.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Kontrolka oleju

Elektryczek - Pią 04 Kwi, 2008
Temat postu: Kontrolka oleju
Mamm taki problem, że jak dłużej pojeżdze i silnik jest gorący to na wolnych obrotach mruga kontrolka od oleju, obroty silnika są około 1000 :/ jak dodaje gazu to gaśnie. gdzie może być przyczyna?
Breżniew - Sob 05 Kwi, 2008

Masz za niskie cisnienie oleju. Przyczyny to: zużyte panewki, za niski poziom oleju w silniku, zużyta pompa oleju , uszkodzony lub nieszczelny zawór obejściowy w układzie smarowania, zbyt duze luzy w łozyskowaniu wałków rozrządu i gniazdach popychaczach szklankowych , olej o nieodpowiedniej lepkości lub uszkodzony czujnik cisnienia. Napisz jaki olej lejesz do silnika , dokładnie oznaczenia.
Silnik nie stuka?
Warto zmienic olej na motul 5100 15W50 lub 10W50. Powinno pomoc .
Obroty silnik podnies na 1300 pokrętłem pod gaźnikami.

Elektryczek - Wto 08 Kwi, 2008

Poprzedni właściciel jeździł na castrolu a ja jak widziałem że poziom nie jest na równo dolałem takiego samego oleju. obroty mam na 1000 czasem minimalnie mniej- troszke podniose i w sumie powinno być po problemie.,
jeśli chodzi o silnik to stuka tak w granicach 4-5 tys ale ciagle czytam ze "one tak mają"
zaczne od zmiany oleju i regulacji gaznikow. przydalo by sie juz

Dzieki ;)

hubertgontarz - Wto 08 Kwi, 2008

regulację luzu zaworowego najpierw sprawdź, luz jest strasznie mały (0,03-0,08mm). Gaźniki również jak najbardziej można wyregulować. Takie czynności serwisowe wykonuje się raz na długi czas (w przypadku zaworów co 24 tys. km)
pompel - Pią 18 Gru, 2009
Temat postu: kontrolka oleju...
Na luzie świeci kontrolka oleju, zmiana biegu na 1 kontrolka gaśnie
normalne zachowanie czy raczej jakaś usterka?
Poziom oleju jest na poziomie 85% olej w miarę czysty, z tego co zauważyłem silnik pracuje równo.
z góry dzięki za pomoc :)

leon - Pią 18 Gru, 2009

Jaki kolor ma kontrolka oleju i które to światełko, np od lewej?
midd - Pią 18 Gru, 2009

Cytat:

Jaki kolor ma kontrolka oleju i które to światełko, np od lewej?


Leon, powinienes pracowac w pomocy technicznej TP :P


btw. kontrolka cisnienia oleju powinna gasnac zaraz po uruchomieniu ;)

leon - Pią 18 Gru, 2009

midd napisał/a:
btw. kontrolka cisnienia oleju powinna gasnac zaraz po uruchomieniu ;)


...więc można przypuszczać, że chodzi o kontrolkę luzu ;)

hubertgontarz - Pią 18 Gru, 2009

"Na luzie świeci kontrolka oleju, zmiana biegu na 1 kontrolka gaśnie
normalne zachowanie czy raczej jakaś usterka? "

Ja bym to zdanie zmienił na zdanie twierdzące:
Na luzie świeci kontrolka "luzu", zmiana biegu na 1 kontrolka gaśnie i to normalne zachowanie.

Przeczytaj instrukcję obsługi GS-a i opis kontrolek.

pompel - Pią 18 Gru, 2009

pomimo mrozu zdecydowałem się odpalić suzi... no i tak ja pisaliście, aż głupio się przyznać... faktycznie kontrolka luzu bije na kontrolkę oleju :mur: :rotfl:
fakt iż kupowałem go raczej w nocnej porze troszkę mnie zmylił.
Ale dzięki za zainteresowanie :zdrowko:

hubertgontarz - Pią 18 Gru, 2009

Spokojnie. Nie dziwię się ze nowy nabytek chcesz odpalać i się cieszyć! Pamiętaj o sprawdzeniu poziomu oleju i odpalaniu na dłużej niż chwilę, nich silnik się porządnie rozgrzeje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group