.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - [GS 550] Metaliczny stuk zależny od obciążenia

rkosc - Nie 10 Paź, 2010
Temat postu: [GS 550] Metaliczny stuk zależny od obciążenia
Witam!

Mam problem z moim motocyklem i chciałbym uzyskać jakąś radę.

Mój sprzęt to co prawda nie GS 500, ale z tej samej stajni, GS 550. Ogólnie, to mam problem ze stukiem, który jest dość ciężko zlokalizować. Jeśli siędzie na kanapie, wyraźnie słychać dźwięczny stuk, coś, jak uderzanie śrubokrętem w metalowy bak. Jeśli jednak przystawię ucho do silnika, dźwięk ten robi się dużo głuchszy i mniej słyszalny. Po zdjęciu baku brzmi to podobnie, jakbym przyłożył ucho do silnika.
Dźwięk ten słuchać na wolnych obrotach i ogólnie na luzie, przyśpiesza wraz z obrotami. Podczas jazdy słychać go pod obciążeniem, zaś podczas hamowania silnikiem znika zupełnie.
Dodam, że założyłem nowy łańcuch rozrządu. Silnik nie ma żadnych panewek, na dole łożyska, na górze wałki siedzą wprost w aluminium.

Z góry dziękuję za pomoc :)

AdamSsS - Nie 10 Paź, 2010

możliwe że przestawił ci się jeden z wałków i jeden ząbek i teraz stukają zawory bo na czas się nie domkną . sprawdź fazy rozrządu czy wszystko gra
kysa275 - Nie 10 Paź, 2010

Sprawdź też luz na zaworach. A twój silnik na pewno ma panewki tylko na wale korbowym i one też mogą tak stukać.
jacek - Nie 10 Paź, 2010

jak stuka pod obciażeniem i nasila sie wraz z obrotami to może być coś poważnego; panewki, luz na sworzniach itp
k2 - Nie 10 Paź, 2010

z tego co opisujesz to sprawdził bym napinacz łańcucha rozrządu.
Więcej pomysłów nie mam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group