.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - opony nowe lezakowane

Sqbi - Nie 06 Kwi, 2008
Temat postu: opony nowe lezakowane
Mam pytanko czy ktos z was smiga na oponkach nowych lecz lezakowanych, bo kupuje nowa na tyl i chcialbym taka sama na przod, ale na nowa mnie nie stac, chyba ze lezakowana tzn z 2000 roku;/ czy ktos wie jak wygladaja wlasciwosci takiej oponki i czy na przodzie ona przejdzie??
Kuraś - Nie 06 Kwi, 2008

jesli byla przechowywana w odpowienich warunkach itp to napewno duzo z swoich wlasciwosci nie stracila i jak najbardziej do jazdy sie nadaje jesli natomiast lezala na stercie pod innymi w jakims magazynie to juz nie bardzo..moze miec juz duze odksztalcenia albo byc nawet struchlala :/
Yarccom - Pon 07 Kwi, 2008

lezak ok 200 zl
nowka 350 zl

po 8 latach opone jest juz sparciala niestety ...

Sqbi - Pon 07 Kwi, 2008

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=339079853 no gosc mi napisal ze 170 chce i podejzewam ze za 150 bym ja wyrwal, tylo teraz czy to wogole warto??
hubertgontarz - Pon 07 Kwi, 2008

Wg mnie nie warto. Guma straciła swoje możliwości.
170 zł + 25 zł (koszt wysyłki) = 195 zł.

Spójrz tutaj:
http://www.netcar.pl/opon...27717,5,i2.html

METZELER Lasertec Front 110/70-17 z indeksem prędkości H (do 210 km/h) kosztuje 260,29 + gratis wysyłka.

260 - 195 = 65 zł.
Czy za 65 zł warto ryzykować zdrowie.

Sqbi - Pon 07 Kwi, 2008

spoko już mi przeszło, poza tym dziś zamówiłem sobie Dunlopa arrowmaxa na tył a przód jeszcze parę dni a nawet tygodni pojeździ więc poczekam uzbieram i zainwestuje w bezpieczeństwo:D
pootietang - Wto 08 Kwi, 2008

leżakować może wino nie opony. 8 lat to szmat czasu, rozumiem kupić 2-3letnią ale osobiście starszej bym nie kupił.

jakie kupiłeś d51 czy gt??

hubertgontarz - Wto 08 Kwi, 2008

z tego co się "mówi" to do 5 lat guma zachowuje swoje właściwości.
Szczerze takiej 8-letniej opony nikt na zachodzi nie chciał i trafiła do Polski. Za 3 lata w na Mongolskim "allegro" będzie można ją znaleźć.

Sqbi - Wto 08 Kwi, 2008

Kupilem D103 czy jakos tak tzn jutro odbieram bo maly poslizg u dostawcy:D
Azi - Wto 08 Kwi, 2008

Ja od kilku dni smigam na siedmioletnim Dunlopie Arrowmaxie z tylu i nic zlego sie nie dzieje, a jezdzi mi sie lepiej niz na poprzednim Bridgestonie (osmioletnim) :wink: . Guma nie jest sparciala,popekana itp. a za opone dalem 6 dych :) Nie ma co przesadzac ze tylko nowe opony, ze trzyletniej nigdy bym nie zalozyl itd. Ja nigdy jeszcze nie kupilem nowej opony,czy to do auto czy to do moto, bo zwyczajnie szkoda mi kasy, a jak sie wie co kupic to pozniej nie ma problemow. Ale oczywiscie jesli kogos stac na nowe oponki to fajnie, ale ja za te 350 zl wole jednak 6 uzywek. :)
Pozdro i sory ze sie rozpisalem :lol:

Plaster - Sro 09 Kwi, 2008

na tym forum nikt nikomu nie broni sie rozpisywac pisz ile chcesz dopoki nie pojdzie dym z klawiatury :twisted: :twisted:
hubertgontarz - Sro 09 Kwi, 2008

Dużo zależy od składu mieszanki, okresu przechowywania.
Sam jeżdżę na 5 Metzelerach, jednak są lekko z boku popękane. Guma jest sparciała na bokach mimo tego że bieżnika jest jeszcze bardzo dużo. Dlatego w przyszłym sezonie wymieniam na nowe.

Wystarczy spojrzeć na kartkę formatu A5 i pomyśleć że taką o to powierzchnią stykam się z nawierzchnią drogi. Daje to dużo do myślenia. Jak niewielką powierzchnią stykamy się z podłożem i jak dużo znaczą dobre opony.

Sc0uT - Sro 09 Kwi, 2008

Azi napisał/a:
Ja od kilku dni smigam na siedmioletnim Dunlopie Arrowmaxie z tylu i nic zlego sie nie dzieje, a jezdzi mi sie lepiej niz na poprzednim Bridgestonie (osmioletnim) :wink: . Guma nie jest sparciala,popekana itp. a za opone dalem 6 dych :) Nie ma co przesadzac ze tylko nowe opony, ze trzyletniej nigdy bym nie zalozyl itd. Ja nigdy jeszcze nie kupilem nowej opony,czy to do auto czy to do moto, bo zwyczajnie szkoda mi kasy, a jak sie wie co kupic to pozniej nie ma problemow. Ale oczywiscie jesli kogos stac na nowe oponki to fajnie, ale ja za te 350 zl wole jednak 6 uzywek. :)
Pozdro i sory ze sie rozpisalem :lol:


Bo pewnie smigasz na tyle delikatnie, ze Ci jesczze kolo nie ujechało... A co do opon powyzej wlasnie 3-4 lat, to raczej bym odpuscil. Sam planuje kupic lezaka, ale max 1-2 letniego na max 2 sezony, ale z wyzszej półeczki.

Azi - Sro 09 Kwi, 2008

nie smigam delikatnie :wink:
pootietang - Sro 09 Kwi, 2008

pomyliło mi si e d 103 miało być. kupiłem taką samą na tył ale na przód b ędziesz musiał cos innego wstawić bo nie robią 110/70. ja się trochę pospieszyłem i kupiłem też d103 więc teraz na przód dam pewnie arrowmaxa gt51
Plaster - Sro 09 Kwi, 2008

pootietang napisał/a:
pomyliło mi si e d 103 miało być. kupiłem taką samą na tył ale na przód b ędziesz musiał cos innego wstawić bo nie robią 110/70. ja się trochę pospieszyłem i kupiłem też d103 więc teraz na przód dam pewnie arrowmaxa gt51
pootietang robia D103 110/70 ostatnio taka kupilem we francji do mojej suzi. nie mozesz takiej znalesc w polsce? bo wydaje mi sie ze kiedys widzialem w jakims sklepie na necie.
Sqbi - Czw 10 Kwi, 2008

Plaster napisał/a:
pootietang napisał/a:
pomyliło mi si e d 103 miało być. kupiłem taką samą na tył ale na przód b ędziesz musiał cos innego wstawić bo nie robią 110/70. ja się trochę pospieszyłem i kupiłem też d103 więc teraz na przód dam pewnie arrowmaxa gt51
pootietang robia D103 110/70 ostatnio taka kupilem we francji do mojej suzi. nie mozesz takiej znalesc w polsce? bo wydaje mi sie ze kiedys widzialem w jakims sklepie na necie.


no ja pewnie też bede sie na gt51 kusił, ale to jak bedzie wolny pieniażek bo na razie mamci wisze 300 zł:D

pootietang - Czw 10 Kwi, 2008

Plaster napisał/a:
pootietang robia D103 110/70 ostatnio taka kupilem we francji do mojej suzi. nie mozesz takiej znalesc w polsce? bo wydaje mi sie ze kiedys widzialem w jakims sklepie na necie.

będę jeszcze szukał ale w 2 internetowych sklepach mi napisali że nie ma tego rozmiaru w tym bieżniku.

ADaS - Pią 30 Maj, 2008

A co myślicie o tym ? http://moto.allegro.pl/it..._130_70_17.html
warto?

Majic - Pią 30 Maj, 2008

Za dużego infa na aukcji to nie ma ( nowa ? używana? klejona? jaka głębokość bieżnika ? 7-dmio letnia ? :x ). Nie mówię już nic o błędzie ( TYLNA, nie tylnia ).
Kod:
Wzór bieżnika zaprojektowany w celu zwiększenia osiągów i przyczepności

A to nie wiedziałem, że są wzory bieżnika, które pogarszają osiągi i przyczepność :chytry:

Ja bym dobierał trochę kasy i kupił coś droższego.

alesklar - Pią 30 Maj, 2008

ADaS napisał/a:
A co myślicie o tym ? http://moto.allegro.pl/it..._130_70_17.html
warto?

A wiesz w ogóle jakie to ma indeksy nośności i prędkości??

Robi28 - Pią 30 Maj, 2008

Ja mam takie. Indexy są takie jak maja byc 62 i 54 .

Na mokrym fatalnie , na suchym srednio.

oczywiscie H

Gdzie są znaki interpunkcyjne? Pisz poprawnie.

FighteR-600 - Pią 30 Maj, 2008

co to za opona jakoś gumo podobna
STOP wynalazkom chroń zdrowie :)

www.netcar.pl tam można dostać dobre nowe oponki do GSa dość tanio
Metzelery komplet wychodzi ok. 500zł a Pirelki za 600zł wiec nie jest aż tak dużo

To samo co u kolegi wyżej. Interpunkcja!

Inku - Sob 31 Maj, 2008

Opony leżakowane to 2-3 letnie. 8 letnia opona to do spalenia jedynie się nadaje. Pewnie to taka zdobycz na śmietniku w Dojczlandzie. Dla Niemca zbędnym złomem a Polak patrzy jeszcze wyciągnąć tyle co za dobrą oponę :kwasny:

Miałem Bridgestona z pocz. 2004r. i bieżnik miał już pęknięcia.

Yarccom - Nie 01 Cze, 2008

polecam netcar.pl
zreszta wielokrotnie pojawił sie ten sklep na naszym forum i zawsze chwalony :hyhy:

Inku - Pon 02 Cze, 2008

A ja polecam moto-opony.pl chyba większy wybór. Cen nie porównywałem ale tam podobno jest najtaniej więc... Opony przy płatności przelewem szły 5 dni roboczych - z Hannoveru.
roberto86-18 - Sro 24 Cze, 2009

http://www.allegro.pl/ite..._gt401_182.html chcę kupic opone na jeden sezon. Jest sens kupic wlasnie taka?
hubertgontarz - Sro 24 Cze, 2009

Ja nie kupiłbym używanej bo cenię swoje bezpieczeństwo, no chyba że chcesz lacia spalić to bierz używaną.
Pomyśl sobie że przy sprzedaży kupujący będzie marudził iż opona z tyłu jest stara i trzeba ją wymienić, możliwe że będziesz musiał zejść z ceny aby sprzedać motocykl np. o 100-200 zł na nową oponę.

Klocki hamulcowe też kupujesz "regenerowane" lub stare i niepewne?

Opony, klocki hamulcowe, przewody hamulcowe tylko nowe, tak samo płyn hamulcowy tez nowy a nie z rocznika 2003. Jeżeli chcesz kupić używaną część to tylko z pewnego źródła, tak jak np. dałem Onufremu swoje klocki na przód, które spokojnie wystarczą na 10 tys. km.

Przyjmuje się że opona starsza niż 5 lat nadaje się tylko do palenia lacia.

djmauro - Sro 24 Cze, 2009

Szczerze to ja mam na przodzie oponę z 2004 na tyle z 2005 - jeszcze poprzedni właściciel zakładał i właśnie wymieniam, bo mimo, że bieżnik jeszcze jest okej to pojawiają się mikro pęknięcia i czuć, że opony "latają" na boki i robią się niebezpieczne.
Tylko nowe opony, nie ma co oszczędzać, w sumie za 700zł masz dobry komplet Pirelli, który starczy na kilka sezonów :]
Tanio? Drogo? No cóż, nikt nie mówił, że motocykle to tania zabawa, a na bezpieczeństwie oszczędzać nie wolno, szczególnie jak się nie jest poobkładanym blachą, pasami i poduszkami powietrznymi...

hubertgontarz - Sro 24 Cze, 2009

ok. 450 zł za komplet Maxxisów to naprawdę mało, ok. 500 zł Shinko, ok. 600 zł Pirelli, 600 zł ok. Metzellery to naprawdę przystępne ceny.
Plaster - Sro 24 Cze, 2009

djmauro napisał/a:
Tylko nowe opony, nie ma co oszczędzać, w sumie za 700zł masz dobry komplet Pirelli, który starczy na kilka sezonów :]
Kilka sezonow?? To trzeba wyjatkowo malo jedzic aby tyle wytrzymaly :)
djmauro - Czw 25 Cze, 2009

Jak ze wszystkim, zależy jak i ile się jeździ ;) Jak tak jak ja, czyli rekreacyjnie, jak jest ładna pogoda to spokojnie powinny na 2-3 sezony wystarczyć ;) Ja to głównie puszką się przemieszczam niestety :P
Yarccom - Pią 26 Cze, 2009

nie wiem jak wy liczycie
liczy sie koliometrowo a nie sezonowo
u mnie opona BT 020 siada własnie po 4 miesiącach przejechane 7 tyś :zalamany:

mr0zd - Pią 26 Cze, 2009

Battlaxy nawet te 2CT słabo wypadają patrząc pod względem dystansu, niestety
hubertgontarz - Pią 26 Cze, 2009

Yarccom napisał/a:
u mnie opona BT 020 siada własnie po 4 miesiącach przejechane 7 tyś :zalamany:

Bardzo mało, czegoś innego musisz spróbować.

U mnie Metzelery po 5 tys. km wyglądają jeszcze przyzwoicie, mam nadzieję że 10-15 uda się przejechać, a później zmiana na Maxxisy.

Spajdi - Pią 26 Cze, 2009

Hubert 10-15 tyś. km jak na GS'a to i tak ŻADEN WYCZYN (szczególnie ta dolna granica) jeśli chodzi o opony GS to tylko te ok. 46 kucyków i on nie zjada opon jak sporty... To co napisał Yarccom to już ogólnie jakaś parodia to te BT (mimo mocniejszego motocykla niż GS) to musi być straszna lipa na FŚM wszyscy jadą na BT, że to słaba guma jeśli chodzi o przyczepność/jazdę, a tu jeszcze takie szybkie zużycie :zdziwko: Generalnie prawie nikt nie poleca Battlaxów, były tam niby jakieś udane modele, ale raczej większość opinii na necie jest na NIE dla tych gum bo w podobnej cenie można mieć lepsze Pirelli/Michelin/Metzeler/Dunlop.

Dobre opony w moto potrafią wytrzymać do 20 tyś. km przy zapewnieniu rozsądnej przyczepności, zależy oczywiście od eksploatacji bo jeden zjedzie takie opony w 12 tyś., a inny w 22 tyś km, ale jeśli komuś wytrzymują opony 5-7 tyś. km to, albo powinien przestać palić gumę, albo zmienić kapcie bo to jakaś parodia ;)

Oczywiście mówię tu o eksploatacji turystycznej w maszynach do ~100KM, wiadomo, że w sporcie tyle nie wytrzymają, chociaż to też zależy od jazdy.

Pozdr ;)

Wicio88 - Nie 28 Mar, 2010

Mam pytanko jak można sie wtrącić. Co powiecie o tej oponce bo planuje kupic na tył nową http://www.allegro.pl/ite...cbr_er_yzf.html
yogi136 - Nie 28 Mar, 2010

Znajomy na nich jeździł, ogólnie to był zadowolony, ale bieżnik podobno znika w oczach ;)
Wicio88 - Nie 28 Mar, 2010

Dzieki YOGI za info a może ktos jeszcze cos wie na temat tej oponki. Warto sie cos dowiedziec przed kupnem.
tmi - Nie 28 Mar, 2010

Zajrzyj do tematu o oponach, tam są opinie o tej jak i o wielu innych oponach.
Spajdi - Nie 28 Mar, 2010

Mam Maxxisa Promaxa na przodzie i chwalę sobie za takie pieniądze bardzo dobra guma choć wiele na niej nie nakręciłem, ale jest miękka, dobrze się hamuje, kiera nie bije, nie ściąga także dla mnie oponka na plus. Poprzednio miałem na przodzie Metzellera tyle, że miała już chyba z 7 lat to po przesiadce niebo a ziemia, ten Metzeller stary to już był totalny gniot opona po 5 latach nadaje się do wyrzucenia.

Wersję wyżej maxxisa testowali bodajże bandziorem na torze i bardzo chwalili, ja mam model niżej (czyli Promax) i też sobie chwalę więc chyba za te pieniądze warto za ok. 450zł można mieć komplet do GS'a więc przystępna cena ;) Dodam, że teraz staram się coraz niżej złazić na zakrętach i czuję się 100% pewnie z tym maxxisem na przodzie czego nie mogłem powiedzieć jak jeździłem z tym starym Metzellerem... :P

Wicio88 - Pon 29 Mar, 2010

Dzieki ci kolego. W przyszłym tygodniu sobie zamówie bo moje juz też swoje lata mają.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group