Rekawice Shima RS-1
Odpowiedz do tematu

:
Myślę, że trochę dłuższe nakładanie rękawic i 150zł warte są naszych dłoni. Akurat co do bezpieczeństwa, to jestem trochę przewrażliwiony, no ale może kiedyś mi to dupe uratuje.

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
Tak, masz rację. Ja po prostu wygodny jestem, dlatego jezdze w rekawiczkach chirurgicznych ;) Z Tego samego powodu nie jezdze na codzien w buzerze pod kurtką czy dwuzawiasowych ochraniaczach na kolana.

:
Lekko odkopuję, panowie ktoś jeszcze może powiedzieć mi coś o trwałości tych rękawic? Chciałbym używać ich do jazdy turystycznej, dystanse póki co max 100 km i nie wiem czy spełnią moje wymagania. Waham się pomiędzy modelami rs-1 a vrs. Różnica 120 zł a bezpieczeństwo wydaje się większe.

:
Ja z rsek jestem bardzo zadowolony. Trasy częste 200+ km i miasto. Słońce, upały, burza, deszcze. Do niczego nie mogę się doczepić.

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
Przeczytaj ostatnią opinie - http://www.moto-opinie.in...d_produktu=5150

Ogólnie widze że ostatnio coraz więcej negatywnych wpisów na temat shimy, kumplowi np. bardzo mocno farbowały st-1 i to bez deszczu - po prostu wyciągał czarną dłoń z rękawicy w lato :)

:
Cześć,

czytałem tą opinię jak i wiele innych. Z tym farbowaniem to faktycznie porażka, nie chciałbym tego uniknąć. Sęk w tym że za te pieniądze nie znam innej firmy która robi tak bezpieczne rękawice :/ .

:
Zrobiłem w Shimach ST-1 ponad 20 tk i nie spotkałem się z efektem farbowania dłoni. Co jest oczywiste przy tak dużej ilości km, jeździłem w różnych warunkach. Co jakiś czas tylko konserwowałem je mleczkiem do skóry. Mimo pojawienia się wywietrzników od manetek to do latania się jeszcze nadają, a do kościoła kupię nowe :D

:
U mnie tak samo, farbowanie nie wystąpiło (nawet po 120km w mega burzy)

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
Moje ST-1 sprawują się od 2 lat wyśmienicie i nic nie farbowały. Jedynie co to zauważyłem parę dni temu że nitka na między małym palcem a tym drugim pękła i mam teraz tam wywietrznik na 1cm :rotfl:
właśnie szukam ciężkiego krawca co to mi zszyje.

:
Sugerując się Waszymi opiniami, zakupiłem w naszym ulubionym sklepie Shima RS-1, czarno-białe, rozmiar L. Wierzę że to był dobry zakup. Tym czasem czekam na pierwsze ciepłe i suche dni:)

Pozdrawiam

Gryngol

Honda Hornet 600 '01
:
Cześć,
mam VRS-1 czarne, przejeździłem 3 sezony koło 9-10 tys. km kilka razy w potężnym deszczu i tylko leciutko mi zabarwiły ręce. Pod wpływem światła jedna rękawica jest brązowa druga lekko brązowa;D:P zobacznie na zdjęciu w porównaniu do wew. strony.


W czasie gwaracji prawy rzep mi już w ogóle nie łapał oddałem na gwaracji zrobili mi i po roku znowu miałem ten problem.
Jeszcze te mankiety plastikowe, strasznie odstają i cięzko je zapiąć, często się odpinają i dlatego pewnie niszczą rzepy
Teraz dlaczego ze względu na bezpieczeństwo nasze nie polecami ich, w srodkowych palcach popruły mi się szwy.
Co gorsze w tych rękawicach skóra jest strasznie cienka, wątpię czy przy upadku się nie wytrze.

Podsumowując jeśli chcecie coś na dwa lata zdecydowanie tak.
Jeśli jednak chcecie mieć porządne rękawice które starczą na dłużej to polecam coś innego;)
http://ifotos.pl/z/sepnxsw
http://ifotos.pl/z/sepnxss

:
Cześć, też jestem posiadaczem rs-1. Dla zainteresowanych bezpieczeństwem: przejechałem w nich ponad 7 tys. Km, czas im nic nie zrobił. Z kolei po moich upadkach dały radę - trochę się starły ochraniacze po przetarciu rękami po asfalcie, ale skóra rękawic nawet się nie uszkodziła, w ręce też mi się nic nie stało. Ogólnie polecam, a przy zimniejszych temperaturach warto założyć pod nie rękawiczki termoaktywne - 100 km autostrada widczorem w zeszłym listopadzie (160-170 km/h non stop) i ręce nie zmarzły ;)

...
:
dla mnie najwygodniejsze są Shimach ST-1 póki się nie zużyją to nie sprawdzam innych modeli :)

:
Niestety, moje RS-1 poszły wczoraj na reklamacje. Po około 300km puścił szew na palcu wskazującym. Za około 2 tyg będę je miał spowrotem:(

Pozdrawiam

Gryngol

Honda Hornet 600 '01
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.