Manetka Gazu dwie linki
Odpowiedz do tematu

Mateuszz246
[Usunięty]
: Manetka Gazu dwie linki
Siema wszystkim tutaj zgromadzonym :) mam pytanko dziś pękło mi mocowanie linki gazu na manetce i mam takie pytanko gdyż po odkręceniu okazało się że jest tam druga linka może wie ktoś od czego ona jest ?? bo do mojej manetki nie jest ona podłączone a gdy ciągnę za nią nic się nie dzieje ?

Jakie manetki byście polecili ? Czy da rady wymienić ten sam plastik co trzyma linkę czy trzeba wszystko nowe :)) ?
z góry dziękuje :D

:
Mateuszz246, a jaki masz rocznik swojego GS'a, pytam bo do 2000 gaźniki były obsługiwane jedną linką, a od 2001 są już dwie linki, druga jest tzw powrotna i ciągnie w drugą stronę zamykając przepustnicę.

Może coś było w twoim moto zmieniane i dla tego masz dwie linki ?

Co do samej manetki to składa się ona z tej gumowej osłony i tzw. rolgazu, czyli tego plastiku, który Ci się obłamał. W twoim wypadku wystarczy wymienić sam rolgaz.

Proponuję abys skontaktował się z Set3 powinien mieć coś z używek, ja niestety u siebie mam wyłącznie same linki oraz rolgazy ale do crosów.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Mateuszz246
[Usunięty]
:
Witam mam 2007 r model F. ktoś się bawił tymi częściami i po prostu zrobił tam że odłączył drugą linkę która zamyka. A mam pytanko jak mam tylko jedną linkę podłączoną to coś mi grozi ? oczywiście te złe rzeczy :)

:
Jak sama nazwa wskazuje jest to linka powrotna, ułatwia ona i wspomaga zamykanie przepustnicy na wypadek jakby doszło do zacięcia głównej linki w pancerzu co normalnie uniemożliwiło by powrót, dodatkowo zabezpiecza też przed uszkodzeniami sprężyny cofającej w gaźniku z tego samego powodu.

Jej niepodłączenie może prowadzić w skrajnym przypadku do niedomykania się przepustnicy, czyli większym zużyciu paliwa (podobny efekt jak byś cały czas na ssaniu jechał) oraz podwyższonymi obrotami jałowymi.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Mateuszz246
[Usunięty]
:
Aha to trzeba to jak najszybciej ogarnąć :)) Dzięki wielkie, Wesołych :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.