Torby czy kufer??
Odpowiedz do tematu

koromanski
[Usunięty]
:
To Twój sklep?

:
tak

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
koromanski
[Usunięty]
:
Więc może i się skuszę, nie wiem czy to będzie off top jak zapytam się czy każdy z kufrów podpasuje do mojego GieeSka ? :)

:
koromanski napisał/a:
czy każdy z kufrów podpasuje do mojego GieeSka

Formalnie ujmując to kufer pasuje do płyty i nie ma znaczenia do jakiego moto.

Odnosząc się do tych, które dostępne są u Jarka to dzielimy je na trzy grupy
shad
givi oraz kappa monolock
givi oraz kappa monokey

zależnie na które się zdecydujesz, to determinuje stelaż oraz ew. płytę do stelaża

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
koromanski
[Usunięty]
:
Czyli jeżeli się zdecyduje na opcję "kufrową" czekają mnie trzy zakupy: stelaż , płyta , oraz sam kufer dobrze myślę?

:
To zależy na co się zdecydujesz

dla oryginalnego givi/kappa jest to stelaż, płyta i kufer
dla akcesoryjnych fivestars pod kufry givi/kappa w monokey jest to stelaż z zamkami i kufer
dla akcesoryjnych fivestars pod kufry givi/kappa w monolock jest to stelaż, płyta uniwersalna i kufer
dla innych akcesoryjnych stelaży pod givi/kappa jest to stelaż, płyta uniwersalna oraz kufer (oczywiście płyta i kufer w tym samym standardzie)
dla shad stelaż i kufer od shada

poszukaj na forum innych tematów o kufrach tam dokładnie to już omawialiśmy

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
koromanski
[Usunięty]
:
ok poszukam odpowiedniego tematu :) dzięki

wrobel99_1992
[Usunięty]
: Tankbag
Wachałem sie pomiedzy kufrem a torbą na bag. Doświadczenie z kufrem miałem tylko przy skuterze, z którego mało korzystałem. Pod kufer trzeba mieć stelaż, zresztą motocykl nie podoba mi sie tak bardzo przybrany w kufer. Ostatecznie kupiłem sobie tankbag Naxy. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jak nie potrzebuje zabrać niczego wiekszego zostawiam go w domu a moto jest bez żadnych stelaży i udziwnień. Do tankbaga zmieszcze wiecęj, do tego zawsze moge włożyć mape i z niej korzystac podczas jazdy. Jedna sprawa mnie tylko denerwuje ze, podczas tankowania musze sciagac tankbaga. Weź pod uwage tez to za kurfa nie weźmiesz ze soba wszedzie a tankgab mozesz zabrac a niektóre maja funkcje plecaka ;)

:
tankbag i kufer to zupełnie inne przeznaczenie
zostaw tankbag i skocz do klienta na kilka minut albo idz do pracy na 8h

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
:
No ja przez cały poprzedni sezon używałem tylko tankbaga i wniosek jest jeden - na zbliżający się sezon kupuje kufer :]

Podjechazdzajac gdziekolwiek bez kufra trzeba ze soba brac kask, rekawice, kurtke... Ani to poreczne, ani wygodne...

:
Potrzebujesz coś na co dzień do schowania zakupów, kasku, rękawic, itp? Bierz kufer!

Potrzebujesz coś do turystyki, na dalsze wyjazdy - kilka razy w sezonie? Bierz sakwy!

Potrzebujesz coś wozić ze sobą na co dzień i zabierać to ze sobą - np jakieś drobiazgi do pracy? Bierz tank-baga! Jeśli boisz się, że porysuje bak kup taki, który będzie można przymocować do tylnego siedziska.

Zastanów się nad tym co tak naprawdę jest Ci potrzebne. W małym moto, którego używam do dojazdów do pracy, do załatwiania spraw na mieście i do robienia zakupów zamontowałem kufer. Sprawa rewelacyjna! W dużym, którego używam głównie do dalszej turystyki zakładam przed wyjazdem sakwy. Czasem ratuję się też tank bagiem, który mogę założyć na bak lub tylne siedzenie.

:
A jak ma się tank bag do przewożenia laptopa? Nie ma problemów z wielkością i mocowaniem?

:
Imho, nie ma szansy zmiescic laptopa 15 do tankbaga, moze 13 i mniej wejdzie. Pozatym laptopa sie nie wozi na baku. Wibracje na GSie sa zbyt duze i moze to powodowac uszkodzenie laptopa etc.

Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
:
No to ja tez dorzuce swoje kilka pytan. Bo leon ładnie to zsumował :)

A wiec po uno ile litrów pojemnosci potrzeba w kufrze tylnym żeby zmiescic tylko kask pełny ??

Po duo - jeszcze nie testowałem ale mam teorie - mam plecak ale z tymi trzymaniami spinanymi na klatce i biodrach. Jesli bym zapiął te trzymania pod siedziskiem, a plecak by leżał na miejscu pasażera czy to przeszkadzac bedzie w jedzie ?? Do tego moge dołożyc siatke dla lepszego trzymania.

:
m napisał/a:
Po duo - [...] Jesli bym zapiął te trzymania pod siedziskiem, a plecak by leżał na miejscu pasażera czy to przeszkadzac bedzie w jedzie Do tego moge dołożyc siatke dla lepszego trzymania.

Jezdzilem tak z tym ze przyczepialem tylko siatka, 170km/h i nie odpadl :P

Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.