Akumulator
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Games16
[Usunięty]
: Akumulator
Wczoraj kurde podłączyłem akumulator i zapomniałem go na noc odłączyć i dopiero teraz odłączyłem i teraz moje pytanie czy on bedzie dobry czy już do wyżucenia? Nie mam jak sprawdzić bo stacyjki nie mam;/

:
A gdzie go podłączyłeś? Pod solary z Audi Q7 może? :wstyd:

Poza tym pisze się "wyrzucenia"...

Kobra 3G Avanti-->GB STREET 50/72/110-->Suzuki GS500E Five Stars-->Suzuki GSX 750F
Games16
[Usunięty]
:
Podłączyłem pod prostownik 12V

:
Cytat:
Podłączyłem pod prostownik 12V

A na jak długo konkretnie 10h, 40h i jakim prądem był ładowany, czy widać aby elektrolit się choć częściowo wygotował, czy płyty są już odsłonięte?

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Games16
[Usunięty]
:
Jakies 12H. Ale korki zdejmowałem to wszystko bulgocze.

[ Dodano: Pią 12 Kwi, 2013 ]
Tylko w 1 brakuje wiec dolac wode destylowaną?

:
Jeśli elektrolit się gotował, to znaczy, że ładowałeś akumulator zbyt dużym prądem, jeśli płyty zostały odsłonięte choć w jednej celi też dobrze to nie wygląda, generalnie aku będzie działało, ale może nie trzymać już tak dobrze i będzie wymagało częstrzego ładowania, a cela, która była odsłonięta jeśli masz pecha mogła ulec zwarciu.

Na pewno bym go odstawił na kilka godzin i obserwował jak zmienia się napięcie w czasie aby zaobserwować czy się nie uszkodził i czy nie traci zbyt szybko zgromadzonej energii.

Jednorazowa wpadka tego typu nie powinna zazwyczaj zaszkodzić, ale jeśli często tak będziesz robić to w końcu zabijesz aku. Przede wszystkim musisz zadbać o prawidłowy prąd ładowania aku, nie można dopuszczać do ładowania tak silnego aby elektrolit się wręcz gotował.

Jeśli nie masz regulacji prądu ładowania, poszukaj na forum tematu o aku, gdzie Breżniew opisywał jak przy pomocy żarówki ograniczyć prąd ładowania akumulatora.


Tak braki elektrolitu uzupełnia się wodą demineralizowaną/destylowaną (różnie się to nazywa)

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Games16
[Usunięty]
:
Aha czyli generalnie nic nie powinno sie stac mu tak?

:
Games16 napisał/a:
Aha czyli generalnie nic nie powinno sie stac mu tak?

Tego nikt z nas nie wie, nie mamy możliwości zbadania tego aku, to ty je masz, może nic mu nie być, a może się uszkodził, przedstawiłem Ci jakie możesz mieć problemy z tym aku ale nie znaczy, że będziesz je miał, może być tak, że skróciłeś żywotność swojego aku np. o 6 m-cy (oczywiście czas przykładowy) ale żadnych innych objawów nie będzie.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
kolego jest teamt na temat aku :

http://www.forum.gs500.pl...ight=akumulator

czemu tam sie nie podbiles?

temat zamykam i niebawem kasuje

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.