GS 500 brak reakcji/nie odpala
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

harasz
[Usunięty]
: GS 500 brak reakcji/nie odpala
Witam.
wczoraj mial miejsce smutny incydent polozyłem moto na lewą strone. Zanim sie pozbierałem sądzę że motor leżał ok. minuty, nie wiem czy odrazu po upadku przestał chodzić czy może później, tak czy siak gdy juz podniosłem moto i chciałem go odpalić przycisk start poprostu nie reagował. Stópka boczna podniesiona, bieg neutralny, kontrolki oleju i neutral sie świecą i gdy naciskam przycisk start wszystkie kontrolki gasną, a z okolicy akumulatora słychać dzwięk "strzelających korków". Moje pytanie czy macie jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić/zrobić bo dopiero co zaczynam przygode z motocyklami i nie bardzo sie orietuje co do tej całej mechaniki. Z góry dzieki za wskazówki.

:
luźne klemy na akumulatorze?

harasz
[Usunięty]
:
patrzyłem, wszystko dokrecone jak nalezy, jak i aku podładowany został

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 ]
dopiero gdy przekrece kluczyk na nowo kontrolki znowu sie zapalają. być możę ściąłęm jakieś kable i powstało zwarcie. Dodam że wystepuje ten przypadek tylko przy próbie wciśniecia przycisku start reszta elektryki działa poprawnie czyli swiatła kierunkowskazy klakson...

:
Sprawdz poziom elektrolitu w celach (standardowe aku powinno sie przechowywac i uzytkowac pionowo), sprobuj podstawic inny aku, bądź wystartuj "z kabli".


edit: ja i tak dalej bym stawiał na aku. prąd pobierany na rozruch jest duzy, moze nie wydalac. Tak samo podładowanie moze nie pomóc. Postaraj sie zlokalizowac strzelajace korki (pewnie przekaznik rozrusznika). Ciezko mi uwierzyc w hipoteze o scietym przewodzie i jakims zwarciu.

harasz
[Usunięty]
:
ok był wyciek. musze uzupełnić teraz go wodą demirelizowana... podładować i sprawdzić dzisiaj juz nie kupie wody wiec odp dopiero jutro. mam nadzieje ze sie uda.

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 ]
badz zakupie nowe aku przyda sie napewno :)

:
Jesli nie bylo zbyt duzego wycieku to moze sie udac. Gorzej jak za duzo kwasu ucieklo, dolewajac wody destylowanej zmniejszy sie jego stezenie i automatycznie jego pojemnosc spadnie ;/ W najgorszym wypadku bedzie potrzebna wymiana.

Dolej jutro wody, zeby w celach bylo po rowno, podladuj prostownikiem (małym prądem) i pochwal się rezultatem na forum. Powodzenia :)

:
Harasz, szukałeś na forum? Np. tu masz podobny temat: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1862

Tymczasowo temat zostaje.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
ja kupując moto nie sprawdziłem poziomu wody w celach... pokonując kiedyś rondo, moto mi zgasło, tak po prostu, okazało się że aku padnięte i dobrze, że spojrzałem do cel, mógłbym mieć teraz stówę mniej w portfelu ;p
aktualne aku działa świetnie :)

5*
harasz
[Usunięty]
:
problem rozwiązany nowy aku i poszło :D dzieki chlopaki za pomoc :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.