Blekitne lampy
Odpowiedz do tematu

: Błekitne lampy
Ostatnio natknąlem się na coś takiego http://allegro.pl/lam4-ni...6021070948.html
Niektórzy zbesztają mnie, ale mysle ze ciekawie wyglądałaby taka błękitna lampa w GSie, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że bedzie to ograniczało i tak już slabe światło GSa i pewnie może za to polecieć dowód.

Stosował ktoś coś takiego ? A może są jakieś zamienniki lampy do GSa, o niebieskim lub błękitnym szkle. Wiem że producenci samochodów często dają możliwość zakupu niestandardowych kloszy reflektorów.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Z tym dowodem to bym tak nie szalał w razie czego można usunąć na miejscu. Bardziej martwiłbym się o bezpieczeństwo i trwałość tego "cudu". Ja ma xenona fakt białego ale i przegląd spoko i milicja się jeszcze nie czepiła ;)

:
znajomy ma czarną/dymioną folię na lampie w GSX-R 1000 K1 i w nocy jak się z nim mijam to przez cały czas myślę, że komuś dynamo w rowerze zaczyna padać. Widzę, że koszt nie jest też duży więc możesz poświęcić się dla forum i sprawdzić jaki efekt da ta folia. :)

GS 500 SF
:
Dowodzik nie zabiorą , ale mandacik jak w banku :)

pawulo40
:
zamówiłem i czekam az przyjdzie. Przetesuje się jak to wygląda, dodatkowo czekam na jasniejsza zarowke to razem to zrobie

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
pawulon40 napisał/a:
Dowodzik nie zabiorą , ale mandacik jak w banku :)
Oj tak zaraz tacy wyrywni, powtarzam jeżdżę od dwóch lat z xenonem i po różnych miastach i jakoś mandatu nie dostałem. Można dywagować coby było w wypadku wypadku itp itd. Ale jak się nie próbuje to się nie dowiaduje, mandat za prędkość i tak każdy by dostał :rotfl: a paniki jakoś nie sieją :hyhy:

:
AdrianOstr napisał/a:
Oj tak zaraz tacy wyrywni, powtarzam jeżdżę od dwóch lat z xenonem


jeździsz, wkur.... innych oślepiając ich tak że nie widzą własnego nosa ale oczywiscie - mandatu nie dostałem!

rozstrzelać normalnie mam ochotę za takie podejście.

:
Semy nie przesadzaj. Może ustawił tak ze nie oślepia. Nie jestem zwolennikiem hidów ale zdarzyło mi się kilka razy widzieć ludzi na motocyklach z HIDami które nie oślepiały


SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Mordkaaa, od pół roku jeżdżę wieczorami z roboty, gdy już jest ciemno. I od pierwszego dnia zrozumiałem co policja miała na myśli przez zdanie że ponad 90% pojazdów na drogach ma źle ustawione światła. A już nie mówię jak źle ustawione ma jakiś SUV. Ona ma reflektory na wysokości gdzie ja głowę. Jak nietoperz się czuję podczas takiej jazdy przez takich ludzi, i dla tego jestem tak drażliwy na tym temacie. Każdy myśli tylko o sobie aby mieć jak najwięcej światła. Ale nikt nie myśli o tym by tym światłem innych nie oślepiać :zly:

:
suvy i samochody to całkiem inna sprawa. Tam bardzo czesto oslepiają. Ale to jest walka z wiatrakami. Nawet jakby za darmo ustawiali swiatła to i tak niektórzy by nie pojechali ich ustawić.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Mordkaaa napisał/a:
suvy i samochody to całkiem inna sprawa. Tam bardzo czesto oslepiają. Ale to jest walka z wiatrakami. Nawet jakby za darmo ustawiali swiatła to i tak niektórzy by nie pojechali ich ustawić.


Jeszcze taka kwestia, że ustawienie ustawieniem...
Niektórzy niewiedzą co który przełącznik albo pokrętełko w samochodzie robi i nawet jak mają dobrze ustawione ale sobie "podwyższą" pokrętłem czy co tam mają to też oślepią.

Filamenty do drukarek 3D | Gilera SDR50 2004r -> Yamaha YZF250 2007r -> GS 500E 2005r -> Kawasaki KXF250 2005 -> Mazda RX8 2004
:
RECENZJA


Dzisiaj zamontowałem folię. Postaram się w miarę rzetelnie opisać produkt.

1. Cena i dostawa: 7/10
, cena sama w sobie jest świetna ale niestety wysyłka jest stanowczo za droga. Paczka jest słabo zabezpieczona i stanowczo za duża (ponad 120 cm długości, tuba), no ale nie ma tragedii

2. Jakość wykonania 5/10
. Folia przyszła w kilku miejscach zagięta, nie dało się jej wyprostować. Dodatkowo jest bardzo twarda, nie wiem czy to przez temperaturę na zewnątrz ale niestety tak było.

3 Aplikacja 3/10. Mimo odtłuszczenia powierzchni było ciężko to nakleić poprawnie nawet przy użyciu opalarki. Wcześniej oklejałem karbonem już kilka rzeczy i mniej więcej sie udawało. A tutaj taki prosty kształt i w końcu przykleiłem z zagięciami które były na folii.


Poniżej zamieszczam zdjęcia poglądowe:

* Tak wyglądają krótkie bez foli:





* Tak długie bez foli:





* Tak krótkie z folią:





* Tak długie z folią:





* Tak z wyłączonymi światłami:



* A tutaj taka moja inwencja na szybko oklejone światło wewnętrzne w samochodzie i chyba tylko do tego to sie nadaję:





4. Ocena końcowa: 4/10
Nie nadaje się na reflektory, jest STANOWCZO za ciemna, nie wiem jak z kolorem "błękitny", spróbuję jeszcze kiedyś jak będę miał już jaśniejszą żarówkę, ale na 99% efekt bedzie niezadowalający. Plus za to że kawałek jest naprawdę spory. Pierwszy kwadrat który kleiłem oddarłem cały drugi nakleiłem z bąblami i zostało mi jeszcze 30x30 cm


Zdjęcia są na serwerze forum FTP. Aby się wyświetliły to trzeba być zalogowanym.

Reasumując nie polecam ;)

Ostatnio zmieniony przez Mordkaaa Nie 30 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy
SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
jestem zalogowany i jak klikam w linka to znowu chce login i haslo ....

:
Nowatek napisał/a:
jestem zalogowany i jak klikam w linka to znowu chce login i haslo ....

to samo chciałem rzec.

:
Mowiac zalogowany miałem na myśli zalogowanie na forumowiczów FTP. Wieczorem postaram się zrobić miniaturki i wrzucić z linkiem do wiekszych

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.