalamany:

Nie narzekam na GS-a, jest naprawdę bardzo mało wymagającym moto, więcej wymaga wkładu uczuciowego niż finansowego :hurra:


Tak ale uczuciem nie zapłacę mechanikowi który za wymianę napędu i pękniętego wałka zdawczego chce 1600zł :P

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.