Znizki OC co robic?
Odpowiedz do tematu

thundercat
[Usunięty]
: Zniżki OC co robić?
Hej,
Chciałem się was poradzić co robić w takiej sytuacji,
Moja dziewczyna z rok temu kupiła GS 500 który był ubezpieczony w Uniqa, pojechaliśmy do oddziału i polise tylko przepisali na nią bo oni nie mają re kalkulacji składki. gdy ubezpieczenie się skończyło pojechaliśmy tam znowu żeby dowiedzieć sie ile będzie kosztować u nich nowe ubezpieczenie dla osoby która nigdy nie miała nic na siebie ubezpieczonego a prawko ma od 2-3 lat. okazało się ze pan wpisał jej dane w komputer i wyszła mu kwota ok 120zł ( ale pan nie wiedział czemu i twierdził ze skoro komputer tak wyliczył to tak ma być) ubezpieczyliśmy i tyle.
Teraz kupiła sobie GSX 650 F w którym za miesiąc kończy się ubezpieczenie. więc poszliśmy do PZU gdzie wyszło ok 230zł, i poszliśmy do UNIQA a tu znowu ok 130zł bo komputer pokazuje że ona ma 60% zniżki.

Teraz pytanie co byście zrobili, brać w uniqa i się nie przejmować czy próbować to wyjaśnić? Boje się że w razie jakiejś szkody UNIQA wypnie się i nie będzie chciąła wypłacić odszkodowania. ( pan z UNIQi mówi ze tak ma być skoro komputer tak wylicza, ale pytanie czy mogą być z tego problemy w razie wypadku)? Dodam że dziewczyna nigdy nie deklarowała ile ma zniżek ani ile ma lat bezszkodowej jazdy cene wyliczył komputer na podstawie danych osobowych i nr rejestracyjnego pojazdu.

:
Ja bym wziął w Uniqa i się nie przejmował. Przecież to nie Twojej dziewczynie będą wypłacać odszkodowanie, tylko osobie, którą ewentualnie uszkodzi ze swojej winy. I jeśli się Uniqa na kogoś miałaby wypiąć, to na poszkodowanego właśnie. I może brutalnie to zabrzmi, ale nie będzie to problem Twojej dziewczyny. Ona miała uczciwie wykupione OC. Nie oszukała przecież przy podawaniu danych, ani sobie sama zniżek nie liczyła. :)

Zwróćcie tylko przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia uwagę na dane w podpisywanych papierach, żeby potem się nie okazało, że są inne niż Twojej dziewczyny (pesel, nr dowodu, itp.) :)

thundercat
[Usunięty]
:
No wiem że nei jej będa wypłacać, ale pytanie czy mogą powiedzieć że nie wypłacą poszkodowanemu bo była zła składka zapłacona i czy ona nie będzie musiał pokrywać z własnej kieszeni szkody .

Ale wszyscy mówią żeby brać w UNIQa i się nie przejmować więc chyba tak zrobimy

:
Pokrzywdzonemu wypłacą zawsze. Ew. potem mogą dochodzić od Twojej dziewczyny. Ale w praktyce - tak jak pisał leon - ja bym się nie przejmował, sprawdźcie tylko na polisie czy wszystkie dane są prawidłowe (wiek, czas uzyskania prawka) i żadnych negatywnych konsekwencji nie będzie.

:
Nie martw sie zadne towarzystwo teraz nei wymaga papierku o uzyskanych zniszkach
swoja droga ja zrobiłem tak ze auto miałem ubezsieczone z tata rok potem i wyszło ze mam juz 60% potem kupiłem inne juz na mnie ale w pamieci kompa zostało ze dalej mam 60% i juz tak jest od dawna w systemie

thundercat
[Usunięty]
:
No i wczoraj KUPILIŚMY OC za 130 zł w uniqa:)

Daw90
[Usunięty]
:
Całkiem korzystnie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.