GS 500 E 96' by patryg1998
Odpowiedz do tematu

: GS 500 E 96' by patryg1998
Witam, od prawie 2 tyg jestem posiadaczem czarnej Suzy z rocznika 1996. Jak na 20 lat, motocykl jest w stanie niemalże idealnym :D . Ogólnie jestem mega zadowolony. Przesiadłem się z małej pojemności na GS'a i na prawdę czuć różnicę w prowadzeniu. Moto kupiłem do nauki jazdy na większej pojemności, dlatego myślę że Suzuki ze mną trochę pobędzie. Do wymiany są tylne klocki hamulcowe (które już własnie idą pocztą i w najbliższym czasie wezmę się za to). Kolektory trochę "wyblakły", pod wpływem temperatury, więc też to jest rzecz do zrobienia.

W planach mam

- zakup wydechu(ze względu na to, że seryjny wydech jest mega cichy)
- myślałem nad zmianą kierunkowskazów i lusterek, ale nie wiem, lepiej zostawić oryginale?
- nabijać kilometry :cool:







Jak będzie pogoda i możliwości to wrzucę lepsze zdjęcia :D

:
Fajny koteł :D
Jak za cichy wydech to wybebesz go :hyhy: tak jak u mnie to zrobil poprzedni wlasciciel, poki mnie nie widac to slychac jakiegos Vulcana albo cos w tym stylu :D
Po ostatnim zdjeciu widac ze kapec chyba byl troche palony :D
Powodzenia i czekamy na zdjecia ;)

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Fajna maszynka, mi również się wydaje, że wydech do gsa jest bez większego sensu. A te lusterka jak dla mnie wyglądają fajnie i całkiem coś w nich widać :)

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
Koteł czarny, pecha przynosi :rotfl:

Ogólnie myśłałem nad zmianą na jakiegoś dominatora, delkevica coś w tym stylu, ale tak się zastanawiałem czy jest sens.. jakoś mocno wartości motocykla chyba nie podniesie, a kompletny układ wydechowy trochę kosztuje :(

Dziś moto zostało wypucowane :D

Kilka zdjęć na łonie natury :oczami:












:
Nie ma to senu, jak masz ladny wydech to zostaw go jak jest :)

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Czy ta opona nie jest przypadkiem czymś posmarowana? :zdziwko: Nigdy się tego nie robi bo glebę można wyłapać.

:
Opona mokra, bo moto było ogólnie myte :D

Wczoraj wpadły klocki EBC na tył i kilka dodatków.



Zamontuje dopiero jak będzie ładna pogoda, a narazie się na to nie zapowiada..

:
kurde ładne są te GS'y ;)

moja niunia:
https://zapodaj.net/5f7f673d68541.jpg.html
https://zapodaj.net/a8f6a98c53a38.jpg.html

LwG! ;)
:
No to tak...

GS'a mam od 4 miesięcy i zrobiłem w sumie jakieś 7000km.

Przez ten czas, wymienione zostały:

- Klocki hamulcowe tylne;
- Nowa opona przednia ze względu na to, że kij wie skąd nagle w trakcie trasy pojawiła się śruba w oponie. Całe szczęście udało mi się dojechać na tym do domu. Kupiłem nową oponę Metzeler Sportec M3, z rocznika 2k12, i została wymieniona;
- Olej na Motul, filtr oleju na Hilfo.

Po jakimś czasie z bieżnika w oponie tylnej, zostało tyle co nic, a tarcza hamulcowa tylna była w tak fatalnym stanie, że klocki które kupiłem w połowie kwietnia, nadawały się na śmietnik. Kupiłem nową gumę, również z Metzelera, model Lasertec, używaną tarczę hamulcowa(za 55zł) w bardzo dobrym stanie oraz te same klocki, które kupiłem jakiś czas temu(EBC). Oddałem do serwisu, z zamiarem wymiany wyżej wymienionych rzeczy oraz regulacji zaworów. Byłem przygotowany na koszt ok. 500zł.

I w sumie czekam sobie już tak na motocykl od połowy lipca. Co gorsza okazało się(tydzień temu ziomek do mnie dzwonił, z informacją) że do wymiany jest łańcuszek rozrządu, który w tym motocyklu był wymieniany, przy przebiegu bodajże 35.000km. Wychodzi na to, że koszty się podwoją.

Teraz pytania:

Czy to normalne, że po ok. 14.000 km od wymiany łańcuszka rozrządu następuje ponowna jego wymiana, czy tak jest ustalone według serwisówki?
Czy po prostu ktoś spi**** robotę, albo ja jakoś niewłaściwie jezdzilem, co miało wpływ na szybsze zużycie?

Ostatnio zmieniony przez patryg1998 Pią 29 Lip, 2016, w całości zmieniany 3 razy
:
Bez przesady. Jakby trzeba było wymieniać łańcuszek co 14kkm to bym musiał robić to co roku :hyhy:

:
Ktoś musiał spaprać robote, albo wgl nie był wymieniony.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.