.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Oddławienie (odblokowanie) GSa

grzesiek - Czw 10 Kwi, 2008
Temat postu: Oddławienie (odblokowanie) GSa
Witam wszystkich :D

mam takie pytanko :
Gdzie w Warszawie można oddławić gs-kę, może ktoś ma jakieś doświadczenia z warsztatami (serwisami), wykonującymi taką usługę (jaki jest koszt) ?? ?

Pozdrawiam
Grzesiek

Piotrek - Czw 10 Kwi, 2008

oddławianie o co ci chodzi kolego ?? ???
leon - Czw 10 Kwi, 2008

O usunięcie blokad uniemożliwiających rozwinięcie przez GSa pełnej mocy zapewne. Nie słyszałeś nigdy o wersjach z dwudziestoma kilkoma konikami?
grzesiek - Czw 10 Kwi, 2008
Temat postu: Re: oddławienie gs-ki
mam 34 kucyki a chciałbym mieć ich trochę wiecej :)
Piotrek - Czw 10 Kwi, 2008

ja tam nie mam takiego problema . moj gs-ik 200 siaga z palcem w dupie .
Yarccom - Czw 10 Kwi, 2008

mój tylko 190 ale we 2 załadowany na maxa i pod góre
oczywiście musze go troche rozbujac

aha i mam zegary samemu robione w paincie moze dlatego tak słabo :-k
pasazerka raczej wtedy nie grzebie ani mi ani sobie palcem w dupie :goodjob:

leon - Czw 10 Kwi, 2008

A ja ostatnio bym pobił rekord - do 300km/h niewiele brakowało, ale samolot zaleciał mi drogę k... mać :evil: ! Spisałem numery - kiedyś go dorwę!
Yarccom - Czw 10 Kwi, 2008

leon farciarzu masz owiewki dlatego tak szybko mozesz smigać :P
leon - Czw 10 Kwi, 2008

Ha, ha, ha! Dobre! Sorry - musiałem :-) :-) :-)
pootietang - Czw 10 Kwi, 2008

chciał chłopak zacynić tylko, może niedowartościowany :lol: chociaż nie musiał przy okazji pisać co sobie w dupę wtyka :doh:
Plaster - Czw 10 Kwi, 2008

Piotrek napisał/a:
ja tam nie mam takiego problema . moj gs-ik 200 siaga z palcem w dupie .
:lol: :lol: :lol: oby wiecej takich postow :lol: :lol: :lol:
leon - Czw 10 Kwi, 2008

Znów zrobił się off topic, ale przynajmniej ciekawy. Poza tym jak widać i tak nikt nie wie gdzie w W-wie można oddławić GSa, więc i tak temat by padł. Ja swoją droga poleciłbym Suzuki. Cena pewnie wyższa, ale masz pewność, że wszystko zrobią jak trzeba.

A wracając do tematu to Piotrek nieźle zaczynasz po przerwie - wszystko robisz, wiesz i masz naj, naj, naj, a nawet k... nie wiesz że GSy były produkowane w słabszych wersjach. I nawet się nie przywitałeś, ale to pewnie nie jest najważniejsze. :?

Keso_turbo - Pią 11 Kwi, 2008

Ej to mnie nie pobijecie bo ja pod górę dwie paki prawie w 5 osób na moto ciągnąc przyczepę pełną złomu :P Ale nie mam takich chorych jazd z tymi palcami :brush:
:P :P
Nie wspominając o tuningowym breloczku, a no i bym zapomniał trochę benzyny mi się zlało do oleju dlatego idzie lepiej bo jak mi olej bierze to od razu z benzyną prawie jak nitro :P a i do baku tez dolewam trochę oleju FULL SYNTHETIC rzepakowy :P

Yarccom napisał/a:

aha i mam zegary samemu robione w paincie może dlatego tak słabo :-k


Nom to chyba jest przyczyna ja mam zrobiony w Corelu (wiadomo markowy program :afro: ) i stąd ta wprost PORAŻAJĄCA moc :wow:

retro303 - Czw 15 Maj, 2008

Chłopaki a tak powaznie? Po ile wam chodza GSy? Ja mam swojego od niedawna i jak na razie na tych kiepskich zdartych juz oponach odwazylem sie smignac 160 ale ile leci to nie wiem... Ile chodzą tak Gsy 500E?
Yarccom - Czw 15 Maj, 2008

ja w temacie od 140 - ile wyobrażnia daje :rotfl:

czy to wazne
predkością maxymalną i tak za długo nie pojedziesz a jednocześnie nie jest to predkośc którą zaszpanujesz wsród kolegów no chyba ze wszyscy skuterami jezdzą :oczami:

Grzechu16 - Czw 15 Maj, 2008

hehe no nie da się nie zgodzić Yarccom :)
nie wiem jak to jest dajmy na to u Ciebie (Yarccom) z tą małą owiewką podobno coś daje ale na totalnym golasie są straszne opory powietrza przy predkosci 140+.... Udało mi się raz Zuzię do większej preskoci rozkulać to szczerze rękawy miałem po łokcie podwiane jak nie wyżej hehe :)
podczas normanego użytkowania i tak wiecej niz 140 raczej się nie jeździ :)

retro303 - Czw 15 Maj, 2008

no moj golas pooszedl 160m i chciał wiecej jeszcze ale wiatr juz mnie znosił cos w lewa strone jakos i sie balem;)tak tylko pytalem, ja jezdze i tak swoim turystycznie tylko 90-110 w trasie.
Keso_turbo - Czw 15 Maj, 2008

Kurde mój to żeby 140 poleciał to trzeba go cisnąć jak cholera :( z reszta już wczoraj z Grzechem i z Leonem o tym gadaliśmy na shoutboxie. Chyba trzeba będzie sie udać na regulację i w ogóle żeby mi całego motóra ( <-- ciekawe czy leon znajdzie :P ) przejrzeli. Myślę że chyba już dawno od tego trzeba było w ogóle zacząć bo nie wiadomo kiedy było cokolwiek robione przy moto :niepewny:


(Znalazłem :zly: /Leon)

matsujama - Czw 15 Maj, 2008

Hmm moj 160 raczej leciutko wzial :) i mi sie dobra droga skonczyla heheh trzeba bylo zwolnic ale gs najfajniej chyba leci tak kolo 120 -130
retro303 - Nie 18 Maj, 2008

ja tez mysle ze tak 120 to wystarczajaco zeby go nie katowac a predkosc w sam raz. Ile GS najlepiej lubi miec obrotow jak sie jedzie trasa? czy kolo 5ciu tys.? Wczoraj moim Gsem polecialem bez problemu ze stu kilowym kumplem z tylu 140 i moglem duzo wiecej go rozpedzac jeszcze.
hubertgontarz - Nie 18 Maj, 2008

obroty od 4 tys. są jak najbardziej wskazane, zapewniają odpowiednie spalanie.

myślę że 4-5 tys. obrotów to zakres spokojnej jazdy.
przy planowaniu dłuższych trasach i prędkości przelotowej 140 km/h sprawdź poziom oleju przed oraz w trakcie trasy przy przerwie na jedzenie i dłuższy postój.

Yarccom - Nie 18 Maj, 2008

4-5 tyś to predkośc 80-100 km/h
troche mało

moja przelotówka to 110-120 czyli ok 6tyś obrotów na 6 biegu
spalania oleju nawet z duzym obciazeniem minimalne ;)

hubertgontarz - Pon 19 Maj, 2008

moja przelotówka to 80-100, do 120 w porywach (drogami szybkiego ruchu to trzeba prawy pasem bokiem jechać, jeżdżę tak ze względu na to że mocno nie wieje przy takiej prędkości a przy okazji spalanie jest na poziomie do 4 litrów), 120 wystarcza do sprawnej jazdy po drogach ekspresowych itd.
Moralez_Gs500 - Pon 26 Maj, 2008

Witam wszystkich fanów gs-ów... jestem tu nowy na forum i mam pytanie odnośnie tegoż tematu bowiem jestem w trakcie poszukiwania Gs-a a dokładniej na kupnie z 91r wersji slingshot zablokowanej... chciałbym sie dowiedzieć na czym polega blokada w motocyklu z tego roku... jaki jest ewentualny koszt odblokowania trochę to nie precyzyjne pytanie lecz może ktoś z was ma właśnie ten rocznik i miewał ten problem... Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedz... z góry dzięki
Breżniew - Pon 26 Maj, 2008

http://64.233.183.104/sea...lient=firefox-a

http://www.satrion.neostrada.pl/DOWNLOAD.html

hubertgontarz - Wto 27 Maj, 2008

Ogólnie:
- Rozmiar dyszy jest podany na główce dyszy (patrz obrazek 1).
- Karby/ nacięcia na iglicy gaźnika będą liczone od góry. Więc nie należy zaczynać liczenia od dołu od wierzchołka!
- Rodzaj odblokowania powinien zostać wprowadzony do dowodu rejestracyjnego pojazdu.
- Gdy pojazd zostanie odblokowany w warsztacie nie trzeba niczego nanosić.
- Przy zdejmowaniu czarnej pokrywy z gaźnika należy uważać aby nie zgubić pierścienia- uszczelki (O-Ring) (patrz obrazek 2)!
- Dysze znajdziecie w sklepach Online (larsson.pl) albo u przedstawicieli Suzuki

Rok budowy 1989 – 1993

Części niezbędne do oddławiania:
Część Nr części Ilość Cena
Pokrywa gaźnika 135 02-01D00 2
Dysza główna 120 09491-24016 2


Części niezbędne do zdławiania:
Część Nr części Ilość Cena
Pokrywa gaźnika 135 02-45B10 2
Dysza główna 135 09491-27009 2


1. Obecną dyszę 135 zamienić na 120.
11. Obecną dyszę 120 zamienić na 135.



2. Ograniczniki otwarcia przepustnicy wyjąć (oderwać) z pokrywy.
Są też takie pokrywy gaźnika do których ograniczniki są przymocowane na stałe (odlew). Wtedy muszą zostać zamontowane nowe pokrywy lub obcięte ograniczniki dremelem..
22. Wmontować ogranicznik w pokrywę lub zamontować nową pokrywę już z ogranicznikami.


3. C-klip na iglicy przełożyć do karbu 4 z karbu 3 liczone od góry
33. C-klip na iglicy przełożyć z karbu 3 do karbu 4 liczone od góry



4. Śruba regulacji składu mieszanki(patrz obrazek) musi być następująco ustawiona…
44. Żadnych zmian. Powinna być ustawiona w warsztacie. Zazwyczaj wykręcać 2 ź obrotu.


Najpierw śrubę całkowicie wkręcić, a później wykręcić 2 ź obrotu.

5. Zmontować ponownie gaźnik, uważając na to aby te małe O-Ring porządnie włożyć pod pokrywki przepustnic . Później zsynchronizować.
55. Zmontować ponownie gaźnik, uważając na to aby te małe O-Ring porządnie włożyć pod pokrywki przepustnic . Później zsynchronizować.

1,2,3,4,5 oddławianie
11,22,33,44,55 zdławianie
zdjęcia pooglądasz w pliku

źródło: drosslung

Wszystko wykręć i sprawdź wg tego co pisałem.

Po odblokowaniu daj motocykl do serwisu (regulacja gaźników), jak masz ściągnięty bak bo bez tego się nie obejdzie to sprawdź luz zaworowy, pamiętaj o uszczelce i silikonie.

Moralez_Gs500 - Pon 02 Cze, 2008

Dzieki wielkie za odpowiedz kilka dni temu stałem sie szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu... pozdrawiam wszystkich do zobaczenia na drodzę...
molu - Czw 19 Cze, 2008

Tak z ciekawosci - ile powyzsza operacja kosztuje w warsztacie/serwisie ?
pozdro

hubertgontarz - Czw 19 Cze, 2008

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, w jednym warsztacie regulacje gaźnika, czyszczenie itd. kosztują 100 zł, w innym 200.

Myślę że cała operacja jest niewiele droższa niż kompletny serwis gaźnika + części.

Szacuję iż będzie to kwota od 250 do 500 zł

czarnyszybki - Wto 21 Lip, 2009
Temat postu: odblokować gs 2005 rok
Sorki, wiem ze temat poruszany wielokrotnie., ale jak dla mnie to nadal dość mało obrazowo i do tego w języku niemieckim. W związku z czym mam prośbę czy ktoś kto ma wiedzę w tym temacie , może odblokowywał gs w tym roczniku jak mój i może mi dokładnie wszystko wytłumaczyć . Podać do siebie jakiś kontakt np. telefoniczny. Z góry wielkie dzięki. nara. i pozdro
mr0zd - Wto 21 Lip, 2009

Ode mnie, powinno pomóc

GS500_oddlawianie.pdf

Zombik3 - Sro 22 Lip, 2009

W temacie jestem. Tydzień temu robiłem serwis gaźników i przy okzazji odblokowałem moją GS-kę. Różnica wyczuwalna. Odblokowanie w serwisie Suzuki to 150 zł.
maĆko - Sro 22 Lip, 2009

Jestem nowy.
Sorry ze nie w temacie ale nie che zakladac topikow na kilka postow. Mam tylko pytanie z wymiana filtru powietrza. Łatwo się bak zdjemuje żeby samemu wymienić? Czy to skomplikowana operacja? Co z dopływem paliwa?
Dzieki za odpowiedz;]

kysa275 - Sro 22 Lip, 2009

http://video.google.com/v...&q=suzuki+gs500 to ci pomoże jak bak ściągnąć bak a z filtrem na pewno se poradzisz
maĆko - Sro 22 Lip, 2009

Dzieki wielkie;] Przyda si enapewno;]
czarnyszybki - Pią 24 Lip, 2009

:) dzięki wielkie mrOzd pomogłeś i to bardzo jak tylko znajdę odrobinę wolnego czasu to zaraz zabieram się do odgławiania. Oczywiście wziąłem sobie do serca i dziękuję osobą wyszczególnionym w dolnej części załącznika . pozdrawiam.
grzesieq - Sob 15 Sie, 2009

Mam takie pytanie odnośnie oddławiania: w przetłumaczonej instrukcji oddławiania jest napisane, że dla Gsów z 97 r. dysze 117,5 zastąpić dyszami 115. Podobnie jest w przypadku innych roczników tzn. żeby oddławić wymienia się szersze dysze na węższe (bo rozumiem, że 115 to 1,15 mm średnicy otworu dyszy)

Pytanie: Dlaczego należy wymienić dyszę na cieńszą, choć na logikę wydaje się, że motocykl dostanie mniej paliwa przez cieńszą dyszę? W jaki sposób ma się to przełożyć na lepsze osiągi?

Z góry dziękuję za odpowiedź forumowych ekspertów

Mawet - Sob 15 Sie, 2009

zauważyłem że w moich gaźnikach, a dokładnie w pokrywkach mam 3 "wypustki" ograniczające maksymalne otwarcie przepustnicy. Czytałem gdzieś na forum, że można je spokojnie usunąć za pomocą dremla. Czy faktycznie taka operacja poprawi osiągi? Silnik bez problemu wkręca się do 10-10.5 tys obrotów (wyżej nawet nie próbuję, ale pewnie dałby radę) i moto osiąga prędkość maksymalną 180km/h (licznikowo - zębatka 15z 6 bieg i ok 10 tys obrotów - więc raczej ok). Zastanawiam się czy jest sens w ogóle bawić się z tymi ogranicznikami. Czy przełoży się to na lepszą dynamikę i trochę większy v-max?
Zechowany - Pią 21 Sie, 2009

grzesieq, Ano taka roznica ze mieszanka paliwowo-powietrzna bedzie lepiej sie spalac :) Polecam sciaganc i przeczytac serwis gaznikow :)
levis - Pią 21 Sie, 2009

Jezeli ktos bylby zainteresowany, to moge komus, za powiedzmy 130 pln zrobic odblokowanie, czyszczenie i synchronizacje gaznikow. Cena dotyczy robocizny.
Ja za czesci do mojego GS'a zaplacilem 105 pln (2 dysze i 2 sprezynki).
Roznica jest wyczuwalna, motorek stal sie bardziej elastyczny i duzlo latwiej rozpedza sie powyzej 120km/h.
Powyzsze operacje moge zrobic z innymi motorami.
Jak cos to mozna do mnie pisac na emaila: levisik@gmail.com
Pozdrawiam.
PS
Mam nadzieje, ze moja mala mini reklama, nie zostanie usunieta, bo uwazam, ze cena jest atrakcyjna jak na Warszawe :]

gagu - Pią 21 Sie, 2009

Witam
A możecie powiedzieć gdzie dostanę wszystkie potrzebne części do odblokowania GS-a? Najlepiej w internecie. Pytam bo nigdzie nie mogę znaleść.
Pozdrawiam

levis - Pią 21 Sie, 2009

Larrson lub salon suzuki. :]
gagu - Nie 06 Wrz, 2009

Witam
A ile GS500E z 1999 roku powinien pójść - wersja zdławiona i odblokowana?
Pytam, bo w dowodzie rejestracyjnym mam 25 kW, wiec wydawało by się że wersja zdławiona, ale ostatnio przy wyprzedzaniu nagle na 5 -tym biegu zrobiło się 140 km/h.
Możecie podać jakieś punkty odniesienia? Ile do 100 km/h, jaka vMax?
Czy wogóle da się tak sprawdzić czy jest zdławiony czy nie?
Pozdrawiam

P.S. Prawko już tydzień i prawie 500 km przejechane - ale frajda :)))) )

hubertgontarz - Nie 06 Wrz, 2009

O boże, motocykl masz sprowadzony z Niemczech i stąd zblokowana wersja, zapewne tylko w papierach.
Jak poleci licznikowo 170-190 to jest to wersja odblokowana.

Zombik3 - Pon 07 Wrz, 2009

Mój jest z 93 roku i też z niemiec sprowadzony ( oczywiście zblokowany).
150 zeta w suzuki i blokada zdjęta. Teraz V-max bez paasażera to 185 km/h.

bongoso - Czw 01 Paź, 2009

Czy to ta dysza służy do odblokowania Gs-a z '93 r?

http://larsson.pl/?c=r&no...DEwNQ==&t=dysza

Duduś - Sob 21 Lis, 2009

Cześć, kupiłem przed sezonem suzuki gs 500e 95r. z niemiec wybrałem ten moto bo słyszałem że jest jeden z lepszych na początki z japońcami do tej pory jezdziłem 9 lat ruskami , zdecydowałem się na zmiane , przejezdziłem sezon i jestem zadowolony z gs-ki lecz troche brakuje mi mocy , jest zdławiony ,w dowodzie mam wbite 25kW a na Vmax to jakies 140km/h mam takie pytanie?? poczytałem o oddławieniu gs i juz kupiłem dysze 125 i 122,5 i teraz czy króćce moge roztoczyc z 17mm na 34mm czy trzeba gdzies kupic nowe o takim rozmiarze?? I gdy juz to wszysto zrobie to moc skoczy z 34KM na 48-50KM?? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Dudi

[ Dodano: Nie 22 Lis, 2009 ]
a i jeszcze , czy gdzies znajde serwisówke po polsku?????

dzieki ,pozdrawiam

hubert - Pią 04 Gru, 2009

cześć poradżcie czym mam zakleić otwory w przepustnicach
kurcze w serwisie jedna 200 zł :(

Salvelinus - Pon 21 Gru, 2009

Witam.. Nie wiem czy dobrze myślę, jeśli nie to mnie poprawcie.. W przytoczonej wcześniej niemieckiej instrukcji oddławiania: dla roczników od 94-95 klip należy zapiąc z 4 na środkowy rowek a nie jak ktoś podsunął tłumaczenie pl, że z 3 na na 4 :)
hubert - Pon 21 Gru, 2009

GS500_oddlawianie.pdf

[ Dodano: Pon 21 Gru, 2009 ]
http://www.satrion.neostrada.pl/DOWNLOAD.html

Salvelinus - Pon 21 Gru, 2009

No właśnie o tym artykule pisałem.. No i jak...???

[ Dodano: Pon 21 Gru, 2009 ]
Pytam gdyż przy okazji regulacji zaworów i sprawdzania działania napinacza rozebrałem gaźniki. A że moja suza to wersja zdławiona przy okazji posatnowiłem ją odblokować. Na iglicy clips mam zapięty na 4 rowek od góry, króćce ssące są 34 mm ale pod pokrywą gaźników jest odlana blokada podnoszenia przepustnicy.. Jutro z tym powalczę tylko zmyliło mnie to ustawienie clipsa na iglicy w wersji niemieckiej artykułu i po tłumaczeniu.

Breżniew - Pon 21 Gru, 2009

Ustawienie iglicy i ilosc obrotów śruby składu mieszanki wolnych obrotów jest zależna od stanu silnika i gaxnikow. Jeden gs będzie chodził na 3 rowku i 2,25 obr śruby a drugi na 4rowku i 3 obrotach lub więcej. Tu trzeba poeksperymentować. Podane w artykule wielkości sa ustawieniami typowymi przed dokładną regulacją.
jaras678 - Sro 13 Sty, 2010

czy to jest ten ogranicznik otwarcia przepustnicy?
hubert - Sro 13 Sty, 2010

to jest prowadnica sprężyny ogranicznik to ta okrągła podstawka na dnie dekielka :)
jaras678 - Sro 13 Sty, 2010

wiec nalezy to urwac zeby odblokowac bo wszystko wskazuje na to ze moj gs jest odblokowany a i tak osiaga max 140 km/h
hubert - Sro 13 Sty, 2010

podobno to jest na zatrzaskach więc powinno ładnie zejść
ja miałem na stałe trzy bolce więc odciołem
spradż też krućce ssące
i wielkość przedniej zębatki oryginalnie powinna mieć 16 ząbków

Salvelinus - Czw 14 Sty, 2010

U mnie wyglądąło tak samo i myślałem że to jest jedna masa tzn ten okrągły ogranicznik na dole.. Ale jak złapiesz za ten trzpień na którym osadzona jest sprężynka i powolutku i delikatnie jakimiś szczypczykami zaczniesz kręcić w lewo i prao to ci to zejdzie.. Jednak ten okrągły ogranicznik objechałem dookoła tej " rureczki" DREMLEM a następnie oszlifowałem pozostałość na szlifiereczce. Następnie kropeleczka kleju i czpień na którym osadza się spręzyna nałożyłem na trzpień, który jest na dekielku gaźnika i to wszystko.
jaras678 - Czw 14 Sty, 2010

krućce maja wymiar 34 wiec sa takie jak powinny byc a co do reszty to jutro wezme sie za to i policze jeszcze zeby na zebatce
hubert - Czw 14 Sty, 2010

________________________________________
nie wiem od kogo ale na tym :D forum to widziałem




DObra, z tego co ja poczytalem i przetlumaczylem to tak, dla modelow 1996-2000.

1. Nalezy zamienic dysze 117,5 na 115 (nr kat. TS09491-23011-000)
2. Podobno w tych plastikowych przeslonach trzeba te dziurki zakleic, ale nie jestem pewny...
3. Zawleczka na iglicy ma byc na srodkowym rowku iglicy
4. Nie za bardzo wiem... Chyba chodzi o to, zeby usunac kapturek, ktory jest za nisko ?
5. Zamienic sprezynke 95mm na 105mm.
6. Skrecic do konca i odkrecic 2 obroty.
7. Zlozyc nowe oringi i zsynchronizowac gazniki

:D :D

hubertgontarz - Czw 14 Sty, 2010

plik o oddławianiu jest przetłumaczony, cały przez osobę znającą bdb niemiecki.
Jeżeli nigdzie go nie ma to znowu go zamieszczę przykładowo na rapidshare i wrzucę link lub prześlę emailem.

jaras678 - Pią 15 Sty, 2010

czy ktos moze mi podac wymiary tych malych o- ringow bo u mnie ich nie ma i musze dokupic Z gory dziekuje
hubert - Pią 15 Sty, 2010

GS500_oddlawianie.pdf
musisz odkręcić dekielki i dopasować do nich w sklepie

Kubunia - Sro 03 Mar, 2010

Jestem w trakcie oddławiania mojej GSki i mam pewne wątpliwości. Dysze i sprężynki już zamówiłem, ale muszę jeszcze zaślepić otwory w przepustnicach. I tu moje pytanie, z której strony zakleić otwory, bo różne źródła różnie podają. Według Niemieckiego artykułu o odblokowaniu należy zaślepić otwór na okrągłej części przepustnicy:

A według Francuzów należy zaślepić otwór na płaskiej części:

Czy jest jakaś różnica z której strony zaślepię otwór, a może trzeba z dwóch stron zakleić?

I ostatnie pytanie, czym to zrobić, Poxipolem?

hubert - Sro 03 Mar, 2010

ja zaślepiłem z dwóch stron i działa
Kubunia - Sro 03 Mar, 2010

hubert napisał/a:
ja zaślepiłem z dwóch stron i działa

A można wiedzieć czym to zaślepiłeś?

hubert - Sro 03 Mar, 2010

klej do twardych plastików Technicóll
można też poxipolem - szybciej twardnieje :D

lukaszsl1 - Pią 02 Kwi, 2010

http://www.sendspace.pl/f...9259e541bc14d78
Vatzeque - Pią 02 Kwi, 2010

Dzięki wielkie.
Dla GSa po 2000 roku wg informacji w dokumencie PDF oddławianie ogranicza się tylko do zaślepienia otworu w przepustnicy. A może trzeba zrobić coś jeszcze?

Jeszcze jedno pytanie. Rowki na iglicy liczymy wg tego zdjęcia: od góry, czy od dołu?

alexander_1987 - Nie 25 Kwi, 2010

Witam Wszystkich:)
Proszę o pomoc, bo prubuję oddławić mojego gs'a z roku 1990, gdyż nie da się z niego wycisnąć więcej niż 140 km/h, ponad to wydaje mi się, że silnik przy wchodzeniu na trzecim biegu i wyżej, na obroty zaczyna się jakby wachać przy ok. 6500obr/min i ok 9000obr/min. Jestem nieusatysfakcjonowany, bo pomimo że do 100km/h motocykl rozpędza się jak pocisk, poczym po 120km/h traci siły.
Wg instrukcji niemeickiej, trzeba usunąć "ograniczniki otwarcia przepustnicy" z pokrywy. Tylko nie wiem które to są... Jestem laikiem w dziedzinie motocykli, bo zajmuję się tylko samochodami. Proszę o pomoc doświadczonych i moderatorów.
Z góry dziękuję za okazane zrozumienie i pomoc.

jacek - Nie 25 Kwi, 2010

Tak ma wygladac twoja pokrywka przepustnicy po ściagnieciu ogranicznika: (porównaj ze swoja)
alexander_1987 - Nie 25 Kwi, 2010

Dziękuję za reakcję;)


jacek napisał/a:
Tak ma wygladac twoja pokrywka przepustnicy po ściagnieciu ogranicznika: (porównaj ze swoja)

apropo, moje pokrywki od wieczka gazników różniły się włąśnie tymi wypustkami, na prawym gaźniku ne było ich wogule, na lewym było ok 3 mm wysokości, ponad to znalazłem pod plastikowym osadzeniem iglicy jeszcze jedną plastikową podkładkę dystansującą, w jakim celu ona jest??
A co najciekawsze, na lewym gaźniku ta podkłądka była pod iglicą i podnosiła ją o 3 mm, na lewym była osadzona wewnątrz wgłębienia na iglicę. Wiecie dlaczego tak i po co to jest??


scalony przez Studi

studi - Pon 26 Kwi, 2010

Proponuje poczytać tekst z linku w poście kol. lukaszsl1, jest tam wszystko opisane, z podziałem na roczniki, jest też o tej dodatkowej podkładce, wystarczy poczytać, to nie boli
Vatzeque - Wto 27 Kwi, 2010

studi napisał/a:
Proponuje poczytać tekst z linku w poście kol. lukaszsl1, jest tam wszystko opisane, z podziałem na roczniki, jest też o tej dodatkowej podkładce, wystarczy poczytać, to nie boli

Nie zgodzę się z Tobą. Tekst jest bardzo zdawkowy i tłumaczony z błędami.
Dodatko nie da się jasno określić o co chodzi w cytuję: Karby/nacięcia na iglicy gaźnika będą liczone od góry. Więc nie należy zaczynać liczenia od dołu od wierzchołka - patrzyłem na to pierwszy raz i myślałem wierzchołek to ten na fotce (iglica jest w PDFie do góry nogami), czy ten gdy iglica jest w gaźniku. :suchy:

Breżniew - Wto 27 Kwi, 2010

Zawsze jak pisze liczone od góry to znaczy, że tak jak siedzi w gaźniku.
Iglica ma kształt stożka stąd ten wierzchołek, wystarczy ją obejrzeć i pomyśleć o co chodzi.

Jeśli uważasz ze zrobisz lepszy DIY o odblokowaniu GS-a to zapraszamy. :]

Vatzeque - Wto 27 Kwi, 2010

Breżniew napisał/a:
Zawsze jak pisze liczone od góry to znaczy, że tak jak siedzi w gaźniku.
Iglica ma kształt stożka stąd ten wierzchołek, wystarczy ją obejrzeć i pomyśleć o co chodzi.

Jeśli uważasz ze zrobisz lepszy DIY o odblokowaniu GS-a to zapraszamy. :]

Nie chodzi o lepszy, nie lepszy. Chodzi o język i zdawkowość.

patrykg88 - Pią 30 Kwi, 2010

witam

czyli jeżeli moje pokrywy gaźników wyglądaja tak jak na "foto 1", to musze je stoczyć na tokarce aby wyglądały jak na "foto 2", żeby przepustnice otwierały się właściwie?



pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :)

Salvelinus - Pią 30 Kwi, 2010

WItaj. Tego się nie toczy. To się po prostu odrywa razem z tym wystającym króćcem zejdzie Ci ta nakładka. Następnie dremelkiem musisz wyciąć ten kruciec i na kropelkę nałożyć na to co pozostanie Ci pod pokrywką. RObiłem tak jak piszę.
patrykg88 - Pią 30 Kwi, 2010

aha.

u mnie było to w rodzaju takiego pierścienia wciskanego na to. Tylko pociągnąłem i zeszło, a krociec został tam gdzie powinien być :)

pozdrawiam

ferrarif91 - Pią 07 Maj, 2010

Witam. Ściągnełem wczoraj ten ogranicznik do otwierania się przepustnicy, ale nei zmieniłem dysz (mam 135) i jadąc 170-180 motocykl zaczął sie dusić i zgasł. Po odpaleniu jechał, ale na niskich obrotach szarpie ( 2000-5000) i muli. Czy to może byc wina tych nie zmienionych dysz?? Króćce ssące 34mm. iglica 4 rowek, kolor siwiec odpowiedni.
patrykg88 - Pią 07 Maj, 2010

tak kolego. Ja mam taki sam objaw :) na niskich obrotach szarpie, a od 4,5 tys idzie jak rakieta. Ale to szarpanie jest spowodowane za dużymi dyszami, bo ja też mam te 135. Muszę je zmienić na mniejsze
jacek - Pią 07 Maj, 2010

ferrarif91 napisał/a:
Witam. Ściągnełem wczoraj ten ogranicznik do otwierania się przepustnicy, ale nei zmieniłem dysz (mam 135) i jadąc 170-180 motocykl zaczął sie dusić i zgasł. Po odpaleniu jechał, ale na niskich obrotach szarpie ( 2000-5000) i muli. Czy to może byc wina tych nie zmienionych dysz?? Króćce ssące 34mm. iglica 4 rowek, kolor siwiec odpowiedni.


Masz coś z dopływem paliwa. Może to być wina dodatkowego filtra paliwa, zgietego weżyka lub nie pionowo ustawionego pokretła kranika przy baku Sprawdz jego czystość oraz przeczytaj na temat ewentualnych usterek kranika ciśnieniowego - temat: kranik

ferrarif91 - Sob 08 Maj, 2010

Tematy wszystkie o tym czytałem i wszystko sprawdziłem :) Wężyki ok, kraniki ok, dodatkowego filtra nie posiadam :) w tygodniu dam Suze do regulacji i zobaczę to mechanik powie :) a na allegro można znaleść te dysze 122 i 122,5 ?? jakies spiecjalne są??
Breżniew - Sob 08 Maj, 2010

Dysze są do kupienia w larssonie.
ferrarif91 - Nie 09 Maj, 2010

czemu jedna dysza ma być 122 a druga 122,5?? w Larsonia znalazłem tylka te 122,5.
jacek - Nie 09 Maj, 2010

ferrarif91 napisał/a:
Tematy wszystkie o tym czytałem i wszystko sprawdziłem :) Wężyki ok, kraniki ok, dodatkowego filtra nie posiadam :) w tygodniu dam Suze do regulacji i zobaczę to mechanik powie :) a na allegro można znaleść te dysze 122 i 122,5 ?? jakies spiecjalne są??


W GSie wystarczy że dasz weżyk 6mm miedzy bakiem a kranikiem zamiast 8mm i juz jest problem z dopływem paliwa przez zbyt duży opór - sam to przerabiałem bo miałem nie orginalne wężyki.

Poza tym sprawdziałes zaworek powietrza w kraniku ciśnieniowym?

To nie jest kwestia regulacji ani wymiany dysz wiec tylko stracisz kase na mechanika a on i tak do tego nie dojedzie co jest źle z dopływem paliwa.

ferrarif91 - Nie 09 Maj, 2010

Ale cały czas działało dobrze dopuki nie śćiągnełem tych ograniczników. Wężyki mam nowe nie dawno zmieniałem. Kranik jest ok czyściłem sprawdzałem i wszystko jest tak jak powinno. Przeciściłem też filtr paliwa w baku (w sumie był czysty).
jacek - Nie 09 Maj, 2010

Węzyki ktore zmieniłeś jaki maja przekrój wewntrzny?
Z ogranicznikami miałes mniejsze zapotrzebowania na paliwo bo przepustnica nie otwierała sie w pełni wiec wcześniej problemu nie załważałes.

ferrarif91 - Pon 10 Maj, 2010

fi 8 i takie jak były.
ferrarif91 - Pon 10 Maj, 2010

jacek, czyli uważasz że to nie przez te większe dysze?? bo nie wiem czy je kupować czy coś kombinować.
Breżniew - Pon 10 Maj, 2010

Dysze główne masz za duże i zalewa na wysokich obrotach.
ferrarif91 - Pon 10 Maj, 2010

A czemu na niskich muli?
patrykg88 - Pon 10 Maj, 2010

bo za dużo benzyny dostaje od razu i się zalewa
jacek - Pon 10 Maj, 2010

ferrarif91 napisał/a:
jacek, czyli uważasz że to nie przez te większe dysze?? bo nie wiem czy je kupować czy coś kombinować.


Miałem za duże dysze bo tłumik miałem rozwiercony wcześniej po wymianie na mniejsze problem z nie dopływaniem paliwa nie zniknał nie było żadnej poprawy choć to że dysze wymieniłem na mniejsze nie żałuje.

Problem z dopływem paliwa jest gdzieś miedzy bakiem a zaworkami iglicowymi gaźników.

Z tego co napisałeś na niskich obrotach ci mulił dopiero po tym jak jechałes 170km/h bo przez brak napełnionej komory pływakowej miałeś za niski poziom benzyny. Jakbyś miał za bogatka mieszanke na niskich to nie byłoby mulenia tylko dół byłby bardzo mocny.

ferrarif91 - Wto 11 Maj, 2010

teraz mam tak że poniżej 4-5tyś obrotów nei rusze motocyklem bo jaby nie reagował puszczam szprzęgło i gaśnie tak sie zamula... Zaworki i dysze też posprawdzałem. Zamuwię te mniejsze dysze i oddam moto do regulacji i synchro. Ale dla pewwności jeszcze raz dzisiaj wszystko sprawdze. A powiedzcie mi jeszcze czy na obu gaźnikach śruby od mieszanki mają być ustawione tak samo??
Kubunia - Wto 11 Maj, 2010

ferrarif91 napisał/a:
A powiedzcie mi jeszcze czy na obu gaźnikach śruby od mieszanki mają być ustawione tak samo??

Tak na obydwu śruby powinny być wykręcone o taką samą ilość obrotów.

ferrarif91 - Czw 13 Maj, 2010

A powiedźcie mi jeszcze na jakie dysze mam to wymienić?? mam GS-a z 95 w PDF o odblokowaniu pisze że lewą na 125 a prawą 122,5. Czemu te dysze maja się różnić od siebie?? i czy nie moga być obie takie same??
macros - Nie 08 Sie, 2010

Cześć,

Niestety przeszukałem cały wątek, ale nie znalazłem działającego linku z plikiem do PDFa pt. Oddławianie.
Czy mógłby ktoś wysłać mi mailem, bądź wystawić na forum?

Pozdro
mc

hermes - Nie 08 Sie, 2010

Link
macros - Pon 09 Sie, 2010

Dla tych z Wawy: Jakbyście poszukiwali sprężyn, to polecam SUZUKI Jaskłowski. Al. Prymasa
Tysiąclecia 74a. Telefon do pana, który zaopatruje serwis: 22 837 40 61 wew 17.
Cena na dzień dzisiejszy 26 zł/szt z VAT.
W Larssonie robią duże oczy i twierdzą, że nie mają niczego takiego.

Edit1: W Larssonie natomiast arto kupić dysze: ok. 13-14zł/szt

Edit2: UWAGA: Wczoraj (12.08.2010) kupiłem sprężyny w Suzuki Jaskłowski i niestety nr części (part no) jest taki, jak podany w tłumaczeniu o oddławianiu, jednak długość jest taka sama co starych = 95mm :( Będę musiał to wyjaśnić, bo chyba tak nie powinno być. Jedyna różnica w tych sprężynach w stosunku do moich starych jest taka, że te nowe są dużo twardsze od tych starych. Nie wiem, czy to efekt "nowości", czy tak powinno być.

Jeśli ktoś miał sprężyny 105mm co potwierdzały pomiary długości, proszę niech poda pełny numer części :)

Kubunia - Sob 14 Sie, 2010

Ja wymieniałem na 105mm i numer z opakowania to: 13417-06C00
patrykg88 - Nie 15 Sie, 2010

dlaczego na 105mm? To na jakie powiniemen wymienić żeby się tak nie dłwił na niskich obrotach? Mam aktualnie dysze 135mm (gaźnik jest już odblokowany, poza dyszami)

to jakie kupić najlepiej?

Kubunia - Nie 15 Sie, 2010

patrykg88 napisał/a:
dlaczego na 105mm? To na jakie powiniemen wymienić żeby się tak nie dłwił na niskich obrotach? Mam aktualnie dysze 135mm (gaźnik jest już odblokowany, poza dyszami)

to jakie kupić najlepiej?

Ty mówisz o dyszach a my o długości sprężyn do gaźnika. Dysze powinny byś takie jak w PDFie o oddławianiu odpowiednio do rocznika.

macros - Pon 16 Sie, 2010

Kubunia napisał/a:
Ja wymieniałem na 105mm i numer z opakowania to: 13417-06C00


Sprężyny, które kupiłem są dokładnie takiego oznaczenia, jak przytoczone w PDFie o oddławianiu i jak Ty Kubunia piszesz, jednak są długości takiej, jak te w moim gaźniku (wersja stłumiona) = 95mm. Czy mierzyłeś te swoje sprężyny - mają one 10,5cm (105mm) :?: Bo jeśli tak, to chyba nie pozostaje mi nic innego, jak reklamować towar, nie? :przestraszony:

Kubunia - Pon 16 Sie, 2010

macros napisał/a:
Czy mierzyłeś te swoje sprężyny - mają one 10,5cm (105mm) :?

Tak sprężyny przed założeniem były zmierzone i miały 105mm. Nawet na oko było widać, że są dłuższe od tych starych.

patrykg88 - Pon 16 Sie, 2010

aha, czyli sprężyny też trzeba wymienić?

(a nie można trochę rozciągnąć starych sprężyn??) :) (sorki za głupie, ale ciekawe pytanie)

mrc - Wto 17 Sie, 2010

Na logikę to nie będą tak samo sprężyste jak oryginalne 105.
macros - Wto 17 Sie, 2010

Kubunia, a pamiętasz nr części? Gdzie kupiłeś te sprężynki?
Kubunia - Wto 17 Sie, 2010

macros napisał/a:
Kubunia, a pamiętasz nr części? Gdzie kupiłeś te sprężynki?

Jaki numer części? Sprężynki i dysze były kupione w salonie Suzuki we Wrocławiu.

macros - Sro 18 Sie, 2010

Nr części podany w gs500_oddlawianie.pdf
W tym manualu jest 13417-06C00-000 dla sprężynek 105 mm. I ja takową część kupiłem, ale sprężynka jest za krótka :(

Jakbym nie mógł się dogadać z gościem z Suzuki, jaka powinna być, to mógłbym zamówić przez Ciebie? :)

paavo91 - Pon 23 Sie, 2010

Witam. Miał ktoś taki przypadek, że zmienił tylko dysze i nic więcej nie robił aby odblokować? Osobiście zmieniłem dysze na mniejsze i porównałem gaźnik od odblokowanego GS z moim i niczym się nie różnił(takie same pokrywki przepustnic itp) .
Kubunia - Pon 23 Sie, 2010

A otwory w przepustnicach zaklejone, sprężynki wymienione, ograniczniki na iglicach zdjęte (nie wiem jaki rocznik moto) regulacje przeprowadzone? Jest bardzo ładnie opisane co i jak trzeba zrobić aby odblokować silnik z poszczególnych roczników. Zobacz, poczytaj i zrób wszystko jak należy, a nie może to, a tego już nie, bo chyba nie trzeba. Później czytamy posty, że silnik niby oddławiony a leci tylko 150km/h i padaka pewnie jakaś.
paavo91 - Pon 23 Sie, 2010

Zgadza się kolego czytałem, ale nie wiem też co grzebał poprzedni właściciel... na tamtych dyszach objawy były bardzo dziwne, nie pasowały mi do żadnych. Po zmianie dysz ustawiłem tylko skład mieszanki wg zaleceń, nie robiłem synchro i moto się nie dusi i poleciał 170 a i jeszcze bym wycisnął ale się bałem.

Ps. Zapomniałem dodać, że zmieniłem zapinkę iglicy na środkowy rowek.

Kubunia - Pon 23 Sie, 2010

paavo91 napisał/a:
czytałem, ale nie wiem też co grzebał poprzedni właściciel...

Nie wiem w czym problem, bo masz jak byk napisane co i jak zrobić. Czytaj materiał o oddławianiu punkt po punkcie, jednocześnie sprawdzaj w gaźnikach co jest zrobione i będziesz wiedział czy wszystko ok. Skład mieszanki nie zawsze jest dobry na fabrycznych ustawieniach. Trzeba trochę pojeździć i później zobaczyć czy izolatory świec zapłonowych mają odpowiedni kolor (kawa z mlekiem), jak nie to korekta ustawień. U mnie śruby regulacji składu mieszanki fabrycznie są wykręcone o 2 obroty, ale dopiero jak wykręcę o 4 to świece mają odpowiedni kolor i silnik pracuje prawidłowo.

paavo91 - Wto 24 Sie, 2010

Pokrywki przepustnic mam takie jak w oryginale, zapinka na środkowy rowek, dysze zmienione, śruby wykręcone o 2 i 1/4 obrotu. Tak podaje instrukcja w pdf drosslung. Nie narzekam ;)
Kwaku - Sro 01 Wrz, 2010

Witam.

czy mozna jakos sprawdzic z ktorego roku mamy gaznik ?? ?? jakos nie moge swojego przypasowac ;)

w papierku mam wersje wpisana jako odlawiona.
jechalem licznikowe 180 Km/h ( moze dalo by rade jeszcze ale juz drogi braklo ) licznik na 100% przeklamuje o 10 Km/h przy predkosciach 100-120 Km/h przy wiekszych to nie wiem.

teraz tak.

Dysze mam 120 ( lewa i prawa )
Sprezyna 95 mm
C-Klip jest na 4 rowku ( na 5 mozliwych .. a na fotkach wszedzie widze 4 rowki ? )
Brak podkladki metalowej pod C-Klipsem
Przepustniaca brak otworow ( widac ze fabrycznie nikt nie kleil )
Ogranicznik na przepustnicy jest.

Rocznik motocykla to 91.
Silnik jest czarny a gaznik jest zwykly aluminiowy tak samo jak pokrywa zaworow dlatego zastanawiam sie czy moj gaznik nie byl zmieniony ;)


Gaznik sprawdzam glownie z powodow spalania ... wydaje mi sie za duzo :) przy wiekszym deptaniu ( 9,5 - 10 K RPM ) spalanie 7L ( ale do tego tez troszke spokojnej jazdy wiec pewnie samo deptanie wiecej by wyszlo )

przy jezdzie lekka trasa i troche miasta wyszlo 5,2 L ( jazda 110-130 Km ale raczej przy 110, i staralem sie nie krecic do 10 K ;) ) wydaje mi sie to troszke za duzo



EDIT

pasowalo by ze mam gaznik z 91 rok .. tylko co z ogranicznikiem i sprezyna 95mm ??

Aha w jednym gazniku nie ma tego malego o-ringu ... rozumiem ze jest niezbedny i musze takowy zakupic ?

mrc - Sro 01 Wrz, 2010

O-ring zdecydowanie jest niezbędny i jak już będziesz kupował to wymień oba. U mnie w gaźnikach z roku 2000 też jest pięć rowków. Spróbuj ustawić na trzeci rowek to spalanie powinno spaść przy "pałowaniu" - u mnie jak podniosłem to trochę urosło, ale zacząłem też szybciej jeździć bo MOTOCYKL po synchro zupełnie się odmienił :hyhy:
Kwaku - Sro 01 Wrz, 2010

no ale jak podniose z 4 na 3 to spalanie moze i bedzie mniejsze .. ale i przyspieszenie :/ a ja chyba jednak wole przyspieszenie .... " poprostu lubie zapier*** " ( heh Job )

orientuje sie ktos gdzie kupie takie oringi ? ( jakiego typu sklepy szukac )

no i czekam na info ze sprezynami i ogranicznikami na przepustnicy, czy wsio jest ok czy jednak trzeba zmieniac

Ps. widze ze ktos ladnie mieszanke ustawil .. jeden gaznik 3,5 obrotu a drugi z 5 czy 6 bylo :/ chyba juz wiem co sie dzieje ze spalaniem ;) i przy okazji ten wiekszy ogranicznik na iglicy komus wcielo i zastapil go blaszka z tym ze ta blaszka jest ze 3-4 razy ciensza.... wiec pewnie tez jakies problemy z tym byly



I jak tam ?? ? nikt nie wie czy gaznik mam odlawiony poprawnie ?? sprezyny 95mm dysza 120, 4 miejsce na iglicy oraz jest ogranicznik na przepustnicy

Ps. Pokrywa Gaznika 135 02-01d00 2 co to ? te plastiki czarne z ogranicznikami ?

dyrix - Pon 06 Wrz, 2010
Temat postu: jakie dysze po sciagnieciu blokadki?
sciągnalem blokadki z kopulek od gazników i lekko sie przydlawia wiec musze wymienic dysze. teraz mam chyba 135, a mam kupic 120? napiszcie jakie dokładnie mam zakupić, zebym zlych nie dobrał.
Emwu96 - Wto 21 Wrz, 2010

Witam !


Otoz dzisiaj zanioslem swojego GSa do kolegi na serwis, no i cos tam probowalismy odblokowac (on tez mial gsa i to robil u siebie sam)
no wiec zdjal bak pierwsze co zrobilismy to przeczyszczony zostal filtr powietrza pod cisnieniem, no ale i tak go trzeba bedzie zmienic.
Dalej dobral sie do tych pokrywej, odkrecil itd. no i wyciagnal dwie takie jakby duze podkladki - tak to wygladalo. I mowil, ze u niego w GSie to wygladalo tak, ze one byly jakby zaklejone guma do polowy no i trzeba bylo to wiercic. No my to po prostu sciagnelismy.
Ok, wszystko zostalo z powrotem pozakrecane itd. Pierwsze odpalenie, wszystko cacy gra, on sie przejechal jakis kilometr, mowil, ze GS sie ladnie zbieral, ale zgasl.

Wrocil, podladowalismy akumulator, pozniej pojechalem ja, tez zgasl - trzeba bylo pchac, bo juz nie zalapywal.
Dalej sprawdzilismy swiece, byly w sumie ok, palily itd.
Ale co dziwne, gdy podladowalismy akumulator to lepiej chodzil jak sie sciagnelo jedna fajke ze swiecy, no i dlaczego tak?

pozniej znow jeszcze jedna proba jazdy znowu zdechl i juz koniec. No i jutro jade po swiece chce kupic takie :
Kod:

http://moto.allegro.pl/swieca-cb-ntv-vt-xl-xrv-klr-gs-ls-vz-dpr8ea9-i1202388328.html


No i jak myslicie po wymianie swiec bedzie ok? Bo wydaje sie tak jakby one gasly po jakims czasie.
Czy to co sie dzieje, czyli to jakby bylo za malo pradu to moze byc zwiazane z wyciagnieciem tego z gaznikow?
No i do tego czy mysliscie, ze wina jest akumulator ?
Prosze o szybka pomoc.

kempes - Sro 22 Wrz, 2010

Nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi się, że po każdej ingerencji w gaźnik trzeba go później od nowa ustawiać (skład mieszanki, synchro). Może teraz dostaje za dużo paliwa?Ustaw wszystko dokładnie.
A co do świec. Możesz wymienić bo koszt niewielki, ale nie wydaje mi się, że to ich wina. Przecież przed grzebaniem w gaźniku na tych samych świecach silnik chodził dobrze, prawda?

Emwu96 - Sro 22 Wrz, 2010

a czy bez wakuometrow da rade ustawic w garazowym zaciszu, czy trzeba jednak jechac na serwis
Emwu96 - Sro 22 Wrz, 2010

wielki edit:


jednak wasze teorie sie nie sprawdzily, dzisiaj wieczor znow w garazu i moto ciagnie jak powinno, jutro proba vmax,
jednak dobry mechanik i moto wyrywa ;)


pozdr.

Emwu96 - Pon 04 Paź, 2010

- Jak wiadomo odblokowanie, szczegolnie dysze i iglica to trzeba znac rok prod. A jak jest taka sytuacja, ze ja nie wiem z ktorego roku jest, to czy moge to rozpoznac po rozmiarze dysz? bo niby na dyszy ma byc napisany rozmiar tak? Bo jak widze to do 93r. sa w zablokowanym 135tki, a po 93 130tki.
Wiec mozna po tym rozpoznac ?

- Jakie dysze kupić, bo w larrsonie widze, że są różne np. 120tki (Mikuni, KEIHIN, Dell'orto) ?

- i jeszcze jedno po wymianie dysz i przesunieciu iglicy trzeba zawsze isc na synchr. gaznikow

- ktore roczniki mialy krocce metalowe

?

Emwu96 - Pon 04 Paź, 2010

A jakie dysze do oddlawienia, skoro nie wiem z ktorego roku mam silnik ?
Emwu96 - Pon 04 Paź, 2010

moich pytan ciag dalszy, (moze ktos odpowie :) )


- czemu w rocznikach [89-93] pisze, ze "ograniczniki otwarcia przepustnicy wyjąć (oderwać) z pokrywy"
a juz roczniki [94-95] maja "obecny króciec ssący 17mm zmienić na 34mm"

czyli co przed 94 nie bylo tego krocca, czy nie bylo na tym blokady? jak to wreszcie jest

Kat - Pon 04 Paź, 2010

Po numerze silnika można dojść który to rocznik, było o tym na forum.
Emwu96 - Wto 05 Paź, 2010

no dobra powiedzmy, ze rocznik poznam, to teraz pytanie jaka marke wziac dysz ?
bo w larrsonie widze, że są różne np. 120tki (Mikuni, KEIHIN, Dell'orto) ?

Kat - Wto 05 Paź, 2010

Na logikę, to wydaje mi się, że dysze powinny być tej firmy co i cały gaźnik.
Domin46 - Wto 05 Paź, 2010

w razie czego ja mam dwie nowe dysze kupione z salonu suzuki , oryginały 120. Kupiłem niepotrzebnie, nawet ich nie zakładałem, ale rozpakowałem. Płaciłem wtedy za obie jakoś 60zł. Oddam po 15zł. Czyli 30zł + przesyłka. Mógłbym to wysłać poleconym by było taniej.
Gdybyś był zainteresowany to napisz na domin46@op.pl

Pozdrawiam,
Domin46

kempez - Sro 06 Paź, 2010

Witam.
Właśnie kupiłem GSa z 92r i chcę go oddławić. Rozglądałem się troszkę i nie wiem czy dobrze się orientuję jeśli chodzi o dysze - rozumiem że trzeba zamienić ze 135 na 120.
A może przy okazji ktoś z Was ma do sprzedania te dysze.
Jeżeli robiliście takie rzeczy proszę aby ktoś mi to potwierdził.
I z góry dzięki.
kempez

Emwu96 - Sro 06 Paź, 2010

powiem Ci kempez troche poczekasz na odp. tak samo jak i ja :)
Domin46 - Sro 06 Paź, 2010

ja mam do odsprzedania oryginały z salonu SUZUKI. Obie 120-stki , płaciłem 60zł za nie sprzedam za 30zł + przesyłka. Wymiana tych dysz jest bardzo prosta i w razie czego opiszę co i jak.

Pozdrawiam,
Domin46

MZMaxi - Pon 11 Paź, 2010

Też jestem teraz w trakcie odblokowania GS z 92 roku. Oczywiście, że trzeba wymienić dysze na 120. Kolega z moto sklepu załatwił mi na jutro po 4,50 za sztukę. Sprawdzę, czy będą pasowały. Uważam, że do odblokowania trzeba usunąć jedynie pierwszą część blokady (te okrągłe pierścienie na pokrywach, a drugi powinien pozostać- na samym spodzie), bo może zaistnieć sytuacja, że przy wyrobionym mocno otworze na iglicę w przepustnicy może ona pójść za wysoko i po przekrzywieniu zablokować się i nie opaść spowrotem do gniazda. Jesz cze to dokładnie pomierzę i dam znać.
Emwu96 - Pon 11 Paź, 2010

MZMaxi, mowiac o tych pierscieniach mowisz o takich metalowych, przypominajace wieksze podkladki ?
MZMaxi - Wto 12 Paź, 2010

Chodzi mi o plastikowe ograniczniki w pokrywach (kopółkach). Jeszcze dokładnie tego nie pomierzyłem. Dysze od kumpla nie pasują.
Emwu96 - Wto 12 Paź, 2010

ktos moze dac znac jakie dysza maja byc ?
tak by pasowaly

Dexter - Sro 13 Paź, 2010

Panowie jest na forum instrukcja jak co odblokować w jakim roczniku,wiec wystarczy dokładnie się z nią zapoznać.
Emwu96 - Sro 13 Paź, 2010

No dobra jest instrukcja, ale kolega napisal ze mial dysze 120stki i nie pasowaly, wiec zapytalem jakie maja byc by pasowaly (szczegolnie o marke chodzi)
Breżniew - Nie 24 Paź, 2010

Czy tak ciężko odczytać nazwę producenta z odlewu gażnika MIKUNI i kupić dysze wyprodukowane przez firmę Mikuni? :rotfl: Średnicę i skok gwintu zawsze można zmierzyć.
Ludzie trochę własnej inwencji :krzeslem:
Dysze kupisz w Larssonie za ok 15pln szt.

Emwu96 - Pon 25 Paź, 2010

no i super Breżniew dzieki za info ja juz wiem jakie dysze trzeba bedzie kupowac :)
MZMaxi - Pon 25 Paź, 2010

Chłopaki nie patrzcie na mnie jak na jakieś nawiedzone indywiduum. Po prostu jeżdżę kupę km i nie w każdym miejscu uda się dostać oryginały, a do domu trzeba jakoś wracać. Siedząc w lesie 3000 km od Polski, gdzie wielbłądy zaglądają w plecaki, trzeba czasem mieć jakąś inwencję, by wrócić. Ktoś teraz mod miesiąca kwitnie, bo czeka na części z Polski. Wiem kto i gdzie. Czasem można tego uniknąć mając wiedzę. Przydaje się.
Patryk89 - Sro 24 Lis, 2010

Przeczytałem cały temat. Niby wszystko wiem. Nie mogę jednak znaleźć sprężyny 105 mm TS13417-06C00-000. Można ją gdzieś zamówić przez neta? Szukałem ale nie znalazłem :kwasny:
Misiek - Czw 25 Lis, 2010

Jak rzeczywiście nigdzie nie ma to pozostaje ci chyba jedynie serwis Suzuki. Zadzwoń i się dowiedz.
Emwu96 - Wto 01 Lut, 2011

witam,

w roczniku:
96-00
pisze aby
- dysze 117,5 na 115
- w przepustnicy powinno brakować otworu 4mm (kto tak nie ma to trzeba zaślepić otwór, albo kupic nowa przepustnice)
- klip iglicy przełożyć ze środkowego do 4 karbu.
Pod podkładką nylonową powinna być stalowa i trzeba ją usunąć
- sprężyne o długości 95mm zamienić na taką o dł. 105mm
- śrubę regulacji wkręcić całkowicie później wykręcać 2 obrotami



Czy ta podkladka wyglada tak:

http://www.sklepdlarolnik...jecia/995_1.jpg






pozdr.

Kubunia - Sro 02 Lut, 2011

Emwu96 napisał/a:
Pod podkładką nylonową powinna być stalowa i trzeba ją usunąć

Pod metalową zapinką jest biała, nylonowa podkładka, którą trzeba usunąć, a wygląda tak.

Uploaded with ImageShack.us

dżony_dżejson - Sro 23 Mar, 2011

udało się komuś oddławić GSa z rocznika powyżej 2004? zaślepiłem otwory w przepustnicy ale to nie pomogło
AdamSsS - Sro 23 Mar, 2011

a wymieniłeś dusze i zdjołeś zwężki na króćcach ?? i po odblokowani powinienieś wyregulowac gaźniki
dżony_dżejson - Sro 23 Mar, 2011

z tego co wyczytałem w instrukcji, którą ktoś tu zamieścił wystarczyło załatać te przepustnice. ale zdejmę też gaźniki i zobacze dysze i króćce
patrykg88 - Pon 04 Kwi, 2011

Kubunia napisał/a:

Pod metalową zapinką jest biała, nylonowa podkładka, którą trzeba usunąć, a wygląda tak.
[url=http://img20.imagesh...ica.jpg]Obrazek[/URL]
Uploaded with ImageShack.us


Witam

w 92r. też tzeba wyciągnąć tą podkładkę nylonową?

Ciaman - Wto 05 Kwi, 2011

Właśnie, skąd pomysł o usuwaniu nylonowego o-ringa, skoro mowa o metalowym?
gumiak181 - Pon 11 Kwi, 2011

W Końcu i ja się wziąłem za oddławianie mojej g-ski. Dysze już zamówione. Tylko pytanie z skąd wziąć tą pieprzoną sprężynę o dł. 105mm - o której mowa w instrukcji.
Ciaman - Pon 11 Kwi, 2011

Raczej tylko w suzuki dostaniesz, ale reki sobie nie dam uciąć, bo do mnie nie była potrzebna, który rok gsa?
gumiak181 - Pon 11 Kwi, 2011

97
Grzechu16 - Pon 11 Kwi, 2011

Ja kupiłem w suzuki, musiałem czekać na towar bo nie mieli na miejscu. Nie pamiętam dokładnie ile za te sprężyny zapłaciłem ale cena była zdecydowanie za wysoka jak na taką pierdołę :)
tomex-t3 - Pon 11 Kwi, 2011

gumiak181 napisał/a:
W Końcu i ja się wziąłem za oddławianie mojej g-ski. Dysze już zamówione. Tylko pytanie z skąd wziąć tą pieprzoną sprężynę o dł. 105mm - o której mowa w instrukcji.


gdzie zamówiłeś dysze?

Jak znajdziesz sprężynki to napisz.
Dzisiaj ja też przystąpiłem do wyczyszczenia gaźnika i regulacji zaworów a przy okazji bym go odblokował.

gumiak181 - Pon 11 Kwi, 2011

dysze zamówiłem w larssonie
tomex-t3 - Pon 11 Kwi, 2011

sprężynek nie mają ?

[ Dodano: Pon 11 Kwi, 2011 ]
"gumiak181"
jaki kod towaru mają te dysze, które zamówiłeś?
3470099 !

tomex-t3 - Czw 14 Kwi, 2011

Koledzy naczytałem się o odblokowywaniu i już w końcu nie wiem jak powinno być.
Jedni piszą, że w przepustnicy powinno brakować otworu 4 mm po stronie płaskiej, drudzy, że po stronie zaokrąglonej a jeszcze inni, że po obu stronach.
Napiszcie jak macie u siebie. A może ktoś jest kto nie miał fabrycznie zdławionego
i wypowie się jak przepustnica wygląda u niego.
Gs z 99 roku.

Kubunia - Czw 14 Kwi, 2011

Ja też miałem ten dylemat, ale w końcu zdecydowałem się na zaklejenie otworów po obu stronach i jest ok.
tomex-t3 - Pią 15 Kwi, 2011

ja też tak zrobiłem a po 15 minutach coś mnie skusiło i ten po stronie płaskiej udrożniłem. :zalamany:
PrzemoGS - Nie 17 Kwi, 2011

Gs 2005 r. gdzie blokada i ewentualnie jaka dysze włorzyc??
grzkas7 - Wto 03 Maj, 2011
Temat postu: Dysze 120 a czego nie 150
Witam jestem nowy na forum i mam pytanie czego do odblokowania gs-a stosujemy dysze 120 a nie np. 150 chyba im wieksze to lepsze bo motor dostaje wiencej benzyny tak mi sie wydaje. jak to działa ze mają być 120???? prosze o odpowiedz
AdamSsS - Wto 03 Maj, 2011

montując większe dusze dostaje więcej paliwa ale to nie poprawi jego osiągów należało by dostarczyć więcej powietrza oraz szybsze odprowadzenie spalin. Można też zwiększyć sprężanie przyśpieszyć otwieranie zaworów i wiele innych .

A czemu 120 a nie 150 ? Bo tak zaleca producent aby odblokować oraz demontaż zwężek an kanałach dolotowych zatkanie dziurek w plastikia z iglicą (nie wiem jak sie fachowo nazywają :zawstydzony: ) I chyba coś jeszcze .

studi - Wto 03 Maj, 2011

Dla uściślenia uwagi nie zawsze jest to dysza 120, jeśli otworzysz instrukcję serwisową to zobaczysz, w tabelach parametrów gaźnika, że na różne rynki (związane jest to z ciśnieniem atmosferycznym) oraz w różnych latach w odblokowanym były stosowane różne dysze 120, 125, 130

W tabeli poniżej spisałem na szybko dysze w głównych krajach naszego klimatu

DJPIECZYWO - Wto 10 Maj, 2011
Temat postu: Odblokowanie GS 500 89-95r
Witam.
Postanowiłem zamieścić w skrócie polski poradnik jak odblokować naszego GS-a.
(Jeżeli jest taki temat lub podobny proszę administratora o wywalenie do kosza)

Zablokowanego GS-a mamy - jeżeli prędkość nie przekracza 160km/h (licznikowego).


Istnieją dwie metody odblokowania:
1. Po odblokowaniu mamy prędkość max około 185km/h (spalanie 4,5 - 6 L na 100km)
2. Po odblokowaniu prędkość max - możemy ujrzeć magiczne 200km/h lub nawet więcej (spalanie 5,5 - 7,5 L na 100km)

ODBLOKOWANIE:

SPOSÓB 1:
1. Po odkręceniu gaźników ujrzymy króćce są one zablokowane - wyglądają tak:


Aby odblokować króćce należy zeszlifować centymetrową blachę oraz wyciąć kawałek gumy tak aby otrzymać idealne koło - PAMIĘTAJMY WSZYSTKIE POWIERZCHNIE MUSZĄ BYĆ IDEALNIE GŁADKIE !!
Odblokowane króćce wyglądają tak:


2. Drugą rzecz jaką należy zrobić to wymiana dyszy głównej obu gaźników:
- w zablokowanym mamy dyszę rozmiaru 135
- w odblokowanym rozmiar 120
A więc wymieniamy dyszę w obu gaźnikach na 120

3. Przyszła kolej na dokładne czyszczenie, regulację oraz synchronizację gaźników - polecam jakiś dobry serwis który zrobi nam to dokładnie.

No to wszystko mamy GS-a odblokowanego :D

SPOSÓB 2

1. Odblokowujemy króćce (patrz punkt pierwszy sposób 1)
2. Zostawiamy taką dyszę jak w zablokowanym silniku 135 w obu gaźnikach.
3. Czyszczenie, regulacja i synchronizacja gaźników (najlepiej przez specjalistę odpowiednimi przyrządami) - tutaj nawet ucho pana Kazia nie pomoże :rotfl: )

Wszystko GS odblokowany - prędkość maksymalną mamy w granicach 200km/h lub nawet ponad 200km/h.


Wszystkie zabiegi robicie na własną odpowiedzialność !!

Artykuł jest mojego autorstwa, zezwalam na kopiowanie jednak po skopiowaniu proszę umieścić link z skąd ten artykuł pochodzi

kempes - Wto 10 Maj, 2011

Na forum już gdzieś jest dokładny opis jak odblokować GS'a w zależności od rocznika. W innych rocznikach trzeba zmienić dysze na inne niż podałeś i nie w każdym króćce są zablokowane. Dodam tylko, że trzeba sprawdzić na którym rowku mamy ustawiony klips na iglicy i czy sprężyna pod membraną nie powinna być dłuższa.
vinyl - Sro 08 Lut, 2012

Użytkownik mrozd 4 lata temu wrzucił przetłumaczoną instrukcję z niemieckiego jak oddławić GS'a. Niestety plik jest już usunięty z serwera - czy ktoś się podzieli ? Zależy mi głównie na ostatniej stronie oryginału tzn GS500F 2004 rok. Nie wiem nawet czy mam blokadę (VIN nic nie mówi) ale chciałem przeczytać.
djmaly - Nie 26 Lut, 2012

Witam. Pod koniec sezonu zabrałem się za odblokowanie mojej maszyny. Mam GS z roku 2004, więc kolego vinyl mogę ci pomóc lecz jeszcze także jestem w trakcie kończenie odblokowywania mianowicie tylko doszlifowuję wszystko. W załączniku dorzucam jak odblokować GS w danym roczniku po polsku. Ja mam wersje neked bike wiec kolego vinyl jak ty masz wersje sport to z tego co już się orientowałem to są te maszyny już odblokowane, tz nie były fabrycznie dławione. Można to po części stwierdzić po numerach gaźników. Znajdują się one po prawej stronie jak siedzisz na motocyklu jest on wybity tuż nad łączeniem korpusu gaźnika z pokrywą pływakową i powinien zaczynać się od 01.. . W moim przypadku jest to 01DP. Pod koniec sezonu zakleiłem otwory w przepustnicach po jednej i drugiej stronie, umieściłem zapinkę iglicy na 4 pozycji, przeczyściłem gaźniki i je przedmuchałem z różnego rodzaju syfu oraz dokonałem regulacji i synchronizacji gaźników. Według instrukcji do rocznika 2004 o odblokowywani to wszystkie czynności jakie należało wykonać, nie było wzmianki o wymianie żadnych dysz. Po złożeniu wszystkiego do kupy motor odpalił bez problemu później synchro gaźników i sprawdzenie rezultatów pracy. Pierwsze wrażenie nie te moto lepiej się wkręca na obroty i jest już mocniejszy od dołu ale zabawa zaczyna się dopiero jak dojedziemy pod 7 tys obr/min. "Idzie jak rakieta" na pierwszym biegu w zależności jaki asfalt potrafi nawet opona zapiszczeć, wyrywa niesamowicie. Zabawa kończy się lekko za 9 tys obr/min gdyż dostaje dziwnego odcięcia i dalej się już nie wkręca moto, prawdopodobnie zalewa go. Skoro go zalewa to coś nie tak z dyszami ale w instrukcji do odławiania nie trzeba dysz wymieniać. W moim przypadku mam dysze 135, są to takie dysze:
http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDMxMg==
Według serwisówki do k4 takie właśnie dysze mają się znajdować w moim modelu gaźniku a różni się on tylko od innych z k4 dyszą główną i niczym innym. Nie mogłem znaleźć przyczyny tak zachowującego się moto. W końcu trafiłem na niemieckie forum o GS500 i znalazłem opis jednego użytkownika który opisał odblokowanie GS 2004-2006 z uwzględnieniem wymiany dyszy z 135 na 130, na taką jakie mają wszystkie pozostałe gaźniki z serii 01.. . Dysza następująca:
http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDMwOQ==
Niestety dysz jeszcze nie posiadam, za pewne jeszcze nikt z użytkowników nie grzebał w swoich nowszych GS'ach więc czy taka dysza 135 wystarczy czy wziąść jeszcze mniejszą? I dlaczego. Czy zostać przy tym opisie niemieckiego kolego i zamówić takie jakie on zaleca w ciemno i przeprowadzić test. Mam nadzieję że moja wypowiedź przyda się użytkownikom z nowszymi maszynami GS, a pozostali użytkownicy coś doradzą. Pozdrawiam.
P.S. W linku do pobrania instrukcja o odblokowywaniu GS w danym roczniku.

http://www20.zippyshare.com/v/40062026/file.html

studi - Pon 27 Lut, 2012

djmaly, trochę informacji dla Ciebie i innych to czytających
Rozumiem, że wersja sport w twoim nazewnictwie to wersja F, naked to oczywiście E, więc poliftowe motocykle również były blokowane i można to rozpoznać po numerze VIN jak i po nazwie modelowej w karcie pojazdu: GS500 oraz GS500F to wersje normalne, natomiast wersje GS500U oraz GS500FU to wersje zdławione.
Jeśli chodzi o numery VIN to wygląda to następująco:
BK1111 - 2001, 2002, 2003 niezdławiony
BK3111 - 2001, 2002, 2003 zdławiony
BK4111 - 2004 -> wersja E zdławiony
BK4221 - 2004 -> wersja F zdławiony
BK2111 - 2004 -> wersja E niezdławiony
BK2123 - 2004 -> wersja F niezdławiony

Co do dysz głównych gaźników to na pewno potrzebna jest ich wymiana, wystarczy zaglądnąć do tabeli w oficjalnej serwisówce (strona 9) gdzie przeczytamy:
rodzaj gaźnika: 01DN - normalny, 01DP - zdławiony, 01DS - normalny Columbia/Canada, 01DU - USA
dysza główna: 130 - normalny, 135 - zdławiony

djmaly - Pon 27 Lut, 2012

studi dzięki za te informacje, na to właśnie czekałem. Teraz wszystko mi rozjaśniłeś. Ja mam 01DP wiec jest zdławiony tz był ale jeszcze nie do końca go oddławiłem bo zostały mi tylko do wymiany dysze. Mam gaźniki na stole więc można by było zrobić taki mały manual odnośnie odblokowywanie GS po roku 2004 z ilustracjami i opisem dla potomnych i umieścić to tu wszystko albo przyczepić jakiś nowy temat z materiałami do odblokowywania. Wszystko mogę zrobić bo gaźniki mam na stole tylko zamówię dysze. Z pomocą kolegów z forum można ułatwić życie wielu innym użytkownikom. W dostępnym manualu odnośnie oddławieniu od roku 2004 nie jest nic uwzględnione odnośnie wymiany dysz. Pozdrawiam. Jeszcze raz wielkie dzięki studi.
kempes - Pon 27 Lut, 2012

djmaly, taki poradnik już istnieje. Co więcej, opisane są w nim sposoby na odblokowanie GS'a w zależności od roku produkcji (zmieniały się "blokady"). Z tego co pamiętam są tam też zdjęcia i wykaz części, które należy wymienić. Poszukaj na forum, a jeśli nie znajdziesz to chyba mam to gdzieś na płycie nagrane ;)
kubas32 - Pon 27 Lut, 2012

Witam, mam tę instrukcję oddławiania GS-a przetłumaczoną na język polski i podpisaną przez Huberta Gontarza (kawał dobrej roboty). Mam też GS-a z 2005 roku sprowadzonego z Niemiec i wszędzie w papierach jest napisane GS500U czyli z tego co pisze Studi jest to wersja zdławiona. I tak jest bo nie chce jechać szybciej niż licznikowe około 160km/h. Rzeczywiście djmaly ma rację, gdyż w tej instrukcji dla roczników od 2004 nie jest nic napisane o wymianie dysz. Jednak mając na uwadze tabelkę, którą wcześniej przedstawił Studi to dla roczników od 2004 ma być dysza 130. Skoro zatem djmaly piszesz ze są tam dysze 135 to wygląda na to że trzeba je wymienić na 130. Dzięki za te wszystkie podpowiedzi, bo do dziś myślałem, że wystarczy zakleić ten otworek i przesunąć iglicę, a tu się okazuje, że to za mało i była by próżna prawie robota. Pozdrawiam.
Chrupq - Pon 27 Lut, 2012

djmaly napisał/a:


http://www20.zippyshare.com/v/40062026/file.html


Fajnie zrobiona instrukcja.

Dlaczego pominięto w niej roczniki 2001-2003? Mam GS500 K2 z numerami ramy wskazującymi na blokadę (BK3111), gaźnikiem oznaczonym 01DG (jeśli dobrze pamiętam)... i jakoś tak mało mocy mi w nim było (kupiłem pod koniec sezonu, a chwilę potem choroba sprawiła że do tej pory musiał stać w garażu).

W porównaniu do Kawasaki ER500 jest bardzo ospały. Licznik spokojnie rozkreca się do czerwonego pola, ale nie miałem jeszcze okazji testować V-Max. Bardzo możliwe, że ktoś nie odblokował go do końca (a może wystarczy podregulować i zsynchronizować gaźniki aby dynamika wróciła?). Niebawem biorę się za porządny wiosenny przegląd, przy okazji wezmę gaźniki na warsztat... odblokowywał ktoś gaźnik oznaczony 01DG?

djmaly - Pon 27 Lut, 2012

kempes doskonale wiem że taki poradnik jest bo sam go wrzuciłem kilka postów wyżej. Co z tego że jest jak odnośnie roku 2004 i wyżej jest napisane że należy zakleić dziury i klips na iglicy przestawić i to wszytko. Zrobiłem tak i nie wkręca się wyżej niż 9 tys zalewa go. Zdjęcia są ale ze starszych wersji a np od 2004 roku duł i góra wygląda inaczej, zamieszczam w załączniku bo mam na stole je akurat. Taki poradnik by się przydał tylko zaktualizowany odnośnie tych nowszych wersji po 2004.kubas32 dziś zamówiłem dysze 130 w larssonie, na niemieckim forum też znalazłem że trzeba wymienić dyszę. Dojdą to złoże wszystko i sprawdzę.

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2012 ]
roberto z niemieckiego forum dowiedziałem się że aby oddławić wersję 2001-2003 należy zaślepić dziury w przepustnicach, przełożyć klips na iglicach a dysze wymienić na 115 ale najlepiej by było jakbyś sprawdził jaka masz aktualnie dyszę. Tylko z ta iglica to tak do końca nie jest napisane jasno ale w razie nieprawidłowej pracy szybko można to przepiąć bez demontażu gaźników. GS500 2001-2003 mają po odblokowaniu 45KM a od 2004 mają 48KM.

studi - Pon 27 Lut, 2012

Niestety z rocznikami 2001-2003 jest taki problem, że nie ma nigdzie w sieci, przynajmniej ja nie znalazłem, a szukałem dość długo, ani nowego wydania Hainesa ani oficjalnego suplementu do manuala suzukowskiego więc nie ma nawet gdzie sprawdzić jakie powinny być tak naprawdę rozmiary dysz w zależności od modelu (zdławiony/nie zdławiony) i rynku na który był robiony.
Oficjalny suplement Suzuki ma numer katalogowy 99500-34091-01E więc jak by ktoś go gdzieś trafił to proszę o info na PW.

Co do pomysłu na nową instrukcję dotyczącą oddławiania modeli 2004 -> to jeśli masz ochotę przygotuj ją w formie worda a ja ją zaadaptuje do bazy wiedzy na portalu dla potomnych.

danny - Pon 27 Lut, 2012

Właśnie sprawdziłem VIN: BK4221 :( Tak więc będę w gronie osób wdzięcznych za uaktualnioną wersje instrukcji :)
Chrupq - Pon 27 Lut, 2012

No cóż... odblokowanie będzie kosztowało mnie jakieś 100pln więcej (kupię sobie tego najnowszego haynesa - i tak się przyda przy samorobnym serwisowaniu moto).

edit:

Cytat:

roberto z niemieckiego forum dowiedziałem się że aby oddławić wersję 2001-2003 należy zaślepić dziury w przepustnicach, przełożyć klips na iglicach a dysze wymienić na 115 ale najlepiej by było jakbyś sprawdził jaka masz aktualnie dyszę. Tylko z ta iglica to tak do końca nie jest napisane jasno ale w razie nieprawidłowej pracy szybko można to przepiąć bez demontażu gaźników. GS500 2001-2003 mają po odblokowaniu 45KM a od 2004 mają 48KM.


Dzięki. Jak będę rozkręcał gaźniki to dam znać jakie u mnie są dysze. Czym najlepiej zaślepiać te dziury w przepustnicach?

djmaly - Pon 27 Lut, 2012

Ja zaslepiłem poksipolem. Kolego roberto jak bedziesz w posiadaniu takiego manualu do GS to może stworzymy instrukcję odblokowania od modelu 2001. Pozdrawiam. To co pisałem odnośnie modelu 2001-2003 to z forum niemieckiego od kolegów:

2 Neue Hauptdüsen: #130 [statt #135 (>=K4) bzw. #115 (K1-K3)].Bei K1-K3 muss noch die Nadel auf die 3.Raststufe gesetzt werden und uU muss noch die Gemischregulierung abgestimmt werden (2 5/8 Umdrehungen raus statt 2 Umdrehungen)......

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2012 ]
studi jak tylko dostane dyszę to opiszę krok po kroku z dokładnymi zdjęciami i dam ci znać że zrobiłem manuala do oddławienia modeli 2004->, przejrzysz i ocenisz.

Chrupq - Pon 27 Lut, 2012

djmaly napisał/a:
Ja zaslepiłem poksipolem. Kolego roberto jak bedziesz w posiadaniu takiego manualu do GS to może stworzymy instrukcję odblokowania od modelu 2001. Pozdrawiam. To co pisałem odnośnie modelu 2001-2003 to z forum niemieckiego od kolegów:

2 Neue Hauptdüsen: #130 [statt #135 (>=K4) bzw. #115 (K1-K3)].Bei K1-K3 muss noch die Nadel auf die 3.Raststufe gesetzt werden und uU muss noch die Gemischregulierung abgestimmt werden (2 5/8 Umdrehungen raus statt 2 Umdrehungen)......

[ Dodano: Pon 27 Lut, 2012 ]
studi jak tylko dostane dyszę to opiszę krok po kroku z dokładnymi zdjęciami i dam ci znać że zrobiłem manuala do oddławienia modeli 2004->, przejrzysz i ocenisz.


Ja planuję wraz z remontami wrzucać na bloga opisy czynności konserwacyjnych wraz z fotografiami... a czy jak już przyjdzie co do czego będzie mi się chciało z aparatem lub kamerą babrać i potem to opisywać to wyjdzie w praniu. Muszę poczekać aż temperatury podniosą się do 5-7 stopni, bo garaż mam nieocieplony i nie chcę aby mi łapy marzły ;-)

djmaly - Wto 28 Lut, 2012

Doszły dziś do mnie dysze. Więc zabieram się za robienie manualu jak odblokować GS500 od roku 2004. Pozdrawiam.

[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 ]
Jestem właśnie po wymianie dysz i złożeniu gaźników. Testy już nie długo. Robiłem wiele zdjęć wiec zabieram się za opis.

Chrupq - Sro 29 Lut, 2012

Dotarła do mnie serwisówka H-sa o której pisałem :)

a dane tam takie:
Cytat:

Główna dysza
UK EK do EP 120
UK ER do ES
lewy 125
prawy 122.5
UK ET do EY i K1 oraz późniejsze 115
US EK do EY 122.5
US K1 i późniejsze 127.5



Jak będzie trochę cieplej i uporam się z kilkoma sprawami to rozbiorę swój gaźnik i napiszę jak to u mnie wygląda.

demot - Pon 05 Mar, 2012

mam pytanie, którego chyba nikt nie zadał w tym temacie, a mnie nurtuje xD
czy jest jakieś wytłumaczenie na to, czemu w rocznikach 94/95 przy odblokowywaniu do gaźników zakłada się dysze różnej wielkości? :)

kubas32 - Czw 15 Mar, 2012

Witam kolegów. Zwracam się z prośbą szczególnie do kolegi djmaly. Nie ukrywam że czekam na relacje z odblokowywania GS po 2004 roku. Właśnie na dniach zamierzam się zabrać za odblokowanie mojego GS z roku 2005 i choć tu wszystko było ładnie opisane to taka relacja z prawdziwej akcji zawsze była by pomocna. Pozdrawiam i czekam na odzew.
djmaly - Pią 16 Mar, 2012

Witam wszystkich maniaków GS500 na tym forum i nie tylko:) Przepraszam że długo sie nie odzywałem i nie pisałem nic co z moim odblokowanym GS500. Wczoraj przeszła moja maszyna test. Jestem bardzo zadowolony, pięknie się wkręca. Od dołu czuć już różnice a powyżej 7 tys obrotów rakieta. Nie miałem gdzie ale już jechałem 195 i to nie było koniec. Czynności jakie wykonałem to :

*zakleiłem otwory w przepustnicach z przodu oraz z tyłu
*iglice w jednej jaki i drugiej przepustnicy ustawiłem na 4 pin
*dysze zmienione na 130
*przy okazji rozebrałem gaźniki na części pierwsze i przeczyściłem je i wymyłem starannie.
*później tylko regulacja i synchronizacja gaźników

Dysze wolnych obrotów mam ustawioną na 3,5 obrotu ale przewiduję że i tak pójdzie jeszcze do wyregulowania. Czeka mnie jeszcze wymiana oleju filtr oleju filtr powietrza i świec, na szczęście wszystko już posiadam. Robię właśnie manuala do odblokowanie GS500 po 2004 roku wiec nie bawem będzie już na forum z ilustracjami. Pozdrawiam wszystkim na weekend wybieram się w dalszą drogę może i w góry na przejażdżkę Karpacz itp. Mam tam tylko 120km:P

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2012 ]
Kolego demot Kolega posiadał GS500 z roku '95 i pamiętam jak go odblokowywał to zmieniał dysze na jednakowe 122,5 albo 120 to były chyba te 120 i chodziła pięknie i tak samo jeździła. A dlaczego w manualu są podane różne, zależy to może od regionu w którym znajduje się GS500.

Lukasz18 - Sro 28 Mar, 2012

Witam!

Czy te http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDA5OQ== będą dobre do GS-ki. Otóż mam taki problem, po odblokowaniu przepustnic , przy niskich się dławi , ale przy wyższych obrotach jest moc :D . Aktualnie dysze mam 117.5 . Trzeba będzie wymienić na 115 nie? Tylko nie krzyczcie, że było o tych dyszach :D bo szukam i nie wiem czy to są dobre dysze :suchy:

studi - Sro 28 Mar, 2012

w tym temacie, kilka stron wcześniej przytaczałem w pięknej tabeli wymiary dysz głównych podanych w serwisówce dla modeli odblokowanych http://forum.gs500.pl/vie...p=109011#109011 , podawał to też Chrupq na samej górze tej strony, więc to czy masz zmienić na 115 zależy od rocznika twojej GS'y
Lukasz18 - Sro 28 Mar, 2012

Tak zgadza się , ale czy z larsoona co podałem link , będą pasowały ?
studi - Sro 28 Mar, 2012

wg. tego co zamawiał kol. djmaly, to będą raczej te: http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDMwMA== , różnią się średnicą główki dyszy, gwint taki sam
Lukasz18 - Sro 28 Mar, 2012

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło ;)
Plotuś - Sro 28 Mar, 2012

A kto mi sprawdzi czy ja mam oddławionego ? : :oczami:
Kat - Sro 28 Mar, 2012

Jak poleci 170 to jest dobrze.
studi - Sro 28 Mar, 2012

Plotuś napisał/a:
A kto mi sprawdzi czy ja mam oddławionego ? :

A może należy Cię nauczyć najpierw czytania ze zrozumieniem, to sam dojdziesz do tego czy masz zdławiony czy nie.

Plotuś - Sro 28 Mar, 2012

Czytałem, czytałem i dalej nie wiem. Mój GS najwidoczniej jest w połowie oddławiony, bo wykazuje cechy gs'a zablokowanego, oraz odblokowanego. Albo po prostu nie potraficie się zdecydować i każdy ma inne zdanie, a ja już biedny człowiek nie wiem co robić. Może po prostu rozkręcić wszystko i sprawdzić dysze. :P

Dzisiaj sprawdzałem się z kumplem i byłem trochę zaskoczony gdy on swoim Seatem Ibizą III 2003r. 1.9TDI (101KM) spokojnie mnie odstawił. Może za wiele oczekiwałem od GSa...

studi - Sro 28 Mar, 2012

Plotuś, tak jak ci Kat napisał, najpierw sprawdź jaką masz Vmax no i co masz w papierach, bo może on nigdy blokowany nie był, a jest tylko zamulony
Plotuś - Sro 28 Mar, 2012

Dzisiaj jechałem max 140, ale chyba jeszcze nie potrafię zmieniać biegów dobrze i to dlatego. :wstyd:Max jechałem 150. W dowodzie mam 20kw, a rocznik 1993, więc dławiona była.


Powinien dać radę z tym Seatem ?

studi - Sro 28 Mar, 2012

wydaje mi się, że w takim razie jest on zdławiony, a jeśli sam twierdzisz, że nie umiesz jeszcze zmieniać biegów, to najpierw poćwicz, a potem myśl o oddławianiu
Kat - Sro 28 Mar, 2012

Najłatwiej sprawdzić czy masz zdławiony robiąc serwis gaźników, sprawdzasz czy nie ma jakiś ograniczników na dolotach, czy są kapsle pod plastikowymi dekielkami, na którym rowku jest iglica i jakie są dysze główne. Do tego czy masz standardowe zębatki i czy skład mieszanki jest ustawiony jak trzeba, czy dobre ciśnienie w oponach, czy hamulce dobrze odbijają. Wiele czynników ma wpływ na prawidłową pracę motocykla
Plotuś - Sro 28 Mar, 2012

Dzięki Kat :) Od samego początku mi dużo pomagasz. :padam:


Studi, ja nie myślę jeszcze żeby go oddławiać, tylko chciałbym wiedzieć czy ma już to za sobą. Przejadę się jutro do mechanika, jest tu taki w mojej miejscowości, pogadam z nim, obczaję czy jakiś kumaty gościu i najwyżej zostawię u niego moto na serwis. Czekam tylko za kasą :)

Ciaman - Czw 29 Mar, 2012

Kat napisał/a:
Jak poleci 170 to jest dobrze.


Mój gs poleciał z górki 170 (licznikowe), a był zablokowany...

Plotuś - Czw 29 Mar, 2012

A czy po odblokowaniu poprawia się przyśpieszenie, czy tylko VMAX?
Ciaman - Czw 29 Mar, 2012

W moim przypadku było tak: w przyspieszeniu do 110-120km/h nie odczuwałem różnicy, z zegarkiem na kierze mierzone przyspieszenie porównywalne. Powyżej tych prędkości zablokowany już wymiękał no i v-max zablokowanego u mnie po prostej +- 160 (z większej górki raz miałem 170) a odblokowanym 200 licznikowe z lekkiej górki ;)
Plotuś - Wto 24 Kwi, 2012

Znalazłem fajną stronę. Jeżeli ktoś ma rocznik 89-93 i chcę oddławić to moiżna poczyć : )

http://gs500e.republika.pl/otwarta.htm

[ Dodano: Wto 24 Kwi, 2012 ]
Jeszcze takie pytanie, jest tutaj popełniony błąd w trzecim etapie ?

studi - Sro 25 Kwi, 2012

Ostrzegam będę złośliwy, i nie jest to wymierzone w Ciebie Plotuś ale ogólnie do wszystkich forumowiczów, którzy mają niechęć do czytania starszych tematów czy używania opcji szukaj.

Plotuś napisał/a:
Znalazłem fajną stronę. Jeżeli ktoś ma rocznik 89-93 i chcę oddławić to moiżna poczyć : )


Ja taż znalazłem fajną stronę - nazywa się ForumGS500 i jest tam taki artykuł napisany przez hubertagonciarza -> http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?p=18540#18540

Plotuś - Pią 27 Kwi, 2012

Studi, mam instrukcję ściągniętą z tego forum, oraz widziałem ten artykUł, ale na tej stronce co podałem są fajne fotki i jak ktoś chcesz to zawsze jakaś nowa informacja : )

Proszę kogoś obeznanego o odpowiedź w pytaniu zawartym wcześniej :)

_Kuben_ - Sob 09 Cze, 2012

Witam,
Mam problem, czytałem cały temat i z tego co widzę od różnych piszących tu osób to dysze do rocznika po 2004 r. powinny być 130, taką też wsadził tu z forum djmaly i chwalił, że odblok się totalnie powiódł.
Mam gs 500f z roku 2006, oddałem go swojemu znajomemu mechanikowi na oddławienie. Powiedział mi, że dzwonił do znajomego co pracuje w Suzuki i ten mu powiedział, ze trzeba wstawić 115, no to dzwonie do suzuki chcę zamówić dwie dysze 115 do rocznika 2006, mówią mi że do tego rocznika są tylko 135 albo 130.
No to zaczynam się upewniać, że mój mechanik się myli? Jak ktoś może mnie upewnić, ze do mojego rocznika odblok wymaga wsadzenia dysz tylko i wyłącznie 130 to byłbym wdzieczny, bo fakt, że to dobry mechanik stawił mnie troche w niepewności.

studi - Nie 10 Cze, 2012

Na głównej stronie masz link do pełnej instrukcji serwisowej, a w niej na stronie 22-8 (444 strona pdf'a) jest tabela z parametrami gaźnika, pierwsza kolumna to wersja "pełna" a druga to "zdławiona", pozycja MAIN JET to właśnie dysza główna i jak byk dla odblokowanego #130 a dla zdławionego #135
_Kuben_ - Nie 10 Cze, 2012

Ogromne dzięki Studi, nie ma szans bym sam to znalazł w tej magicznej księdze w obcym języku sciśle technicznym ;)
Zamawiam w takim razie 130.
Byłbym wdzięczny jakbyś jeszcze coś doradził - wystarczy zmiana dysz czy tak jak djmaly zrobił zlecić mechanikowi przestawienie jeszcze iglicy na 4 pin i pozaklejać otwory w przepustnicach?

w suzuki życzą sobie 50 zł za sztukę, patrzałem też w larssonie, czy takowa bedzie dobra?
http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDExNw==

studi - Pon 11 Cze, 2012

w larssonie z tego co pamiętam jest kilka modeli różniących się średnicą i długością gwintu, ale nie pamiętam, która konkretnie ma być.

Co do otworu w przepustnicy to trzeba go zakleić, a co do zawleczki na iglicy, to ustawić gaźniki po wymianie dyszy i zaklejeniu dziurek i zobaczyć jak będzie wszystko razem działać, jak będzie reagował w różnym zakresie obrotów i jaki będzie kolor świec i w zależności od tego zmienić zapinkę na iglicy lub nie.

Tu też informacyjnie podam, że jak zapewne czytałeś podczas regulacji gaźników śrubę składu mieszanki wykręca się o 2.25 obrotu jako punkt startu, więc tu też jest różnica, jak tabela mówi na pozycji PILOT SCREW pozycja startowa to wykręcenie o 3 obroty, no ale to powinien wiedzieć mechanik, który będzie Ci to robić jeśli sam tego nie robisz, ale z tego co pisałeś wcześniej jego wiedza jest powiedzmy niepełna.

johnyl13 - Pią 15 Cze, 2012

Siema, mogę się troche wypowiedzieć na ten temat bo odblokowywałem mojego GS 2001 rok wczoraj. Zablokowany mógł rozwinąć max prędkość 150. Przeczytałem sporo na temat odblokowania i wziąłem się do roboty. Rozkręciłem gaźniki, przestawiłem klips na iglicy, zakleiłem dziury w przepustnicy, zamówiłem dysze w larssonie 120. złożyłem i różnica jest bardzo duża. Motocykl na wyższych obrotach jest bardziej zrywny. Nie testowałem v-max, nie zrobiłem synchronizacji jeszcze, ale jest efekt :) Były jeszcze podkładki pod sprężyną ale ich nie ruszałem, bo były kilku mm grubości i nie miałem pojęcia jak to zeszlifować. Jak ktoś chce się jeszcze czegoś dowiedzieć to pisać :)
studi - Pią 15 Cze, 2012

johnyl13 napisał/a:
zamówiłem dysze w larssonie 120

tak informacyjne w tym roczniku wg. manuala w odblokowanej wersji jest 115

johnyl13 - Pią 15 Cze, 2012

I tak ze 135 na 120 jest różnica. Jest dobrze
_Kuben_ - Pon 18 Cze, 2012

W końcu po zabiegu...
Dysze wymienione na 130 (zakupiłem ostatecznie w Suzuki, w Larssonie 130 były o róznych wymiarach więc dla pewnosći coby nie okazało się że nie pasują czy cuś), dziury w przepustnicy pozaklejane, iglica przestawiona i synchro gaźnik zrobione.
Nie zrobiło to z 500-ki 600 :P ... ale czuć róznicę ;)
Rozpędziłem go do 180, poprawiło się znacznie przyspieszenie jadąc z prędkością powyżej 110/120 km/h, gdyż wcześniej po przekroczeniu tej prędkosci wymagał conieco rozbujania, a manewr wyprzedzania nie był już taki sprawny (mając oczywiście na myśli, iż pojazd wyprzedzany jechał z tożsamą prędkością;)

skazawisla1 - Pon 16 Lip, 2012

Witam chciałabym zapytać jak można sprawdzić (oprócz jazdy), czy motocykl jest zablokowany czy nie ? Sprzedający mówił, że jest 49kM, a w dowodzie pisze 25kWx1,36=34kM. Jeśli jednak jest zablokowany to wiecie może gdzie w Krakowie można niedrogo odblokować?? I czy trzeba zmieniać dowód rejestracyjny jeśli będzie miał większą moc? No i jakie są kary za nie zmienienie danych motocykla? Dziękuję, pozdrawiam :padam:
miziel - Pon 16 Lip, 2012

1. Musiałabyś rozebrać moto, a skoro chcesz oddać do emchanika na oddławienie = nie chcesz go rozbierać
2. Jeśli odblokowywał w Polsce to pewnie nie zmieniał dowodu bo u nas w kraju nikomu się nie chce ;)
3. Poczytaj ten temat z tego co wiem nie jest to trudna sprawa samemu a pewnie przynajmniej z 100 zostanie w ręku
4. Powinno się ;) Ale czy skuterzyści po odblokowaniu skuterów rejestrują je na motocykle?
5. Najpierw ktoś by ci musiał udowodnić, ze masz odblokowany ;)

poli - Sob 21 Lip, 2012

Trzeba rozebrać moto, zależnie od tego gdzie jest zdławiony. 49KM na pewno nie ma, seryjnie GS ma 46KM. Dowód trzeba zmieniać, w dowodzie masz wpisaną moc, u Ciebie (i u mnie też :D ) jest 25kW, a oddławiony GS (przedliftowy) ma 35kW. Kary? Najpierw ktoś musiałby sprawdzać moc motocykla. Policja podczas kontroli tego nie sprawdza, na przeglądzie też tego nie sprawdzają... Jedynie w razie "W" jeśli trafiłabyś na naprawdę upierdliwego ubezpieczyciela, to ktoś to będzie sprawdzał... Ogólnie baaardzo małe szanse, żeby ktoś to sprawdzał, bo masz prawo jazdy kat. A, więc nie masz żadnych ograniczeń dot. mocy pojazdu jaki prowadzisz. Trochę inaczej sprawa będzie wyglądać jak go później sprzedasz komuś, kto by jeździł na kat. A2 (już po zmianie przepisów), ale to raczej już nie Twoje zmartwienie... ;) Jeśli chcesz mieć święty spokój, to warto zmienić dowód, ale raczej nie ma się co tym przejmować, bo nikt kontrolować tego nie będzie. Swoją drogą na początku nie ma sensu odblokowywać sprzętu, najpierw trzeba ogarnąć te 34kM w zakrętach...

pozdrawiam Poli.

demot - Wto 24 Lip, 2012

poli napisał/a:
Jedynie w razie "W" jeśli trafiłabyś na naprawdę upierdliwego ubezpieczyciela, to ktoś to będzie sprawdzał...


Czemu wprowadzasz w błąd jak nie wiesz? Ubezpieczając moto nie podajesz jego mocy, tylko pojemność.

bilder - Wto 24 Lip, 2012

A pojemność jest teraz tylko do wiadomości, stawka za motocykl jest taka sama, nie ma różnicy czy masz 500 czy lytra:D Płacisz tyle samo !! !!
demot - Wto 24 Lip, 2012

Co Ty gadasz? Jest do 249ccm i od 250 ccm. Akurat przykład który podałeś się zgadza, ale nie za każdą pojemność płaci się tyle samo.
studi - Wto 24 Lip, 2012

demot, to zależy od ubezpieczyciela, i tak jak pisze bilder, w Allianz masz tylko podział do 50 ccm i pow. 50 ccm, co nie oznacza, że u innych ubezpieczycieli nie jest inaczej
skazawisla1 - Pią 10 Sie, 2012

szukam kogoś kto sam odblokowywuje GS-y,zna się na tym lub zna tani warsztat:) pisać na priv;]
Vardoger - Sob 11 Sie, 2012

witam
Też mam zablokowanego, taki kupiłem razem z certyfikatem tutaj w UK od starszej pani która przez ostatnie 4 lata wyjeździła....600km..:-)
oto on:

link bezposredni:

http://img803.imageshack....an001ssssss.jpg


jak widać Vmax wg tego to 150kph a moc maksymalna rozwija przy 8300rpm
testowałem go na prostej autostradzie i bezwietrznej pogodzie przy mojej masie całkowitej pewnie z 120kg :-0 i wzroscie185cm, rozbujała się chwilowo do 147kph i za nic na 6 nie chciała się wkręcić powyżej tych 8200rpm, jednak oceniam ze stała prędkość jaką da rade ze mną na pokładzie moja Suzi utrzymać to koło 135 - 140kph i w okolicach 7400rpm czyli max momentu, przyznam się szczerze na 5 nie próbowałem, oczywiście żadnego odcięcia nie ma, czasem przy za "wolnym" wbijaniu czy redukcji (buciory) potrafi mi się w ułamku sec. rozkręcić wyraźnie !!ponad 10k.
Pzdr

Savage - Pon 15 Paź, 2012
Temat postu: Oddławienie GS500 2007r
Witam,
mam problem z oddławieniem swojego GSa wersja 36KM z 2007r.
Problem w tym, że mam oznaczenie gaźnika 01DF i na forum nie spotkałem opisu takiego gaźnika. Opis oddławiania zatrzymuje się na wersjach powyżej 2000roku.
Przeczytałem cały wątek o oddławianiu GSa, ale nie znalazłem pewnej recepty na oddławienie swojej wersji.
Krócce ssące są normalne (niezwężone), podkładek ograniczających wychylenie przepustnic już nie bo je wyjąłem, przepustnica nie ma nawierconej dziurki na wysokości 37mm. Pod nylonową podkładką iglicy mam też stalową podkładkę którą niby w starszych wersjach GSów trzeba usunąć, ale czy w mojej też tego nie wiem. Dysza główna 130.
I jeszcze ważne pytanie czy pod dekielkami od przepustnic powinienem mieć te malutkie oringi, które są tak podkreślane w opisie oddławiania? U mnie ich nie ma a silnik pracuje normalnie. Mój gaźnik wygląda inaczej niż te starsze jest tak mnóstwo wężyków i ma podłaczony EGR z tego co się zorientowałem.
Będę wdzięczny za jakąś pomoc.
Pozdrawiam
Taki posiadam gaźnik : http://forum.gs500.pl/download.php?id=2722

simin - Pon 15 Paź, 2012

W rocznikach po 2004 z tego co kojarzę blokowanie ograniczyło się do otworów w przepustnicach i rozmiarach dysz.

Poszukaj pliku gs500_oddlawienie.pdf - tam jest też instrukcja do rocznika 2004. Od tamtej pory nic się chyba w gaźnikach nie zmieniło.

Savage - Pon 15 Paź, 2012

Ściągnąłem ten plik o którym piszesz. Niestety ja nie mam nawierconego otworu w przepustnicy, a dysze jak pisałem dość duże bo 130. Zamówiłem dysze 115 i spróbuje sprowadzić gaźnik do wersji 01DE.
To jest chyba podstawowa niezblokowana wersja tego gaźnika który posiadam, bynajmniej tak wywnioskowałem z serwisówki. Może to wystarczy, na pewno dam znać jak już coś zmienię.

simin - Pon 15 Paź, 2012

Mówiłeś że czytałeś ten temat...

Savage napisał/a:
Niestety ja nie mam nawierconego otworu w przepustnicy, a dysze jak pisałem dość duże bo 130
Dysze masz 130 tak jak niezblokowane gaźniki tego rocznika (serwisówka cytowana w tym temacie przez Studiego - strona 444). Zblokowane miały dysze 135. Nie wiem czemu chcesz je zmieniać na 115...

Skoro nie masz otworów w przepustnicy skąd wiesz że masz GS'a zblokowanego? Jak dla mnie nie jest zdławiony...

Gdzieś tu Studi pisał o rozszyfrowaniu po numerze VIN czy był oryginalnie zblokowany czy nie. Ale w Twoim przypadku powiedział bym że albo nie był albo ktoś już go odblokował.

Johnybravo - Sro 17 Paź, 2012

Witam

Mam małą zagwozdkę powstałą przy próbie odblokowania gs'a. Motocykl to rocznik 94. Jak go kupiłem wykazywał wszystkie objawy, które można przypisać zablokowanej wersji.


Rozebrałem gaźniki i dokładnie je wyczyściłem, wymieniając przy okazji wszystkie oringi na nowe. Kupiłem również nowe zaworki iglicowe. Po wyjęciu gaźników okazało się, że z krućców wycięte są już te ograniczniki przepływu, jednak dysze w gaźniku były 130, a iglice na środkowym nacięciu. W takim stanie motocykl osiągał 140 km/h.

Sugerując się opisem oddławiania gs'a kupiłem nowe dysze 122,5 i 125 oraz podniosłem iglice do góry o jeden ząbek. Dekle nie posiadały żadnych ograniczników wzniosu iglicy.

Poskładałem do kupy, wyregulowałem i zsynchronizowałem. Poziom paliwa w gaźniku jest odpowiedni. Niestety motocykl nie odzyskał wigoru, a nawet trochę go stracił. Osiąga teraz tylko 130 km/h. Na postoju na obroty wkręca się ładnie, nie kopci, obroty spadają płynnie bez żadnych zawieszeń.

Podniesienie iglicy maksymalnie do góry nie zmieniło właściwie nic. Mieszanka się wzbogaca, świece czernieją, a motor dalej leci tylko 130.

Teraz pytanie. Ponieważ przy 130 km/h motocykl zaczyna przerywać, trochę zwolni, za chwilę przyspieszy... rozumiem, że dalej jest to wina zasilania silnika?
Jest jeszcze jedna sprawa, rury wydechowe mam lekko uderzone o krawężnik, czy możliwe jest, że takie zachowanie motocykla to wina właśnie zmniejszonej średnicy rur wydechowych? Na chłopski rozum, tłumaczę sobie że gdyby to była wina zagiętych rur, motocykl rozpędził by się do tych 130 km/h i płynnie by jechał, tymczasem w okolicach tej prędkości motocykl zaczyna przerywać. To samo dzieje się na niższych biegach. Nie przekroczy 7 tys. obrotów. Co w takim wypadku radzicie?

barmani1 - Sro 17 Paź, 2012
Temat postu: mam GSa z 2002 pare dni czy blokowali wtedy?
mam GSa z 2002 pare dni czy blokowali wtedy?
simin - Sro 17 Paź, 2012

Gdzieś w tym temacie znajdziesz odpowiedź. Jest podane kilka sposobów na określenie czy GS jest zblokowany.
sezrg - Sro 17 Paź, 2012

barmani wez uzyj opcji szukaj.znajdziesz na pewno.wieze w ciebie
barmani1 - Czw 18 Paź, 2012

a nie wystarczyło zamiast pisać poszukaj, poprostu pomóc?:)
Machu - Czw 18 Paź, 2012

studi napisał/a:
djmaly, trochę informacji dla Ciebie i innych to czytających
Rozumiem, że wersja sport w twoim nazewnictwie to wersja F, naked to oczywiście E, więc poliftowe motocykle również były blokowane i można to rozpoznać po numerze VIN jak i po nazwie modelowej w karcie pojazdu: GS500 oraz GS500F to wersje normalne, natomiast wersje GS500U oraz GS500FU to wersje zdławione.
Jeśli chodzi o numery VIN to wygląda to następująco:
BK1111 - 2001, 2002, 2003 niezdławiony
BK3111 - 2001, 2002, 2003 zdławiony
BK4111 - 2004 -> wersja E zdławiony
BK4221 - 2004 -> wersja F zdławiony
BK2111 - 2004 -> wersja E niezdławiony
BK2123 - 2004 -> wersja F niezdławiony

Co do dysz głównych gaźników to na pewno potrzebna jest ich wymiana, wystarczy zaglądnąć do tabeli w oficjalnej serwisówce (strona 9) gdzie przeczytamy:
rodzaj gaźnika: 01DN - normalny, 01DP - zdławiony, 01DS - normalny Columbia/Canada, 01DU - USA
dysza główna: 130 - normalny, 135 - zdławiony


skazawisla1 napisał/a:
Witam chciałabym zapytać jak można sprawdzić (oprócz jazdy), czy motocykl jest zablokowany czy nie ? Sprzedający mówił, że jest 49kM, a w dowodzie pisze 25kWx1,36=34kM. Jeśli jednak jest zablokowany to wiecie może gdzie w Krakowie można niedrogo odblokować?? I czy trzeba zmieniać dowód rejestracyjny jeśli będzie miał większą moc? No i jakie są kary za nie zmienienie danych motocykla? Dziękuję, pozdrawiam :padam:


Kat napisał/a:
Najłatwiej sprawdzić czy masz zdławiony robiąc serwis gaźników, sprawdzasz czy nie ma jakiś ograniczników na dolotach, czy są kapsle pod plastikowymi dekielkami, na którym rowku jest iglica i jakie są dysze główne. Do tego czy masz standardowe zębatki i czy skład mieszanki jest ustawiony jak trzeba, czy dobre ciśnienie w oponach, czy hamulce dobrze odbijają. Wiele czynników ma wpływ na prawidłową pracę motocykla


miziel napisał/a:
1. Musiałabyś rozebrać moto, a skoro chcesz oddać do emchanika na oddławienie = nie chcesz go rozbierać
2. Jeśli odblokowywał w Polsce to pewnie nie zmieniał dowodu bo u nas w kraju nikomu się nie chce ;)
3. Poczytaj ten temat z tego co wiem nie jest to trudna sprawa samemu a pewnie przynajmniej z 100 zostanie w ręku
4. Powinno się ;) Ale czy skuterzyści po odblokowaniu skuterów rejestrują je na motocykle?
5. Najpierw ktoś by ci musiał udowodnić, ze masz odblokowany ;)


[ Dodano: Czw 18 Paź, 2012 ]
barmani1 napisał/a:
a nie wystarczyło zamiast pisać poszukaj, poprostu pomóc?:)


A jak szukałeś?

simin - Czw 18 Paź, 2012

Cytat:
a nie wystarczyło zamiast pisać poszukaj, poprostu pomóc?:)
Nie, bo nikt tu raczej nie uczy się na pamięć VIN wersji zblokowanych, czy coś w tym stylu.

Czyli pytanie które zadałeś znaczy "Czy zamiast pisać poszukaj nie wystarczyło poszukać za mnie i mi to napisać?".

Co zresztą Machu właśnie uczynił... Należy się dla niego za to + od Ciebie.

Więcej chęci i wytrwałości w szukaniu informacji życzę :)

barmani1 - Czw 18 Paź, 2012

Machu WIELKI dzieki oczywiscie + for u, reszty nie bede komentował, ale też dzieki....
simin - Czw 18 Paź, 2012

barmani1 napisał/a:
reszty nie bede komentował
Nie wiem czemu się obruszasz.

Dodajesz post w temacie w którym są wszystkie odpowiedzi jakie Cię interesują, ale nie chce Ci się przeczytać 16 stron, więc dorzucasz do tematu dodatkowe posty żeby ktoś poszukał za Ciebie. Nie dość że nie chce Ci się poszukać samemu czegoś co masz właściwie podane na tacy, to utrudniasz szukanie innym użytkownikom którzy będą musieli przegrzebywać się przez pytania na które odpowiedzi są dane 3 strony wcześniej.

Ale koniec OT .

Johnybravo - Wto 23 Paź, 2012

Witam,

Popytałem tu i tam... okazało się, że zagięte kolektory nie mogą być przyczyną tego że gs w czasie jazdy kręci się wyłącznie do 6 tys...

Polecono mi natomiast by spróbować dać inne dysze. Obecnie mam 125 i 122,5, a spróbować dać obie 120.

Póki co zrobione jest wszystko co zostało opisane w pdf'e dotyczącym odblokowywania. Niestety gs wigoru nie odzyskał.

Od poprzedniego posta nakręciłem na nowych świecach około 100 km i wszędzie mówią, że świece wyglądają prawidłowo.

barmani1 - Wto 23 Paź, 2012

tak informacyjnie w dowodzie mam, że niby odblokowany
a cytując:

djmaly, trochę informacji dla Ciebie i innych to czytających
Rozumiem, że wersja sport w twoim nazewnictwie to wersja F, naked to oczywiście E, więc poliftowe motocykle również były blokowane i można to rozpoznać po numerze VIN jak i po nazwie modelowej w karcie pojazdu: GS500 oraz GS500F to wersje normalne, natomiast wersje GS500U oraz GS500FU to wersje zdławione.
Jeśli chodzi o numery VIN to wygląda to następująco:
BK1111 - 2001, 2002, 2003 niezdławiony
BK3111 - 2001, 2002, 2003 zdławiony
BK4111 - 2004 -> wersja E zdławiony
BK4221 - 2004 -> wersja F zdławiony
BK2111 - 2004 -> wersja E niezdławiony



MAM BK2111 w vin ale moje moto jest z 2002r.:)

Johnybravo - Czw 25 Paź, 2012

Witam,
Nie czekając na odpowiedź zamontowałem dziś dysze 120, śruby składu mieszanki wykręcone o 2,25 obrotu, iglica na 4 rowku od góry, poziom paliwa prawidłowy, kolor świec prawidłowy.

Niestety motocykl jedzie jeszcze gorzej niż na dyszach 125 i 122,5. Podczas jazdy maksymalnie zakręci się do 6 tys i osiąga tylko 120 km/h. Z poprzednimi dyszami gs szedł 130.

Zanim cokolwiek zacząłem grzebać były dysze 130 i iglica na 3 rowku. Z takim ustawieniem motor szedł 140 i kręcił się do 7 tys.

Niestety gdziekolwiek pytałem to nikt mi nie był w stanie pomóc. Z tej racji chyba powrócę do pierwotnego ustawienia z dyszami 130 i zostawię to tak jak jest.

PS. Poniżej wklejam zdjęcie z podpisanymi wymiarami oringów, jakby ktoś chciał sobie zakupić je zanim rozgrzebie gaźniki.


Edit:

W pokrywach gaźników wyciąłem te 3 wypustki:


Niestety ale poprawy wciąż nie ma, może odrobinkę. Spróbuję podnieść iglice o jeszcze jeden ząbek, ale wątpię by to nagle sprawiło, że gs będzie się kręcił tak jak powinien.

studi - Pią 26 Paź, 2012

Johnybravo, czy byłbyś tak miły i podał rocznik swojego GS'a bo jakoś w postach nie widzę, chyba, że przeoczyłem, wtedy będę w stanie odrobić za Ciebie pracę domową i przeczytać co jest napisane w manualu, takie fajne tabelki jak np. ta poniżej.

Dla przykładu dla rocznika 2004 pierwsza kolumna oddławiony, druga zdławiony i co czytamy
dysza odpowiednio 130 lub 135
iglica model 5DH57 dla obu na 3-cim rowku
wolne obroty dla obu wykręcone o 3 obroty

Przy okazji masz również model gaźnika np. BSR34-01DN dla oddławionego

Johnybravo - Pią 26 Paź, 2012

studi napisał/a:
Johnybravo, czy byłbyś tak miły i podał rocznik swojego GS'a bo jakoś w postach nie widzę, chyba, że przeoczyłem, wtedy będę w stanie odrobić za Ciebie pracę domową i przeczytać co jest napisane w manualu, takie fajne tabelki jak np. ta poniżej.


Chyba już pisałem że rocznik to 93.

Ale spokojnie pracę domową odrobiłem dokładnie. Przegrzebałem dokładnie forum angielskie i niemieckie. Rozmiary dysz i możliwości dalszej poprawy mam już w małym palcu.

Całe szczęście dzisiaj doszedłem do tego co się dzieje. Dobrze myślałem, że to kwestia zasilania paliwem. Poziom paliwa w czasie jazdy w gaźnikach spadał. Dziwne, bo zaworki iglicowe i ich gniazda są nowe.

Przestudiowałem ponownie rysunki i opisy układu paliwowego i dotarłem do czegoś, co było przyczyną wszystkich dotychczasowych problemów. Wyobraźcie sobie, że ktoś podpiął odpowietrzenie gaźników do airboxa, zrobił to na tyle estetycznie (wpasowany króciec itp) że przyjąłem to jako rozwiązanie fabryczne, nigdzie na rysunkach nie było jednoznacznie widać gdzie ten wąż jest podpięty. W hondzie cb 500 odpowietrzenie gaźników jest właśnie podpięte do airboxa. Ciś mnie dziś tknęło i odpiąłem ten przewód od gaźników i nagle eureka! Motocykl ożył. Kręci się po pełnej skali na obrotomierzu, a jak się dobrze przytuli do baku, to dzielnie ciągnie do 200 km/h.

Dzięki za wszelką pomoc, operacja odblokowania gs'a zakończona pomyślnie.

Pozdrawiam

blueboys16 - Nie 24 Lut, 2013

Hej panowie dopisuje aby nie tworzyć tematów. W swoim gsie z 97 roku mam gaźnik od nowszej wersji(taki co wakuometr sie wpina w inne miejsce). I według mego rocznika powinienem mieć dysze 115 i takie mam. Ale sie okazało że mam gaźnik zablokowany jednak. Mam te ograniczniki na pokrywkach i mam podkładke metalową pod tą plastikową na iglicy. Tym sie zajmę bez problemu. Ale nie wiem co ze spręzynami bo moje mają 102mm. Według pdfa mają mieć 105mm a zablokowany 95mm. Jak myślicie zamawiąc spręzyny 105mm czy prubiwac na tych 102mm?
demot - Nie 24 Lut, 2013

Kiedyś pewnie miały 105 :P
NYCHA - Wto 26 Lut, 2013

Pogubiłem się troszkę. W tym temacie mamy dwa zdjęcia, które się różnią a są prawidłowe. Wobec tego mam pytanie, które jest bardziej prawidłowe :) ?
dodane przez kolegę Patrykg88
czy
dodane przez kolegę Jacka

Różnią się tym, że na pierwszym jest prowadnica sprężyny, a na drugim wygląda tak jakby była całość zdjęta i został tylko trzpień na którym się tą prowadnicę osadza.

NYCHA - Pią 01 Mar, 2013

Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie ?? ?
KAZIU - Sob 16 Mar, 2013

Może ktoś ponownie wrzuci tego pdf-a bo żaden nie działa już moje moto z 96 r.Thanks :)
blueboys16 - Sob 16 Mar, 2013

Wrzuciłem pdf-a prosze:
http://hostuje.net/file.p...955ccc7532009a9

KAZIU - Nie 17 Mar, 2013

NYCHA napisał/a:
Pogubiłem się troszkę. W tym temacie mamy dwa zdjęcia, które się różnią a są prawidłowe. Wobec tego mam pytanie, które jest bardziej prawidłowe :) ?
Obrazek dodane przez kolegę Patrykg88
czy
Obrazek dodane przez kolegę Jacka

Różnią się tym, że na pierwszym jest prowadnica sprężyny, a na drugim wygląda tak jakby była całość zdjęta i został tylko trzpień na którym się tą prowadnicę osadza.



Dołączam się do pytania bo w instrukcji (PDF) nie jest to wyjaśnione.U mnie jest taka jak na 2 foto, poza tym w moto wszystko już oddławione dysze, spreżyna, krućce prucz tylko tej pokrywki.Jak to powinno wyglądać dokładnie ??

blueboys16 - Nie 17 Mar, 2013

Wydaje mi się że powinno być tak jak na 1 foto. Myślę ze jakąś miniszlifierką albo pilniczkiem można by to usunąć.
Vankel - Sro 08 Maj, 2013

Odświeżę nieco temat, ostatnio rozbierając gaźnik w celu zlokalizowania brania lewego powietrza przeglądnąłem z grubsza części w gaźniku, (okazało się też, że membrany przepustnic są do wymiany) mam teraz pytanie odnośnie tulejek włożonych do przepustnic. Czy to jest jakiś patent na odblokowanie? Czy to ma spełniać jakieś inne zadanie :zdziwko:




Bo generalnie wychodzi na to że i tak mam ją zablokowaną dysza jest 135 i rowek iglicy na 3 ząbku a v-max 144km/h.
Dysze już zamówiłem natomiast zastanawiam się czy tak mam zostawić tą przepustnicę?

simin - Sro 08 Maj, 2013

Wygląda to na patent na zaślepienie otworów...

osobiście tulejki bym wywalił i zaślepił jakimś klejem, co nie miałoby wpływu na ciężar przepustnic, chociaż nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie :)

blueboys16 - Sro 08 Maj, 2013

Myśle że ciężar ma znaczenie, bo przepustnica podnosi się do góry poprzez podciśnienie. Wywal te tulejki i zaklej klejem te dziurki jak simin radzi.
Vankel - Czw 09 Maj, 2013

Ok, tak zrobię, spróbować nie zaszkodzi :] pokombinuję może poxiliną, a to jak wiadomo dobre na dziurki. :P
Kurczak - Pon 13 Maj, 2013

hej,

mam pytanko.
mam taki kapturek jak w poscie NYCHA na pierwszym obrazku. jak powinna być długość prowadnicy spręzyny dla oddaławienia? mam niezłą rzeźbę w gaźnikach i musze to ogarnąć.

miro7005 - Wto 14 Maj, 2013

tu masz kolego wszystko pisze :)
nic nie piszą o długości prowadnicy na sprężynę , tylko żebyś nie miał takiego plastiku.
http://hostuje.net/file.p...955ccc7532009a9

Kurczak - Czw 16 Maj, 2013

Witam,

Panowie i Panie potrzebuję numeru suzuki spreżyny o długości 105 mm lub numer VIN moto który to ma. w suzuki nie mogą sprawdzić długości sprężyny tylko po VIN mogą wyszukać.

Ultimate - Pią 17 Maj, 2013

Witam.
Jako że mój GS leci tylko 150 km/h (rama GM51B , rok 1998) prosił bym szanowne grono o polecenie na terenie Warszawy bardzo dobrego serwisu gdzie wstawię moto i wyjadę wersją ~180 / 190 km/h. Pomimo że koledzy tak ładnie opisali co i jak, nie interesuje mnie opcja "zrób to sam" bo nie mam gdzie ani umiejętności. Z góry dziękuje :)

spectraBlue - Pon 20 Maj, 2013

Szukam konkretnego info do oddławienia modelu:

gs500 r. 2002 k2 Vin BK3111 pochodzenie Francja
gaźnik 01DG (dziwne bo główną dysze mam 115 poboczne 60 i 17,5 co wskazuje na wersje oddławioną, w przeciwieństwie do dowodu)

Chciałbym żebyście pomogli mi w kwestiach:

- dyszę czy są dobre do wersji oddławionej (wydaje mi się, że tak)
- założyć podkładkę na 4 karb? (była na środku)
- usunąć białą podkładkę na iglicy?
- wymienić sprężyny? mają ok 102mm
- usunąć podkładki na deklach? (mam usuwalne)
- i jak wkręcić (ile obrotów) jet screw czyli śrubę przy pływakach?

będę wdzięczny za każdą pomoc.

mario35712 - Pon 19 Sie, 2013

Tak sobie dziś z nudów poczytałem ten temat, z nudów ponieważ wydawało mi się że mam odkietowanego swego GS'a teraz twierdzę inaczej. Mam model z 96 roku sprowadzonego z Niemiec (1-szy właściciel u nas w kraju). Jeździłem długo takim w stanie jakiego zakupiłem gdyż po kupnie oddałem go do mechaników (jest ich 2-óch) na tzw. przegląd tj. zawory, gaźniki czyszczenie i synchronizacja no i cieknąca laga. Wydawali się że znają się na robocie czego dowodem była reputacja na dobrym poziomie no i "zlot" motocykli pod ich warsztatem. Powiedziałem im że jak znajdą zdławienie gdzieś w trakcie prac (w papierach taką adnotację mam) to by poinformowali mnie o ewentualnych kosztach związanych z tą operacją odblokowania. Jak się okazało to nie mam zablokowanego ponieważ oni nic tam nie znaleźli. Skasowali mnie za ten tzw. "przegląd" na dość pokaźną sumę a w gaźniki nawet nie zajrzeli (sytuacja opisana dalej).Po pewnym czasie zacząłem się denerwować że kumpel który ma motocykl według parametrów producenta słabszy to mnie "dyma" jak chce. Mając wolny dzień i trochę odwagi by bebeszyć swoją maszynę dorwałem się do gaźników. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak objemki łączącej gaźior z airBoxem dalej przetyrana jedna śróbka od regulacji mieszanki (nie do wykręcenia - metodą wiercenia problem z głowy) na końcu zwężka zmiejszającą przelot pomiędzy gaźnikami a krućcem (taką ja blokadę znalazłem nietypową). Tu mnie dziwi że w .pdfie w moim roczniku nie znalazło się nic na ten temat. Poza tym nie mam w przepustnicy żadnego otworu pokazanego w ilustracji autora poradnika oraz stalowej podkładki. Myślałem że odblokowałem cudem swoją maszynę, myliłem się bo pamiętam że mam jeszcze dyszę 117,5 zamienię na 115(na postoju zalewa bo ma muła ruszyć). C-klip jakoś fartem ustawiłem na 4 karb więc jest dobrze no i zmierzę sprężynkę. Piszę ponieważ zdziwiło mnie że miałem tą zwężkę a może ktoś też to ma i przeoczy ten krok gdyż nie jest on podany jak już wcześniej wspomniałem. Tak więc od czasu mojego grzebania i wywalenia parę dobrych stów na tych tzw. mechaników robotę biorę w swoje ręce o ile nie wymaga ona specjalistycznych narzędzi. Jak coś pisałem bez sensu to sorry nie jestem dobrym wykładowcą.
lukasW124 - Wto 20 Sie, 2013

mario35712, też mam 96 i zadnych zwężek nie ma. Z tego co pamietam wszystko sie zgadza z instrukcją.
mario35712 - Sro 21 Sie, 2013

Ja miałem na pewno zwężki.Zmniejszały przelot do cylindra o jakieś 10mm średnicą. Pewnie jest tak jak mówisz ale ja tylko podaję jaka u mnie sytuacja zaistniała.
daniel081092 - Pon 18 Lis, 2013

Witam. Zamierzam oddławić GS500U z 2005 roku. Z poradnika dowiedziałem się, że jest potrzebna przepustnica bez otworów. Problem jest w tym ,że nigdzie nie mogę znaleźć tej części. Proszę o informacje :) .
simin - Pon 18 Lis, 2013

ASO, albo zaklejenie otworów.

+ oczywiście dysze nowe.

daniel081092 - Pon 18 Lis, 2013

W poradniku nie było nic o nowych dyszach w tym roczniku, na pewno jest to konieczne? Czym można zakleić te otwory?
Vankel - Pon 18 Lis, 2013

Zaślep dziury poxiliną (Ja tak zrobiłem i sobie chwalę :P ). Dysze musisz zmienić na 130 (zdławiona to 135), inaczej będzie moto "muliło" przy wysokim zakresie obrotów. Iglicę zostaw na 3 ząbku od góry.
Link do dyszy:
http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDMwOQ==

Hansiwo - Sro 04 Cze, 2014

Witam posiadam GS500f 2004r, wersja (BK) zadławiona. Mam pytanie czy jest ktoś w stanie mi to porządnie oddławić (okolice Grodzisk Mazowiecki). W serwisie krzyknęli ponad 400 ^^.
Radek887 - Pią 08 Sie, 2014

Witam
Wie ktoś gdzie mogę dostać sprężynę o długości 105mm, potrzebną do odblokowania gs'a z 96 roku

malinovy - Wto 12 Sie, 2014

oplaca sie oddlawiac gs'y? Jakie sa roznice w osiagach?
toffic - Wto 17 Lut, 2015

Panowie pomóżcie upewnić się, czy mam zdławioną wersje:
pokrywki membran takie jak na zdjęciu

dysze główne 117,5
sprężyna 90mm
oznaczenie gaźnika 02DB

studi - Sro 18 Lut, 2015

toffic, za instrukcją serwisową:
02DB stosowany w latach 1997-2000 w modelu E-22 (niemcy) oraz w roku 1997 w modelu E-04 (Francja)
Dysza główna #117,5 wersja zdławiona

no i by się zgadzało bo jak byś przeczytał temat o oddławianiu dokładnie to byś wiedział, że tak wyglądająca pokrywka jest od wersji zdławionej.

toffic - Sro 18 Lut, 2015

Pokrywka tak, racja, tylko lekko w błąd mnie wprowadziła przepustnica ta plastikowa bo nie miała otworów. Ale jak dobrze popatrzyłem, to ktoś po prostu je zakleił :wstyd:
Czyli zamówić dysze i sprężyny, ustawić jak trzeba ma być 48KM, dzięki za pomoc :)

krispoz - Sob 28 Lut, 2015

Prośba o pomoc w doborze dysz.
Otóż w mojej wersji (2003r.) gaźnik wygląda tak jak na tym zdjęciu:
http://www.fotosik.pl/pok...fd3b219c01.html

Dysza zaznaczona na czarno nr 1 nie ma żadnych oznaczeń
Dysza zaznaczona na czerwono nr 2 ma oznaczenie z boku o wartości 17,5
Dysza zaznaczona na zielono nr 3 ma oznaczenie od góry 6,0

I teraz pytanie co z tymi dyszami zrobić?

Jeśli chodzi o ogranicznik otwarcia przepustnicy to wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pok...3b9f19bf06.html

I teraz pytanie czy usunąć tylko te wystające elementy zaznaczone na czerwono czy usunąć całą podkładkę zostawiając tylko ten wierzchołek a może usunąć cały ten element razem z wierzchołkiem?

Dodam, że przepustnice były z dziurami (będę zaklejał) oraz sprężyny były 95mm, które też wymienię na 105mm.

Z góry dzięki za pomoc.

Niunia89 - Wto 03 Mar, 2015

Siemka
Ja miałam wersje 34 km :) rok 95 : zmiana dysz z 1,3mm na 1,2mm zmiana poziomu iglicy i cos tam jeszcze , a do tego regulacja gażników wymiana olejów i spokojnie wyciaga 160km, jak narazie ... niestety pogoda nie pozwala , na 3 biegu ciagnie mi do 130km obrotomiez ciagnie do 11,5 tys bez zadnego dławienia :)
tak ze tak to wygląda u mnie :)

krispoz - Sob 04 Kwi, 2015

Zrobiłem wszystko co było napisane w instrukcji tj:
- wymiana dysz na 115
- usunięcie ograniczników otwarcia przepustnic
- zmiana poziomu iglicy
- wymiana sprężyn

Mimo to motocykl nie uzyskał większej prędkości niż 140 km/h. Jedyna rzecz jaka nie była robiona to synchronizacja gaźników. Czy zrobienie synchronizacji pomoże? Motocykl normalnie odpala, nie dusi się, nie gaśnie itp.

Motocykl z rocznika 2003.

simin - Sob 04 Kwi, 2015

Samo synchro nie pomoże za dużo chyba w tej sytuacji - generalnie nawet na zblokowanych gaźnikach 150-160 moto powinno iść bez problemu.

sprawdź rozmiar zębatek. Ile obrotów masz na 6. biegu przy 140?

krispoz - Sob 04 Kwi, 2015

Przy prędkości 140km/h mam 7tys obrotów 6tys 120km/h itd. Przeczytałem trzeci raz całe forum i zastanawiam się czy może króćce sprawdzić. Oczywiście otwory w prowadnicach również zakleiłem.
DonCyrulone - Nie 05 Kwi, 2015

Witam.

W zeszłe wakacje kupiłem GS500F z 2004r (wiele wskazuje na to, że przed właścicielem który był przed mną była ona w Francji). Trochę pojeździłem zanim oddałem ją do regulacji zaworów i gaźników gdyż nie miałem finansów na to. Jak już ją po ok miesiącu oddałem do serwisu to koleś mi zadzwonił że jest zblokowana i czy chce ją odblokować. Powiedział że można albo nowe nieblokowane gaźniki kupić albo jego znajomy robi to jakimiś swoimi sposobami i że nie miał z tym nigdy problemu. Z przyczyn pieniężnych zdecydowałem się oczywiście na tą drugą opcje. Jak dostałem ją z powrotem to trochę pojeździłem i zauważyłem że przy niższych obrotach ma strasznie muła, a na zimnym to ciężko było wgl z miejsca ruszyć. Na wyższych obrotach (szczególnie na pełnej manetce też miał trochę muła). Poza tym działa się dziwna rzecz (nie sprawdzałem często tego przed odblokowaniem bo nie chciałem go żyłować zanim nie zrobi regulacji ale na 90% to nie występowało). Mianowicie po jechaniu na ful lub prawie ful manetce i odjęciu gazu motor jakby na chwile odcinało i dopiero potem gaz "ustawiał" się na właściwą pozycje. Był to koniec sezonu więc pojechałem z tym na gwarancje dopiero w następnym. Po tym serwisie było już dużo lepiej. Podobno wymienił dyszę, chyba jeszcze coś z tą przepustnicą podciśnieniową zrobił i wyregulował. Na niższych i średnich obrotach szedł jak trzeba, jedynie pomiędzy 6k-7k trochę go jeszcze dławiło trochę no i z czasem na wyższych też zaczło (ale powiedział że to się może jeszcze rozregulować). No i niestety problem z "odcinaniem" po odjęciu gazu nie zniknął. Pojechałem z tym jeszcze raz, powiedziałem jak sprawa wygląda. Wyregulował go, ku mojemu miłemu zaskoczeniu do 5,5k idzie jeszcze lepiej niż przed tym. Problem jednak dalej pozostaje przy 6k-7k a może się nawet trochę nasilił :/ No i problem z odcinaniem gazu jakby trochę złagodniał ale dalej jest. Powiedział że jeszcze ewentualnie może jakieś sprężynki na twardsze wymienić a jak nie pomoże to albo się przyzwyczaję albo z powrotem zblokować albo poszukać odblokowanych fabrycznie gaźników.

Co o tym sądzicie?

studi - Nie 05 Kwi, 2015

DonCyrulone, bardzo dużo wiedzy znajdzesz już w gotowych tematach na forum, przejżyj pierwsze 11 grup tematycznych z tego spisu -> http://forum.gs500.pl/portal.php?show=2 a wiele Ci się rozjaśni, problemy, które podajesz są można by powiedzieć typowe.

Problemem może być to, że twój mechanik lub jego spec od gaźników sugerował się jedynie instrukcją o oddławianiu wydaną w PDF a sygnowaną przez naszego HubertaG, ale niestety opis tam zamieszczony co do rocznika 2004 i nowszych mija się z rzeczywistością.

Poza opisanym tam zaklejeniem otworu w przepustnicy należy nie wykonywać zmiany ustawień klipsu na iglicy - jest to sprzeczne z instrukcją serwisową gdyż ta i dla zdławionego i niezdławionego gaźnika podaje ten sam rowek (ma pozostać na 3cim rowku), nie należy także zmieniać sprężyn (to tylko starsze roczniki), również śruba regulacyjna pozostaje w nich bez zmian (3 obroty wykręcenia), należy natomiast zmienić dysze z #135 na #130 oraz sprawdzić krućce ssące powinny być 34mm a nie 17mm, jeśli wogóle były zwężane

wszystko to jest opisane na stronach od 9 do 13.

Mam nadzieję, że pomoże Ci to w rozwiązaniu borykających Cię problemów

DonCyrulone - Sro 08 Kwi, 2015

No właśnie nie umie znaleźć nigdzie mojego problemu z "odcinaniem" po odjęcie gazu :/ Czy to prawda, że za średnie obroty odpowiada ustawienie iglicy/przepustnicy podciśnieniowej (niepotrzebne skreślić)?
toffic - Czw 09 Kwi, 2015

DonCyrulone napisał/a:
Czy to prawda, że za średnie obroty odpowiada ustawienie iglicy/przepustnicy podciśnieniowej (niepotrzebne skreślić)?

tak

DonCyrulone - Czw 09 Kwi, 2015

Tak z tego co zauwazyłem jak narazie problemy sa głównie na pełnym otwarciu manetki. Pojade jeszcze dzisiaj na jakieś prostki i to dokładnie wypróbuje
Vatzeque - Czw 09 Kwi, 2015

Na pełnym otwarciu dysza główna robi większość roboty. Znaczenie iglicy jest już dużo mniejsze.
DonCyrulone - Czw 09 Kwi, 2015

W ogóle dziwna sprawa bo na gaźniku są takie oznaczenia:
01DN
T3X2

Ten pierwszy numer pojawia się w tabelce bodajże 2 strony wcześniej jako niezdławiony gaźnik. Nie wiem tylko co ten drugi numer znaczy. Czyżby mechanik się pomylił?

gacek778 - Czw 09 Kwi, 2015

Nie pomogę pewnie za bardzo w kwestii technicznej ale podpowiem inaczej jako że sam bawiłem się w podobne dziadostwo z "mechanikiem".
Jeżeli motocykl jeździ i wszystko jest OK to nie szukaj problemów. Też się kiedyś zastanawiałem czy mam odblokowany ale skoro nie widać różnicy to po co się tym zajmować?
IMO powinieneś oddać mechanikowi motocykl i powiedzieć że ma jeździć jak należy. Jeżeli zapłaciłeś za usługę tyle ile trzeba to powiedz żeby się bawił do skutku.
Jeżeli zapłaciłeś ciężkie pieniądze to znaczy że sam nie chcesz\nie masz czasu się z tym babrać i nie rób tego!
Gaźniki w Gsie to nie jest wcale aż taka banalna sprawa ale skoro ktoś się za to bierze to nie widzę powodu żeby miał to robić byle jak. Nie potrzebnie się wpierdzieliłeś w czary z odblokowywaniem bo nie wiadomo co czarodziej ci tam powkręcał i ile rzeczy zgubił po drodze.

Jedyne co cię powinno teraz interesować to tyle że wsiadasz na moto, ładujesz w gaz i to jedzie bez kaszlenia, strzelania w wydech, dziur w obrotach itd itp. Jeżeli wszystkiego sam nie rozbierzesz i nie obejrzysz dokładnie pewnie się nie dowiesz jak pan magik go "odblokował" dlatego na twoim miejscu bym oddał sprzęt do mechesa celem poprawy usługi i odpuścił tematy odblokowywania.

Życzę powodzenia i nie daj sobie wciskać ciemnoty. U mnie też były sugestie że tak ma być, przyzwyczaisz się. A nie tak miało być bo w gaźniku brakowało części. Płacisz - wymagasz i nie daj się robić w ch....

DonCyrulone - Czw 09 Kwi, 2015

Jak już nie wiem co z tym zrobić to chce go chociaż naprowadzić co by mogło jeszcze być przyczyną. A nie chce żeby to z powrotem blokował jeśli to w ogóle było blokowane
gacek778 - Czw 09 Kwi, 2015

Ile zapłaciłeś za całą usługę?
DonCyrulone - Czw 09 Kwi, 2015

Za samo odblokowanie 50 zł, Za czyszczenie i regulacje gaźników oraz regulacje zaworów 400
gacek778 - Czw 09 Kwi, 2015

No to zapłaciłeś tyle ile płaci się zazwyczaj dlatego nie widzę powodu dla którego powinny cię interesować kłopoty pana mechanika. Też się tak brandzlowałem na forum z moimi gaziorami, sprawa się skończyła tak, że mechanik sobie pojechał na wakacje a ja zostałem bez kasy i ze zrypanymi gaźnikami. Gdzieś tu były moje wywody na ten temat.
Niech go naprowadza 450 złotych, oddaj mu motocykl i naprawdę przestań się tym przejmować.
Jak chciałeś samemu dłubać trzeba było to robić od początku do końca i zostawić sobie 450 zł na przyjemniejsze rzeczy. Wiem że czasem ciężko kogoś postawić do pionu ale jak nie chcesz zostać zrobiony w ch... tak jak ja kategorycznie powiedz żeby naprawił co zj.... bo jak rozumiem jak narazie gość ci za ciężkie pieniądze rozregulował gaźniki.
Niech robi do skutki chociażby się miał zesrać a jak już nie daje rady to niech zwróci pieniądze chociaż.

Tak się zastanawiam czy na mechaników działają jakieś zasady panujące na wolnym rynku czy oni poprostu egzystują i bez względu na to czy zrobią czy nie biorą pieniądze i działają dalej :]

DonCyrulone - Czw 09 Kwi, 2015

No dobra ale chce dojść do tego czy to wgl mogło być blokowane a jak tak to nie chce żeby mi to z powrotem zablokował. Też nie chce się z nim na razie wadzić bo póki co da się z nim dogadać.
studi - Czw 09 Kwi, 2015

DonCyrulone napisał/a:
No dobra ale chce dojść do tego czy to wgl mogło być blokowane

Teraz po tym jak on coś tam zmieniał będzie to trudne do sprawdzenia, jedynie po przepustnicy, czy widać, że były na niej jakieś klejone otwory, jeśli nie to albo była wymieniona, albo zgodnie z modelem tego gaźnika nigdy nie był zdławiony, a po prostu miał coś źle ustawione/zapchane/zawieszone i z tego były problemy.

Z tego co opisywałeś, tak mi się wydaje, on sam tych gaźników nie robił tylko komuś to podzlecał, to niech teraz się z tym buja, choć będzie to pewnie długotrwała zabawa, i nie wiem czy nie taniej a i szybciej mimo wszystko będzie odżałować na innego mechanika, który ma renomę jeśli chodzi o gaźniki.

Mnie jak kiedyś mechanicy w ASO (co prawda nie SUZUKI, ale przez znajomą) wyregulowali gaźniki, to moto miało problemy ze schodzeniem z obrotów, źle ustawione wolne, bo ustawiali chyba na zimnym, a koniec końców jak wróciłem do mojego starego sprawdzonego mechanika to się okazało, że moto ma o jeden ząbek przestawiony rozrząd, natomiast miałem dość jeździć z reklamacją co dwa dni przez miesiąc i nic z tego nie wynikało.

DonCyrulone - Pią 10 Kwi, 2015

Ja to dałem do regulacji zaworów + czyszczenia i regulacji gaźników. Wtedy mi zadzwonił że jest blkowany i czy chce za 50 zł odblkować. Tylko teraz się zastanawiam czy to w ogóle mogło byc blokowane skoro te gaźniki mają takie oznaczenia. W dowodzie tez jest 35kW ale wtedy mi powiedział że jak to sprowadzają to często spisują skąś i nawet nie sprawdzają.
gacek778 - Pią 10 Kwi, 2015

Skąś czyli skąd ? Z kosmosu? Z gazety? Ten gość to faktycznie nie lada spec :rotfl:
O ile mi wiadomo to spisują np z Briefa a więc z niemieckiego dowodu gdzie masz wszystko czarno na białym. Skoro miałeś w dowodzie że jest rozblokowany to tak pewnie jest, przecież nikt go specjalnie nie blokował, jeżeli by to zrobił to pewnie z jakiegoś powodu (np żeby zmieścić się w konkretnej kategorii jeżeli chodzi o moc) i pewnie by to zmienił w papierach. Wątpliwości można mieć jak jest w papierach zblokowany bo raczej mało kto po rozblokowaniu łazi żeby to później w papierach ująć. U mnie tak właśnie jest.

Wilk - Pią 10 Kwi, 2015

35kW czyli nie miałeś zablokowanego GSa. Rozumiem jakby było 25kW to wtedy przycięty, ale po co przycinać do 25kW skoro A2 jest do 35kW? Idealnie się mieścisz w A2. GS nie może mieć wpisane np. 40kW, bo takich GSow z tego co mi wiadmo NIGDY nie produkowano. GS fabrycznie mają powiedzmy 35kW (z małymi wyjątkami gdzie nowsze roczniki miały wpisane 35,1kW).
Na KM to GS ma ~50KM (46-47KM) czyli 35kW daje nam 47KM co jest OK. Jak dla mnie było wszystko dobrze i teraz mechanik coś spie*dolił i moto źle działa, bo mu się WYDAWAŁO, że jest coś nie tak/zablokowane, coś tam może wstawił/zmienił, przestawił (ch*j go wie). Tak mi to wygląda.
Możesz oficjalnie się czuć naciągnięty na 50 zł, a gratis masz rozregulowane gaźniki.

Mechanik arbuz i tyle. :padam:

DonCyrulone - Pią 10 Kwi, 2015

Dzisiaj z nim gadałem i powiedział że na przepustnicy były te dziurki. Gadał że trzabyło by wymienić iglice, sprężyne i rozpylacz (chociaż dziwne mi się to wydaje bo tu żaden kolega o tym nie pisał). Watpie żeby chciał naciągnąć bo wydaje się spoko i się chyba więcej z tym już narobił niż by mu się to opłaciło. Co dziwne jak dzisiaj jechałem to po ok 5 minutowym postoju z początku ciągnął lepiej nawet na pełn gazie więc to może nie wina gaźników.
simin - Sob 11 Kwi, 2015

Wymienić trzeba tylko dyszę główną...

Sprężyn i iglic niech nie dotyka...

studi - Sob 11 Kwi, 2015

simin napisał/a:
Sprężyn i iglic niech nie dotyka...

chyba już za późno, bo w jednym z pierwszych postów jest napisane, że przestawił ją o jeden ząbek.

Z ciekawości, bez jechania do mechanika, wykręć świece i opisz jak wyglądają, kolor etc., bo jeśli
DonCyrulone napisał/a:
po ok 5 minutowym postoju z początku ciągnął lepiej nawet na pełn gazie
to może go po prostu w tej chwili zalewa i dla tego ma muła
DonCyrulone - Sob 11 Kwi, 2015

Cytat:
Z ciekawości, bez jechania do mechanika, wykręć świece i opisz jak wyglądają, kolor etc., bo jeśli


Kurde zaś bym musiał plastiki ściagać :/ Wiem że z początku miał za mało paliwa bo świece były suche, tak się akurat złożyło że wymieniałem.

studi napisał/a:
o może go po prostu w tej chwili zalewa i dla tego ma muła


Sam już nie wiem. W zasadzie to tylko na pełnym gazie występują trochę problemy, ale i tak juz jest poprawa po ostatniej wizycie. Co do pełnej manetki jeszcze to więcej jak do 10k obr/min nie wyjdzie, a na nie całej to leci poza 11. Sam bym się za to spróbował wziąć ale boję się że to bardziej rozkopie no i boje się tej regulacji potem. Chociaż skuterek się regulowało ale to co innego :D

Próbowałem go na autostradzie wczoraj, ok 175 km/h

Tiser - Pon 13 Kwi, 2015

Witam :)
jaki jest numer dyszy w niezablokowanym GS z 2006 r? Wiem, że zamiast 135 powinna być 130 ale jaki ma numer katalogowy ta 130? W serwisówce nie mogę znaleźć.

studi - Pon 13 Kwi, 2015

Dysza główna - MAIN JET - P/N: 09491-60010
(pozycja 27 na fiszkach) -> http://www.ronayers.com/o...-model-k4-k5-k6

Tiser - Wto 14 Kwi, 2015

Jakie wymiary powinna mieć ta dysza? Średnica, długość, gwint? Po numerze ani po modelu motocykla nie mogę znaleźć na larssonie.
studi - Wto 14 Kwi, 2015

nie mam jak sprawdzić wymiarów, ale optycznie wydaje mi się, że to jest ta http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDExNw==
Tiser - Wto 14 Kwi, 2015

Jest jeszcze np. taka: http://www.larsson.pl/ind...no=MzQ3MDMwOQ==
Tylko, że ta średnice ma 6 mm, a nie 8.

simin - Wto 14 Kwi, 2015

Nie pamiętam dokładnie jakie kupowałem, ale na 95% były to te które podał studi.

I o ile pamiętam miałem podobny dylemat, ale ponieważ gaźnik w GS'ie jest Mikuni, to typ Solex&Mikuni wydaje się bardziej sensowny.

Vankel - Wto 14 Kwi, 2015

Właśnie nie sa to dysze typu Solex&Mikuni. Właściwymi są typu Keihin. Dokładnie te, które podałeś w linku.
Ja tak kupiłem i musiałem je wymienić na te drugie, bo nie pasowały.
Na tej stronie masz mojego posta w której podałem link do dysz i one wchodzą na 100%
http://forum.gs500.pl/vie...r=asc&start=255

DonCyrulone - Wto 14 Kwi, 2015

studi napisał/a:
Z ciekawości, bez jechania do mechanika, wykręć świece i opisz jak wyglądają, kolor etc., bo jeśli


Różnie słyszałem co do oceniania poprawności wyregulowania po świecach (chociaż sam tak kiedyś robiłem) ale wykręciłem jedną i wygląda tak

DonCyrulone - Czw 16 Kwi, 2015

Gadałem jeszcze dzisiaj z tym mechanikiem i powiedział że zalepił dziurki na przepustnicy, dźwignął iglice i zmienił dyszę na większą od 100 ale mniejszą niż 130 (nie pamięta dokładnie jaką). Myślicie, że zmiana dyszy na 130 powinna pomóc?

Znalazłem takie. Będą dobre? Przypominam że jest to model GS 500F z 2004r

http://allegro.pl/suzuki-...7.html#delivery

W opisie jest 120 ale ma też 130

Vankel - Czw 16 Kwi, 2015

DonCyrulone, iglica na 3 ząbku od góry wystarcza. Mi osobiście zmiana ząbka nic nie dała. Natomiast zmiana dysz z 135 na 130, przy zaślepionych przepustnicach i dobrze wyregulowanych gaźnikach dała tyle, że gs szedł jak szatan :hyhy: bez dziur w obrotach, co można było zaobserwować przed zmianami.

I jeszcze jedno, widze że nawet nie chciało Ci się przeglądnąć linków, które dałem na tej podstronie, a masz jasno napisane jakie dysze pasują do gaźnika z gsa z 2004 roku.

DonCyrulone - Pią 17 Kwi, 2015

Znaczy no czytałem, tylko chciałem się upewnić żeby kasy w bloto nie wywalać :) W ogóle mechanik gadał że oryginalnie była tam dysza 80 :o
DonCyrulone - Nie 26 Kwi, 2015

Wymieniłem te dysze na 130 ale dalej go trochę dławi na pełnym no i ten dziwny problem z szarpnięciem po odjęciu gazu został. Może faktycznie trzeba te iglice i sprężynki wymieniać?
simin - Nie 26 Kwi, 2015

a wyregulowane gaźniki były na tej nowej dyszy?
DonCyrulone - Nie 26 Kwi, 2015

No raczej tak, z resztą jeszcze gadał że zwiększył mu mieszankę na "składach" jak on to ujął. Co mnie trochę dziwi wydawało mi się że z początku jak go testowałem po wymianie dysz mniej szarpał i trochę lepiej szedł ale nie jestem w stanie tak obiektywnie tego stwierdzić.

Ogólniw to mechanik twierdzi że w tych blokowanych były grubsze iglice.

DonCyrulone - Czw 07 Maj, 2015

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc bo ten mechanik już chyba nic więcej nie zrobi? Przypominam że po odjęciu szarpie i trochę go muli od 3/4 w górę, najbardziej to na wyższych biegach (wyższym obciążeniu czuć)
DonCyrulone - Sob 09 Maj, 2015

Mała poprawka. Dysza 110 podobno była ale to się i tak z żadną serwisówką nie zgadza, nawet z wcześniejszych modeli
Tiser - Pon 06 Lip, 2015

Cały czas mam problem ze swoim GS'em, 150 to v max. Przepustnice zaklejone, dysze ok. Tylko na dekielkach mam takie wypustki (w roczniku 2006 chyba nie powinno być takiej blokady) gaźnik 01DN.
Mam usunąć te wypustki?

Vankel - Pon 06 Lip, 2015

W mojej z 2004r też takie były. Nie ruszałem. A szła spokojnie 170. ( jazda wtedy tym moto to już nie jazda a walka o przetrwanie :P )

Coś masz nie do końca dobrze odblokowane gaźniki. Membrany przepustnic nie są czasem uszkodzone?

Tiser - Wto 07 Lip, 2015

Nawet przy 150 już jest "trochę" wietrznie :P
Membrana rzeczywiście była jakby przyciśnięta z jednej strony i zagięta. Starałem się to wyprostować i odpowiednio zamontować (aby nie była przyciśnięta z żadnej strony).
Sądzicie, że to może być wina tej membrany?
Pozostałe elementy chyba są OK, tzn dysze, ząbek iglicy, zaklejone przepustnice (zaklejałem poxipolem).

Vankel - Wto 07 Lip, 2015

Membrany nie mogą mieć żadnych pęknięć czy uszkodzeń. U mnie były minimalnie podziurawione.

Czy poxipol dalej trzyma? ja trochę pojeździłem i potem profilaktycznie przepatrzyłem wszystko.

Rozumiem iglica 3 ząbek od góry, dysze 130?

Tiser - Sro 08 Lip, 2015

Moje membrany nie mają pęknięć tylko jedna była przyciśnięta krawędzią dekielka i przez to jest "pognieciona".
Dysze 130.
Czy numerowanie ząbków iglicy na obrazku jest prawidłowe?

Vankel - Pon 13 Lip, 2015

Tak
Tiser - Wto 14 Lip, 2015

Sądzicie, że jeżeli wcześniej membrana była przyciśnięta dekielkiem i teraz jest "pognieciona" to może nadawać się do wymiany?
misiek. - Pon 26 Paź, 2015

Trochę odgrzebuję temat. Nie jestem pewien co należy zrobić z tymi 3 wypustkami, które są na czarnej pokrywie gaźnika? Spiłować je czy zostawić? Przeglądałem cały ten temat i nie wiem czy w moim przypadku należy coś z tym robić? Oznaczenie gaźnika 02DA K561, rocznik 96, dysza 115, sprężyna: jedna 103mm, druga 96mm.
keraj33 - Sro 28 Paź, 2015
Temat postu: odp
Nic nie robić,to nie ma wpływu ale sprężynki dla odławionego powinny być te dłuższe czyli wg Twoich pomiarów 103 Jak znam zycie pewnie komuś pękła i taka dokupił ale jexdzić to będzie
kazan - Wto 21 Kwi, 2020

trochę odświeżam temat. co do roczników od 2000 jest sporo wątpliwości na forum czy instrukcja w pdf o oddławianiu jest właściwa więc.

Na początek jedna istotna rzecz. Od roku 2000 suzuki stosowało gaźniki o modelu bsr34ss (wcześniej bst33s). To zasadnicza różnica jeżeli chodzi o ograniczniki wychyleń przepustnicy, do roku 1999 rzeczywiście trzeba było usunąć ograniczniki (nawet jak się poszuka na oem parts to widnieją 2 rodzaje pokryw gaźników), od roku 2000 nie trzeba żadnych ograniczników wyciągać, tak jak wygląda ta pokrywa od spodu (mimo, że jest tam wyciągany wkład )tak ma zostać (w oem parts jest tylko jeden rodzaj pokryw dla każdej wersji). Sprężyny też są inne jak przed rokiem 2000 więc nie sugerować się, że maja mieć 105mm

Rocznik 2002 (nie ma go w ogóle go w pdf).
1. zakleić otwory w przepustnicach (tu polecam jakiś epoksyd odporny na benzyne i inne płyny). Z doświadczenia wiem, że akurat poxilina nie jest do końca odporna
2.Przestawić klips na iglicy z 2 do 4 karbu i usunąc podkładkę metalową znajdującą sie pod jasną podkładką nylonową (najniżej czyli najbliżej iglicy)
3. śruba mieszanki powinna być ustawiona na 2 i 3/4
4. jeżeli masz gaźnik w wersji 01DG prawdopodobnie nie musisz robić nic więcej, ani zmieniać dysz (powinny być już 115) ani sprężyn (fabryczne mają około 100mm dla każdej wersji
4a. jeżeli masz gaźnik innej wersji musisz porównać w manualu rozmiar dysz twojego gaźnika z odpowiadającą mu wersją odblokowaną (dział 18-7 manuala)

Rocznik 2004
Zakładam, że instrukcja z pdf o oddławianiu jest poprawna (zakładam to na podstawie mojego gs-a z 2002 roku gdyż jest ten sam gaźnik więc nie spodziewałbym się większych zmian).
Zakleić otwór, przestawic karb na iglicy ze środkowego do czwartego i wywalić metalową od spodu i ustawic śrubę mieszanki (chyba na 3 obroty, ale powinna być już tak wcześniej jak nikt nie grzebał). Ewentualnie sprawdzić jakie mamy dysze powinny być 130 lub choć porównać naszą wersję gaźnika z wersją odblokowaną w manualu dział 20-9

kazan - Czw 23 Kwi, 2020

... ale cały czas jedna rzecz nie daje mi spokoju, ale po kolei...

Z racji, iż brak było w pdf o odblokowaniu rocznika 2002 (ściśle 2001-2003 czyli wersji K1 K2 K3)i i było też kilka sygnałów na forum, że wersje od 2004 mogą się nie zgadzać postanowiłem temat rozebrać na części, porównywałem wersje zblokowane i odblokowane w OEM PARTS, a także w manualu.
I tu mi trochę namieszało, bo patrząc wg OEM PARTS (inaczej się ma układ/ilość podkładek na iglicy) i Manuala( inaczej sugeruje nastaw karbu na iglicy) to albo ja czegoś nie rozumiem, albo pierwotny autor (z tego co wiem to instr. pochodzi gdzieś zza Odry) znalazł sposób na podniesienie mocy na swój sposób, ale pytanie czy to jest pierwotne odblokowanie.
Tak czy siak zrobiłem jak w odblokowaniu z wersji 2004 a manual mi tylko potwierdził wersję dysz.

Dla wielu temat bez sensu, bo skoro jest moc to co się martwić, ale mi mechaniczna ciekawość( i zasada że ma być tak jak ma być) nie pozwala tego tak zostawić, tak samo jak pytanie czy kolejne 0,5mm podniesienia na iglicy (tyle chyba dało by się uzyskać inną konfiguracją zapinki i podkładek, co też musiałbym już bardzo dokładnie zmierzyć) da dodatkowe parę kucy czy przeleje cylinder

Sam manual potwierdził mi wersję dysz, dla mojej wersji (01DG) i odblokowanej są te same (115) i gdybym wcześniej wiedział na 100%, że można temu ufać to bym się nie męczył z zapieczonymi śrubami.

Co do osiągów swojego chyba nie mogę narzekać, oczywiście jak na Gs-a. Pomijając tu proroków co jeździli 180 i ("jeszcze mieli zapas") to start 0 do 100 ma się tych fabrycznych okolic 6sek, fast 60-140 wg tego co znalazłem w necie ma mieć 17sek, ale mi wychodzi okolice 14sek, pytanie jak to było mierzone (może na jednym biegu?).
Ja to tak dobieram, aby tylko raz bieg przełożyć (biegi wrzucam fast), wtedy wychodzi ~14.
A jak robię wersję cały czas na max momencie i 2 razy biegi zmieniam to wydaje mi się, że koło 13,5sek schodzę.
Coś szybko więć pytanie jak wyjdzie spalanie, sprawa świeża więć jak 1tyś nie zjadę to nie będę wiedział. Max u mnie nie powala, ale jak na te moto to ja jak karykatura (2m i 115kilo) więc nie ma go co męczyć do końca. 140 wbija dość łatwo a 120 od strzała, powyżej 160 nie męczyłem

Ile wam palą fabryczne Gs-y? Ale tak uczciwie w typowej jeździe? Trochę ognia trochę chillu?

Mi wcześniej sporo brał, ale wydaje mi się, że przyczynę przypadkowo znalazłem przy próbie obokowania, ktoś wcześniej chyba próbował zyskać moc (albo jakiś łeb przy serwisie gaźników) i nastawił śrubę mieszanki dla wersji odblokowanej (różnica 2 albo 2 i 3/4).

Silnik perełka 24000km (na 95% oryginalne i nie jestem z 1szej łapanki) rok 2002. Całę życie zblokowany

nogi_węża - Wto 02 Sie, 2022

Witam, odświeżę temat, szukam instrukcji odblokowania po polsku. Niestety link wstawiony przez kolegę o nicku hermes nie jest już aktywny.

Ktoś coś?

Przemo126p - Sro 14 Wrz, 2022

Mam Gs z 99r znalazłem że w moim roczniki powinna być dysza za 117.5 i żeby wymienić na 115 u mnie były 120 dlaczego tak?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group