Jakie klocki hamulcowe?
Odpowiedz do tematu

hassan82
[Usunięty]
: Wymiana klocków hamulcowych
Witam pytanie o klocki hamulcowe pojawiało się wiele razy, czytałem o tym kilka postów, ale nadal nie jestem zdecydowany, gdyż właściwie każdy pisze coś innego. Mam zamiar kupic klocki firmy ferodo: FDB2049st i tył FDB338st. Do tego przewody w stalowym oplocie( o tym czytałem na forum i myśle, że uzyskałem odpowiedź ale w stosunku do klocków mam kilka pytań, bo chciałbym dokonac teraz dobrego zakupu(ostatnio się przejechałem), a nie są to małe pieniądze(dla mnie). Czy wziąśc klocki z serii platinum, czy te z serii sinterowej. Czy te z wyższej serii nie zjadą mi tarczy no i czy do gs potrzebne są takie klocki, czy lepiej kupic cos tańszego i zainwestowac w inną rzecz. No i ogólnie czy ta firma, czy może coś innego polecacie. Jeśli uważacie, że temat się powtórzył zlikwidujcie go, ale czytam wszystkie posty na forum i naprawdę nie mogę podjąc decyzji bo każdy ma inne zdanie na ten temat, więc chciałem sam zapytac.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

:
Polecam markowe klocki np. EBC,Ferrodo, Lucas, SBS.
Seria HH zdecydowanie na przód, na tył zwykłe (EBC nazywa tą serię FA, jest to wariant ekonomiczny, na przód mocniejsze klocki, tył standardowe).

Szukaj klocków w dobrej cenie od ww producentów w dobrej cenie.
Serię HH można dostać już od ok. 80-90 zł, tył od 50-60.


Co do przewodów to nie należy oczekiwać cudów. Klamka hamulce jest mniej "gumiasta", jeżeli lubisz dynamiczną jazdę i często używasz hamulców to przewód w stalowym oplocie jest dla Ciebie stworzony.
Przewód w stalowym oplocie zdecydowanie polecam na przód.
Z tył jest zdecydowanie mniej przydatny - co nie oznacza że nie warto.


Wymień płyn hamulcowy (DOT-4) oraz klocki (markowe), a jeżeli będziesz miał jeszcze 200-350 zł to zakup przewody w stalowym oplocie.

Mnie zakup klocków i przewodów i płynu DOT4 (seria HH i seria FA i przewody na przód i tył) wyniosła: 440 zł. Gdybym kupował 2 x seria FA plus przewód na przód to zmieściłbym się w 300 zł.
Myślę że warto wydać 300-400 zł i jeździć bezpiecznie, wiedzieć że ma się czym hamować.

hassan82
[Usunięty]
:
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź(zrobię tak jak napisałes na przód lepsze, na tył ekonomia), ale mam jeszcze pytanie czy warto zakładac do gs tą serie sinterową(bo platinum ktoś zjechał na forum), no i czy nie zniszczy mi tarcz( bo to raptem 20-30 zł różnicy).No i stalowy oplot goodridge czy hel.

:
Stalowy oplot Goodridge czy Hel? bierz ten który będzie bardziej korzystny cenowo

Artykułów dotyczących stalowych oplotów jest wiele.
Oto jeden z nich:
http://www.scigacz.pl/Prz...zniej,2279.html

pootietang
[Usunięty]
:
nie wiem jak klocki w/w ale jak kupowałem do swojego na przód to gość w sklepie nie polecał mi żadnych sportowych czy "tuningowych" tylko zwykłe bo te sportowe do normalnej jazdy niezbyt się nadają, dobrze hamują ale dopiero po osiągnięciu pewnej temp. a wyjeżdżając np w trasę nie hamujemy dużo. oplot to rzecz jasna, dozowalność bez porównania więc jak jest możliwość to nie ma co się zastanawiać.

hassan82
[Usunięty]
:
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, co do klocków nie mam już wątpliwości :D Teraz mam tylko pytanie co do przewodów w stalowym oplocie na przód. Wybrałem te :
http://sklep.scigacz.pl/p...ocynk-p-86.html

Czy wybrałem dobre do gs?

:
wybierz przewód w dodatkowej gumowej koszulce (przeźroczystej).

hassan82
[Usunięty]
:
Wielkie dzięki chyba wszystko już wiem.Pozdrawiam.

michal_elwuo
[Usunięty]
:
jeżeli jeszcze nie kupiłeś to jak będziesz kupował, odrazu wyślij maila z modelem, rocznikiemi czy przód, czy tył :)

Azi
[Usunięty]
:
Witam. Jako ze koncza mi sie powoli klocki z przodu, chce sobie kupic nowe, wiem ze beda to EBC serii HH, ale pojawia sie maly problem . Wyczytalem, za sa rozne klocki z przodu w <95r. i >95r., a moja Suzi jest wlasnie z 95 roku i nie wiem jakie kupic. :roll:
I pytanie nr2: ktos kupowal w necie takie klocki i moze podeslac linka gdzie jest szybko,tanio i profesjonalnie?

:
Sprawdź katalog EBC. Od 1996 były inne klocki.
Azi skąd jesteś?

Azi
[Usunięty]
:
Czyli klocki sa inne dopiero w tym modelu ze srebrnym silnikiem i grafitowymi felgami??
Jestem z Gliwic

:
Azi jadę za 2-3 tygodnie do Dragona do Tych po progresywne sprężyny. Szukaj Dragona na śląskim forum motocyklistów.
Zamówisz klocki u Niego. Ja Tobie odbiorę i zawiozę. Zrobię sobie przy okazji małą wycieczkę do Gliwic.
Myślę że więcej niż 90-95 zł nie powinny klocki EBC seria HH kosztować.

:
http://www.allegro.pl/ite...95_i_inne_.html

Ktoś na allegro sprzedaje w dobrej cenie. 47 zł to dobra cena. Nie jest to seria wzmacniana ale za mniej niż 50 zł nie ma co wymagać cudów.

Napisze do Dragona i zapytam sie o klocki do Twojego rocznika. Muszę i tak napisać bo ciekawy jestem ile będzie kosztował tłumik IXIL-a.

http://forum.motocykle.sl...topic=19395&hl=

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.