.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Dziwne drganie

rl88 - Sro 06 Kwi, 2011
Temat postu: Dziwne drganie
Witam ostatnio przewrócił mi sie motocyk tzn upadł z jakiś 10 cm bo go trzymałem do końca i niestety teraz na biegu mam drgania na łańcuchu co z tym zrobic i jak to naprawić?
Zestaw Napędowy NOWY ...

http://www.youtube.com/watch?v=iayRM5vbvy0

:zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany:

AdamSsS - Sro 06 Kwi, 2011

jest nie równi wyciągnięty a iel am przejechane ?? ielgo masz może oddasz an gwarancji.
rl88 - Sro 06 Kwi, 2011

Przejechane ma dosłownie kilkaset km niestety nie mam na niego żadnego rachunku bo moto kupiłem na dniach. Znam chlopaka i wiem że nie ma on żadnych paragonów :/
Czyżby czekała mnie wymiana łańcucha ?? :wstyd: :wstyd: :( A może łańcuch wibruje bo koło nie jest równo ustawione względem wachacza czy to tylko moje złudne marzenie? :/

AdamSsS - Sro 06 Kwi, 2011

podskakuje bo jest nierówno wyciągnięty . Jak nie odczuwasz tego podczas jazdy to zostaw a na następny soezin wymien najwyżej łańcuch i tyle .
wojtasmazi1 - Nie 08 Maj, 2011

Podłącze się pod temat. Dziś po krótkiej przejażdżce pojawił sie mały problem. Przy mocniejszym dodaniu gazu odczuwam z na lewej nodze drgania (drgania czuć na wysokości uda) jak by źródło było trochę poniżej kanapy z lewej strony na wysokości silnia (na samym początku kanapy) Motocykl normalnie wkręca się na obroty a drgania są dobrze odczuwalne.
Co może być przyczyną ?? Na początku maja wymieniona opona tylne (wyważona) Wyregulowane zawory oraz pełen serwis gaźników.

arekmad18 - Wto 10 Maj, 2011

zobacz czy wszystkie śruby mocowania silnika są dobrze przykręcone, chyba że to bak Ci drży? albo ktoś Ci słabo przykręcił air box.
wojtasmazi1 - Wto 10 Maj, 2011

Wszystko jest prawidłowo poskrecane. Zadna sruba nie jest luźna. Reszta elementow rowniez prawidłowo jest przykrecona.
gs500 - Czw 12 Maj, 2011

Od niedawna jestem posiadaczem suzuki gs 500e 1998 rok. Motocykl jest po regulacji zaworów i gaźników, po regulacji zrobiłem ok 700 km. Nic nie nie działa. motocykl normalnie odpala, normalnie wkręca się na obroty podczas jazdy również silnik prawidłowo pracuje. spalanie na poziomie 4,50 do 5 litrów.

Problem jest taki ze przy od 4 tysięcy do 5 tysięcy obrotów motocykl zaczyna drżeć. Najbardziej widoczne jest to na klamce sprzęgła. Drgania są dość silne. Po przekroczeniu 5 tysięcy obrotów ustaje to drganie i poniżej 4 tysięcy również nic nie drga.

Mocowanie silnika i inne elementy są dobrze dokręcone, nic nie jest luźne. Co może byc powodem problemu????

Proszę o szybką pomoc, chce jeździć a nie chce by coś się stało z motorkiem. To moje oczko w głowie....

Pawlus - Czw 12 Maj, 2011

Nie ma chyba żadnego problemu. Te silniki tak mają, u mnie w granicach 5 tys. obrotów też drgania są najbardziej odczuwalne. Jak zawory ok, nic nie stuka, wszystko dokręcone to lac wache i jeździć :)
gs500 - Czw 12 Maj, 2011

Martwi mnie to bardzo bo wcześniej nic się takiego nie działo.....
arekmad18 - Czw 12 Maj, 2011

na luzie też drży? napięcie łańcucha jest ok? nie za mocno?
gs500 - Czw 12 Maj, 2011

drży jak stoi na obojętnie której nóżce, drży jak stoi na kołach, drży jak jedzie i stoi. Na luzie i na biegu. Zawsze pomiędzy 4 a 5 tysięcy obrotów
gs500 - Pon 16 Maj, 2011

Dodam i zaczęło być czasem słychać szuranie w silniku ..... Ktoś coś podpowie??
ARI - Wto 17 Maj, 2011

Mam dokładnie to samo i walcze z tym już ponad miesiąc. Może i GS często drży ale napewno wcześniej aż tak nie było :( . Udało mi się niedawno ustalić, że problem mam z cekami/przewodami wysokiego napięcia, zapłon czasem wypada i to powoduje te wibracje.
Poruszaj nimi trochę, dodaj dodatkową izolację i zobacz czy wibracje trochę/na pewien czas nie ustały. Ja tak zrobiłem i widzę dużą poprawę, jednak bez wymiany cewek i przewodów raczej się nie obejdzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group