.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Dziwne syczenie podczas hamowania

vinyl - Pią 29 Kwi, 2011
Temat postu: Dziwne syczenie podczas hamowania
Czesc. Co prawda po zakupie zrobiłem szczegółowy przegląd w ASO (w tym wymiana płynu hamulcowego i klocków), ostatnio też byłem na przeglądzie technicznym, który przeszedłem bez problemu (a koleś na prawdę wszystko szczegółowo sprawdzał - dosłownie wszystko co się dało, czujnik spalin, głośności, jasność świateł, zawieszenie, napęd, opony, HAMULCE itp). W każdym razie jedna rzecz nadal mnie niepokoi - podczas hamowania przednim słyszę charakterystyczne syczenie (związane z układem hamulcowym) ... heble działają, ale wole zapytać - co to by mogło być, a może tak ma być ?
tomex-t3 - Sob 30 Kwi, 2011

U mnie są identyczne objawy, pewnie tak ma być
re5pect - Sob 30 Kwi, 2011

taki dźwięk jest jak się klocki docierają więc spoko chyba, że masz jakieś tanie to słyszałem że zawsze tak świszczą czy co one tam robią ;)
power_bit - Sob 30 Kwi, 2011

Mi tylny hamulec piszczy gdy hamuje, trochę to irytuje, jednak klocki wyglądają dobrze, szkoda wymieniać.
papaj79 - Pią 23 Wrz, 2011

Ja mam podobny problem ale zanika on jak trochę pojeżdżę więc to chyba nie jest normalne. Syczy tylko po deszczu albo po nocy, ale jak się rozgrzeje albo stoi na słońcu to tego nie ma. Wcześniej nie miałem takich objawów, zaczęło się dwa dni temu. Dzięki za porady oraz domysły trzeba będzie się temu przyjżeć.
Pozdrawiam. ;)

nospoon - Pon 26 Wrz, 2011

Jak po deszczu albo nocnej rosie, to stawiałbym na rdzawy nalot który się tworzy na tarczach.
papaj79 - Pon 26 Wrz, 2011

Nie ma rdzawego nalotu, tarcze są jak lustro, nie wiem co to jest z tylnym jest wszystko w ok. Czas pokaże co się będzie z tym działo. :przestraszony:
inters2 - Czw 03 Lis, 2011

syczy poniewaz jest nawiercana tarcza:)
hapamasta - Pią 04 Lis, 2011

U mnie jest coś też przy hamowaniu. Lecz ja bym nazwał to cykaniem. Jak przyhamowuje to słyszę jak by coś ocierało i cykało ze stałą częstotliwością. Nie wiem czy to hamulce czy coś w kole. Muszę zobaczyć jak to jest przy hamowaniu tylnim i przednim hamulcem. Chyba jak silnikiem hamuję to również słyszę cykanie dobiegające jakby z przodu. Macie pomysły?
sezrg - Pią 04 Lis, 2011

hapamasta napisał/a:
Macie pomysły?


pływajaca tarcz hamulcowa.zobacz jak ją chwycisz czy ma luz

hapamasta - Pią 04 Lis, 2011

sezrg napisał/a:
pływajaca tarcz hamulcowa.zobacz jak ją chwycisz czy ma luz


Chwycę ręką? czy hamulcem i w którym miejscu może mieć luz?

sziwu - Pią 04 Lis, 2011

Chwyć ręką i rusz tarczę w kierunku toczenia koła i w przeciwną stronę, nie do siebie, jeśli będzie luz to źle. Luz możesz mieć na tych "nitach"
hapamasta - Pią 04 Lis, 2011

ok. Sprawdzę. Byle jeszcze pogoda wróciła, bo chcę porobić ten motocykl przed zimą, a mało o nim wiem, bo dopiero co kupiłem.
sziwu - Pią 04 Lis, 2011

Co do "cykania" to jest to chyba normalne ponieważ nawet w neosie takie dźwięki mam :) No chyba że u mnie też coś nie gra w co wątpię :P

Z resztą nie ma co roztrząsać, możesz profilaktycznie sprawdzić ten luz i jeśli będzie to się pomyśli a jak nie i nic nie trzęsie, nie piszczy i hamuje sprawnie najlepiej zostawić jak jest :)

hapamasta - Sob 05 Lis, 2011

Co do hamowania to pięknie hamuje. Nic nie piszczy, klocki ponoć w dobrym stanie (na przeglądzie powiedzieli) tylko te cykanie jak by jakaś linka dotykała koła takie mam wrażenie, ale sprawdziłem i nic takiego nie może mieć miejsca :) Dźwięk się nasila jak nurkuję do przodu przy hamowaniu. Stąd też myślałem, że to przewód, który się jakoś niefortunnie zgina i styka z kołem. Zobaczymy jak mgły opadną i jeszcze trochę się ociepli.
bartek2801 - Sob 05 Lis, 2011

sorki ze się podepnę pod temat ale mam podobny problem,u mnie też występuje takie cykanie dodatkowo zauważyłem że mam luz na tarczy ok 1mm
sezrg - Sob 05 Lis, 2011

luz 1 mm to nie tragedia.widziałem luzy o wiele wieksze i wiara jeszcze smigała.1mm to nic tylko staraj sie kontrolować co jakis czas ten luz bo napewno bedzie sie zwiąkszał.cykanie w twoim przypadku to raczej te nity.stan na moto nacisnij klamke hamulca porzedniego i trzymając bujaj motocyklem w przód i w tył.powinienes usłyszeć stuki a w czasie jazdy bedzie to cykanie
hapamasta - Czw 10 Lis, 2011

Ok. To wrócę do swojego cykania. Nie mam luzu na tarczy. Cyka cały czas nie tylko przy hamowaniu w czasie jazdy też. Tak mi przyszło do głowy, może koło któreś ma za małe ciśnienie. Dziś chyba już ostatnia jazda w sezonie była, więc będę w zimę pucował chuchał a wiosną się wróci do tematu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group