WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaz i problem z kupujacym
Autor Wiadomość
Nowatek 

Model GSa: GS 500F
Wiek: 30
Dołączył: 14 Cze 2015
Pochwał: 1
Posty: 106
Skąd: Golub-Dobrzyń
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Dokładnie jak gruby napisał kumpel w civic'u jak założył gaz od pierwszego odpalenia zapalił się check i palił się do końca a fura śmigała aż miło. Po sprawdzeniu wszystkiego wyszło ze błędne odczyty lapala lambda.
 
 
ded 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 92
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Zgłębiałem swego czasu temat lpg i check świeci się jak gazownik zrobi autokalibrację a nie strojenie i korekty wychodzą poza zakres dopuszczalny przez ecu. Czasem jedzie prawie tak samo ale w przypadku zbyt ubogiej mieszanki można liczyć na wypalone gniazda zaworowe, zawory a nawet tłoki. Potem są gadki, że gaz niszczy silnik. Ale niestety, 99% gazowników to debile, ja do nabliższego kompetentnego mam 100km więc co mogę robię sam. Check nie pokazał błędów na kompie bo to nie był komp tylko taki uniwersalny kalkulator co się do niczego nie nadaje, grunt że spałeś spokojnie :P

A co do Twojej fury to w sumie sprzedałeś ją raz, sprzedasz drugi ale ja bym nie odpuścił. A to że jak ktoś wyłoży na furę 20 tyś to ma w zanadrzu te 3 tyś. Jak ktoś zapłaci 1700 to się modli żeby po drodze do domu nie musiał tankować bo nie ma za co. Wtedy głupia lambda to się robi kosztowna naprawa... Z drugiej strony mam starego GSa w którego wkładam tyle ile potrzeba żeby to jakoś jeździło mimo że wartość tego motocykla tylko spada. Gdzie można oszczędzić to można ale jak by mi się miał check świecić to wolałbym to sprzedać i jeździć rowerem. Jak jest coś zepsute to naprawiasz i to im szybciej tym lepiej- to tak już poza tematem.
_________________
Suzuki GS 550 M Katana '82
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Daniel557 napisał/a:
Moja teoria jest taka, że zobaczyli młodą osobę i liczyli na to że uda im się mnie skroić

Raczej powiedziałbym że kupili auto, stwierdzili że jednak kupią coś innego i szukali dziury w całym żeby samemu nie bawić się ze sprzedażą.
 
 
 
ded 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 92
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Wątpię, jak ktoś ma tyle na auto to wybór jest mocno ograniczony. Wtedy liczy się czy oc wychodzi za tydzień czy za pół roku. Sądzę że na prawdę mieli problemy o których mówili ale po prostu mieli zero funduszy na zrobienie tego. W furach za taką kasę to jak nie ma hamulców albo zawieszenie jest w stanie agonalnym to spoko ale silnik to jednak musi zapalać.
_________________
Suzuki GS 550 M Katana '82
 
 
Daniel557 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 27
Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Jelenia
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Właśnie cały pic polega na tym, że nie mam LPG, kupiłem takie, a że nie łupie po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy kilometrów rocznie to nie opłacało mi się najzwyczajniej na świecie, na kompie nic nie wyszło to nie grzebałem w tym bo wszystko działa jak powinno.
A tak jeszcze facet mnie rozśmieszył jak przyjechał. Twierdził że auto gorzej zapala, g*wno prawda, jak zapalał dobrze tak zapala dalej. No cóż, są ludzie i taborety, trzeba uważać na takie osoby. Jak to mówią do 3 razy sztuka, może nastepna osoba będzie bardziej rozgarnięta :D
 
 
_ANIOŁ_ 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2012
Pochwał: 3
Posty: 486
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Ale za łatwo się zgodziłeś. Na złość mogli Ci nasypać cukru do baku albo co gorszego co Ci wyjdzie po czasie. Za nic by nie poszli do żadnego sądu. Typowi naciągacze.
_________________
Kobra 3G Avanti-->GB STREET 50/72/110-->Suzuki GS500E Five Stars-->Suzuki GSX 750F
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Daniel557 napisał/a:
No cóż, są ludzie i taborety, trzeba uważać na takie osoby. Jak to mówią do 3 razy sztuka, może nastepna osoba będzie bardziej rozgarnięta :D


Dobra rada - zainwestuj w karte SIM i numer tylko na potrzeby ogłoszenia. Po sprzedaży karta do kosza.
Niestety im tańszy samochód tym więcej kosmitów - za parę kafli chcą miec furę salonową tzn. przez min. 5 lat bez inwestycji..
Po to jest czas na oglądanie i sprawdzanie stanu technicznego, zeby pozniej nie cudować

Nie trzeba było sie zgadzać na zwrot auta, przecież on mógł on przez te kilka dni np. popełnić przestępstwo Twoim samochodem.
Sprzedajesz samochód to "do widzenia" - od razu zgłaszasz w WK, i do ubezpieczyciela osobiście lub listem za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
_________________

  
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

O k... nie wierzę, ktoś za 2 tysie robił taki bałagan? :przestraszony:
To same telefony i wizyta u mechanika go więcej wyszły.

Jak wystawiałem swojego Opla to napisałem w ogłoszeniu wszystko - że miał kolizję, że był malowany, że rdza już jest na progach, zrobiłem nawet zdjęcia podwozia. A że poza tym był całkiem ładny to przyjechał gość w ten sam dzień o 22 zaświecił latarką w kilka miejsc i powiedział że rano będzie z kaską. Rano Opel został sprzedany.
Jak nie chcecie mieć do czynienia z kretynami polecam tak zrobić, przynajmniej część idiotów odstraszycie. Lepiej dodać trochę makabryczny opis ale jak ktoś przyjedzie to wie czego się spodziewać i nic więcej nie znajdzie.

dymny napisał/a:
Dobra rada - zainwestuj w karte SIM i numer tylko na potrzeby ogłoszenia. Po sprzedaży karta do kosza.

Też polecam to rozwiązanie.
 
 
Daniel557 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 27
Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Jelenia
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

No za garść pieniędzy ludzie robią problemy, dopisałem w ogłoszeniu o tym checku zeby nikt więcej mi nie zarzucił oszustwa, wprawdzie mogłem żarówkę po prostu wyciągnąć ale sam nie chciałbym się na to złapać. Z resztą jak mówiłem dobija mnie oczekiwanie od samochodu za niecałe 2 tysiące cuda nie wymagającego roboty.
Co do numeru mogę w telefonie zablokowac numer, to wystarczy, kiedyś musialem wykorzystać do innej osoby :]
 
 
Daro90 


Model GSa: GS 500F
Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

gacek778 napisał/a:
napisałem w ogłoszeniu wszystko - że miał kolizję, że był malowany, że rdza już jest na progach, zrobiłem nawet zdjęcia podwozia.


pamiętaj że prawda to mniej pieniędzy, nie każdy ma takie podejście :D
_________________
Varadero 125 --> GS500 :)
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Sob 03 Gru, 2016   

Daniel557 napisał/a:
No za garść pieniędzy ludzie robią problemy, dopisałem w ogłoszeniu o tym checku zeby nikt więcej mi nie zarzucił oszustwa, wprawdzie mogłem żarówkę po prostu wyciągnąć ale sam nie chciałbym się na to złapać.

I tak trzymać. Niby nic a masz czyste sumienie i nikt nawet o złą wolę cię posądzić nie może.

Daro90 napisał/a:

pamiętaj że prawda to mniej pieniędzy, nie każdy ma takie podejście :D

A wiesz że nie koniecznie. Samochód wystawiłem dość tanio ale bez przesady, inna sprawa że jak napisałem stan wcale nie był taki zły.
Moja teoria jest taka, że jak napiszesz wszystko ze szczegółami to pewna grupa klientów - ta oczekująca cudów raczej odpadnie.
Tak czy inaczej mnie się udało sprzedać na pniu i gość mi jeszcze mówił że to jest najładniejsze co oglądał w tym przedziale cenowym :rotfl:
 
 
Daniel557 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 27
Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 24
Skąd: Jelenia
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

Daro90, może i mniej pieniędzy ale więcej spokoju i mniej zszarganych nerwów, a to jest bezcenne :D
 
 
brat Łełka 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączyła: 03 Cze 2013
Pochwał: 12
Posty: 269
Skąd: Puławy
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016   

gacek778 napisał/a:
Jak wystawiałem swojego Opla to napisałem w ogłoszeniu wszystko

Miales kupe szczescia i tyle, ludzie nie lubia prawdy, chca kupic tanio i dobrze

Jak sprzedawalem ostatnio samochod zrobilem tak samo jak Ty, wszystkie bolaczki uczciwie opisalem(rdza na nadkolach, skrzypiacy wahacz). Zadzwonilo moze z 5 osob, uczciwie mowilem ze auto jest w porzadku ale trzeba pare zlotych zainwestowac, a ja juz tego nie zrobie bo mi sie zwyczajnie nie oplaca.
I co? I tyle ich widzieli. Trzech sie nawet na ogledziny umowilo, ale tylko jeden mial dosc przyzwoitosci zeby przyslac sms ze jednak nie przyjedzie

Kolejne ogloszenie opis absolutne minimum, brak fotek ze zblizeniami rdzawek. Efekt? Telefon sie rozdzwonil, a fure wzial pierwszy koles ktory przyjechal ogladac
_________________
Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
 
 
ded 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 92
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016   

Bo ludzie to debile- pokopią w oponkę i powiedzą ze zdrowy silnik. Obydwa moje auta kupowali goście bez podnoszenia maski a jeden to się nawet nie przejechał. A co do aukcji to ja zawsze sprzedawałem dobre samochody i robiłem 100 fotek, kwiecisty opis pełen szczegółów i w pierwsza sobotę ktoś zabierał auto. Jak masz auto w gorszym stanie to robisz tak jak napisałeś. Kiedyś wystawiłem sąsiadce Matiza na takiej wypasionej aukcji- długo wisiał ale ona nalegała żeby wrzucić 5 zdjęć i krótki opis "po babsku". W sumie matiz był w relatywnie dobrym stanie więc nie chciałem się zgodzić ale sprzedał się dopiero gdy wystawiłem taką właśnie aukcję.
_________________
Suzuki GS 550 M Katana '82
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 07 Gru, 2016   

Tak powinno wyglądać dobre ogłoszenie:

Cytat:
sprszedam samochud, 100%, stan bardzo igiełka dobry, tel 000 111 222


Koniecznie zdjęcie



Nic nie jest jasno opisane, pełno domysłów, o nic nikt nie ma prawa mieć pretensji, niech sobie doszukuje sam, a jak znajdzie i mu się nie spodoba to przecież niech ma pretensje sam do siebie że niedokładnie przeczytał treść ogłoszenia.
Większość doceni bo jeśli tak krótkie ogłoszenie, to znaczy, że sprzedający nie spuszcza się nad cudem, które ma i nie naciąga tylko po prostu nie ma czasu bo jest zapracowany i auto musi być w świetnym stanie bo jak nie miał czasu się rozpisać to pracuje czyli auto oddaje do serwisu.

Auto idzie na pniu. Motocykle to samo.

A jakby ktoś chciał sprzedać jakieś części z czegokolwiek to pisze się:

Cytat:
jak w tytule stan polecam jak na foto
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.