Kompendium wiedzy o hamulcach - dyskusja
Odpowiedz do tematu

:
Piotras_5 napisał/a:
Nie lepsze by były standardowe FA? Raczej mało osób wykorzystuje GS'a do sportu, prędzej do turystyki. A lepiej żeby klocki starczyły na mniej km, niż wymieniać tarcze... Mimo iż w GSie z przodu jest tylko jedna, to nadal jest to spory koszt.
Myślę, że w tym przypadku HH jest przesadzone trochę.
Jak już jesteśmy tacy drobiazgowi to trzeba sprostować, że standardowe tzn. dawane na pierwszy montaż z przodu w GSie były właśnie klocki sinterowe czyli w oznaczeniu firmy EBC typu HH. :) Poza tym EBC wprowadziło ostatnio klocki serii V z zawartością 30% miedzi, które mogą być niezłą propozycja dla szukających kompromisu. Co do tarczy to nowa EBC jest faktycznie droga, ale są tańsze zamienniki np. hiszpański NG Brakes, ostatecznie chińskie też dają radę- jest parę pozytywnych opinii użytkowników m.in. wypowiadał się o nich Tomek Kulik (montowal je w swoich gsach w szkole jazdy). Można też pokusić się o tarcze-używki z innych motocykli np. z B12. ;)

:
Już była o tym kiedyś dyskusja :)

Uważam, że ważne żeby osoba kupująca była świadoma, że klocki HH potrzebują odpowiedniej temperatury aby były wydajne a nie są to po prostu lepsze klocki bo sportowe jak większość osób "na logikę" dedukuje.

:
Ponieważ artykuł znalazł się już na portalu sprzątnąłem tamten temat i wydzieliłem posty do nowego. Oczywiście cały czas będę brał pod uwagę posty tutaj pisane i ew. edytował tamten temat. Jak już nikt nie będzie miał nic do powiedzenia to przeniosę temat z dyskusją do archiwum.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
Machu napisał/a:
Już była o tym kiedyś dyskusja :)

Uważam, że ważne żeby osoba kupująca była świadoma, że klocki HH potrzebują odpowiedniej temperatury aby były wydajne a nie są to po prostu lepsze klocki bo sportowe jak większość osób "na logikę" dedukuje.
Ale ją nie dyskutuje, które lepsze, bo tu wybór należy do użytkownika moto. Prostuje błędne przeświadczenie i pisze, że standardowo to każdy GS wyjechał z fabryki z klockami HH z przodu ;) Koniec offtopu:)

:
Dymny tylko myślę, że te klocki HH jednak 15 lat temu się trochę różniły od tych teraz. Nie bardzo wiem jak to zweryfikować, ale myślę, że proces technologiczny i materiały się trochę zmieniły. ;)

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
Przecież to nie offtop :)

Kolega dymny z tego co pamiętam jeździ sporo z plecakiem i w jego przypadku HH zdają egzamin. Ale dokonał zakupu świadomie i wie co to są utwardzane klocki. I o to chodzi, niech sobie ktoś kupuje jakie chce pod warunkiem że zakup jest świadomy i wie co wynika z tego utwardzenia.

:
Machu napisał/a:
I o to chodzi, niech sobie ktoś kupuje jakie chce pod warunkiem że zakup jest świadomy i wie co wynika z tego utwardzenia.


Lepiej bym tego nie ujął, dzięki Machu. :)

Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
:
Jak ma byc kompendium ;) to nieskromnie proponuje wrzucić w temat linki do moich dwóch postów :wstyd: ;)
http://forum.gs500.pl/vie...ghlight=#161703
http://forum.gs500.pl/vie...ghlight=#164664

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.