Stuki w silniku na wyszych obrotach. prosze o pomoc.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Monika15
[Usunięty]
: Stuki w silniku na wyszych obrotach. proszę o pomoc.
Witam, mam problem, zakupiłam swój pierwszy motocykl suzuki gs 500E z 1992 r. przejechałam nie nie spełnna 300km i zaczynają być kłopoty. Mianowicie, motocykl na wyszych obrotach, najczęściej podczas jazdy wydaje z siebie dźwięk szlifierki mocne metaliczne stuki. Podejrzewam zawory.... Miałam skuter kiedyś... i zaczoł się zacierać z braku oleju ,,blondynka " hihih i chodził jak szlifierka i tu dźwięk jest podobny. Jak odpalam zimny motocykl na ssani i dochodzi do 5/6tys dźwięk się przez chwile wydobywa i ucicha, Ale jak już jade to na każdym biegu powyżej 4 tys dźwięk znów się pojawia. Z drugiej strony czasem zdarza się tak, że dźwięk ucicha i wogóle go nie ma. Byłam u 3 mechaników, 3 inne wersje 3 inne propozycje cenowe, ale żaden nie chciał się przejechać, a dźwięk jest słyszalny tylko pod obciążeniem. Proszę o pomoc.

:
Nie trzymaj moto na taki obrotach na ssaniu, tylko w granicach 2,5 - 3 tyś.

Monika15
[Usunięty]
:
Dzięki, cenna informacja na początek. Czekam na dalsze wskazówki apropo mojej usterki. Piekna pogoda, chce pojeździć z kimś, a poprostu nie mam zaufania, do tego motocykla do póki nie będę miała pewności co to jest...

tombartosz
[Usunięty]
:
Dzieje się tak podczas jazdy czy na postoju też? Sprawdź czy nic się nie odczepiło tzn. jakaś linka i nic o nic nie uderza. Ostatnio miałem podobne objawy, przyczyną okazała się opaska uderzająca od dołu o bak (wpadała w wibracje nawet na postoju), a też już chciałem silnik rozbierać :)

Monika15
[Usunięty]
:
na biegu jałowym tego dźwięku w zasadzie nie ma, jak jest to bardzo cichy, ale podczas jazdy na każdym biegu dźwięk jest dużo bardziej slyszalny. Dzięki sprawdzę. ..

:
Mocne metaliczne stuki pod obciążeniem... a jakim masz poziom oleju?

Nie chcę straszeyć, ale najgorszą opcją ze stuków są zatarte panewki z powodu jazdy z małą ilością oleju - polecałbym je najpierw sprawdzić/wykluczyć.
Można to zrobić samemu. Spuść olej i zobacz czy nie ma w nim miedzianych opiłków.
Dodatkowo odkręć filtr oleju i zobacz i czy na filtrze nie ma opiłków.

Panewki stukają najbardziej pod obciążeniem.
Możesz sprobować takiej metody: wciskasz hamulec przedni, wbijasz jedynkę i bardzo powoli puszczasz sprzegło (jakbys chciała spalić gumę). Jak stuki się pojawiają (stają się głośniejsze) to zaczy, że może to być panewka.

:
a jak wciśniesz sprzęgło w czasie jazdy to cichnie?

Monika15
[Usunięty]
:
Hm, teoretycznie ucicha trochę, ale hałas dalej zostaje.? :( i bardzo mnie to martwi, że to coś z silnikiem, aż mi się płakać chce jak myśle, ze to już kaplica.

:
wrzuć filmik, może ktoś coś prędzej wysłucha ;)

:
Temat zamykam. Autorke prosze o kontynuowanie w tym temacie :

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=2254

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.