Opilki metalu i tworzywa w oleju
Odpowiedz do tematu

: Opiłki metalu i tworzywa w oleju
Witam serdecznie kolegów.

Jak co roku wiosną wymieniam olej i filtry. Zawsze rozcinam filtr i sprawdzam czy nie pojawiło się tam coś co mogłoby mnie niepokoić.
W tym roku dodatkowo przelałem cały olej przez szmatkę i... Zdziwienie. W oleju znalazłem opiłki od 0.5 do 4 mm ( reagują na magnes ), jakieś drobne kawałki uszczelki i dziwne kawałki, coś w rodzaju pomarańczowo kremowego plastiku. Na pewno nie ma tam opiłek miedzianych.
Prawdopodobnie ten brud nagromadził się na dnie przez kilka lat i nie spływał podczas jednorazowego, corocznego zlewania oleju.
Stary olej przelałem filtrując 3 krótkie. Po ostatnim razie było już tego dosyć mało.
Z motocyklem nic się nie dzieje. Nie zauważyłem żadnego spadku mocy, nieregularnej pracy silnika.
Gdzieś kiedyś słyszałem, że mogą to być opiłki napinacza łańcucha rozrządu.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Macie jakieś podpowiedzi co sprawdzić ? Może przepłukać jeszcze kilkukrotnie do całkowitego pozbycia się jakichkolwiek opiłków, zalanie nowego oleju i obserwowanie problemu np. zlewanie co tydzień dwa.
Pozdrawiam

:
luki964 napisał/a:
( reagują na magnes )

Mi to wygląda na fragmenty kleju od koła magnesowego. Możliwe że opiłki to też fragmenty magnesów.

Sprawdź czy masz ładowanie prawidłowe. Dodatkowo możesz zbadać czy nie stuka z prawej strony - czasami magnesy i klej obrywają jak poluzuje się sprzęgiełko rozrusznika.

Ogólnie bym się tym nie przejmował.

Ale zainwestowałbym w śrubę magnetyczną do spustu oleju:
http://netbiker.pl/produk...ju-m14x125-nowa

Ja miałem i sobie chwaliłem :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.