WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na partaczy - Gdzie nie serwisowac motocykla!
Autor Wiadomość
gacek778 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 703
Skąd: Wieliczka
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   Uwaga na partaczy - Gdzie nie serwisować motocykla!

Tak jak proponowałem zakładam temat. Jeżeli ktoś został oszukany przez mechanika niech tutaj napisze w kilku zdaniach co i jak zostało lub nie zostało zrobione i namiary na serwis.
Proszę tylko żeby było to przejrzyście i bez zbędnych dywagacji aby zainteresowani mieli jasno wyłożone gdzie nie warto zaglądać. Nie pisać w temacie o rzeczach drobnych i swoich zatargach z mechanikami, tylko konkretne i jasne sytuacje.

Przy okazji prośba do administacji aby temat został podpięty na górze strony.

Jeżeli ktoś chce pochwalić jakiś serwis można założyć osobny temat.


A więc zacznę od mojej ostatniej wizyty.

Miejscowość: Wieliczka
Nazwa serwisu: Tedi Moto Service

Miało być zrobione: Regulacja i synchronizacja gaźników, głównym powodem było przelanie się benzyny do oleju.

Zostało zrobione
: Po odebraniu motocykla chodził na 1 cylinder (o czym jeszcze nie wiedziałem). Mechanik sugerował że coś z jednym garem nie tak. Pokazywał że jedna część nagrzewa się szybciej, a po 2 stronie jest chłodna. Sugerował że może to być jakaś sprawa związana z głowicą. Nie wiem czy sam nie wiedział że spaprał gaźniki i 1 cylinder nie działa. Trudno mi w to uwierzyć że mając odpowiedni sprzęt i sporą wiedzę tego nie wybadał.
Po przejechaniu kilkunastu km motocykl zaczął strzelać z wydechu.
Sprawdziłem wszystko co sprawdzić się dało i powodu nie znalazłem. Dopiero odpięcie fajki dało mi jasną odpowiedź. Wyjąłem gaźniki i zauważyłem brak jednej dyszy Jet do regulacji składu mieszanki a 2 dysza była wykręcona na około 4 obroty jak pamiętam.
Po włożeniu dyszy Gs odżył ale nadal nie chodził jak należy, zrobiliśmy ze znajomym regulacje składu mieszanki, synchronizacje i sytuacja się znacznie poprawiła. Motocykl nadaj nie chodzi idealnie ale zostanie skorygowanie przy następnej regulacji i całkowitej rozbiórce gaźników.

Dodatkowo dodam że mecher źle przykręcił linkę gazu, która mi się zablokowała w najwyższym położeniu jak wjeżdżałem pod dom.
Poza tym nie podłączył wszystkich wężyków do gaźnika.

Podsumowując: Mechanik twierdził że zrobił to co mu zleciłem narzekając przy tym na poprzedniego mechanika (taki polski zwyczaj). Podobno wymienił wszystkie gumowe elementy w gaźnikach.... tego niestety nie sprawdzę ale nawet jeżeli to złożył wszystko na pałę.
Pomimo że gość jest bardzo sympatyczny, ma bardzo dobrze wyposażony warsztat i sporą wiedzę na temat mechaniki z przykrością odradzam wykonywanie w tym serwisie napraw.
Wiem że wtedy miał bardzo dużo na głowie, cały rząd motocykli do roboty przed garażem ale to w żaden sposób nie tłumaczy masakry i gwałtu jakiej się dopuścił na gaźnikach.
Niestety nie było nawet jak sprawy odkręcić bo później gościa nie było dłuższy czas więc sam wszystko musiałem poprawić.
Cała sytuacja była wcześniej przeze mnie opisywana na forum więc można to przeczytać krok po kroku.
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

trochę odbiegnę od tematu ale widzę ciekawą tendencję. ostatnio na forum gsxf była rozmowa na temat narzędzi i ogólnie można było przeczytać złe opinie o narzędziach firmy topex. na drugi dzień na forum zarejestrował się gość który mówi że pracuje w tej firmie i chwalił narzędzia i mówił że te historie o ich jakości są fałszywe. tu podobna sytuacja tylko że z większym przesunięciem czasowym.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Ziomek ale to jest stała rzecz, tzn. normalnie do takiej pracy się ludzi zatrudnia. ;)
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
Kuraś 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 1142
Skąd: ostrów wielkopolski
Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

taki postem deksior, to dopiero sobie renomę zrobili <lol> spierdolili robotę i tyle, dlatego motocykl robię zawsze sam, auto też (aby na rozrzad pojechałem do mechanika kilka lat temu- lecz polecanego :) ) a jak coś to brachol jest mechanikiem także ewe może zerknąć na jakieś poważniejsze rzeczy- choć narazie nie było takiej potrzeby.


ciekawe jest to że w każdym mieście jest sporo np mechaników samochodowych czy motocyklowych a żadko słyszy się dobre opinie o tych najbardziej znanych.. - prędzej pocztą pantoflową idzie się dowiedzieć o jakiś "garażowcach" którzy znają się na rzeczy i robią sumiennie.
_________________
wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
 
 
 
yezozwierz 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 212
Skąd: małopolskie
Wysłany: Pon 10 Lut, 2014   

Może się podepnę pod temat, ale bardziej lustrzanie - ja mogę polecić jednego mechanika - obecnie nie prowadzi działalności ale szczerze przyznam że trudno o lepszego fachowca od motocykli/quadów etc - okolice Olkusza woj. Małopolskie, jak ktoś chce kontakt to walić do mnie :)
_________________
Suzuki GS500E '91 => Yamaha YZF 750R '93
 
 
Grupa Topex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

ziomek4000 napisał/a:
trochę odbiegnę od tematu ale widzę ciekawą tendencję. ostatnio na forum gsxf była rozmowa na temat narzędzi i ogólnie można było przeczytać złe opinie o narzędziach firmy topex. na drugi dzień na forum zarejestrował się gość który mówi że pracuje w tej firmie i chwalił narzędzia i mówił że te historie o ich jakości są fałszywe. tu podobna sytuacja tylko że z większym przesunięciem czasowym.


ziomek4000, po raz kolejny wywołałeś mnie do tablicy :) . Jako, że po raz pierwszy wypowiadam się na forum to się przedstawię. Jestem Tomek, pracuję w Grupie Topex i zawodowo zajmuję się narzędziami.
Chciałem wyjaśnić: na forum GSXF pojawiły się komentarze odnośnie narzędzi jednej z naszych marek, więc postanowiłem się wypowiedzieć. Nie po to, żeby cokolwiek chwalić, tylko żeby wyjaśnić, że często narzędzia wybierane są ze względu na cenę bez oglądania się na to jaka jest prawdziwa potrzeba. W efekcie narzędzia do majsterkowania wykorzystywane są do niemal profesjonalnych zastosowań, co trochę mija się z celem. Prosta sprawa: jeśli kupisz nasadki dla majsterkowiczów, a potem weźmiesz je na pełen etat do pracy profesjonalnej to słabo się to skończy… bo dostałeś to, za co płacisz.
Dodatkowo, nie odnoszę się do konkurencji (mimo, że mam sporo wiedzy na ten temat) bo zwyczajnie nie wypada. Poza tym, najlepiej znam się na narzędziach, z którymi pracuję na co dzień i tylko o nich chcę się wypowiadać. Jeśli ktoś z Was ma pytania, to służę pomocą.
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

Grupa Topex napisał/a:
W efekcie narzędzia do majsterkowania wykorzystywane są do niemal profesjonalnych zastosowań, co trochę mija się z celem.
Narzędzia do majsterkowania od narzędzi profesjonalnych powinny się różnić trwałością. Narzędzia do majsterkowania powinny umożliwić statystycznemu Kowalskiemu wykonanie 99% czynności i służyć przez długie lata.

Narzędzia profesjonalne powinny umożliwiać pracę nimi na pełen etat przez długie lata.

Narzędzia które przy pierwszej lekko zapieczonej śrubie nadają się do wyrzucenia nie są nawet narzędziami do majsterkowania.

Miałem do czynienia z narzędziami kilku marek grupy topex. Imbusy można zedrzeć i zginać bez użycia jakiejkolwiek przedłużki, co powinno być niemożliwe nawet w zestawie amatorskim. Często taka sytuacja skutkuje zjechaniem śruby co powoduje poważny problem.

Z tego też powodu nigdy nie polecam nikomu takich narzędzi - nawet do majsterkowania. Chyba że ktoś potrzebuje narzędzi do odkręcania śrub poluzowanych innym zestawem.

Sam kupiłem w końcu zestaw do majsterkowania Honiton i z żadną śrubą nie miałem najmniejszego problemu.
 
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 859
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

a to temat o warsztatach a nie narzędziach więc co twój post kolego Grupa Topex, ma wspólnego z tematem? chcesz chwalić swoje narzędzia, bo poniekąd to robiłeś na forum gsxf pisząc że od dawna staracie się podnieść jakość waszych narzędzi oraz pisząc że przeprowadzacie testy tego co robią w wafrykach w azji to proponuję ci założyć osobny temat do takich rozmów. każdy następny post nie związany z tematem warsztatu które polecamy lub nie będzie kasowany.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.