problem z chlodzeniem grafy
Odpowiedz do tematu

: problem z chłodzeniem grafy
Siema,

Kojarzy mi się z SB jakaś dyskusja nt kompów, tylko nie pamiętam kto to był. Mam drobny problem. Jeden z wiatraków na grafie się zjebał i strasznie głośno chodzi. Oddałem do magika, który postarał się o lekką regenracje, ale po miesiącu problem wrócił.

Muszę albo skołować nowy wiatrak, albo cały układ chłodzenia na grafie. Pomoc, której potrzebuje, to określenie dokładnie jakiego wiatraka/chłodzenia mi trzeba i namierzenie miejsca gdzie mogę kupić (preferuje PL, nawet jak drożej wyjdzie).
Przy okazji ktoś umie mi wyjaśnić czemu ci zjebańcy nie potrafią dać wszystkiego w jednym standardzie?

geforce gtx 1050ti

ktoś, coś doradzi? fotę grafy mam zrobić, coś zmierzyć, jakieś piny policzyć, w łeb se strzelić? :)

:
Siema,
Zacznijmy od tego kto się podpisał pod tym wynalazkiem, bo możliwe że wiatrak dało by się przeszczepić od innego modelu producenta. Oprócz tego można poszukać całego chłodzenia od jakiegoś dawcy. Ostatnia to założenie bloku wodnego ale to jednak dla pasjonatów.

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2020 ]
Z zrobionego rekonesansu to jeśli posiada w grafice 2 wentylatory (bo mogą być 3, ale wnioskuje z wypowiedzi że jednak 2) to zestaw zależności od tego który go powołał do życia wynosi około 100zl. Pytanie tylko kto to tak spier... e znaczy wyprodukował i jaki ma fizyczny wymiar.

Bo z ewentualną przekładka nie będzie problemu jak nie będzie trzeba spawać.

GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
:
mów pan jakie info potrzebujesz, żeby pomóc z identyfikacją, bo ja nie wiem na co patrzeć. menago urządzeń mówi, że mam NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

:
brat Grubego napisał/a:
mów pan jakie info potrzebujesz, żeby pomóc z identyfikacją, bo ja nie wiem na co patrzeć. menago urządzeń mówi, że mam NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti


Pobierz GPU-Z i powinien nam wyjaśnić wszystkie wątpliwości, bez fizycznego grzebania.



interesuje mnie to co zaznaczyłem w moim przypadku w zielonej ramce.

Zawsze zostaje ostatnia opcja -> otworzyć delikwenta i zrobić zdjęcie obiektowi zainteresowania, albo zobaczyć na paragon za co się zapłaciło



Chyba że masz takie rozwiązanie to nie musisz nic otwierać xD

GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
:
to zdecydowanie ułatwia życie :D

:
Ok pisze że Asus to już coś, ale dlaczego w program identyfikuje go jako RTX 2080? <mysli2>

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2020 ]
A w menadżerze urządzeń pisze że posiadasz GTX 1050 Ti?? gdzie masz paragon od tego dziadostwa ??

GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
:
nie wiem gdzie może być paragon

:
Z tym paragonem to było w kwestii żartów, ale wychodzi na to że będzie i tak trzeba zrobić sekcje i wyjąć kartę graficzną w celu zmierzenia średnicy wiatraka i sprawdzenia sposobu połączenia bo widzę że występują one w parach które łączą się w asymetryczne pary (jeden jest dopinany do drugiego)

Na aledrogo jeden sprzedawca posiada wentylatory do 1050ti we wersji 87mm i 95mm i cena za jednego to 75 zł a za komplet życzy sobie 130.

W tym momencie na scenę wkracza śrubokręt z miarą i będzie trzeba delikwenta dokładnie wskazać po wyjęciu karty z kompa i zdjęcia wentylatorów z radiatora (raczej obędzie się z zdejmowaniem całości z karty bo wiązało by się to z wymianą pasty termoprzewodzacej i termopadów).

GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.