Urwana szpilka od przykrywki filtra oleju.
Odpowiedz do tematu

:
mocar napisał/a:
Niestety mi też się to ostatnio przytrafiło... tyle że szpilka się urwała a nie tylko gwint i nie przykręcałem już pokrywy i nie zalewałem świeżym olejem.

Może to zabrzmi głupio, ale nie poczułem żebym "przekręcił" nakrętkę, a starałem się dokręcać z wyczuciem. Dlatego skręciłem i zalałem.

mocar napisał/a:

pppaprocki napisał/a:
Z początku delikatnie ciekło i chcąc mieć dobry wgląd na dokładne miejsce przecieku potraktowałem obudowe karcherem
:przestraszony:


Jakbym napisał "obmyłem obudowe filtra" też by to tak strasznie brzmiało? Nie dałem full cisnienia pod uszczelke :D

:
Ja też miałem dzisiaj to samo. Urwana dolna śruba. Dokupiłem nową w markecie budowlanym i ,,działa'' ;] zakręciłem zwykłymi zakrętkami a nie tymi z główką, bo ta się zakleszczyła z urwaną śrubą. Będę miał pewnie przed najbliższy czas stres w czasie jazdy czy czasem nie gubię oleju ^^

Zastanawiam się co stałby się wcześniej na skutek braku oleju: zatarłbym silnik czy włączyłaby się kontrolka?

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
:
alesklar napisał/a:
Sprawa wygląda tak jak na fotce - wygląda na to, że szpila urwała się gdzieś w połowie między pokrywką a blokiem.
Co to są szczypce morse'a?
Mozę ewentualnie dało by radę załapać nakrętkę i pyknąć migomatem a później wykręcić??



Pozwolę sobie odpowiedzieć dziś dla następnych, bo dokładnie to samo dziś zrobiłem… śruby wystawało na półtora nakrętki - wcale nie trzeba spawać, sam dziś szukałem innego rozwiązania bo pogoda piekna, a znajomych ze spawarka dorwać nie mogłem. Jak ktoś wyżej napisał - śruba jest wklejana, wiec wymyśliłem na szybko, ze metal pod temperatura się rozszerza, a klej tez puścić musi i wystarczyło śrubę nagrzać. (JAK KTOŚ STOSUJE TE METODĘ TO JIECH PAMIĘTA, ZE TAM JEST OLEJ LUB JEGO RESZTKI. ŁATWO SIĘ POPARZYĆ JAK KAPNIE)

Łapiecie palnik, Szweda/Żabkę jak zwał tak zwał. Nagrzać śrubę i szybko spróbować wykręcić Szwedem chociaz pół obrotu. Dalej już wkrętarka sobie dała rade.

Jestem specjalista od usterek, wszystkie zawdzięczam sobie sam
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.