Motocyklista doskonaly
Odpowiedz do tematu

Krzyś LU
[Usunięty]
: Motocyklista doskonały
Witam < Niestety nie zaglądałem jeszcze do środka, ale kumpela z miasta która śmiga na gs500 przeczytała od deski do deski i polecam. Czekam na opinie innych, i lada dzień zabieram się do lektury.

http://merlin.pl/Motocykl...t/1,408743.html


UWAGA: dostępna w PDF-ie.

doctype
[Usunięty]
:
Książka-biblia, większość zna :) Każdy powinien przeczytać... najlepiej raz na rok...

żółwik
[Usunięty]
:
Każdy zna, a kto nie zna powinien poznać. Ja czytam co roku przed rozpoczęciem sezonu :)

Kass1313
[Usunięty]
:
jakby ktoś sobie życzył to mam nówke sztuke do sprzedania :) i oczywiście polecam
http://tablica.pl/oferta/...wa-ID2PEDz.html

:
Takoż, też mam jedną nówkę sztukę do sprzedania.
Chętni na pw.

Ciężko być motocyklistom bo na różne okazje dostaje sie po kilka sztuk motocyklisty doskonałego :>

I cherish my ignorance on the subject...
:
hehehe.. też mam jedną sztukę, ale nie na sprzedaż... myślę o drugiej części, ale to może później ;)

... ask me no questions and I tell you no lies ...


Cililing
[Usunięty]
:
Ja wlasnie chcialem sie zapytac, czy 2. czesc jest warta przeczytania. O pierwszej czesci slyszalem same dobre rzeczy, ale o drugiej słowa nie ma. Warto ją zakupić?

:
W drugiej części jest praktycznie powtórzone to samo co w pierwszej. Druga część jest mniej szczegółowa i jak dla mnie bardziej chaotycznie napisana. Pierwszą przeczytałem 3 razy, drugą tylko raz.

doctype
[Usunięty]
:
Ja właśnie czytam drugą... Liczyłem trochę na rozwinięcie tematu fizyki i dynamiki jazdy motocyklem oraz na pociągnięcie trudniejszych zagadnień...wchodzenie w zakręt na hamulcu, hamowanie w zakręcie, omijanie przeszkody w zakręcie etc. Ale to chyba można dostać bardziej w Twist of the wrist

Cililing
[Usunięty]
:
Okej, to ja mam jeszcze pytanie na temat ksiazki Strategie uliczne tego samego autora. Warto ja zakupic? Bo rozumiem ze 2. czesc Motocyklisty nie ma wiekszego sensu kupic.

I jeszcze mam pytanie o ksiazi autora Keith'a Code - A Twist of the Wrist - Przyśpieszenie. Zastanawiam sie, czy warto je zakupic (mam na mysli obie czesci).

:
Strategie uliczne wg. mnie warto kupić. Autor zwraca tam uwagę na przeróżne sytuacje z ruchu, które są potencjalnie niebezpieczne a wiele osób nawet o nich w ten sposób nie myśli. Przyspieszenia nie czytałem, ale jak poszukasz to w sieci są w formie filmu - imo jeszcze lepiej bo dokładnie widzisz jak motocykl trzeba prowadzić.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Cililing napisał/a:
I jeszcze mam pytanie o ksiazi autora Keith'a Code - A Twist of the Wrist - Przyśpieszenie. Zastanawiam sie, czy warto je zakupic (mam na mysli obie czesci).


Mam drugą część książki polecam - świetne uzupełnienie filmu. Niby jak oglądasz to łatwiej przyswajasz, ale w filmie nawał informacji jest ogromny (dlatego warto obejrzeć kilka razy, z kilkuset kilometrowymi pauzami) i po obejrzeniu warto sobie spokojnie przeczytać to co było na filmie w książce :) Może druga opcja książka potem film byłaby lepsza, ale nie miałem okazji takiej konfiguracji wypróbować.

"You can't buy happiness, but You can buy a bike, and that's pretty close"
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.