Stuki podczas rozruchu.
Odpowiedz do tematu

mazurek1500
[Usunięty]
: Stuki podczas rozruchu.
Witam.
Szukałem tematu lecz nie znalazłem. Chodzi o to że podczas uruchamiania motocykla strasznie coś trzaska, wręcz "wali". Stuki te powstają jedynie podczas rozruchu, gdy motocykl już chodzi wszystko jest super. Może to być związane z rozrusznikiem albo coś?? Macie jakieś pomysły skąd to się może brać. Mogę tylko jeszcze dodać że gdy silnik jest gorący i chcemy go odpalić to te stuki tak jakby się wzmagają. Jak myślicie o co chodzi...?

:
http://fiche.ronayers.com.../STARTING_MOTOR

na rysunku cześć nr 2 na początku ma takie ząbki ,w autach jest to bendix tam coś troszke innego ale zasada ta sama te ząbki na moje są wyłamane lub ostro pościerane .Sprawdż wykreć rozrusznik.

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Leon84
[Usunięty]
:
Sprzęgiełko rozrusznika pewnie wybiera się na emeryturę :zalamany:

ling24
[Usunięty]
:
siemka:) miałem to samo tylko u mnie tak sie działo jak moto dłużej stał paliłem go a tak trzaskało ,wiec podłączyłem prostownik i juz było ok.
Zobacz akumulator może ma za małe napięcie? choc pali.

mazurek1500
[Usunięty]
:
Nie akumulator jest naładowany w 100%. A to sprzęgło rozrusznika to co?? Takie jakby duża zębatka z trzeba rolkami, działająca na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego??

Leon84
[Usunięty]
:
Tak.. dokładnie chodzi o sprzęgiełko jednokierunkowe.
Sprawdź też sam rozrusznik. Długość szczotek , uzwojenie i czy nie jest pozacierany.
Masz 100% pewność,że aku jest w bdb stanie?

onufry
[Usunięty]
:
mazurek1500 napisał/a:
Nie akumulator jest naładowany w 100%. A to sprzęgło rozrusznika to co?? Takie jakby duża zębatka z trzeba rolkami, działająca na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego??


Mam kolegę co ładował aku do swojej aprilki sadził że naładował a potem się mnie pytał czy wiem czemu mu nie pali oczywiście wspomniałem o słabym aku ale upierał się że naładował co się okazało ładował go na 6V :] o dziwo nie paliło tylko stukot jak to przy słabym aku, to że światełka jako tako świecą to o niczym nie znaczy :)

zresztą sam maiłem przygodę tak, że odpalił, pochwili jazdy gasł a po chwili odpalał w wielkich bólach znowu, ale to już była wina słabego aku

mazurek1500
[Usunięty]
:
Kurcze panowie lądowałem akumulator iw iem że jest naładowany... Jakieś do czynienia z elektroniką i mechaniką mam jak by nie było... A co do tego sprzęgła jednokirunkoweog. To poprzedni właściciel mi takie coś dorzucił bo to może być podobno to, tyle tylko że jak byłem u mechanika to mówił że nie... A jak sprawdzić czy to sprzęgło działa poprawnie?? Co wskazuje na jego zużycie?

Leon84
[Usunięty]
:
mazurek1500 napisał/a:
To poprzedni właściciel mi takie coś dorzucił

Czyli wcześniej miał z tym problem.
mazurek1500 napisał/a:
A jak sprawdzić czy to sprzęgło działa poprawnie?? Co wskazuje na jego zużycie?

Pytasz poważnie?
Napierdziela podczas rozruchu..to chyba wystarczy żeby stwierdzić,że nie działa poprawnie.

Ten sam problem miałem w Virago.
Sprzegiełko rozrusznika było fabrycznie wadliwe.

Zanim zaczniesz silnik rozbierać to sprawdź tak jak Ci pisałem bebechy rozrusznika.

mazurek1500
[Usunięty]
:
No fakt może źle się wyraziłem:) Chodziło mi o to że jak już będę miał to wyciągnięte, jak stwierdzić że to jest to a nie coś innego:) A rozrusznik wykręcę i sprawdzę jasna sprawa;)

Leon84
[Usunięty]
:
Masz serwisówkę?
Jesli nie to zassij.
W dziale STARTER CLUTCH INSPECTION jest opis weryfikacji cześci sprzegiełka.

mazurek1500
[Usunięty]
:
Oblukałem rozrusznik bo troszkę czasu miałem i jest ok. jedna szczoteczka przetarta bardziej ale jeszcze pociągnie troszku:) I teraz to sprzęgło nieszczęsne... Mam zamiar się za nie zabrać tylko czy te stuki mogą się tylko objawiać jak moto jest gorące?? A i zauważyłem jeszcze coś że jak jest gorący się go wyłączy i da się odpocząć z 5min. Następnie chcę go znów odpalić to czasem rozrusznik nawet łapie tak jakby brakowało prądu. Wydaje się że akumulator jest słaby... I dopiero po kolejnym wciśnięciu włącznika zaczyna kręcić lecz też słabo... Wszystko się zmienia gdy jest zimny...

:
U mnie było podobnie podczas rozruchu raz na jakiś czas lubiał trzasnąć.Sprawdziłem akumulator uzupełniłem ubytek kwasu wodą destylowaną porządnie naładowałem i jak narazie jest wporządku trzaskanie ustało.Akumulator naładowany to nie znaczy odrazu że jest dobry ,że trzyma odpowiednie parametry.Każdy akumulator można naładować niby trzyma napięcie ale przy obciążeniu jeżeli jest słaby to napięcie szybko spada i jest lipa.Włóż jakiś na 100% dobry sprawdzony aku i wtedy jeżeli będzie nie to to poszukaj przyczyny dalej

ghostrider
[Usunięty]
:
U mnie też podczas rozruchu, jak był ten cholerny mróz -15C, stuknęło. Zdarzyło mi się to tylko dwa razy i teraz znów cisza. Aku był słaby bo wtedy nawet nie zapalił. :niepewny:

:
Tylko że u mnie działo się tak na zimnym silniku gdy moto pare dni postał bez odpalania
,na ciepłym gdy akumulator dostał ładowania było już wporzo

[ Dodano: Pią 20 Lut, 2009 ]
U Ciebie ghostrider ewidentnie wina aku niska temperatura tylko dziwne że mu ciepły też trzaska

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.