.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Kask do 800zł

Max25 - Wto 02 Sie, 2011
Temat postu: Kask do 800zł
Witam,

Zdaję sobie sprawę, że było już wiele podobnych tematów.
Proszę o doradzenie w zakupie kasku. Spodobał mi się Kask AGV K-4 Torque -> w sklepi DEFENDER

Niestety czytałem mało pochlebne opinie na temat kasków AGV.
Co polecacie do max 800zł ( nie wierze, że za tą cenę nie ma dobrego kasku) innych producentów?

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam :padam:

cypis - Sro 03 Sie, 2011

W defenderze w sklepie nie mają AGV, w salonie Yamahy przy Wielickiej są te kaski.
Do wyboru masz coś z HJC, AGV, Shark, Nolan... ja kupiłem kask Bell M1 w defenderze za 610zł i jest bardzo fajny, przymierz go i porównaj z innymi.

Al - Sro 03 Sie, 2011

Proponuje zajrzeć na tą stronkę przed zakupem :)

http://sharp.direct.gov.uk/

Max25 - Sro 03 Sie, 2011

dzięki za pomoc CYPIS. Możecie polecić jeszcze jakieś konkretne modele?
Gibons - Sro 03 Sie, 2011

HJC FG-15 mogę Ci polecić moja laska go ma i jest zadowolona. Ten kask jest już z kompozytów więc jest już dosyć konkretny. Sam mam HJC z tym że nie mieści się w Twoim budżecie, ale ogólnie HJC jako firmę mogę Ci śmiało polecić. FG-15 był uznany za najlepszy kask w cenie do 1000zł.
Max25 - Sro 03 Sie, 2011

właśnie myślałem o HJC FG-15 szkoda, że nie ma zapięcia double D. Czytałem słabe opinie o zwykłych zapięciach. I malowania jakoś do mnie nie podchodzą :zdegustowany: Trzeba przemysleć
Gibons - Sro 03 Sie, 2011

Jak nie ma jak ma ? moja laska ma FG-15 i ma zapięcie 2D takie samo jak ja.
cypis - Czw 04 Sie, 2011

Kask który właśnie kupiłem czyli Bell M1 ma zapięcie double D, waży bardzo mało bo 1250g, 5 gwiazdek w tescie sharpa (wszystkie kaski Bell'a mają 5 gwiazdek). Miałem na głowie kask Shark S500 espirit, jakiś HJC w tej cenie i Shark S900, a ostatecznie kupiłem Bella.

1. Określasz sobie budżet
2. Wybierasz takie kaski które mają jak najwięcej gwiazdek w teściku
3. Skreślasz te które ci się nie podobają wizualnie itp.
4. Z listą idziesz do sklepu
5. Okazuje się, że 3/4 kasków nie ma.
6. Przymierzasz co jest i kupujesz co najbardziej ci leży.

Tak robiłem ja

viator - Czw 04 Sie, 2011

Ja po przymierzeniu kasku i stwierdzeniu, ze dobrze lezy sugeruje zajrzec na strony zachodnich sklepow.
Sam kupilem dwa kaski w sklepie w UK, zaplacilem za nie 1340zl (w tym astronomiczny koszt przesylki ok 120zl), podczas gdy w sklepie w PL (stacjonarny/internetowy) ten kask kosztuje blisko 1000zl!!
To troche za wysoka marza jak na moja kieszen poki co...
Nie wiem czy moge tu podac adres tego sklepu z UK, jakby co prosze pisac na priv.
Powiem jeszcze tylko, ze wspomniany HJC FG-15 kosztuje tam ok 600zl.

Max25 - Czw 04 Sie, 2011

poszlo PW
wasiu - Sob 03 Wrz, 2011
Temat postu: stronka sklepu
Oczywiście ze podaj tą stronkę tutaj, może więcej osób się skusi na taki zakup. Sam jestem ciekawy cen w UK...
Grzechu16 - Sob 03 Wrz, 2011

Polecam przeglądać ebay.com, niektóre akcesoria motocyklowe można tam kupić 3razy taniej niż w Polsce. (wliczając wysyłkę).
EDIT
viator napisał/a:
Powiem jeszcze tylko, ze wspomniany HJC FG-15 kosztuje tam ok 600zl.

Na szybko sprawdziłem na www.ebay.com i taki kask można kupić już za 520zł (wliczając wysyłkę). Zresztą 600zł to żadna atrakcja - na Allegro można przebierać w tych kaskach w różnych malowaniach za tą cenę.

marc - Sob 03 Wrz, 2011

Za 600 zł (albo nawet mniej) możesz kupić Caberga V2R. Kask ma wszystkie jakieś bajerki typu antyfog, antyscratch, do tego blenda przeciwsłoneczna i 5 gwiazdek w teście Sharpa. Kask wydaje się być OK, ale moja opinia niekoniecznie musi być trafna, bo to mój pierwszy kask. W każdym razie podrzucam model, który możesz wziąć pod uwagę.
Poza tym wedle mojej wiedzy Nolan czy Uvex to marki na których nie powinieneś się zawieść.

Piotras_5 - Sob 03 Wrz, 2011

Airoh Leox. Sam śmigam w nim już ponad 6 tys km, przyjął 2 walnięcia o asfalt w moim wykonaniu i wszysto gra i buczy. Do tego jest wiadmo, w miarę cichy i dla mnie mega wygodny.

Pozdro

magnez - Wto 06 Wrz, 2011

Też używam Caberga v2r od początku tego sezonu i nawet jest ok, wcześniej tornado którego mi odradzono i kazano mi sobie kupić prawdziwy kask. Dałem po rabacie w sklepie 720 zł normalnie 799. Kupiłem bo podobała mi się grafika, sprowadzili mi i po przymiarce kupiłem. Kask ok, wentylacja super, szyba nie paruje, grafiki ok, 5 * , blenda, kask dość głośny zwłaszcza powyżej 100 km ale jeżdże Gs500 więc wiadomo że to naked.
chopin - Sro 07 Wrz, 2011

Ja nabyłem jakieś 2-2,5 tyś km temu hjc r-pha 10. Jak dla mnie zajefajny, bardzo lekki, z dobrą charakterystyką aerodynamiczną. W sumie czwarty kask jaki miałem na głowie, z tych 4 na pewno najwygodniejszy.
pompel - Czw 08 Wrz, 2011

a ja polecam firmę marushin :) 2 sezon smigam w modelu 777 samura i powiem ze rewelacja :) kolega ma 999 mono white i ma takie samo zdanie jak ja :)
nospoon - Pon 12 Wrz, 2011

A co możecie mi powiedzieć o kasku Nolan N85? Dzisiaj oglądałem go w sklepie i bardzo mi się spodobał, ponoć dobre wygłuszenie i wentylacja (tak twierdził sprzedawca), no i ma blendę.
viator - Pon 12 Wrz, 2011

Ja koniec koncow stalem sie uzytkownikiem Sharka S900. Zaplacilem 689zl za rozmiar S (malowanie PRIME) i 648zl za rozmiar XS (malowanie DUAL BLACK).
Kask jest super wygodny, w ogole go nie czuc na glowie, pomimo sporej masy (1450) no i posiada blende, bez ktorej jak dla mnie nie ma jazdy.
Wady sa takie, ze niezaleznie od tego czy wloty powietrza sa otwarte, czy zamkniete, to w srodku wieje dokladnie tak samo. Wydaje mi sie, ze jest rowniez nieco glosny, ale porownanie mam tylko do Caberga Ego, ktory byl tak samo glosny, a do tego caly czas nieprzyjemnie w nim swiszczalo.
Jako ze poki co jest dosc cieplo, to nie mialem okazji przetestowac rzekomego antifoga naniesionego na wizjer, natomiast juz moge powiedziec, ze anti-scratch to chyba chlyt marketingowy. bo wizjer poki co czyscilem tylko recznikiem papierowym i woda, a juz pod swiatlo moge dostrzec drobne zarysowania, no ale nie mam porownania, wiec moze tak jest tez w innych kaskach.
Mocowanie deflektora na nos pozostawia wiele do zyczenia - bardzo latwo sie wysuwa i praktycznie trzeba go dociskac przy kazdym wkladaniu kasku.
Mimo wszystko ja jestem zadowolony, kask jest wygodny i w miare bezpieczny (4/5 gwiazdek).

simin - Pon 12 Wrz, 2011

O wygłuszeniu ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie miałem innych kasków ale szum wiatru słychać (przynajmniej na nakedzie).

Na wentylację nie narzekam - jeździ się komfortowo, w trakcie jazdy okulary na nosie nie parują, wizjer dzięki pinlockowi nawet jak chucham celowo ani na ułamek sekundy nie paruje.

Niedawno sprawiłem sobie n-com, póki co wygląda to nieźle, ale nie miałem jeszcze okazji testować w dalszej trasie...

Generalnie z kasku jestem zadowolony, ale teraz szukałbym czegoś bardziej cichego (jakbym miał okazję porównać).

nospoon - Pon 12 Wrz, 2011

Problem w tym, że pinlock jest w tej droższej opcji dopiero, (CLASSIC bodajże) a w wersji SPECIAL tego nie ma.
simin - Pon 12 Wrz, 2011

A jaka jest różnica w cenie? Może warto dopłacić, bo naprawdę komfort jest super gdy nawet ślad pary nie pojawia się na wizjerze. Nie wiem jak działa to bez pinlocka, ale jak tak sobie z całego płuca chuchnę, to na granicy wizjera (tam gdzie pinlock nie sięga) para całkowicie blokuje widoczność (zwłaszcza jak jedziesz w czasie deszczu).
bombki - Pon 12 Wrz, 2011

nospoon napisał/a:
Problem w tym, że pinlock jest w tej droższej opcji dopiero, (CLASSIC bodajże) a w wersji SPECIAL tego nie ma.

kasków bez pinlocka nie me według mnie sensu kupować, wiem bo sam mam taki (AGV-K3) i stale się wkurzam przy niższych temperaturach

nospoon - Pon 12 Wrz, 2011

Różnica w cenie jest około 100zł, czyli w sumie chyba tyle samo co dokupienie samego pinlocka do tańszej wersji. Jako że w tej chwili i tak nie stać mnie żeby wyłożyć nawet te 650zł, chyba rzeczywiście odłożę trochę i zainwestuję w tą droższą opcję. Chętnie bym się przymierzył też np. do Caberga, ale niestety tu u mnie w sklepach ich nie mają :/
midd - Pon 12 Wrz, 2011

ja miałem N84 z pinlockiem i następny kupiłem N85 bez pinlocka, uważam go za zbędny gadżet który z początku działa po kilku tys kmów bardziej fqrwia niż pomaga. - dobra wentylacja i pinlock jest zbedny
k2 - Pon 12 Wrz, 2011

midd napisał/a:
uważam go za zbędny gadżet który z początku działa po kilku tys kmów bardziej fqrwia niż pomaga. - dobra wentylacja i pinlock jest zbedny


pozwolę nie zgodzić się z kolegą ;)
drugi sezon z kaskiem z pinlokiem (tym samym) - od tego czasu nie wiem co to znaczy zaparowana szyba (nawet podczas postoju w chłodne i deszczowe dni)
Podczas wyjazdów szybę z owadów myję za pomocy myjki jaką mają na stacjach benzynowych i wycieram do sucha ręcznikami papierowymi. Od wewnątrz , łącznie z pinlokiem, myję wszystko dwa razy do roku za pomocą wody z mydłem (odpinam pinloka i myję wszystkie 4 strony). Żeby działał trzeba pinloka dobrze założyć (silikonowa uszczelka musi przylegać na całym obwodzie).
Jedyne rysy jakie są na szybie powstały przez moje niedbalstwo - zakładanie kasku na lusterka czy inne takie.

Podsumowując - szyba w kasku tylko z pinlokiem (firmowym - mam namyśli oryginalny a nie jakiś dokupywany ). chociaż, może taki dolepiany też działa - nie wiem

midd - Wto 13 Wrz, 2011

Cytat:
pozwolę nie zgodzić się z kolegą ;)


mi to się rozpadło dość szybko ale nie mogę wykluczyć faktu złego serwisowania wiec może dlatego bylem srednio zadowolony :P

simin - Wto 13 Wrz, 2011

midd, a jak wygląda parowanie szybki w przypadku jazdy w N85 bez pinLocka?

Jak jedziesz w deszczu/gdy jest chłodno, stoisz na światłach zdarza się zachodzić mgiełką?
Stosujesz jakiś preparat przeciwko parowaniu?

I dodatkowe pytanie: Iloma kaskami miałeś okazję jeździć i jak wygląda na ich tle N85 pod względem hałasu?

nospoon - Wto 13 Wrz, 2011

Dołączam się do pytania, bo ogólnie bardzo mi się podoba N85 i jak na razie wszystko wskazuje na to, że to na niego padnie mój wybór jak już będą fundusze.
Patti - Sro 14 Wrz, 2011

Ja jeżdzę w N85 już drugi sezon ( pierwszy jako pleczaczek :) ) i polecam ten kask. Wentylacja jest dobra, w upały jeździło się komfortowo, kask jest dosyc cichy. Mam wersję z pinlockiem i sprawuje się rewelacyjnie- jeszcze się nie zdarzyło żeby szybka mi zaparowała.
midd - Sro 14 Wrz, 2011

Cytat:
Jak jedziesz w deszczu/gdy jest chłodno, stoisz na światłach zdarza się zachodzić mgiełką?
Stosujesz jakiś preparat przeciwko parowaniu?

I dodatkowe pytanie: Iloma kaskami miałeś okazję jeździć i jak wygląda na ich tle N85 pod względem hałasu?


no jak jest chłodno to paruje, ale dobrze działa tam nawiew na szybkę i po ruszeniu para szybko znika, czasami nasmaruje to jakimś antifogiem ale prawde mowiąc nie wiem czy to działa czy nie. - zresztą mam nawyk otwierania szybki na swiatłach niezaleznie od warunków, moze stad mi to specjalnie nie przeszkadza.

mialem 1 gmac'a, 1 aero, 1 nolan n84 i teraz n85 co do głosnosci to ciezko mi powiedziec wiarygodnie bo jakos tak wychodzilo ze zmienialem kaski z motocyklami

nie mniej aktualnie poziom hałasu mi nie dokucza podczas jazdy, jeżdżę bez stoperow i wydech mam seryjny.

kask jest całkiem areodynamiczny i dobrze zachowuje się praktycznie przy każdej prędkości i nie wydaje żadnych fqrwiajacych świstów.

z wad to dość delikatny jest ten system otwierania/sciagania szybki - pękł mi po upadku z lusterka - a o dziwo 3 inne gleby zniósł bez problemu.

no i blenda porysowała sie chyba sama z siebie.

sting126 - Pią 16 Wrz, 2011

Poczytałem trochę opinii o kaskach na forum, widzę że AGV ma srednie opinie, ale gdyby ktos byl jednak zainteresowany to S-4 jest w calkiem niezlej poromocji na stronie AGV - poniżej 600 zł.
Piotras88 - Pią 16 Wrz, 2011

To ja też podzielę się swoją opinią na temat Nolana N85:

-poziom hałasu jak dla mnie akceptowalny
-wypadł mi z rąk i połamało się mocowanie szybki, kupiłem niby oryginalne nowe, ale już trochę gorzej działa
-blenda rysuje się sama z siebie od wysuwania
-pinlocka dokupiłem przy okazji zamawiania mechanizmu podnoszenia szybki (jedna przesyłka), nie żałuję, bo teraz nawet w deszczowe dni nie muszę podnosić szybki
- dzisiaj jechałem z zamkniętą szybką i wlotami powietrza i trochę wiało mi po skroniach, dziwne zjawisko:/

Ale ogólnie kask nie jest zły :)

nospoon - Sro 21 Wrz, 2011

A czy ktoś miał okazję testować Airoha Pit One?
Chrupq - Sro 21 Wrz, 2011

Jakie macie doświadczenia w kwestii zakupów motocyklowych zimą? Czy można liczyć na jakieś lepsze przeceny niż np pod koniec sezonu?
Piotras_5 - Sro 21 Wrz, 2011

zdecydowanie wszystko jest taniej zimą ;)
Chrupq - Sro 21 Wrz, 2011

Piotras_5 napisał/a:
zdecydowanie wszystko jest taniej zimą ;)


To dobrze, zakupowe szaleństwo odłożę sobie do stycznia ;)

Piotras_5 - Sro 21 Wrz, 2011

no i najlepiej bo na gwiazdkę też ceny różnie wyglądają :)
marc - Sro 21 Wrz, 2011

Czy tak znowu zdecydowanie wszystko to nie wiem... Zależy w co celujesz z zakupem, te tańsze akcesoria już chyba niewiele mogą stanieć poza sezonem, za to produkty wiodących marek prawdopodobnie będą w dość sporych promocjach. Choć z drugiej strony za krótko siedzę w temacie żeby to powiedzieć z całą pewnością. Ktoś może potwierdzić lub rozwiać moje przypuszczenia?
mr0zd - Sro 21 Wrz, 2011

Promocje są, gorzej z dostępnością rozmiarów. Przeważnie są to XS albo XXL.
No ale zdarzają się wyjątki i zawsze warto sprawdzić

Piotras_5 - Sro 21 Wrz, 2011

ja na gwiazdkę będę żółwia szukał, ale żeby było taniej to jakoś w październiku, listopadzie się za to wezmę =)
Denver - Wto 27 Wrz, 2011

Dużo pozytywnych opinii padło tu o kasku HJC FG-15. Wiadomo, że takie akcesorium motocyklowe musi kosztować, ale zdziwiła mnie różnica w cenie dwóch kasków HJC FG-15
pierwszy kosztuje 599zł
http://www.halomoto.pl/in...LACK-WHITE.html
a drugi 999zł
http://www.halomoto.pl/in...EE_MC5_GUN.html

Czy ktoś orientuje się skąd wynika ta różnica w cenie? Malowanie chyba nie pochłania takich kosztów, a składają się niby z tych samych materiałów. Jak to jest naprawdę?

kempes - Wto 27 Wrz, 2011

Nie znam się na HJC, ale może to błąd w opisach? Np. w "cechy produktu" zapięcie jest DD, a w "opis produktu" zapięcie typu CLICK.
Denver - Wto 27 Wrz, 2011

Faktycznie, dzięki, nie zauważyłem tego, ale aż taka duża różnica w cenie za zapięcie? :zdziwko:
Ciekawe...

mr0zd - Wto 27 Wrz, 2011

http://www.sklep.moto-akc...mc5-p-3693.html

Tu masz taniej ;)

Denver - Sro 28 Wrz, 2011

Dzięki :) a czy ktoś może mi powiedzieć, czy warto dopłacać za zapięcie DD? Zawsze miałem zwykły click.
sunspire13 - Sro 28 Wrz, 2011

Ktoś jeździ w kaksu SHArk s900 albo RSI.

Zastanwiam się czy kupic nowy s900 , RSI lub uzywany Shoei Xr1000.

Shoei wiadomo super firma ale ciezko wyrwac cos dobrego za ok 700 zeta , ale chyba s900 nie ustepuje mu az tak bardzo prosilbym o jakies opinie uzytkwonikow tych kaskow.

Co do HJC FG-15 to jezdzilem w nim troche i musze przyznac ze jest glosny, i ma bardoz slaba aerodynamike przy 100km/h majta glowa na boki i czuc bardzo mocne opory powietrza

kempes - Sro 28 Wrz, 2011

Ja mam Sharka RSI. Kask dobrze wykonany, dobrze spasowany. Materiał wyściólki przyjemny w dotyku. Jakoś nie zauważyłem, żeby mi mocno głowa latała na boki przy większych prędkościach, więc aerodynamika raczej ok. Nie jeździłem w innych kaskach, więc ciężko mi do czegoś porównać.
sunspire13 - Sro 28 Wrz, 2011

w RSI niestety nie mialem okazji jezdzic , ale ostanito pozyczylem shoei xr 1000 i to jest to , najlepszy kask w jakim dotychczas jedzilem
doctype - Pią 02 Gru, 2011

Czy ktoś posiada może, lub wie coś na temat kasków suomy? Konkretnie chodzi mi o kask Suomy Apex. Przymierzałem dzisiaj i koleś ze sklepu powiedział, że to na prawdę spoko kask...
Jeszcze jedna sprawa. Czy to normalne, że kask tak uciska policzki?Normalnie nie mogłem zamknąć szczęki bez pogryzienia się :O mówił, że to normalne i że się rozejdzie...tak ma być?

pawwel - Sob 03 Gru, 2011

Kupiłem go jakiś tydzień temu i za cenę jaką ma teraz w intermotors (podejrzewam, że tam przymierzałeś) naprawdę warto! Z wad, nie jest najciachszym kaskiem, w jakim miałem okazję jeździć, ale ciężko porównywać do kasków kilka razy droższych.

Policzki to kwestia indywidualna, mi bardzo pasują. Większośc kasków uciska mnie w uszy, a tu czegoś takiego nie ma. Natomiast jeśli faktycznie czujesz duży ścisk w policzkach to musisz sie zastanowic, czy Twoja głowa do niego pasuje ;)

doctype - Sob 03 Gru, 2011

No przymierzałem XL-ke i mnie tak cisnęło, że nie mogłem zacisnąć szczęki bo gryzłem się po policzkach od środka...
Ale dzięki za pomoc. Rozumiem, że na pierwszy kask jest ok?I za taką cenę...Zastanawiam się jeszcze nad malowaniem :D to fioletowe w kwiatki jest całkiem..alternatywne :D

kempes - Sob 03 Gru, 2011

Nowy kask powinien lekko uciskać. Po jakimś czasie wnętrze się rozejdzie i dopasuje do głowy. Jeśli kupisz kask, który będzie "w sam raz" w momencie kupna to później może okazać się, że jest za luźny, a dobry kask to taki, który dobrze leży na głowie.
RedShadow - Sob 03 Gru, 2011

No ale też bez przesady żeby musiał się gryźć w policzki. Aż tak ten kask się nie rozejdzie i już zawsze będzie trochę uciskał.
garfield - Sob 03 Gru, 2011

doctype nie wiem jaki jest Suomy Apex ale Suomy Vandal jest bardzo wygodny, leży dobrze na mojej głowie, z wentylacja też jest ok.
sting126 - Sob 03 Gru, 2011

RedShadow napisał/a:
No ale też bez przesady żeby musiał się gryźć w policzki. Aż tak ten kask się nie rozejdzie i już zawsze będzie trochę uciskał.


Ja mam co prawda inny kask - Caberga V2 407, ale tez na poczatku przygryzalem sobie policzki. Wystarczylo jednak przelatac w nim 200-250 km zeby problem zniknal. Takze to, ze sie gryzie w policzki nie znaczy, ze sie nie rozejdzie i czy nie bedzie idealnie lezal na glowie.

doctype - Nie 04 Gru, 2011

Dzięki wielkie za opinie...Pojadę jeszcze raz. Przymierzę może jeszcze XXL-ke, porównam i zobaczymy.W każdym razie chyba jestem zdecydowany.
Marpol - Wto 06 Gru, 2011

Ja mam Sharka RSI Titan , dla mnie bardzo wygodny cichy i nic nie wieje , aerodynamika dobra gdyż nie odchyla ci głowy do tyłu , antifog u mnie oceniany na 5+ , zapięcie dd przez pierwsze 2 dni sprawia problem a później sie przyzwyczaisz :) , deflektor na nos sympatyczny , jak chcesz to wyśle ci pare fotek na pv mojego albo wpisz na youtubie


co do kasków bell mają najwięcej modeli z 5 gwiazdkami ale sporo kosztują

shark RSI ( materiał wykonania kevlar , aramid,włókno szklane , carbon ) ma 4 gwiazdki w testach na zbijanie a shoei xr 1000 tylko 3
pomimo szacunku jakim darzę shoeia to uważam ze najwięcej płacimy za napis dlatego kupiłem sharka bo te porządne shoeie zaczynają sie od 1500 PLN
ale to tylko moja opinia i możesz sie z nią nie zgodzić

co do użuwanych .... hmmmm jakby to powiedzieć znam miesca gdzie można kupić w dobrym stanie shoeia nolana caberga za nie więcej niż 100 pln a nikt ci nie powie że masz złoma :) wszystko zależy od szczęścia a sprzedajacy np czasem nie wiedzą że selają airoha szczęke za 60 PLN dlatego ze w niemczech wystawiają na falmarki za pare euro a u nas po giełdach jest tego wysyp .

Końcowo powiem że czasem dobrze odżałować i kupić nówke ( tak zrobiłem z sharkiem )
idź do sklepu załóż na głowe w cenie ok 600 pln kupisz już nolana z blendą albo caberga ale decyzja należy do ciebie ;)

na koniec link abys sobie sprawdził ile jaki kask ma w testach *

http://sharp.direct.gov.uk/

RedShadow - Wto 06 Gru, 2011

Marpol napisał/a:
co do użuwanych .... hmmmm jakby to powiedzieć znam miesca gdzie można kupić w dobrym stanie shoeia nolana caberga za nie więcej niż 100 pln a nikt ci nie powie że masz złoma wszystko zależy od szczęścia a sprzedajacy np czasem nie wiedzą że selają airoha szczęke za 60 PLN dlatego ze w niemczech wystawiają na falmarki za pare euro a u nas po giełdach jest tego wysyp .

Ani Ty, ani sprzedawca nie wie również co ten kask przeszedł. Jak dla mnie takie zakupy to jak granie w rosyjską ruletkę :wstyd:

wiatrak - Sro 07 Gru, 2011

Niedawno miałem podobny dylemat. Dużo czytałem, dużo pytałem i ostatecznie decyzja padła na Sharka S900. Jest cichy, wygodny, no i blenda - super sprawa. Godny polecenia.
vkosav - Wto 27 Gru, 2011

Witajcie, ponieważ niedługo będe przymierzał się do zdawania testu Kat. A najwyższy czas zakupić pierwszy kask - Cenę wyznaczam do około 600zł. Przeglądając przeróżnego typu kaski wpadł mi jeden w oko, nie tylko stylistycznie, ale i cenowo - Chciałbym prosić Was o opinię.

http://www.motocyklowo.pl...talik-3211.html

Edit:

Jeszcze jeden - Ten wydaje się moim zdaniem lepszy - Widząc ogólną ocenę na SHARP'ie.

http://www.motocyklowo.pl...y_mat-1104.html

garfield - Pon 02 Sty, 2012

Ja jeżdżę w Suomy Vandal, polecam
http://www.sklep.motorist...ck-metalic.html

sunspire13 - Pon 02 Sty, 2012

Shark s900 jest bardzo dobrym kaskiem

http://allegro.pl/2011-ka...2007570019.html

w tej aukcji dobra cena i do wyboru rozne malowania

johnny - Pon 02 Sty, 2012

Ja polecam Airoh SV-55 S Sport, skoro jesteś z Sieradza to zajrzyj na moto-weteran bazar do Łodzi (w styczniu najbliższy) - przyjeżdża tam koleś który ma powystawowe egzemplarze (nie tylko Airoh, ale akurat ja taki zakupiłem), można wyrwać za 350 zeta.
andum - Pon 14 Sty, 2013

witam, chciałbym odkopać temat. Szukam kasku w cenie 600-800 zł.
aktualnie waham się nad sharkiem s 700 i s900.
Czytałem na forum o s900 i raczej go polecacie, ale czas mija ceny spadają i może widzieliście gdzieś coś dobrego za te pieniądze ?
I pytanie : gdzie kupujcie kaski ? bo szukam rozmiaru M ale na allegro ciężko coś dostać rozsądnego :(

Machu - Pon 14 Sty, 2013

andum napisał/a:
bo szukam rozmiaru M ale na allegro ciężko coś dostać rozsądnego :(


Uważaj z kupowaniem na allegro, jak przymierzałem HJC FG-15 to żaden na mnie nie pasował, L-ka była za luźna a M-ka mnie punktowo uciskała w 2 miejscach. Kask się przymierza przed zakupem.

andum - Pon 14 Sty, 2013

przymierzałem s700 i s900 i właśnie M była najbardziej optymalna. oczywiście przed zakupem jakiegoś kasku znajdę go w sklepie i przymierzę dla pewności rozmiar i wtedy taki rozmiar chciałbym kupić w miarę jak najtaniej :) bo niestety nie oszukujmy się ale w sklepach mają całkiem sporą przebitkę :( chyba że znacie jakieś tanie sklepy :)
Bartek89 - Pon 14 Sty, 2013

Zobacz sobie w punktach intermotors, masz tam spory wybór kasków do przymierzenia i ewentualnie możesz zamówić jaki Ci sie podoba. W Lublinie na Rapackiego jest oddział ;)
p.s w Intermotors jest Shark s700s jest za 599zł :)

Machu - Pon 14 Sty, 2013

andum napisał/a:
bo niestety nie oszukujmy się ale w sklepach mają całkiem sporą przebitkę :(

Nie maja przebitki tylko muszą utrzymać lokal, prąd, pracowników dlatego też masz możliwość pójścia, przymierzenia, porównania, otrzymania rady czy pomocy w serwisie. Ale popoluj na promocje teraz, ja oraz użytkownik Piotras_5 o tej porze roku poprzedniego kupiliśmy 2 Araie Chaser po 900 zł/szt. z salonu Honda Plaza w Warszawie, gdzie w sklepach w Poznaniu poniżej 2000 nikt nie zjechał. A to już właściwie sprzęt docelowy do amatorskiej jazdy.

andum - Pon 14 Sty, 2013

właśnie w intermotors sprawdzałem te sharki :) aktualnie siedzę od 3 lat w warszawie i jest tu sporo sklepów ale tez mają swoje ceny :(

Właśnie wszedłem na ich stronę i jest jeszcze vision r shark i nie wiem czy jest duża różnica między nimi ?

[ Dodano: Pon 14 Sty, 2013 ]
a gdzie znaleźliście taką promocję ? chodziliście po sklepach/salonach czy może gdzieś w necie szukaliście ?

Yarccom - Wto 15 Sty, 2013

andum napisał/a:
bo niestety nie oszukujmy się ale w sklepach mają całkiem sporą przebitkę


chyba w necie są sprzedawane na granicy opłacalności :kwasny:

andum - Wto 15 Sty, 2013

sprzedaz w internecie czy w skepie jest bez roznicy bo i tak sprzedawcy musza zarobic. ale co nie zmienia faktu ze sprzedawcy raczej maja mniejsze koszty i moga miec lepsza cene.
Yarccom - Wto 15 Sty, 2013

jaaasne załóż sklep i zobacz jakie to sa mniejsze koszty :rotfl:
danny - Wto 15 Sty, 2013

Jedyne co zmniejsza koszt to prowadzenie lokalu, ktorego nie masz jesli masz tylko sklep internetowy = kropla w morzu.
andum - Wto 15 Sty, 2013

u widzę bulwersują się koledzy, nie wiem nie miałem sklepu i raczej go mieć nie będę. Koszt lokalu w dobrym miejscu to cena 5-15tys miesięcznie i wyżej ( miasto )więc sorry ale to jest dużo kasy. + jeszcze jakieś sprawy. A nie powiecie mi że ktoś kto ma sklep internetowy i trzyma swój towar choćby u siebie w garażu ma podobne koszty do tego co prowadzi sklep. ale ok może macie z tym styczność większa niż Ja więc wiecie lepiej.
Z tego co widzę w sklepach fizycznych i sklepach internetowych to w sklepach internetowych jest taniej więc z czegoś to się brać musi.

Nozownik - Wto 15 Sty, 2013

@andum
Ja polecam kask Nitro NPSI - poduszeczki pompowane, wygodne, odpowiednia cyrkulacja powietrza.
Do tego wiem że bezpieczne bo miałem w nim dość poważny wypadek - co prawda po wypadku kask sie nie nadaje, ale uchronił co trzeba i sam nie zaszkodził :)

andum - Wto 15 Sty, 2013

i cena z tego co widzę bardzo przystępna bo ok. 600 zł na allegro z tego co spojrzałem. I również ma 4 gwiazdki jak sharki. a cena jest o 200-250 zł niższa :)
Nozownik - Wto 15 Sty, 2013

Cena jak najbardziej w porządku dopasowanie świetne przez poduszeczki, ładnie leży, ładna aerodynamika przy śmiganiu :)
Został mi kiedyś polecony, to zachowałem się jak użytkownik torrentów w wypożyczalni filmów :P
W sklepie normalnym zobaczyłem i przymierzyłem, po czym zamówiłem w sieci tańszy.
Blenda jest jak ktoś lubi również.
Tylko po co tak dokładnie sprawdzałem wytrzymałość :P
Jak kupowałem nowy kask to zostałem przy tej firmie - starszy model, bez blendy i poduszeczek, ale również bardzo dobry model - a do tego jeszcze tańszy (bo to wtedy było dla mnie ważne:
Nitro NGFP - jeszcze tańszy i też dobrze mi się w nim jeździ - i również 4 gwiazdki :)

andum - Wto 15 Sty, 2013

muszę przyznać że zainteresowałeś mnie tym kaskiem :) I z tego co piszesz już przetestowany osobiście w sytuacji dla niego przeznaczonej i zdał egzamin co jest bardzo ważne. choć nie życzę nikomu takiej sytuacji :(

Na pewno wezmę go pod uwagę i postaram się w weekend gdzieś go przymierzyć :)

Nozownik - Wto 15 Sty, 2013

No poza samym wstrząśnieniem mózgu (a to powstaje przecież przy samym "za dużym" ruchu mózgu w czaszce i obiciu się o nią - samo przyśpieszeni/opóźnienie - chyba tak to było na fizyce (?)) prawie nic mi nie było (piszę tu już tylko o głowie).
Gdyby nie okolczykowanie to wręcz wstrząśnienie, byłoby jedynym efektem wypadku.
A wypadek był ostry - bo widziałem motocykl przed oddaniem do naprawy, no i sam fakt że 4 dni w szpitalu byłem praktycznie nieprzytomny, także jak dla mnie kask - Thumbs up! :)

andum - Wto 15 Sty, 2013

lepszej recenzji dać nie można. ale brak słów ... dobrze że cały jesteś i tylko tak to się skończyło ? ale rozumiem że wracasz do jazdy ? bo widzę że też z warszawy jesteś :)
Nozownik - Wto 15 Sty, 2013

No dla mnie sie to skończyło umorzonym postępowaniem o przestępstwie :P
A kochanki nie zostawię przez jedną złą randkę ;)
Wręcz powoli zbieram sie do kupowania jej nowych dodatków - co by się czuła piękna to i sam jej sie postaram pozakładać ;)
W ostatnim sezonie (a był to mój pierwszy) po wypadku tylko strasznie sie bałem innych kierowców czy mi jaki nie zajedzie. Ale już jest lepiej :)

andum - Wto 15 Sty, 2013

to powodzenia życzę w składaniu ukochanej i mam nadzieję że zobaczymy się na mieście :) ciekawość mnie zżera co się stało ale chyba lepiej nie wiedzieć. nie dziwię się że się bałeś :( ograniczenie zaufania do innych. Jak to kiedyś mi Wujek powiedział: ,, Jeździj tak jakby każdy chciałby Cie zabić"
Nozownik - Sob 19 Sty, 2013

Odzyskałem kask jakby ktoś chciał zobaczyć:
https://plus.google.com/photos/112341006760730400045/albums/5835252516530747761?authkey=CImvi_j36YaPCA

Faktograf - Nie 20 Sty, 2013

Warto się przyjrzeć kaskowi Shark S900, bardzo dobrze wypada w testach sharpa. Ma pompowane poliki, blendę przeciwsłoneczną, jest lekki i ładnie wygląda.
andum - Nie 27 Sty, 2013

Byłem i przymierzyłem sharka s900c i wiele innych i s900c najbardziej mi leży na głowie. Teraz mam tylko dylemat czym różni się ten model 2012 vs 2013 bo coś słyszałem że 2013 ma coś dołożonego a nie mogę się doczytać co:(
Faktograf - Czw 31 Sty, 2013

Na pewno ma pompowane poliki, ale model z 2012 roku też ma. Z tego co udało mi się wyszukać to ma dodany anti-fog na szybę i blendę. Ogólnie szyba nie jest podatna na parowanie, gorzej z blendą i może właśnie to poprawili...
Piter - Pią 01 Lut, 2013

Ja polecam Nolan , w tej cenie to np N85 i wiele innych.
Yarccom - Pią 01 Lut, 2013

kaski 2013 to jeszcze w katalogach ;)
planowane dostawy u importerów końcówka lutego

Roben - Pią 01 Lut, 2013

Ze swojej strony polecam kask Astone Sun Visio Vega. Porządna szczęka od francuskiego producenta, który niedawno wszedł na polski rynek.
Kask z blenda, antyfogiem, porządna wentylacja, wyściółką coolmax.
Posiada certy CE, DOT i australijski AS1698.
Sprawdzony w boju, cena w tym momencie w tych wszystkich promocjach waha sie w przedziale 600-700

Dober - Pią 01 Lut, 2013

Roben napisał/a:
Ze swojej strony polecam kask Astone Sun Visio Vega. Porządna szczęka od francuskiego producenta, który niedawno wszedł na polski rynek.


Potwierdzam, calkiem udany model. Jezdzilem w nim 2 lata i bez zastrzezen.
Jest identyczny jak Probiker KX4.

adasadas2 - Nie 03 Lut, 2013

Nozownik napisał/a:
No poza samym wstrząśnieniem mózgu (a to powstaje przecież przy samym "za dużym" ruchu mózgu w czaszce i obiciu się o nią - samo przyśpieszeni/opóźnienie - chyba tak to było na fizyce (?)) prawie nic mi nie było (piszę tu już tylko o głowie).
Gdyby nie okolczykowanie to wręcz wstrząśnienie, byłoby jedynym efektem wypadku.
A wypadek był ostry - bo widziałem motocykl przed oddaniem do naprawy, no i sam fakt że 4 dni w szpitalu byłem praktycznie nieprzytomny, także jak dla mnie kask - Thumbs up! :)


A jak wygląda sprawa wyciszenia tego kasku? Da radę jeździć z prędkością większą niż 80 km/h bez stoperów? Czy jest problem z parowaniem szyby?

Nozownik - Nie 03 Lut, 2013

adasadas2 napisał/a:
A jak wygląda sprawa wyciszenia tego kasku? Da radę jeździć z prędkością większą niż 80 km/h bez stoperów?

Oj tutaj to pełen spokój można spokojnie myśleć a i słychać co się naokoło dzieje także jak dla mnie to był złoty środek. ja teraz jeżdżę z modelem starszym i prostszym i bez problemu. jak sobie latałem z Warszawy do Mrągowa to - umówmy się - nie jeździłem 50 km/h i żadnych złych wspomnień nie mam ;)
adasadas2 napisał/a:
Czy jest problem z parowaniem szyby?

Ja osobiście nie miałem. musiało być strasznie zimno a ja zdyszany żeby zaczęło cokolwiek widać - ale ustawienie odpowiednich wlotów na cyrkulację powietrza działało na piątkę.

adasadas2 - Nie 03 Lut, 2013

Nozownik napisał/a:

Oj tutaj to pełen spokój można spokojnie myśleć a i słychać co się naokoło dzieje także jak dla mnie to był złoty środek. ja teraz jeżdżę z modelem starszym i prostszym i bez problemu. jak sobie latałem z Warszawy do Mrągowa to - umówmy się - nie jeździłem 50 km/h i żadnych złych wspomnień nie mam ;)


A ten model starszy i prostszy to NGFP?
Czy jest duża różnica między nimi? Tzn chodzi mi o to czy warto dopłacić te 150 zł więcej (i mieć tylko blendę?). Czy w obu modelach nie-parowanie szybki i wyciszenie są na podobnym poziomie?

Nozownik - Nie 03 Lut, 2013

adasadas2, Tak, ten starszy to NGFP. nie parowanie szybki w tym starszym delikatnie gorzej ale do przeżycia w NPSI truszkę lepsza cyrkulacja. wyciszenie podobne.
W nowym blenda oczywiście jest.
Z tymże pompowane poduszeczki to jest moc. Naprawdę można sobie dopasować wręcz idealnie. nie jest za ciężki a po dopompowaniu jeździ się w nim genialnie.
Cóż ja sobie kupiłem tańszy (wtedy różnica była jakieś 200zł - co dla mnie po wypadku robiło przeogromną różnicę) i działa - ale NPSI daje niesamowity komfort. Więc jeżeli dasz radę docisnąć pasa żeby zakupić NPSI - to polecam tak zrobić. A po drodze odwiedzić jakiś sklep motocyklowy i przymierzyć jak leży :)

adasadas2 - Nie 03 Lut, 2013

Więc decyzja zapadła :) zacisnę pasa i biorę NPSI :) znalazłem na 4-biker za 430 zł:)
brałem już od nich spodnie także nie ma problemu w razie złego doboru rozmiaru.
Dzięki! Nozownik :)

Zagórny - Pią 08 Lut, 2013
Temat postu: kask
Radze zakupić kask agp tornado firmy Osbe. Jeżdżę z nim już parę miesięcy i jestem pod wrażeniem. Jest on wygodny i posiada pochlebne opinie. Tańszego kasku tak bezpiecznego nie kupicie.Polecam
Machu - Sob 09 Lut, 2013
Temat postu: Re: kask
Zagórny napisał/a:
Tańszego kasku tak bezpiecznego nie kupicie.Polecam

A w jakich warunkach i jak testowałeś jego bezpieczeństwo? Bo szukam w necie i żadnych testów czy opinii nie znalazłem.
Wygląda tak:

Yarccom - Sob 09 Lut, 2013

jest coś takiego jak bezpieczny kask typu JET? :hyhy:
RedShadow - Sob 09 Lut, 2013

Zagórny napisał/a:
Radze zakupić kask agp tornado firmy Osbe. Jeżdżę z nim już parę miesięcy i jestem pod wrażeniem. Jest on wygodny i posiada pochlebne opinie. Tańszego kasku tak bezpiecznego nie kupicie.Polecam

Czyżbyś właśnie przez przypadek miał 20 takich kasków do sprzedania?

Yarccom - Sob 09 Lut, 2013

https://www.google.pl/sea...-a&channel=fflb

kilka pierwszych linków
na forach po jednym poście zachwalającym ten kask z róznych kont
przygotowanie pod sprzedaz jak nic :P

wolf - Sob 09 Lut, 2013

Cóż... W podobnym hełmie jeździ dwóch moich kolegów na HDekach, ale oni są pilotami i te kaski sami sobie zrobili, chyba nie muszę mówić z czego :)
Machu - Sob 09 Lut, 2013

Yarccom napisał/a:
https://www.google.pl/search?q=osbe+agp+tornado&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=fflb
kilka pierwszych linków
na forach po jednym poście zachwalającym ten kask z róznych kont
przygotowanie pod sprzedaz jak nic :P


Do dlaczego jeszcze jest tamten post a koleś nie ma banana? :)

miziel - Sob 09 Lut, 2013

No nie powiem brzydki nie jest, ale chyba nie na GSa? :wstyd:

Czyż to nie dziwne, ze założył konto i 15 minut później napisał tego posta?;p

Mix - Pią 11 Kwi, 2014

Miał ktoś do czynienia z Shark S900 w malowaniu luminescencyjnym?

http://allegro.pl/kask-sh...4136538095.html

Wydaje się ciekawą opcją, ale różnica w cenie między najtańszymi ofertami na Allegro między nim, a standardowym malowaniem to koło 130zł i nie wiem, czy warto dopłacać.

tmi - Pią 11 Kwi, 2014

Hm, dziwne pytanie.

A czy Twoje "podoba mi" się wyceniasz na 130 zł?

Mix - Pią 11 Kwi, 2014

Nie do końca o to mi idzie. Kwestia malowania luminescencyjnego jest poniekąd kwestią bezpieczeństwa. Bardziej mi chodziło o to, czy ktoś widział i czy to zdaje egzamin w praktyce, czy nie jest tak, że jest to pic na wodę fotomontaż, a odblask na kasku działa bardziej jako element wyglądu kasku, a nie czegoś co sprawia że mogę się czuć bezpieczniej.
Piotras_5 - Pią 11 Kwi, 2014

Dla mnie taki kask czy biały to zawsze policje przypomina i muszę zwalniać, a puszka jak całego Ciebie nie zobaczy to kasku pewnie też nie...
Scorpio412 - Sob 12 Kwi, 2014

Kupiłem s900 lumi używkę, ale jeszcze ie mam moto, także nie testowany :P
joke - Pią 18 Kwi, 2014

Poszukuję kasku tak jak w temacie do 800zł. Interesują mnie przede wszystkim 2 rzeczy - blenda przeciwsłoneczna i jaskrawe kolory. Znalazłem coś takiego:
http://motoprym.pl/pl/kas...en-pinlock.html

Macie może jakieś opinie za/przeciw? A może jesteście w stanie polecić coś innego?

yaszczi - Pią 18 Kwi, 2014

Super kask, polecam!
zagadaj do Macieja z MotorMind http://sklep.motormind.pl/pl/p/HJC-IS-17-BLACK/834
powiedz, że jesteś od yaszczi'ego z forum GS'a to pewnie zrobi lepszą ceną ;)

Piotras_5 - Sob 19 Kwi, 2014

Mam, również polecam. Jedyny minus to trochę głośny, ale wygodny, nic nie uwiera, b. dobra widoczność itp.

Tylko odpuść sobie ten kolor :P
O jak Yaszczi napisał, zagadaj do Macieja, ja dostałem cenę niższą, niż najniższa na allegro ;)

pozdro!

RedLady94 - Sob 26 Kwi, 2014

Ja również jeżdżę w HJC IS-17. Kask jest bardzo wygodny i świetnie wykonany, jednak nie ma co ukrywać nie jest on cichy :(
Ale gdybym znów miała kupić kask, wybór padłby pewnie taki sam :)

princessakasia - Nie 12 Lip, 2015

Odkopuje stary temat :) bo nie ma sensu zakładać nowego. Zastanawiam się nad trzema kaskami
1. Caberg Ego nie mam możliwości przymierzenia i to jest najgorsze, że musiałabym się wstrzelić w rozmiar a z tym jest ciężko u mnie bo albo xs albo s w zależności od marki. Jest też najtańszy z tych trzech bo mogę go kupić już za lekko ponad 500 zł. Ma dobre opinie ale z tym bywa różnie przekonałam się już na jednym kasku wychwalanym w niebiosa który okazał się bardzo kiepski.

2. Nolan n86 wygodny nie czuje go na głowie jest lekki i to wielki plus moim zdaniem wygodniejszy niż HJC ale denerwuje mnie blenda, która jest za krótka jak dla mnie. Skorupa kasku taka sama do wszystkich kasków wiec przy drobnej figurze kask wygląda na ogromny, poza tym nie zachwyca mnie. HJC jakoś lepiej się prezentuję.

3. HJC IS-17 nie leży na mojej głowie xs ściska mi głowę a s lata delikatnie sprzedawca mówił, że xs się rozjedzie natomiast znajomy motocyklista powiedział że na pewno na tyle i nie tak szybko, że przestanie cisnąć. A jazda w cisnącym kasku jakoś mnie nie zachwyca. Kask musi dobrze leżeć już przy założeniu. Więc użytkownicy HJC IS-17 też tak mieliście czy porostu HJC nie jest dla mnie a najbardziej mi się podoba z tych trzech.

Poradźcie co wybrać? ;)

Podkopnik - Nie 12 Lip, 2015

Jak nie masz gdzie przymierzyć to nie kupuj na pałę bo jak już sama zauważyłaś każda firma robi inne kaski które nieraz nijak nie pasują do głowy mimo poprawnego rozmiaru:)

Kask ma trochę ściskać ale nie na tyle żeby w momencie zakupu sprawiało Ci to jakikolwiek ból czy duzy dyskomfort.
Ja jeżdżę w swoim HJC FG-15 już 4 sezon i na głowie leży mi tak samo dobrze jak miesiac po zakupie. Czyli jedynie dopasował się do kształtu mojej głowy.

Rozumiem że dysponujesz kwotą 500-600 zł z tego co piszesz???
Niektóre kaski (zazwyczaj droższe) są produkowane np w trzech rozmiarach skorup przez co kupując mały kask (XS-S) sama skorupa nie wygląda na wielgaśną w stosunku do Ciebie :) Zwróć na to uwagę.

Większość sprzedawców chce sprzedać towar więc masz rację pytaj kolegów i forumowiczów :)

Jeżeli chodzi o tego HJC napisałaś że XS za mały a s za duzy. Z tego co wiem można dobrać różne rozmiary poduszek wewnątrz kasku tak zeby ten rozm S leżał dobrze.
A jak nie to może rozglądnij się za innymi firmami. Teraz tego bez liku trzeba mieć tylko czas by jeździć i przymierzać.

Napisałaś że Nolan jest lekki i jest to plusem ;) Owszem waga jest ważna ale jeszcze ważniejsze jest wyważenie kasku oraz to jak się zachowuje przy wyższych prędkościach.
W moim poprzednim kasku chciało mi głowę urwać gdy patrzyłem na boki :)

Zwróć też uwagę na łatwość demontażu/montażu samej szybki bo to też ważne.
No i pin lock.

Opinie internetowe też trzeba brać przez palce...
Ja np uważam że nie ma sensu oceniać wygody kasku bo nigdy nie będzie to ocena obiektywna.

Ale np ergonomię i jakość wykonania już bardziej ;)

Arcisz - Pon 13 Lip, 2015

Mi 17 leży dobrze ma głowie, więc to chyb nie Twój model. Posiadam Ske, i po 2 mirchach jeszcze mi się rozchodzi, ale nic boleśnie nie ciśnie.
tmi - Pon 13 Lip, 2015

princessakasia, szukaj dalej, są inne firmy, może Shark?

Też szukam nowego kasku, w trochę innych pieniądzach i np. Shoei żaden model na mnie nie pasuje, są za małe, uciskają, ciężko mi się je wkłada, ściąga itp.
Z kolei HJC już leży lepiej ale też czuję, że to nie to, podobnie Schuberth, dlatego szukam dalej bo jest wiele firm które produkują różne kaski na różne głowy. Mam Sharka i jest idealny od początku, czyli od 5 lat.

Kask ma być przede wszystkim WYGODNY. Reszta? mniej istotna.

Vankel - Pon 13 Lip, 2015

Może trochę napiszę o N86 bo mało jakichś konstruktywnych ocen na ten temat.
Ja kupiłem na przez neta bez mierzenia rozm L. Pasuje idealnie.
Potwierdzam co piszesz - lekki i wg mnie bardzo wygodny.
Pinlock jest mega, szybka w ogóle nie paruje.
Demontaż szybki jest bezproblemowy.
Co do blendy to mi pasuje - może nie da się na niej jechać jak jest otwarty wizjer bo dość mocno podwiewa, ale poziom przyciemnienia i mechanizm jest wg mnie jak najbardziej ok.

Co do wyglądu to zawsze się można szarpnąć na wersję z kombinowanym malowaniem :P zawsze to ciekawiej wygląda.

I co najważniejsze wreszcie słyszę w nim dźwięk mojej V-ki a nie tornada powietrznego przy uszach :D

Na lekki minus w upałach trochę zawodzi obieg powietrza w górze kasku. Praktycznie w ogóle go nie czuć i głowa dość mocno się poci.

zdzis - Wto 14 Lip, 2015

Ja latam w Caberg Ego i świetnie się spisuje, szczelny nie za głośny (nawet po otwarciu wywietrznika na górze), wygodny. I z tego co widzę blenda zakrywa znacznie większą część pola widzenia niż w podanych przez ciebie (mogę się mylić gdyż sugeruję się zdjęciami).
kowal-jr - Wto 14 Lip, 2015

Taki sobie kupcie :D
https://youtu.be/3zpB_xUG55M

princessakasia - Sro 15 Lip, 2015

Kupiła i o dziwo is 17 na którego tak marudziłam :) W końcu trafiłam na profesjonalny sklep z bardzo dobrym asortymentem i super obsługą do tego ceny bardzo konkurencyjne fakt 150 km ode mnie niestety ale byłam przejazdem więc musiałam wstąpić:) Po prostu pan mi dokładnie wytłumaczył HJC XS było za małe a S z kominiarką jest idealna po przymierzałam tam kilka innych kasków sharka s900, AGV k3 sv ale wybrałam HJC IS 17 jak na razie jestem zadowolona :) Ma idealną długość blendy pinlocka nic mi nie paruje pierwsza przejażdżka za mną:) cieszę się jak dziecko :rotfl:
ryba93sr - Nie 06 Wrz, 2015

Gdzie gdzie gdzie ten profesjonalny sklep? W kolo lublina w sklepach maja wszedzie bide..
princessakasia - Pon 07 Wrz, 2015

Bide to mało powiedziane ja byłam we wszystkich sklepach w lublinie, zamawiałam też przez neta ale nie polecam tak robić jeśli wcześniej nie miało się tego kasku ciucha czy czegoś tam w odpowiednim rozmiarze na sobie strata czasu i pieniędzy na późniejsze odsyłki cuchów. Kupowane przez neta na oko dla mnie nie ma sensu bo raz trafisz raz nie, przynajmniej ja wole wiedzieć co kupuje i jak to wygląda na mnie, dla mnie ma to znaczenie jako kobiety facet ma trochę lepiej. Poza tym wybór ciuchów męskich w lublinie jest dużo większy, kobiecych ze świeczką szukać nie mówiąc tu o kombinezonach damskich to chyba jeden salon w lublinie ma.

Sklep to 4motos.pl (woj. podkarpackie, koło Jarosławia) przyjemna obsługa i ceny bardzo konkurencyjne:) Ja na pewno tam wrócę. Podam przykład przyjechałam 10 minut przed zamknięciem i zostałam obsłużona na najwyższym poziomie nikt mnie nie poganiał dał chwile do namysłu wybór kasków i rozmiarów co ważne był spory także myślę każdy znalazł by coś dla siebie. Zresztą mają stronę internetową można zobaczyć co się chce wybrać i po jechać po przymierzać.

ryba93sr - Pon 07 Wrz, 2015

Dzieki za odpowiedz ;) ja na razie nialem doczynienia tylko z intermotors w lublinie, ale tam wiekszosc ciuchow jest z gwiazda i wysokich cenach
princessakasia - Wto 08 Wrz, 2015

Nie ma za co :) No to tutaj raczej też większość skór jest gwiazdą ale tekstylne ciuchy są różnych firm.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group