Ustawienie wskazowki obrotomierza
Odpowiedz do tematu

: Ustawienie wskazówki obrotomierza
Hej.

Mam problem, (bezmyślnie) zdemontowałem wskazówki obrotomierza i prędkościomierza :) no i problem teraz, jak założę w pozycji spoczynkowej to wskazówka opada szybko do 500 rpm i potem mega wolno. Czy macie wiedzę jak prawidłowo założyć te wskazówki. Bo obawiam się o fałszywe wskazania.

:
A kolega pamięta jakie miał wolne obroty na rozgrzanym ? Jeśli tak to odpalić, rozgrzać, przyłożyć wskazówkę do igły wymierzyć docisnąć poskładać i w drogę :D

:
Niestety rozbierałem calutki motocykl z silnikiem włącznie ;)

:
Utrudniasz kolego jak potrafisz ;) trzeba te zegary podłączyć zatem do innego gs-a i tam ustawić. Tak na logikę nic mądrzejszego do łba mi nie przychodzi.

:
Ja jak swego czasu miałem rozebrane swoje zegary w celu wymiany tarcz to pamiętam, że wskazówka w stanie spoczynkowym znajdowała się około 1cm poniżej ogranicznika (czyli bardziej pionowo w dół).. Więc po zamontowaniu trzeba było ją delikatnie nagiąć i przerzucić na tę stronę na której miała pracować.. Ale precyzyjnie i tak ciężko będzie ustawić..

:
To sobie poradziłem ;)
dla potomnych...
miernik z pomiarem częstotliwości podpinamy do czujnika położenia wału (dekielek po prawej stronie silnika, wybieramy dowolny czujnik)
i gotowe ... wynik pomiaru w Hz mnożymy przez 60 i mamy super precyzyjne RPM
Mam nadzieję że wszystko jasne

dodam że w czasie pomiarowania po ustaleniu przelicznika (x60) nie siłować się ze wskazówka tylko wystarczy mały ślad markera na ruchomych bebechach obrotomierza. Potem po zatrzymaniu sprzętu można sobie ustawić wskazówkę zgodnie z zaznaczeniem

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.