.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - GS500f '04 by Agi

Agi - Wto 26 Kwi, 2011
Temat postu: GS500f '04 by Agi
Jako świeżynka na forum, przedstawiam Wam mojego GS'a, coby łatwiej było mnie rozpoznać na drodze :hyhy:
Moto ma nawinięte ponad 38k km, moje jest coś koło 700km, w końcu mam go dopiero od jakichś 2 tygodni.
Rok prod.: 2004, z papierów wynika, że pierwsza rejestracja miała miejsce we wrześniu 2005 roku, jestem 5 właścicielem tego sprzęcika [trochę to przeraża].
Wyróżniają go porysowane owiewki, moto najprawdopodobniej leżało na obu stronach, poprzedni właściciel mówił, że już taki porysowany kupił; na chwilę obecną nie przeszkadza mi to, może kiedyś coś z tym zrobię [nie ma tragedii].
Jestem mega-zadowolona z zakupu, łatwość z jaką prowadzi się ten sprzęcik mnie po prostu rozwala, moto samo składa się w łuki. Co chyba najważniejsze, jest niższy o 15mm od Apki, a dla mnie to dużo, gdyż nie grzeszę wzrostem, teraz jestem w stanie wycofać moto siedząc na nim [na apce było to dość trudne, najczęściej schodziłam z moto, cofnęłam, postawiłam na stopce i dopiero wtedy wsiadałam :D ].
Czas na najważniejsze, czyli zdjęcia:

f0rever - Wto 26 Kwi, 2011

Jak motor prosty, nie ściąga, technicznie ok, to wizualne rzeczy za bardzo nie grają roli, przynajmniej ja jestem takiego zdania :)

Gratulacje zakupu :)

Ps. Można zdradzić rąbek tajemnicy, i napisać cenę ? :)

magda84 - Sro 27 Kwi, 2011

no to mam kolejną siostrę bliźniaczkę :P pozdrowionka :)
muminek - Sro 27 Kwi, 2011

motocykl ładny, a gdzie właścicielka? :wstyd:
Agi - Sro 27 Kwi, 2011

f0rever napisał/a:
Ps. Można zdradzić rąbek tajemnicy, i napisać cenę ? :)

Dałam za niego 7200,-

Cytat:
a gdzie właścicielka?

Jak się zrobi ciekawe zdjęcie, to i właścicielka się ujawni :D

kusiaczek - Sro 27 Kwi, 2011

A jak ci sie sprawowała ta rs 125?
Agi - Sro 27 Kwi, 2011

RSka to masakra, chyba trafiłam na padake. Po miesiącu od zakupu zatarł się silnik, naprawiłam. Pierwszy wyjazd po remoncie - padła skrzynia biegów, wymieniłam. Później było trochę spokoju, bo sezon się skończył :D . Po kilku przejażdżkach jakieś walnięcie w silniku, rozebrałam - okazało się, że ułamał się jeden ząbek w koszu sprzęgłowym, przy okazji wymieniłam sobie wtedy tarcze sprzęgłowe. Po tej mininaprwie było w porządku, nie licząc jakiegoś tarcia przy ruszaniu [teraz już wiem co to było]. W czerwcu zeszłego roku padł mi starter, nie do końca wiem co było wtedy przyczyną, ale jakoś dało się to naprawić [stało się to po tym jak w drodze nad morze zgubiłam gdzieś stopkę :rotfl: , w drodze powrotnej połamał się języczek zaworu wydechowego, wymieniony przy głównym remoncie]. Pojechałam na zlot, przyszlifowałam lewy bok, ale wszystko działało. W październiku znowu padł starter, naprawiłam to dopiero na początku marca - okazało się, że kabel od rozrusznika się przepalił. Po przejechaniu 50km silnik znowu odmówił posłuszeństwa, jak to kupujący określił skończyła się kompresja; na nieszczęście dla mnie skończyła się 2km od domu, więc musiałam ją pchać.
Dzięki Aprilce jestem przewrażliwiona, gdy nie słyszę pracy silnika GSa [na wciśniętym sprzęgle] to mam schizę, że silnik mi zgasł i muszę delikatnie dodać gazu, żeby usłyszeć silnik :D .

mr0zd - Sro 27 Kwi, 2011

Włoskie 125ccm w 2t.

Więcej mówić nie trzeba...

Damian - Czw 28 Kwi, 2011

weeź ja miałem yamahe dt 80, tdr 125, nie zależnie czy włoskie czy niemieckie czy japonskie 2t, i tak trzeba remontować co jakiś czas i tak. Ile ja się na grzebałem przy tym ;( aż mi się płakać chciało, Olej do paliwa:/, żal już nigdy nie kupie 2t. Gsem wyleciałem juz pare razy w traskę i nic, nawet nie zakaszlał, przy 2t zawsze coś się zdażyło, jak nie kabelek to świeca, jak nie gaźnik to się śrubka odkręciła, ajjjj ,
mr0zd - Czw 28 Kwi, 2011

Kumpel z nami NSRą śmigał.
Tylko musiał oleju pilnować, tak to żadnych problemów nigdy mu nie przysporzyła.
No ale po sezonie remoncik za grube pieniądze niestety :/

Damian - Pią 29 Kwi, 2011

nom, te remonty są nie uniknione, chyba ze kupisz nowy(oczywiście Japoński jakiś NSR czy tam Yamahe jakąś) i szanujesz to z 30tyś zrobisz bez remontu. Więcej nie ma mowy. Tłok, uszczelniacze, łożyska na wale,wyważanie wału, korba do wymiany i już wtedy max 20tyś km jak szanujesz. i silnik się kończy.
mr0zd - Pią 29 Kwi, 2011

No ale nie miał nigdy sytuacji że mu skrzynia padła, albo zawór się ułamał, nigdy z nią problemu nie miał, a nie oszczędzał jej. Non stop guma i stopal na światłach :D
Agi - Pon 27 Cze, 2011

Malutka aktualizacja.
Przy sprzęcie nic się praktycznie nie zmieniło, został tylko maźnięty uchwyt pasażera, no i przebieg troszeczkę wzrósł - do 41508km :D
Wczoraj (tj. 26.06) pojechałam sobie z kumplem na wycieczkę do Torunia. Dystans tego dnia to 391km, muszę się przyzwyczaić do takich dystansów :D
Poniżej foto gdzieś spod Torunia, no i się ujawniam :hyhy:

By agi7

By agi7

By agi7

LuIza - Pon 27 Cze, 2011

Bardzo ładnie :)
Tylko zapomniałaś o koleżance ;)
Też wczoraj jeździłam....jak zawsze samotnie ;)

emkags - Pon 27 Cze, 2011

Hehe.. :) bardzo fajny motocykl.. ;) nie ważne obtarcia.. ważne, że Tobie jest wygodnie etc :)
muminek - Wto 28 Cze, 2011

ciekawy styl jazdy :hyhy:
Agi - Wto 28 Cze, 2011

A to taki nowatorski, dopiero testuję, ale jest niewygodnie :D
Najważniejsze: Don't Try This at Home :hyhy:

słodki - Nie 18 Wrz, 2011

Super Moto. Myśle ze w przyszłym roku takiego sie do czekam najpierw prawko.
johnny - Pią 14 Paź, 2011

"Im zimniej tym cieplejsza jest na ŻWIROWNI woda" ;]
Agi - Wto 18 Paź, 2011

johnny_doe napisał/a:
"Im zimniej tym cieplejsza jest na ŻWIROWNI woda" ;]

Yyy, to brzmi jak wyzwanie :P
A tak na serio to o co chodzi :D ?

johnny - Sro 19 Paź, 2011

Hehe, myślałem że zaczaisz - a gdzie robiłaś zdjęcia GSa? ;]
Agi - Sro 19 Paź, 2011

Ano na Żwirce, o ja ciężko-kapowna istota :D
wladimir - Pon 24 Paź, 2011

Agi napisał/a:
A to taki nowatorski, dopiero testuję, ale jest niewygodnie :D

Tak mi się przypomniało.
http://www.youtube.com/watch?v=Fnu88lT7RjY

Agi - Sob 05 Lis, 2011

wladimir napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=Fnu88lT7RjY


Hahaha, genialne :rotfl: , no i się wydało od kogo się tego nauczyłam :zawstydzony:

Agi - Nie 12 Maj, 2013

Małe uzupełnienie mojej historii :)
Pod koniec sierpnia zeszłego roku, wracając z pracy miałam nieprzyjemność nawiązania bliższego kontaktu z asfaltem. Jakiś idiota wyprzedzał na podwójnej ciągłej jadąc pod górkę [a było już po 22 i w dodatku padał deszcz]. Uniknęłam, co prawda, kontaktu z tym delikwentem, ale nie zapanowałam nad moto i się położyliśmy na lewą stronę, poszorowaliśmy kilka ładnych metrów po drodze, aż się w końcu zatrzymaliśmy. Kretyn z osobówki nawiał i nie udało się go nijak ustalić. Mi ogólnie nic, poza stłuczeniami i obtartym nadgarstkiem. W moto: połamana i porysowana owiewka, ułamana klamka sprzęgła i lusterko, porysowana chacha i zadupek, przytarty bok silnika, skrzywiona lekko kierownica.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Ud81TljdwWLU1SV3P_Y5-eY5WUaVbPX_iBibgjAtYb4?feat=directlink
Na 3 tygodnie zawiesiłam sezon, aż do momentu jak wymieniłam klamkę sprzęgła i 'zrobiłam' lusterko. Do końca sezonu [tylko kilka trasek] jeździłam bez owiewek.
Od stycznia powoli zdobywałam części do wymiany.
Lusterko dostałam.
Owiewkę udało mi się kupić, stwierdziłam, że kupię nową i po prostu pomaluje - oryginalna nie była kompletna. W związku z wymianą owiewki musiałam zrobić dolne mocowanie - nie miałam go w ogóle.
Wymieniłam kierownicę - rura ma mniejszą średnicę od środka jak oryginalna, więc musiałam dorobić gumy do ciężarków.
Wypolerowałam prawie idealnie ciężarki - zastanawiam się, czy malować je na czarno, czy tylko pociągnąć bezbarwnym - problem w tym, że na lewym ciężarku są spore, tym samym widoczne, rysy - nie wiem jak się ich pozbyć, żeby nie zniszczyć ciężarka.
Oczywiście zrobiłam także serwis - olej i filtr. Filtr powietrza wymienię na dniach.
Nawinięte w tym sezonie ponad 600km :D [nie dużo, ale dopiero się sezon zaczął]
Jeszcze jest trochę rzeczy do zrobienia, ale najważniejsze, że jeździ :D
https://picasaweb.google.com/lh/photo/AMrICSEWzg997v_aQveI38yAWgUhHP5qL10pymkGHXU?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/dffH-Z71IZeYX16uVBfuFMyAWgUhHP5qL10pymkGHXU?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/SJwRHZ-G33gzdgTH0213ScyAWgUhHP5qL10pymkGHXU?feat=directlink

Agi - Nie 30 Wrz, 2018

Dawno mnie tu nie było :wstyd:
Tak w wielkim skrócie - Giezik cały czas w moim posiadaniu, będzie już 7lat w moich rękach :serce:
Na tę chwilę ma nawinięte 75264km :hyhy:
Od 2015 ma brata i tak się zmieniają w dostarczaniu mi przyjemności z jazdy :D




studi - Pon 01 Paź, 2018

Agi, nie widać zdjęć
Agi - Wto 02 Paź, 2018

Wczoraj jeszcze je widziałam, może tylko dlatego, że byłam zalogowana na Google ...
Fotosik się wykrzaczył, więc nie mogę z niego dodać :kwasny:
Nie wiem jak mam zrobić, żeby dodać zdjęcia - wczoraj kopiowałam adres obrazka i wklejałam w 'img', ale jak widać -> nic nie widać ... :wstyd:
Potrzebuję porady :zawstydzony:

studi - Wto 02 Paź, 2018

A próbowałaś dodać w opcjach pod postem ?
Zawsze można zapodać na forumowy FTP i potem dodać linka.

Jak coś to wyślij mi na maila studi[at]gs500[dot]pl to je zapodam

Agi - Sro 03 Paź, 2018

Fotosik dziś zadziałał, mam nadzieję, że teraz widać :D
Dzięki Studi za pomoc :padam:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group