Lampa z homologacja E11
Odpowiedz do tematu

: Lampa z homologacją E11
witam, pytanie za 100punktów, czy lampa z homologacją E11 przejdzie przegląd??

:
Zasadniczo nie ponieważ jest to homologacja na UK.

Wyjątek będą stanowiły lampy posiadające pod symbolem homologacji strzałkę w poziomie z grotami na obie strony, oznacza to, że lampa jest uniwersalna i zapewnia asymetrię w łatwy sposób zmienianą dla ruchu prawo i lewostronnego lub nie posiadające strzałek w ogóle co oznacza ruch prawostronny.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Zależy od diagnosty i interpretacji przepisów. Z tego co czytałem gdzieś tam, to E11 jest dopuszczone jeżeli nie ma "strzałek" trzeba uważać na kierunek przesłon, aby nie były w drugą stronę. R - to światło drogowe HC - halogenowe mijania. Chociaż ile osób tyle racji, ilu diagnostów tyle przepisów :]

Yamaha Yamasoul Tyryryryryroł
:
Uzupełniając swoją wypowiedź dodam, że Twoja lampa wydaje się być do ruchu prawostronnego o czym może świadczyć litera R w oznaczeniu homologacyjnym 50R-00 co jest zapisem alternatywnym do strzałek.

R lub brak strzałek -> ruch prawostronny
L lub strzałka w lewo -> ruch lewostronny
strzałka w obie strony - uniwersalny dla ruchu prawo i lewostronnego

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Dziękuję za szybkie odpowiedzi ;)

:
ja mam lampe angielską i nigdy nikt sie nie doczepił do tego:)

:
Marcin ADHD napisał/a:
ja mam lampe angielską i nigdy nikt sie nie doczepił do tego:)


Porównywalne do "a ja mam łysą oponę i jeszcze mnie nie zatrzymali za to".

Kobra 3G Avanti-->GB STREET 50/72/110-->Suzuki GS500E Five Stars-->Suzuki GSX 750F
:
Panowie wszystko zależy od diagnosty ;) jak będzie łoś super ktoś to z łysymi laczmi wam podbije , a jak będzie fachowiec to wam moto przepierdzieli ze ho ho lepiej niz w serwosie fabrycznym suzanny :) ;)

[ Dodano: Nie 23 Mar, 2014 ]
Anioł ma w 100% racje , a na łysych oponach pomykaja łby bez mózgu http://www.bing.com/image...b3zgu&FORM=IGRE

pawulo40
:
Nie wiem jak ale w lampie H11 można żarówkę przekręcić i tak wstawić że światło jest zbliżone do europejskiej. Ale nie polecam. To tylko zastępstwo. Łatwo to sprawdzisz sam przed bramą garażu. Zobacz jaką masz geometrię światła i będzie wiadomo czy R to prawostronny ruch.
Powiem Wam że czasem diagnosta przeoczy ale upierdliwy policjant zabierze prawko i każe zrobić przegląd.
Ale to jeszcze nic. W razie wypadku nie daj boże ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania. Oni teraz szukają każdej okazji by nie płacić.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
:
Set3 napisał/a:
Nie wiem jak ale w lampie H11 można żarówkę przekręcić i tak wstawić że światło jest zbliżone do europejskiej. Ale nie polecam.

Muszę Ci powiedzieć, że w nowym DL'u np. jest to rozwiązanie fabryczne tzn, lampa jest uniwersalna i elementem, który pozwala zmienić geometrię źródła światła i bardzo fajnie się to sprawuje, więc nie wiem dla czego w takiej lampie od GS'a z homologacją E11 miało by być inaczej.
Set3 napisał/a:
upierdliwy policjant zabierze prawko i każe zrobić przegląd.

nie jest to podstawa do odebrania prawa jazdy, a jedynie dowodu rejestracyjnego Sławku.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Studi masz racje :) Napisałem nie przeczytałem.
Zabierają dowód rejestracyjny. Jak w przeciągu 24 godz zrobi się przegląd wtenczas można u nas odebrać go na policji. Jak nie wyrobi się z naprawą w tym czasie w Starostwie w wydziale komunikacji. Dają w zamian potwierdzenie zabrania dowodu rejestracyjnego.
Co do żarówki to w lampach o których pisałem nie ma takiego wgłębienia na żarówkę by można ją obrócić o 180stopni. Ale jak się chce to się zrobi.
Pozdrawiam Cię z rana serdecznie Marcin. Jak zawsze na straży :)

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
:
Set3 napisał/a:
Co do żarówki to w lampach o których pisałem nie ma takiego wgłębienia na żarówkę by można ją obrócić o 180stopni. Ale jak się chce to się zrobi.

Żarówkę przekręca się o 15st. a nie o 180st. bo taki jest kont krzywizny optycznej strumienia świetlnego.
Set3 napisał/a:
Zabierają dowód rejestracyjny. Jak w przeciągu 24 godz zrobi się przegląd wtenczas można u nas odebrać go na policji. Jak nie wyrobi się z naprawą w tym czasie w Starostwie w wydziale komunikacji. Dają w zamian potwierdzenie zabrania dowodu rejestracyjnego.

Co do zasady to raczej nie 24h a do końca danego dnia, bo następnego zazwyczaj idzie już pocztą służbową do WK właściwego dla rejestracji pojazdu.
Zazwyczaj jeśli zrobisz przegląd w zakresie, który obejmował zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z pokwitowaniem zabrania oraz dokumentem ze stacji diagnostycznej można się poruszać jak z "pełnowartościowymi" dokumentami do 30dni i jest to wystarczający okres na odebranie dowodu rejestracyjnego z WK.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.