WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Poczatkujacy.
Autor Wiadomość
Beny96
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   Początkujący.

Witam.
Mam kilka pytań. Jako iż, za 3 miesiące będę miał 18 lat, chciałbym zrobić prawo jazdy kategorii A2. Czytałem że to do 35kW. Możecie mi objaśnić, jakie są to motocykle i czy ich osiągi są wystarczające dla początkującego? Aktualnie jeżdżę skuterem i chciałbym się przesiąść na większą maszynę, aby poczuć wolność i magie motocykli. Następnie, czy opłaca się pchać teraz na prawo jazdy A2, przed zimą, czy lepiej zrobić sobie na samochód teraz, a na wiosne uderzyć w motocykle i mieć więcej kasy aby kupić coś co nie rozklekota się po pierwszych 100 km. Przepraszam, za tak wąską wiedzę, ale od niedawna zaczęło mnie to interesować. :)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Beny96, co do sensowności robienia prawka teraz, to jak najbardziej tak
1. masz jeden kurs więc jest taniej
2. masz jeden egzamin z teorii więc jest taniej
3. na wiosnę masz już prawko a nie kombinujesz i a może polatać bez bo taka ładna pogoda a sprzęt stoi kupiony

Co do zapisania się na prawo jazdy, to możesz zapisać się już teraz za zgodą prawnych opiekunów, egzamin dopiero po ukończeniu 18lat (nie ma znaczenia kategoria)

A co do sprzętów to zależy co chcesz kupić, jest dużo motocykli używanych "mieszczących" się w wymogach kategorii A2 i najsilniejszym z tej grupy jest właśnie GS500 do rocznika 2000 włącznie, nowsze modele GS'a jak i parę innych motocykli tylko w wersji zdławionej, ale też takowe znajdziesz - niestety najnowsze modele GS'a w tym wersja z owiewkami F w pełnej mocy ma o 0,1KW za dużo ponad normę A2

Jeśli celujesz w sprzęt nowy to np. SUZUKI ma ciekawą ofertę, gdyż możesz kupić zblokowany sprzęt dostowoany do wymogów kategorii A2 a następnie po 2 latach gdy zdasz pełne A odblokować taką maszynę do pełnej mocy.
Wśród tych modeli są m.in. GVS650 Gladius, DL650 V-Strom, Intruder C800/M800, GSF650 Bandit, GSX650, GSR750 oraz dla lubiących szlifirki GSX-R600 więc można wybrać z każdej klasy coś dla siebie.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
olecki 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 1178
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Beny96 napisał/a:
Możecie mi objaśnić, jakie są to motocykle


Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Na przykład GS 500 ;)

Beny96 napisał/a:
czy ich osiągi są wystarczające dla początkującego?


Tak. Nic więcej do pierwszych kroków nie potrzeba. Na pierwszy sezon, a nawet dwa coś większego mija się z celem. Takiego GSa nie wykorzystasz w 100%.

Beny96 napisał/a:
czy opłaca się pchać teraz na prawo jazdy A2, przed zimą, czy lepiej zrobić sobie na samochód teraz, a na wiosne uderzyć w motocykle


Pytanie jak bardzo potrzebny Ci samochód. Lepiej by zrobić A2 teraz - wtedy masz cały przyszły sezon na jazde, a zime na kompletacje ubrań i spokojne szukanie moto.

Licz sie z tym że prawko może zając Ci pól sezonu, potem będziesz "na ciśnieniu" kupował cokolwiek żeby tylko pojeździć i będą problemy.


i najlepszą opcją robić a+b, i taniej i lepiej - ja zrobiłem tylko A, B mam już absolutnie gdzieś, obawiam się że już nigdy nie zrobie :P
_________________
Das Drone !!
 
 
1_shot_1_miss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

2. masz jeden egzamin z teorii więc jest taniej

Niedawno zdawałem na "B" i o ile sie nie myle to egzamin teoretyczny jest inny na A i B, różnia się pytaniami specjalistycznymi

czy ich osiągi są wystarczające dla początkującego?
Myśle ze te 40 koni z hakiem w GieEsie i 7 sekund do setki spokojnie wystarczy :)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

1_shot_1_miss napisał/a:
Niedawno zdawałem na "B" i o ile sie nie myle to egzamin teoretyczny jest inny na A i B, różnia się pytaniami specjalistycznymi

masz wspólny test podstawowy + specjalistyczne na B + specjalistyczne na A, ale opłata za egzamin jest jedna a nie dwie jeśli mam być literalnie ścisły
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
PiKAndyz 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 02 Maj 2014
Pochwał: 1
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Ja zdawałem łącznie A i B. Co prawda nie zapłaciłem mniej za egzaminy (nie pomyślałem o tym jakoś), ale i tak sporo zaoszczędziłem, nawet pomijając fakt, że dla mnie jako kursanta OSK opuścił trochę cenę A. Nie płaciłem podwójnie za badania lekarskie i wydanie dokumentów.
Zapisałem się na kursy też w czerwcu, egzaminy miałem w końcu listopada i od grudnia mogłem jeździć. Motocykla i tak nie miałem, przez zimę miałem okazję się za nim rozglądać, a samochód zawsze się znajdzie (trzeźwy kierowca zawsze poszukiwany :hyhy: ).
 
 
pingwin137 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 30
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 64
Skąd: Lublin/ Lubaczów
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Lepiej zrobić sobie teraz A2 bo w zimie jak wiadomo egzaminy na tą i inne kategorie łączone z A nie będą przeprowadzane, natomiast B można robić cały rok także możesz je sobie zrobić w zimie. Taki układ byłby chyba najlepszy według mnie. :)
 
 
ingaginger 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2012
Pochwał: 3
Posty: 295
Skąd: tąd
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Ja robiłam A i B razem - miałam zastrzyk dodatkowej gotówki i kasa na Suzę też była z tego odłożona ;) Gdybym miała wybierać robić B albo dołożyć do moto to pewnie zdecydowałabym się na drugą opcję. Jeśli jednak masz możliwości finansowe - rób za jednym razem. Jak wspominali - jeden raz zdajesz teorię, możesz jednego dnia zrobić sobie praktykę i mieć wtedy mniej stresu, płacisz raz za wydanie prawka, za badania medyczne i często kursy łączone są trochę tańsze. B i tak warto zrobić bo często patrzą czy masz jak szukasz jakiejkolwiek pracy.

Kwestia tylko czy z jazdami na moto wyrobisz? Wiadomo u nas pogoda kapryśna - a jazdy możesz zacząć (z tego co pamiętam) dopiero jak masz 18 lat (możliwość zapisywania się 3 miesiące wcześniej jest dlatego, że przy normalnym kursie zajęcia teoretyczne zajmują trochę czasu). Ale jeśli byś wyrobił to wtedy masz całą zimę, żeby znaleźć dobry egzemplarz i przygotować go już do sezonu.

GS500 osiągi ma spokojnie wystarczające dla początkującego, a co równie ważne sporo wybacza. Nie wiem jak u Ciebie ze wzrostem ale moim zdaniem plusem jest też to, że jest niska i spokojnie możesz postawić całą stopę na ziemi - od razu czujesz się pewniej nawet jak trafi się jakaś koleina. Można nią pojeździć szybko ale nie jest tak agresywna, żebyś miał problemy z jej "opanowaniem".
 
 
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Pochwał: 9
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Na początek to wystarczy nawet dobra 125. GS 500 pomimo że w swojej klasie słaby wystarcza do wszystkiego przy jeździe solo i nie rujnuje kieszeni użytkownika. Po naszych drogach i tak nie da się jeździć za bardzo szybciej niż 120 a w tym przedziale GS doskonale daje sobie radę i ma jeszcze jakiś mały zapas mocy.
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Po pierwsze to reforma zasad przyznawania prawa jazdy i kategorii praw jazdy na motocykle to nowy wymysł.

GS500 od lat jest polecany na pierwszy motocykl bo jest łatwy w prowadzeniu, wybacza błędy i pozwala się uczyc.

Przy okazji nieźle hamuje, dobrze zachowuje się w zakrętach a te czterdzieścipare koni pozwala na na prawdę szybką jazdę. Do tych 120-130 ma dynamikę jazdy jak subaru impreza wrx sti, a chyba nie powiedział byś że takie auto jest wolne.

Powinieneś się tylko cieszyć że gs sie łapie pod kategorię A2 i korzystać.

Pozdrawiam,

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

komandosek napisał/a:
Do tych 120-130 ma dynamikę jazdy jak subaru impreza wrx sti, a chyba nie powiedział byś że takie auto jest wolne.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.